0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #20 -: Януари 20, 2010, 16:47:37 pm »
Гери, дано да оздравява Стефко бързо и да не го мъчи тая кашлица.
... не знам какво ще е като проходи - от сега ми изправя косата, тя не че е къдрава ;)
Хихи, тя моята вече се изправи. Аз си мислех, че е от хормоните, пък то какво ще излезе  :lol:
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #21 -: Януари 20, 2010, 20:08:12 pm »
Мини, и ние ги одобряваме тези прахчета, облекчават бързо болката.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #22 -: Януари 20, 2010, 22:19:12 pm »
Някой може ли да ми препоръча добър бебешки аспиратор за нос, нещо по-различно от помпичките на Чико и  Нук.

Лейди
, имам спомен, че ти беше закупила нещо, от което беше много доволна, ще ми припомниш ли за какво ставаше дума!
Ето това: http://www.laredoute.fr/vente-mouche-bebe-electronique.aspx?productid=324144146&documentid=419509&categoryid=53649404&pos=9_n_n&numberpage=1
В Премама е 100 лева, но си заслужава. С електрическо моторче се създава вакума и изсмуква повече, отколкото може да се изсмуче с обикновен аспиратор.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #23 -: Януари 20, 2010, 23:14:54 pm »
Мини, и ние ги одобряваме тези прахчета, облекчават бързо болката.

Ооо, да, Розичке- ние от малки ги ползваме, просто продавача се е заблудил и аз нали съм все много честна и му признах, че ми е пратил дабъл поръчка  :D аз за това и пиша тук, поне съм убедена в действието им, доста майки от форума тук ги ползват и са с добри отзиви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #24 -: Януари 21, 2010, 02:24:09 am »
Аз ни в клин, ни в ръкав - докога кърмихте?Вече се изморявам - поне веднъж ставаме за хранене през нощта и с вечерното, и сутрешното общо 3 кърмения.
Като започне да вечеря няма да ставаме нощем, надявам се.От друга страна, такова удоволствие изпитва мъника.Ето и сега доволно заспа.Не знам дали е за друга тема.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #25 -: Януари 21, 2010, 09:51:50 am »
_Elfita_, аз кърмих Ели до 10 месеца, но тя сама се отказа понеже бяха едни августовски жеги и гушенето и идваше в повече, но принципно мислех до годинката да я кърмя. А за ставането нощем, не се заблуждавай, че ако въведеш вечеря няма да се буди да яде, поне Ели продължи да се буди сигурно до към година и половина... Стефан по спи (той е на АМ), но има нощи в които се буди и яде, така че, кърми си детето, като стане време му въведи вечеря пък то ще си покаже дали ще става нощем или не ;)

Хихи, тя моята вече се изправи. Аз си мислех, че е от хормоните, пък то какво ще излезе  :lol:
Сия, от това е бе мила не е от хормоните ;) Аз ще се постарая да пусна клип после, как малкия хайванин, дето не може да ходи се катери по пързалката и се пуска с главата надолу...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #26 -: Януари 21, 2010, 10:50:21 am »
ох, Елфита, ти от всичко се впечатляваш, надявам да не ми се разсърдиш но детето ти не е кукла- пищял бил, сега пък кърменето- ако не е кърмене, ще е АМ, има деца доста по-големи от твоето, които пият АМ вечер, не си мисли, че ще ти е по-лесно ако иска да пие АМ
честно- наслаждавай се на хубавите моменти с човека, стига му търси кусури, съвсем приятелски и доброжелателно
аз кърмя на всеки 20-30 минути, малката беше 4 дена с Т и не е приемала никава друга храна освен кърма, благодарна съм че имам, и мога да я успокоя така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #27 -: Януари 21, 2010, 10:59:19 am »
Привет на всички!
Delica, много неприятна случка, добре че не е с по-сериозни последствия!

Мини, с Вероника не усетихме никненето на зъби, но с Ники не знам как е, ако не е много скъпо, мога да, да имам - за всеки случай :) Пък дано не се наложи да ги позлваме.

Елфита, всичко при децата е много индивидуално, дъщерята още на първия месец отказа нощните хранения, но Ники си продължава среднощните закуски ;)
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #28 -: Януари 21, 2010, 11:06:07 am »
_Elfita_, дори и да спрете нощното хранене след като въведеш вечерята (което не е задължително, както ти е казала Гери), това не означава, че детето няма да се буди по ред други причини - зъби, превъзбуденост, страх от нещо, водичка и т.н. При дъщеря ми нощното хранене спря на 2 месеца, но и без него съм имала нощи, в които дори и не съм си броила ставанията.
А сега с младежа ни ставания, ни брой кърмения броя вече, загубих им края :lol: А теб те притесняват 3 кърмения. Ако имам 6 часа сън сумарно (за непрекъснати 6 часа спане дори и не мечтая), съм щастлива и доволна, защото обикновено ми се събират не повече от 4-5часа на денонощие със всичките ставания по всякакви поводи за двете деца. Ама деца са, това е положението, никой не ми е обещавал да е лесно :wink:Стискам зъби малко да поотраснат и все някой ден трябва и ние да се наспим :D
Нямаш ли възможност денем да си отспиваш малко с него - мен това ме спасяваше от недоспиването с дъщеря ми. Ама сега, пусто, двамата заспиват през деня по различно време, естествено :lol:
Или пък да кърмиш легнала - така сякаш нощните кърмения по не се усещат, поне за мен.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 11:34:44 am от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #29 -: Януари 21, 2010, 11:09:37 am »
Аничка от прахчетата вече нямам  :D натъманихме ги
иначе не е проблем някой ако иска да му заръчам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #30 -: Януари 21, 2010, 11:57:53 am »
Елфита, нема да се плашиш. Аз две години и три месеца съм спала има няма 7-8 дни по цяла нощ. Не кърмя от година и половина, че и повече, ама моето дете и сега му се случва да пие мляко нощем. Така че кърми си и си свиркай. Пък и от сън спомени няма. :lol:

Delica, бързо да се оправя малка лудетина!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #31 -: Януари 21, 2010, 12:04:09 pm »
Прахчетата пристигнаха у дома :)

Да ви питам с по-големите дечица - как ви се вижда идеята да се дава чай с успокояващ и отпускащ ефект вечер преди лягане? Мона много трудно и много късно заспива и винаги е било така. Предполагам, че при всички деца го има този момент, че вечер са по-превъзбудени. тя вечер е като една бомба от емоции, а сега допълнително си казва думата и появата на новия човек, както и това, че не всеки ден успявам да я изведа навън. Преспиването й започва в 21ч и приключва към 01ч, като всички участващи страни вече са с опънати нерви. Опитвала съм всякакви стратегии да изместя по-рано заспиването, но без успех. В този вечерен период е превъзбудена, много изнервена, ината.
Гледах, че на Хипп има някакви успокояващи чайчета "Лека нощ", но са със захар и затова мислех аз да смеся съответните билки.
Мини, дали да пробвам с прахчетата при нея?
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #32 -: Януари 21, 2010, 12:07:25 pm »
Спане, какво беше това, къде го раздават да се наредя и аз :lol: :lol:
Важното е да сме спокойни и да гледаме философски на нещата, аз така се успокоявам, че има няма след 2г. ще ми дойде, надявам се, реда да се понаспя :wink:

Момичета, шегата на страна, но наистина не се вглеждайте и замисляйте много върху такива неща, наистина това са много незначителни и преходни работи. Не казвам, че и аз не съм се връзвала за много работи, но е важно навреме да разберете, че няма нищо страшно или фатално, децата си порастват толкова бързо и всичко това се забравя, затова няма нужда да хабим излишно нерви.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #33 -: Януари 21, 2010, 12:16:10 pm »
Съгласна съм с ъс Стефи ,отдавна съм се уверила че нервите с нищо не могат да се възстановят :? това е положението не обръщаме внимание и гледаме да сме спокойни до колкото е възможно ,наистина времето лети  :wink:

 Що се однася до тези прахчета не съм ги ползвала но сега ще ги видим като пристигнат наистина има доста положителни отзиви  :wink:
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 12:17:53 pm от Виктория »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #34 -: Януари 21, 2010, 12:43:34 pm »
Добър ден!Зверчето спи и аз да се включа :D.Аз не си въобразявам, че ще се спи много-много, ама нали надеждата умира последна  :lol:.
Иначе през деня също е доста неспокоен, за сън час и половина се гушкаме поне 3 пъти.
mini, за съжаление или не винаги съм била такава, подробна, обръщам внимание на всичко, и сега може би наистина малко прекалявам.Опитавам се да греша възможно на-малко и за това си питам.Дано не съм досадна  :wink:.
Решила съм да си кърмя докато мога, пък да видим.
Иначе осъзнавам, че днешните ми проблеми ще ми се виждат нищожни след години.
Важно е децата ни да са здрави, с другото ще се оправим.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 12:45:06 pm от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #35 -: Януари 21, 2010, 13:22:17 pm »
Delica, сега чак  :oops: прочетох и настръхнах... Дано бързо да се оправи Бори!

tzvetenze, а защо започвате приспиването в 21? Моите по-рано от 22.30 не тръгват да лягат, но за сметка на това като легнат пийват по малко мляко и в 23 часа вече спят. Иначе успокоителни чайове не съм давал, чакам ги да се уморят много и така заспиват лесно. Вярно Ели понякога не разбира кога се уморила и ми е правила номера докато тича и подскача около мен в следващия момент да я намеря заспала някъде  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #36 -: Януари 21, 2010, 13:25:46 pm »
Чефи, аз вече нямам надежда, че и след две ще се наспя :lol: Нали знаеш - после ни чака пубертета и тогава съвсем няма да има спане :D
Делица, и ние пукнахме вежда в градината точно преди Коледа. Дано Бори бързо забрави инцидента!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #37 -: Януари 21, 2010, 13:46:35 pm »
Гери, когато и да почнем преспиването, без няколко часово преспиване не се минава. Ако имаш предвид да я изчакам по до късно, за да се умори - оставяла съм я, разбира се, но без ефект, даже май колкото по-уморена става, толкова повече се изнервя. И до 01ч съм оставяла, само и само да каталяса - ами да, накрая й спират батериите, но следва страшно неспокоен сън, спане на другия ден до обяд и става като омагьосан кръг. Всякави часове в посочения период съм пробвала за слагане в леглото, просто сега слагам в 21ч с надеждата до към 23ч да е заспала, защото тогава пък почва неспокойния период на Антон и да мога да се заема с него. При нея заспиването винаги е било проблем, от както е родена, не знам къде греша. Мляко вечер тя отказа и спря да пие малко след годинката, но и докато пиеше, пак не й действащо преспиващо.
Истериите вечер са неконтролируеми. Иначе сутрин се събужда харисима, бяла и добра :)
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #38 -: Януари 21, 2010, 14:23:35 pm »
Цвете опитай с Дормикинд, с едно хапченце вечер преди лягане при нас имаше малко полза.Дали не я мъчат зъбки, последните? Тони имаше такъв период, просто ние излизаме от един, но веднага влизаме в друг, та докато се усетя и нагодя ...
Антоан също от бебе не заспива сам, може да е зверски каталясал и пак няма да си легне и заспи. Ще мрънка, ще истерясва от рев, но не и не. Ако е възможно гушкай я докато заспи, явно след 2 г. децата имат по изострена нужда от близост както от новородени знам ли, но това наблюдавам и отразявам като причина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #39 -: Януари 21, 2010, 14:39:16 pm »
Цвети, дай- не пречи
Стефания иска да й давам ама на мен ми се свиди  :P
тя от край време е с такова приспиване в един момент вдигнах ръце
последно заспива като загасяме всичко- телевизори, лампи, компютри и точно за 5 минути е в страната на сънищата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит