0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« -: Януари 18, 2010, 10:23:59 am »
Весела ,здрава и усмихната седмица от нас ! :D
Аз да почерпя - днес съм рожденничка!
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 10:29:40 am от Виктория »
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #1 -: Януари 18, 2010, 11:52:53 am »
Честит рожден ден, Виктория!  Да си жива и здрава, нека лошото остане зад гърба ти и занапред те очакват само слънчеви и безгрижни дни!!!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #2 -: Януари 18, 2010, 13:16:38 pm »
И аз ти желая много здраве, любов и късмет! На всички останали желая весела и здрава седмица!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #3 -: Януари 18, 2010, 17:14:24 pm »
Весела и здрава седмица и от нас! :) Стефан пак е с хрипове, ей сега заминаваме при личната. Една седмица докато беше на антибиотик нямаше и от вчера пак...  :?

Виктория, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много щастие и късмет ти желая! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #4 -: Януари 18, 2010, 21:29:37 pm »
Здрава седмица и хубава вечер!
Виктория,честит рожден ден!Да си жива и здрава!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #5 -: Януари 18, 2010, 22:40:55 pm »
Привет и от нас!
Виктория, честит рожден ден! Много здраве, късмет и любов!

Здрава и слънчева седмица на всички!

Да ви питам - знам,че зъбоникненето е на периоди, ама колко големи може да са "почивките"? При нас вече повече от 3 месеца няма изгледи за нови зъбки...



*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #6 -: Януари 19, 2010, 08:39:39 am »
Неда,на моя приятелка детенце направи вече 6 месеца такава пауза.Иначе нямам представа колко време трае въпросната "почивка".Предполагам че при всяко дете различно.

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #7 -: Януари 19, 2010, 09:44:54 am »
Благодаря ви на всички ! :D Прегръщам ви !
Лек ден на всички ,така като гледам времето ще трябва да вадим ски,метли ,прахосмукачки, демек всички превосни средства  :lol:
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #8 -: Януари 19, 2010, 13:56:41 pm »
На Стефуни му се размина снощи, оказа се че е задна хрема, не че няма да пие сиропи и да капим капки... А от снощи диването, се качва само на пързалката, станал е голям катерач, набира се на кошарата и където успее да се захване, не знам какво ще е като проходи - от сега ми изправя косата, тя не че е къдрава ;)
Снощи ги къпах двамата в коритото, Елена се държа малко по поносимо, но за сметка на това Стефан рева (явно не му хареса, че Ели пляска и му пълни очите с вода  :?), а като ревнеха едновременно - голям купон беше ;)  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #9 -: Януари 19, 2010, 14:08:28 pm »
Гери, дано да му се размине на Стефко боледуването. Нашата хубавица както не искаше да пълзи изобщо изведнъж като се отпусна сега не можеш я стигна, станала е като светкавица :D Само трябва един пъдарин да тича след нея, щото все кабелите иска да гризе и да пипа печката, ужас!!!  :x
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #10 -: Януари 19, 2010, 20:39:50 pm »
Неда,на Жорето от май месец не са му излизали нови зъбки = вече 7 месеца.Но той има 16 и останаха само последните кътници.
<br />
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #11 -: Януари 19, 2010, 23:29:36 pm »
Nedda Нашите зъбки започнаха рано на 3м. и 2 седмици имахме две пробили зъбчета и да ти кажа че интервалите до сега са различни но от порядъка на 4 месеца а имали сме и почивка само 1месец така че май си е индивидуално  :wink:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #12 -: Януари 20, 2010, 00:06:15 am »
Момичета, а Тошето няма още нито едно зъбче,а лиги текат като река и постоянно сме с лигавник.Не може да се научи да пълзи, но ходи като го държа подмишниците и настоява, затова от десет дни имаме проходилка.Много бях против, но физически не устисках.Иначе от вчера се опитва да пълзи, но назад.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #13 -: Януари 20, 2010, 09:57:39 am »
_Elfita_, спокойно, на съседчето ми след годинката му изникнах първите зъби, при всяко дете е индивидуално, така че не се притеснявай. Колкото до пълзенето, моята Ели първо се научи да ходи когато беше на 11 месеца и после се научи да пълзи. А и да ти кажа така е по-добре, Стефан пълзи от 7 месец, и няма удържане, за сметка на това не го виждам да се научи да ходи скоро защото не изпитва нужда да го прави, ако иска да отиде до някъде кляка и допълзява ;).

nunu, и Стефан има афинитет към кабелите, лошото е че му се карам и го плясвам леко през ръката като пипа, но за момента не схваща "намеците" ми, че там не се пипа :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #14 -: Януари 20, 2010, 10:05:48 am »
Гери, и Дара е така - изобщо не иска да прави крачки като я държа да ходи, този уолкър, който й подарихме засега се използва само в седнало положение за игра. Иначе като я придържам да го тика уолкъра се придвижва напред, а нашето диване стои на едно място, накрая ще падне и ще забие нос в пода, но не й идва на ум да си премести крачетата. Относно проходилките - аз взех на заем от една приятелка и съм много доволна, защото иначе няма как да я оставя за 5 мин. и да си свърша някаква работа, а с проходилката се забавлява детето. Когато говорих с ортопед по тоя повод, доктора каза, че няма нищо опасно от гледна точка на това да се изкривят крачетата на детето или нещо подобно, той бил против само от гледна точка на това, че децата стават много "бързи" с тия проходилки и трябва да имаме очи едва ли не и на гърба...Аз си мисля, че ако не се прекалява с това не би могла да й навреди.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #15 -: Януари 20, 2010, 12:30:26 pm »
Някой може ли да ми препоръча добър бебешки аспиратор за нос, нещо по-различно от помпичките на Чико и  Нук.

Лейди
, имам спомен, че ти беше закупила нещо, от което беше много доволна, ще ми припомниш ли за какво ставаше дума!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #16 -: Януари 20, 2010, 13:26:33 pm »
Цвети, ние взехме такъв


Момичета, поръчвах от Ибей едни прахчета за болки от зъбоникнене, пратили са ми два пъти едно и също по погрешка, искам да ги продам и да им върна парите на хората, че не са малко, ако иска някой да ми пише- ефекта им е страхотен, имам 6 кутии.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #17 -: Януари 20, 2010, 13:43:18 pm »
Момичета, а Тошето няма още нито едно зъбче,а лиги текат като река и постоянно сме с лигавник.Не може да се научи да пълзи, но ходи като го държа подмишниците и настоява, затова от десет дни имаме проходилка.Много бях против, но физически не устисках.Иначе от вчера се опитва да пълзи, но назад.

Хех :)

Действително по нашите стъпки. И Кристина пълзеше назад, а първите три зъбчета и излязоха на 10 месеца, за пет дена три броя и на следваата седмица още едно. Само дето нямаше лиги.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #18 -: Януари 20, 2010, 14:32:16 pm »
Момичета, а Тошето няма още нито едно зъбче,а лиги текат като река и постоянно сме с лигавник.Не може да се научи да пълзи, но ходи като го държа подмишниците и настоява, затова от десет дни имаме проходилка.Много бях против, но физически не устисках.Иначе от вчера се опитва да пълзи, но назад.

Хех :)

Действително по нашите стъпки. И Кристина пълзеше назад, а първите три зъбчета и излязоха на 10 месеца, за пет дена три броя и на следваата седмица още едно. Само дето нямаше лиги.
Дано и при нас да е скоро.Иначе съм чела, че не е задължително лигавенето да е признак за никнещи зъби.На нашата приятелка по разходки преди три дни и излязоха два зъба, а е два месеца по -малка, при всяко дете е различно, знам го.
nunu, аз като водих Тошко на ортопед за профилактика той ми каза никакви проходилки, но съседа ми ортопед каза,че след 9 месец може.
mini, прахчетата хомеопатични ли са, нещо такова прочетох?
« Последна редакция: Януари 20, 2010, 15:10:35 pm от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #19 -: Януари 20, 2010, 15:57:53 pm »
Привет момичета,днес съм вкъщи и имам малко време да прочета и да пиша.Гледам всеки се вълнува от нещо децата растат майките са по изнервени :wink: то и аз съм в тази графа де.
За съжаление повода да съм вкъщи не е хубав, мойто човече днес си спукало главицата в яслата.Спънала се и посрещана един ръб на стена.Веднага са я завели до кабинетите на няколко лични лекаря те са близо до яслата, случил се нашият личен на смяна, сложил стягаща лепенка но препоръчал да се залепи челцето понеже той нямал лепило и така ми се обадиха и хайде до хирургиите залепихме главицата прибрахме се и сега спи.Имало да мине дет се вика.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #20 -: Януари 20, 2010, 16:47:37 pm »
Гери, дано да оздравява Стефко бързо и да не го мъчи тая кашлица.
... не знам какво ще е като проходи - от сега ми изправя косата, тя не че е къдрава ;)
Хихи, тя моята вече се изправи. Аз си мислех, че е от хормоните, пък то какво ще излезе  :lol:
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #21 -: Януари 20, 2010, 20:08:12 pm »
Мини, и ние ги одобряваме тези прахчета, облекчават бързо болката.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #22 -: Януари 20, 2010, 22:19:12 pm »
Някой може ли да ми препоръча добър бебешки аспиратор за нос, нещо по-различно от помпичките на Чико и  Нук.

Лейди
, имам спомен, че ти беше закупила нещо, от което беше много доволна, ще ми припомниш ли за какво ставаше дума!
Ето това: http://www.laredoute.fr/vente-mouche-bebe-electronique.aspx?productid=324144146&documentid=419509&categoryid=53649404&pos=9_n_n&numberpage=1
В Премама е 100 лева, но си заслужава. С електрическо моторче се създава вакума и изсмуква повече, отколкото може да се изсмуче с обикновен аспиратор.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #23 -: Януари 20, 2010, 23:14:54 pm »
Мини, и ние ги одобряваме тези прахчета, облекчават бързо болката.

Ооо, да, Розичке- ние от малки ги ползваме, просто продавача се е заблудил и аз нали съм все много честна и му признах, че ми е пратил дабъл поръчка  :D аз за това и пиша тук, поне съм убедена в действието им, доста майки от форума тук ги ползват и са с добри отзиви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #24 -: Януари 21, 2010, 02:24:09 am »
Аз ни в клин, ни в ръкав - докога кърмихте?Вече се изморявам - поне веднъж ставаме за хранене през нощта и с вечерното, и сутрешното общо 3 кърмения.
Като започне да вечеря няма да ставаме нощем, надявам се.От друга страна, такова удоволствие изпитва мъника.Ето и сега доволно заспа.Не знам дали е за друга тема.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #25 -: Януари 21, 2010, 09:51:50 am »
_Elfita_, аз кърмих Ели до 10 месеца, но тя сама се отказа понеже бяха едни августовски жеги и гушенето и идваше в повече, но принципно мислех до годинката да я кърмя. А за ставането нощем, не се заблуждавай, че ако въведеш вечеря няма да се буди да яде, поне Ели продължи да се буди сигурно до към година и половина... Стефан по спи (той е на АМ), но има нощи в които се буди и яде, така че, кърми си детето, като стане време му въведи вечеря пък то ще си покаже дали ще става нощем или не ;)

Хихи, тя моята вече се изправи. Аз си мислех, че е от хормоните, пък то какво ще излезе  :lol:
Сия, от това е бе мила не е от хормоните ;) Аз ще се постарая да пусна клип после, как малкия хайванин, дето не може да ходи се катери по пързалката и се пуска с главата надолу...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #26 -: Януари 21, 2010, 10:50:21 am »
ох, Елфита, ти от всичко се впечатляваш, надявам да не ми се разсърдиш но детето ти не е кукла- пищял бил, сега пък кърменето- ако не е кърмене, ще е АМ, има деца доста по-големи от твоето, които пият АМ вечер, не си мисли, че ще ти е по-лесно ако иска да пие АМ
честно- наслаждавай се на хубавите моменти с човека, стига му търси кусури, съвсем приятелски и доброжелателно
аз кърмя на всеки 20-30 минути, малката беше 4 дена с Т и не е приемала никава друга храна освен кърма, благодарна съм че имам, и мога да я успокоя така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #27 -: Януари 21, 2010, 10:59:19 am »
Привет на всички!
Delica, много неприятна случка, добре че не е с по-сериозни последствия!

Мини, с Вероника не усетихме никненето на зъби, но с Ники не знам как е, ако не е много скъпо, мога да, да имам - за всеки случай :) Пък дано не се наложи да ги позлваме.

Елфита, всичко при децата е много индивидуално, дъщерята още на първия месец отказа нощните хранения, но Ники си продължава среднощните закуски ;)
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #28 -: Януари 21, 2010, 11:06:07 am »
_Elfita_, дори и да спрете нощното хранене след като въведеш вечерята (което не е задължително, както ти е казала Гери), това не означава, че детето няма да се буди по ред други причини - зъби, превъзбуденост, страх от нещо, водичка и т.н. При дъщеря ми нощното хранене спря на 2 месеца, но и без него съм имала нощи, в които дори и не съм си броила ставанията.
А сега с младежа ни ставания, ни брой кърмения броя вече, загубих им края :lol: А теб те притесняват 3 кърмения. Ако имам 6 часа сън сумарно (за непрекъснати 6 часа спане дори и не мечтая), съм щастлива и доволна, защото обикновено ми се събират не повече от 4-5часа на денонощие със всичките ставания по всякакви поводи за двете деца. Ама деца са, това е положението, никой не ми е обещавал да е лесно :wink:Стискам зъби малко да поотраснат и все някой ден трябва и ние да се наспим :D
Нямаш ли възможност денем да си отспиваш малко с него - мен това ме спасяваше от недоспиването с дъщеря ми. Ама сега, пусто, двамата заспиват през деня по различно време, естествено :lol:
Или пък да кърмиш легнала - така сякаш нощните кърмения по не се усещат, поне за мен.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 11:34:44 am от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #29 -: Януари 21, 2010, 11:09:37 am »
Аничка от прахчетата вече нямам  :D натъманихме ги
иначе не е проблем някой ако иска да му заръчам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #30 -: Януари 21, 2010, 11:57:53 am »
Елфита, нема да се плашиш. Аз две години и три месеца съм спала има няма 7-8 дни по цяла нощ. Не кърмя от година и половина, че и повече, ама моето дете и сега му се случва да пие мляко нощем. Така че кърми си и си свиркай. Пък и от сън спомени няма. :lol:

Delica, бързо да се оправя малка лудетина!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #31 -: Януари 21, 2010, 12:04:09 pm »
Прахчетата пристигнаха у дома :)

Да ви питам с по-големите дечица - как ви се вижда идеята да се дава чай с успокояващ и отпускащ ефект вечер преди лягане? Мона много трудно и много късно заспива и винаги е било така. Предполагам, че при всички деца го има този момент, че вечер са по-превъзбудени. тя вечер е като една бомба от емоции, а сега допълнително си казва думата и появата на новия човек, както и това, че не всеки ден успявам да я изведа навън. Преспиването й започва в 21ч и приключва към 01ч, като всички участващи страни вече са с опънати нерви. Опитвала съм всякакви стратегии да изместя по-рано заспиването, но без успех. В този вечерен период е превъзбудена, много изнервена, ината.
Гледах, че на Хипп има някакви успокояващи чайчета "Лека нощ", но са със захар и затова мислех аз да смеся съответните билки.
Мини, дали да пробвам с прахчетата при нея?
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #32 -: Януари 21, 2010, 12:07:25 pm »
Спане, какво беше това, къде го раздават да се наредя и аз :lol: :lol:
Важното е да сме спокойни и да гледаме философски на нещата, аз така се успокоявам, че има няма след 2г. ще ми дойде, надявам се, реда да се понаспя :wink:

Момичета, шегата на страна, но наистина не се вглеждайте и замисляйте много върху такива неща, наистина това са много незначителни и преходни работи. Не казвам, че и аз не съм се връзвала за много работи, но е важно навреме да разберете, че няма нищо страшно или фатално, децата си порастват толкова бързо и всичко това се забравя, затова няма нужда да хабим излишно нерви.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #33 -: Януари 21, 2010, 12:16:10 pm »
Съгласна съм с ъс Стефи ,отдавна съм се уверила че нервите с нищо не могат да се възстановят :? това е положението не обръщаме внимание и гледаме да сме спокойни до колкото е възможно ,наистина времето лети  :wink:

 Що се однася до тези прахчета не съм ги ползвала но сега ще ги видим като пристигнат наистина има доста положителни отзиви  :wink:
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 12:17:53 pm от Виктория »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #34 -: Януари 21, 2010, 12:43:34 pm »
Добър ден!Зверчето спи и аз да се включа :D.Аз не си въобразявам, че ще се спи много-много, ама нали надеждата умира последна  :lol:.
Иначе през деня също е доста неспокоен, за сън час и половина се гушкаме поне 3 пъти.
mini, за съжаление или не винаги съм била такава, подробна, обръщам внимание на всичко, и сега може би наистина малко прекалявам.Опитавам се да греша възможно на-малко и за това си питам.Дано не съм досадна  :wink:.
Решила съм да си кърмя докато мога, пък да видим.
Иначе осъзнавам, че днешните ми проблеми ще ми се виждат нищожни след години.
Важно е децата ни да са здрави, с другото ще се оправим.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 12:45:06 pm от _Elfita_ »
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #35 -: Януари 21, 2010, 13:22:17 pm »
Delica, сега чак  :oops: прочетох и настръхнах... Дано бързо да се оправи Бори!

tzvetenze, а защо започвате приспиването в 21? Моите по-рано от 22.30 не тръгват да лягат, но за сметка на това като легнат пийват по малко мляко и в 23 часа вече спят. Иначе успокоителни чайове не съм давал, чакам ги да се уморят много и така заспиват лесно. Вярно Ели понякога не разбира кога се уморила и ми е правила номера докато тича и подскача около мен в следващия момент да я намеря заспала някъде  :lol:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #36 -: Януари 21, 2010, 13:25:46 pm »
Чефи, аз вече нямам надежда, че и след две ще се наспя :lol: Нали знаеш - после ни чака пубертета и тогава съвсем няма да има спане :D
Делица, и ние пукнахме вежда в градината точно преди Коледа. Дано Бори бързо забрави инцидента!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #37 -: Януари 21, 2010, 13:46:35 pm »
Гери, когато и да почнем преспиването, без няколко часово преспиване не се минава. Ако имаш предвид да я изчакам по до късно, за да се умори - оставяла съм я, разбира се, но без ефект, даже май колкото по-уморена става, толкова повече се изнервя. И до 01ч съм оставяла, само и само да каталяса - ами да, накрая й спират батериите, но следва страшно неспокоен сън, спане на другия ден до обяд и става като омагьосан кръг. Всякави часове в посочения период съм пробвала за слагане в леглото, просто сега слагам в 21ч с надеждата до към 23ч да е заспала, защото тогава пък почва неспокойния период на Антон и да мога да се заема с него. При нея заспиването винаги е било проблем, от както е родена, не знам къде греша. Мляко вечер тя отказа и спря да пие малко след годинката, но и докато пиеше, пак не й действащо преспиващо.
Истериите вечер са неконтролируеми. Иначе сутрин се събужда харисима, бяла и добра :)
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #38 -: Януари 21, 2010, 14:23:35 pm »
Цвете опитай с Дормикинд, с едно хапченце вечер преди лягане при нас имаше малко полза.Дали не я мъчат зъбки, последните? Тони имаше такъв период, просто ние излизаме от един, но веднага влизаме в друг, та докато се усетя и нагодя ...
Антоан също от бебе не заспива сам, може да е зверски каталясал и пак няма да си легне и заспи. Ще мрънка, ще истерясва от рев, но не и не. Ако е възможно гушкай я докато заспи, явно след 2 г. децата имат по изострена нужда от близост както от новородени знам ли, но това наблюдавам и отразявам като причина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #39 -: Януари 21, 2010, 14:39:16 pm »
Цвети, дай- не пречи
Стефания иска да й давам ама на мен ми се свиди  :P
тя от край време е с такова приспиване в един момент вдигнах ръце
последно заспива като загасяме всичко- телевизори, лампи, компютри и точно за 5 минути е в страната на сънищата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #40 -: Януари 21, 2010, 14:49:34 pm »
Да ви питам с по-големите дечица - как ви се вижда идеята да се дава чай с успокояващ и отпускащ ефект вечер преди лягане?

не я одобрявам.

Мона спи ли следобяд? ако да- от колко до колко? излиза ли на чист въздух? по колко време? физическа активност каква има през деня? на градина ходи ли?

търси начини за оптимизиране на дневния режим така, че детето вечер да е поизморено и да се въвеждат постепенно релаксиращи и успокояващи дейности, водещи логично до заспиване. спазването на ритуали също е важно.

успокояващи прахчета са мижи да те лажем. реален седативен ефект имат седативите, а такова нещо да се дава на малко дете е грехота. още ми е в главата примерът с изчезналото англичанче Маделин, дето родителите й даваха на децата си Панадол, за да заспиват по-бързо и дълбоко, а те да отидат спокойно на ресторант...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #41 -: Януари 21, 2010, 15:08:00 pm »
Цвети, дай- не пречи
Стефания иска да й давам ама на мен ми се свиди  :P
тя от край време е с такова приспиване в един момент вдигнах ръце
последно заспива като загасяме всичко- телевизори, лампи, компютри и точно за 5 минути е в страната на сънищата


Ние пък само и единствено така заспиваме независимо от часа. Е когато виждам, че му се спи гасим всичко докато заспи /а това става за 5 минути/ и купона продължава след това. :wink: :D Заспива рано ако не е спал следобеден сън, ако е по рано от 22 ч. не мога и да искам да го накарам да легне.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #42 -: Януари 21, 2010, 15:17:08 pm »
Като сте заговорили за съня да си кажа болката и аз  :)
Боян отказва да спи обеден сън. Само докато кажа хайде да лягаш и се започва - Не не искам, рев и хиляди молби.
Ще стане месец от как е така. В повечето дни си изкарва до вечерта и в 9 е в леглото, но два три пъти заспива по дивани и фотьойли, а ако се опитам да го преместя спейки вика - Няма да спя, няма да спя  :lol:
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #43 -: Януари 21, 2010, 15:55:41 pm »
И ние сме от тези с проблемното заспиване и неспокойния сън. Ами нищо не помага, нито по-ранното събуждане сутрин, непрекъснатото висяне навън, на следобедния сън пак го събуждаме, на градина тръгна и дори още по-зле стана положението. Както каза нашата педиатърка - ще изчакате да стане достатъчно голям, че да може да го оставяте сам да играе и тогава ще си отспите.

Да ви разкажа за нещо, което вие може и да знаете, но ние останахме меко казано изумени. Тодор тръгна на градина ведната след Нова година, една седмица по-късно и аз се върнах на работа. Ходи детето две седмици на градина, много е зле положението, но няма друг начин и ще ходи, и на третата седмица се разболя. Дори не е виновна градината, ние с баща му изкарахме на крак естествено някакъв вирус и най-вероятно от нас се е заразил. Решаваме, че за да не взимам болнични още от втората седмица, баща му ще го заведе на лекар и той ще вземе болничен. Да, ама не. Понеже нямаме брак, според здравната система в Бг те не били роднини и съответно бащата не може да ползва болничен да гледа това дете. Болничен можело да ползваме само аз или моята майка. Значи това дете му носи имената, за да тръгне на градина баща му си подава декларация за дохода и декларация за липса на данъчни задължения, да не говорим, че като признато дете е пълноправен наследник на баща си, но според ЗК те не са никакви. А пък и каква е тази презумпция, че като нямаме брак, аз съм тази, която гледа детето, е отделен въпрос. Та дето вика мъжът ми, заради един болничен ще трябва сега на стари години и да се женим.


Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #44 -: Януари 21, 2010, 16:07:07 pm »
Гушкаме се, четем приказки с тих равен глас, на приглушена светлина. И ритуалче си имаме - баня, зъбки, мием едни играчки и ги слагаме и тях да спят.
Колкото до излизането - тук определено имаме слабо място, да. Не всеки ден успявам да я изведа. Ето сега Антон е болен и няма как да я изведа навън. Вечерта, като си дойде баща й, ще я изведе да глътне въздух, но не е същото като една хубава дневна разходка. Но преди да се роди Антон съм я извеждала всеки ден с много редки изключения само при наистина много лошо време, да не говорим че 5 месеца лятото сме във Варна, където след събуждането и е директно на двора и изкарва там целия ден. И пак същата история с приспиването. Сега изкараха двамата с баща си 10 дена на ски - планина, чист въздух, активно движение - без резултат по отношение на заспиването.
Следобеден сън има за около час, пак след трудно приспиване, м/у 14 и 15ч обикновено. Опитвала съм и варианта да не спи следобед, но няма подобрение при вечерното заспиване, а и ми се струва, че дете на нейната възраст си има нужда от следобеден сън.
На градина не ходи. Само два дена е ходила, та не мога да направя някакъв извод.
След месец става на три и за това време съм опитвала какви ли не варианти. Има вечери, в които става по-лесно, но те са голяма рядкост.
Не съм опитвала това, което Мини писа и довечера мога да пробвам. Когато я приспивам, ние не си лягаме заедно с нея - баща й поработва на компютъра, а аз съм в готовност да се върна и приключа с някои домакински задължения, телевизор не работи, нито е шумно, но може би трябва да пробваме да облечем и ние пижамите, да изгасим всичко и да видим какъв ефект ще има :)

Знаех аз, че Джам ще отсече "не" на билковия чай :lol: Хубаво, барем аз да си правя по едно чайче от лайка тогава за подобряване на семейната атмосфера вечер... :lol:

Дори не става въпрос толкова ние да си отспим, въпреки че цялата тази одисея с късното и трудно заспиване е и изнервящо, и изтощаващо психически и физически. Просто ми се струва не добре за детето всичко това.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 16:12:20 pm от tzvetenze »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #45 -: Януари 21, 2010, 16:15:00 pm »
mariposa за подобен казус чувам за първи път  8O.И аз с съм изумена.В такива случаи, за да излъжем системата болничен за самия татко, че е болен и така.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 16:18:06 pm от _Elfita_ »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #46 -: Януари 21, 2010, 16:33:19 pm »
Цвети, пробвай я да пак да не спи на обяд.
Със сестра ми твърде рано сме отказали следобеден сън, за сметка на което мама ни е слагала рано да лягаме. В 20,00 часа сме били в леглото за сън, с приключени всякакви мурафети. 20,00 и това е положението, ни минута повече.

Четох някъде, но не помня къде. Относно следобедният сън. Пишеше, че ако той се превърне в изтощително занимание, съпроводено с истерии и плач, тормоз по час, час и половина или пък дори само нервно въртене на детето в леглото, то не е нужно това. Съветваха да се легне с детето на леглото, да му се пусне музика, да се чете приказка, да се говори или играе на някаква лек, не физически изтощителна игра. Детето пак отпочива и то доста по-добре от колкото ако се мъчим да го приспим.

Да, Криситина също заспива на приглушена светлина, никакви телевизори и други глъчки. Е, като се приспиват с баща й нарушават дисциплината и се боричкат, при мене няма 5-6, ама само това. Наистина никакъв телевизор и прочие.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 16:39:45 pm от Nina »
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #47 -: Януари 21, 2010, 16:34:09 pm »
За следобедният сън. д-р Бърди писа, че не е фатално дете на 2-3 г. да не спи такъв, просто ще си легне по рано вечерта. Е това става със смяната на режима поне 2 седмици за да проработи, но от Тони изхождам. От както ходи на градина не спи там, лежи си кротко и чака да станат всички /в яслата е спал/. После като го взема е ад, защото е изморен и му се спи и е едно кисело човече. Вечеря в 19 ч. и около 20 ч. започва ритуала за сън, като вече той сам ми казва "мамо искам да спим"
Ако е спал там, последните няколко дни, заспива пак към 22 ч., но си е изградил режима на градината, сутрн става в 7-7.30 ч.,а преди 8.30-9.30 ч.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #48 -: Януари 21, 2010, 17:04:48 pm »
Понеже нямаме брак, според здравната система в Бг те не били роднини и съответно бащата не може да ползва болничен да гледа това дете. Болничен можело да ползваме само аз или моята майка.

това кой ви го каза? проверихте ли достоверността на това твърдение в НЗОК? болничен се дава за гледане на дете или друг болен член от семейството. това дете има акт за раждане, в което е записано името на бащата. няма никакво значение дали имате брак - детето си има баща, следователно, бащата може да ползва болничен, за да си гледа детето.

ето линк към наредбата, която урегулира издаването на болнични:
http://www.nssi.bg/content/laws/normativni/NME.html

никъде не пише, че трябва да има брак между майката и бащата. това са пълни глупости и не се доверявайте на първата глупост, която ви стръска някой невежа...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #49 -: Януари 21, 2010, 17:09:43 pm »
цветенце,

билковия чай го пийте вие с мъжа ти, за успокояване на нервите :)

опитай да лягаш с нея да се приспивате вечер - или мъжът ти. прочитате приказката, след това замълчавате и просто лежиш до нея, докато заспи, като не даваш да шава и да приказва. ние правим така. ако оставим Мартин да заспива сам, ще се врътка и ще става още 2 часа, а ако съм легнала до него, може да заспи за 10 минути.

същата е историята при нас със следобедния сън. аз си го приспивам по описаната горе метода за 10-15 минути максимум. обаче, в градината никой не лежи до него да го приспива и да му шътка, поради което той там почти никога не спи следобяд. това ми говори на мене, че не детето е отказало следобедния сън, а просто си има "хватки" и "трикове" за приспиване на конкретното дете, които трябва да се прилагат.

любопитно ми стана - качихте ли Симона вече на ски и как беше? и как се справи баща й сам с нея 10 дни :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #50 -: Януари 21, 2010, 17:20:38 pm »
И ние сме в отбора с трудно заспиващите. Приспиваме се около 2 часа. Понякога повече, рядко за около час. Без следобеден сън не става, приспива й се. Тогава пак се приспиваме, но около 30 мин. Пробвали сме какво ли не - много игра навън, вечер много гонене, малко игра вечер, да не се превъзбужда е, не става и не става. Даже да е уморена иска по 2-3 приказки, после тя почва да разказва, после се започват хиляди въпроси....
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #51 -: Януари 21, 2010, 17:55:46 pm »
любопитно ми стана - качихте ли Симона вече на ски и как беше? и как се справи баща й сам с нея 10 дни :)

Да, качила се е. Ние не сме имали амбицията да се научи да кара тази година, а по-скоро искахме да я заведем заради възможността да бъде повечко дни на чист въздух в планината, а ските - колкото ей така да се качи. Малко се е оплаквала в началото, че било много хлъзгаво :lol:, но после много й е харесало. В началото на пистата тръгват заедно с татко си - той я слага между неговите ски, тръгват заедно, по някое време я пуска да продължи сама и после я пресреща, или баба й я чака долу. Но говорим за лесна и не много стръмна писта, разбира се. "Ралото" ще го учим догодина, засега - толкова :)

Иначе добре са се спогаждали с баща си, те не за първи път ходят някъде без мен. А и не са  били сами, а цялата италианска фамилия - баба, дядо, лели, чичовци, братовчеди. Тя поне по отношение на пътувания и почивки е много безпроблемна - леко пътува дори и големи разстояния, бързо се адаптира на непознати места.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #52 -: Януари 21, 2010, 19:07:10 pm »
Боян до сега го приспивах като Джам, и през деня и вечерта.
Но, вече в момента, в който усети че му се пише обеден сън започва да реве. Онзи ден рева така един час и накрая заспа от умора, целия мокър и подпухнал. На всичкото отгоре се събуди с репликата - Моля те мамо не искам да спя, и беше готов пак да ревне  :?
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #53 -: Януари 21, 2010, 22:13:23 pm »
И аз да кажа за приспиването. На обяд много трудно заспива, но той е много активен и се уморява доста. Въпреки това е голямо боричкане на обяд - повече от час се премятаме и изхвърляме всичко от леглото-чаршафи, възглавницата, завивката.. Няма как да го оставя сам да заспи, защото се разхожда и започва да вади разни неща от чекмеджетата и да дърпа кабелите.. Абе ужас! Вечер като го сложа в чувала и го нацелуваме хубаво му казваме лека нощ! Той си поревава известно време и после си заспива като си дърпа сам одеялото и се завива. Иначе седи в леглото и реве горчиво, че сме го оставили сам.. Днес например плака само около 2 мин. Времето на реване намалява. Преди ревеше много и се глезеше, но трябваше да направим нещо с това заспиване. По цяла вечер стоях в тъмната стая с часове-2 часа и повече и като стана и той веднага надуваше гайдата.. Сега въобще не седя при него. Слагам го и той първия ден доста рева, но после станаха 10 мин. реване и сега само 2 мин. Това го правя от седмица някъде, но не ми издържаха нервите и оставах при него докато заспи. Трябваше едва ли не да си легна с него или да лежа в тъмното цяла вечер докато дойде време и аз да си легна. Така не можех да се видя с мъжа си. Ужас направо. Затова реших да го оставя да поплаче няколко дни и да свиква да заспива сам. Мисля, че вече имам резултат.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #54 -: Януари 21, 2010, 22:32:13 pm »
Delica, едва сега прочетох за вашата случка, ужасна работа, представям си какво ти е на теб. Бързо и безпроблемно възстановяване на детенцето.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #55 -: Януари 21, 2010, 22:43:44 pm »
Момичета, моля за акъл.
Става въпрос за системата за кандидатстване в детски градини. В момента намеренията ни за Марти, набор 2008, са да го гледа баба му, докато дойде време за детска градина - за нея да се борим. Няколко човека ми дадоха съвет да го регистрирам в системата от сега, опитаха се да ми обяснят хората защо, но честно не схванах :oops: все пак днес направих регистрация и сега ме интересува какво трябва да правя.
Значи, удобната за нас градина, за която ще се борим, е ЦДГ (кога ще кандидатстваме за ЦДГ и има ли значение кой месец е родено детето?). Пак да питам какъв е смисълът да се регистрирам по-рано, номер за конкретната ДГ се генерира с датата, на която добавя кандидатурата за тази ДГ? А това ще е след време? И всички ще добавяме кандидатури в първия възможен ден? Ще сме е една и съща дата?

Сега за проба направих кандидатура за едно ОДЗ, малко по-далече от нас, появихме се 108-ми номер в чакащите :lol: Да си я оставя ли тази кандидатура, така да си я гледам, при положение, че нямаме намерение за ясла сега, то няма и шанс да ни класират? Ако изтрия сега кандидатурата, след време ако опра пак до това ОДЗ, ще ми генерира нов номер?

Освен това така и не разбрах при равен брой точки последно с жребий  ли се прави класиране, или по време.
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #56 -: Януари 21, 2010, 22:50:24 pm »
Аз ни в клин, ни в ръкав - докога кърмихте?Вече се изморявам - поне веднъж ставаме за хранене през нощта и с вечерното, и сутрешното общо 3 кърмения.
Като започне да вечеря няма да ставаме нощем, надявам се.От друга страна, такова удоволствие изпитва мъника.Ето и сега доволно заспа.Не знам дали е за друга тема.


Аз до 1 г. и няколко дни. Ама нашият юнак от възраст 1м през нощта не се е будил. Та специално към края ми беше кеф (за разлика от първите 3-4 месеца, мъкааа). Пък и вечеря започна да яде от по-рано, не помня точно откога, ама да е бил 7м?
Благодаря ти, Бени!







*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #57 -: Януари 21, 2010, 23:07:11 pm »
Дели, пиши как е Бори?
Бързо възстановяване и на двете ви! :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #58 -: Януари 22, 2010, 00:44:46 am »
само за сведение на заинтерисованите- Стефания днес спа до 10, следобед легна в 3 и я събудих в 5
оправихме леглото в 9 и половина и до настоящия момент не е заспала, и приказки, и детски, и игри на лаптопа за 15 минути всичко изредихме
следват шамарите ако до 15 минути не е заспала  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #59 -: Януари 22, 2010, 10:51:38 am »
Айде и аз да си кажа за спането - ние спим 2 пъти дневно общо около 3 часа - преди обед от 11 до 12,30 и следобед от 16 до 17,30, това ориентировъчно, разбира се. Вечер си лягаме към 21 часа, оставям я в кошарата, загасям всички лампи и оставям тв намален докрай, само колкото да свети. Така си запива сама с много редки изключения. Приказки още не сме почнали да четем. Но напоследък спи много неспокойно - през около час-два ми се буди, реве, даваме вода, биба...незнам дали не спи прекалено много през деня и нощем затова да се буди :ask:  Да не говорим, че от 2 месеца са ни тръгнали 4-те горни резеца и все още не могат да пробият, може и това да я мъчи...
Фреши, и аз вече съвсем се обърках с тия детски градини, но поне като разглеждах сега в ЦДГ приемат набор 2006, т.е. вие не може да кандидатствате, би трябвало да кандидатствате в годината, в която навършвате 3 години. Ние чакаме пък да обявят приема за набор 2009-та в ОДЗ за да кандидатстваме, не че тая големи надежди, разбира се... Иначе в най-близката ясла сме номер 19 и все се надявам да влезнем, но ще видим....
Мини, мисля ти беше споменавала, че сте кръщавали Преслава в Соколския манастир? Можеш ли да ми дадеш малко подробности как е било, ако може и актуални телефони, ако не те затруднявам много! На мен ми се иска да кръстим Дари някъде във Великотърновско, че нали цялата рода е там, няма къде да ги настанявам ако трябва да дойдат в София, мислех си за Дряновския също, но ми се струва много комерсиално мястото и май ги карат много набързо кръщавките там.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #60 -: Януари 22, 2010, 10:59:20 am »
Mini, a ние вчера последвахме вашия пример - изключихме всичко, загасихме лампите, взех ги двамата в спалнята, защото в детската стая няма как удобно хем да я приспивам, хем да кърмя бебето (а Мона категорично отказва баща й да я приспива, щом и аз съм налице). В 22 легнахме, в 23:30 заспа, като нямаше истерии, само тихичко занимаване със странични неща, за да отложи заспиването, но правех забележки с по-твърд тон. Та добре мина :) После баща й я пренесе в леглото - не че посред нощ не се върна обратно, но това е друга тема - толкова хубава детска стая им направихме, ама никой не желае да я обитава засега.

Да видим довечера как ще е, дано снощи не е било единичен случай.

Delica, надявам се Бори е по-добре вече!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #61 -: Януари 22, 2010, 11:38:05 am »
Момичета, моля за акъл.
Става въпрос за системата за кандидатстване в детски градини...

Фреши, да почнем от тук:
Значи, ако искаш ясла, Марти може да кандидатства и сега, за набор 2008 това вече е възможно. Ако искаш направо ЦДГ, тогава ще кандидатствате в голямата кампания за прием през септември 2011. Ако е по сегашните или сходни правила, тази кампания ще стартира в началото на 2011 г. В момента в нисък старт са родителите на набор 2007 за ЦДГ и 2009 за ясли. Календарът за тази кампания ще бъде обявен в началото на февруари, така пише тук http://kg.sofia.bg/?page=news&id=342.

Защо да си направиш ранна регистрация - няма причина, ако няма да кандидатстваш. Важна e датата на кандидатурата за съответното детско заведение, регистрацията няма никакво значение. Приятелките ти може да те съветват така заради горчив опит от 4.02.2008, когато стартира ИСОДГ и веднага се срина. Правилникът вече е тотално променен, този риск не е валиден.

Важното сега: всяка кампания започва с период за предварително кандидастване, когато системата е отворена за регистрация на кандидатури, но класирания няма. Така се избягва претоварване на системата. Миналата година този период беше поне 2 седмици. Тогава родителите попълват ОДЗ/ЦДГ, указват реда на желанията и поне веднъж на ден излиза класиране, което показва кои деца влизат, ако класирането беше днес. Това класиране е само тестово – хем Сирма си тестват алгоритъма, хем родителите виждат как се движат спрямо останалите в опашката и си пренареждат кандидатурите.
Класиране:  точките са  първичен критерий, деца с повече точки винаги са преди тези с по-малко. В гранична група с равни точки (например има 15 места, 10 деца с много точки и после 70 деца с 8.0 точки. Тези с равните са граничната група, от тях ще влязат 5), се прави класиране по дата ГГММДД-ЧЧММССМсМс (дата – час, мин, сек, милисек). Датите се формират така – децата, които са кандидатствали в периода на предварително кандидатстване, преди първото класиране, получават еднаква дата (например 22 май 2010, номерът е 20100522), а ако попаднат в гранична група, се тегли произволен 8-цифрен номер за всяко дете, т.е. жребий, и се класират по възходящ ред, т.е. ако ти се падне нещо с 0 или 1 в началото, си късметлия.  За всяка детска градина се тегли отделно число, ако детето два или повече пъти попадне в такъв жребий. За децата, кандидатствали след това първо класиране, се присъжда реална дата-час... с точното време на кандидатстване, не е генерирано число. Така че при равни точки, тези деца винаги са след тези, които са били на опашката на 1 класиране. Bottom line – важно е да си на всички евентуално желани опашки още преди първото класиране.

Дали да оставиш сегашната кандидатура в ОДЗ – ако искаш да си я гледаш, остави я. НО не и ако имаш реален шанс да влезете, а това не е желано ОДЗ. Ако ви класират и откажете записване, губите една точка, защото не може да ползвате втори път тези 3т за първо желание.
Ако има още нещо, питай, аз втора година съм в този филм  :wink: Но най-добре да изчакаме да излезе календара, кой знае какво ново ще има тази година...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #62 -: Януари 22, 2010, 11:45:31 am »
nunu, за да не спамим другата тема, ще ти кажа тук. В църквата бяха запалили печка, не че беше кой знае колко топло, но все пак, не беше и декемврииска температурата. Преди Стефан кръщаваха 40 дневно бебе, не знам дали съвсем голо са го събличали, ама попа си държи да си ги топи голички (може по памперс) децата в казана :).
А като ви гледам режима, е същия като на Стефан с изключение, че вечер ляга към 11 и сутрин спи до към 9... А за събуждането, може някой зъб да излиза, а и по принцип на тази възраст и моите така спяха, а и Стефан все още си промрънква или по точно почва да "забива пирони" с глава и това е сигнал да дам мляко ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #63 -: Януари 22, 2010, 12:19:52 pm »
Затова реших да го оставя да поплаче няколко дни и да свиква да заспива сам. Мисля, че вече имам резултат.

не знам... на твое място не бих правила това. детенцето е малко, има нужда от някой до него, страхуват се, чувстват се самотни и изоставени.
с мъжа си сте се гледали доста, преди да имате дете, извинявай за пряката реч. и ние 3 години вечеряме в 23 часа и се трупираме да спим веднага след това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #64 -: Януари 22, 2010, 12:20:48 pm »
Гери, аз понеже също държа да я тпнат цялата, а не само краката си мислех да изчакам по-топло време и понеже, малко спорно е, но решихме да празнуваме именния ден на Божидара на Тодоровден /някои твърдят че е на Богоявление/, си мисля, че и тогава ще е студено още...Аз обмислям вариант за Соколския манастир, но чакам Мини да се включи :D Виж пък за катедралата не ми беше идвало на ум - също е добър вариант. Още си го мисля де, дали да не го направим след Великден - хем ще е по-топло, а и има много хубави празници също тогава /Гергьовден например/.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #65 -: Януари 22, 2010, 12:51:35 pm »
Момичета благодаря за вниманието.Борето е добре днес е на ясла и всичко е наред здравословно с нея само дето се държала все едно не е падала бесняла без умора цяла сутрин.Ох много ми е палава щерката да ми е жива и здрава.Вчера докопа при това на доста високо флакони с мастило за принтер и да не ви казвам каква беше тя и какво беше около нея.
За спането и ние сами не заспиваме или лягам до нея в детската или с нас на спалнята после я местим но почти винаги осъмвам при нея..........
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #66 -: Януари 22, 2010, 12:59:58 pm »
Delica, жива и здрава да е, хубаво е че подхождаш философски към нещата.
Аз да се оплача- след 10 дена отново се връщам на работа, много ми е криво, но трябва.
Нуну- препоръчвам Соколския манастир с две ръце, малък и много поддържан храм, церемонията си им е много хубава и по канона, за разлика от Бачково, където претупват нещата. На Бачково кръстихме Стефания и да ти кажа, на Соколския манастир повече ми хареса. Неудобство е, че няма заведение, ние слязохме в Габрово и там се черпихме с гостите и кумвете.
Трябва да се обадиш около 10 дена предварително
за кръщене се носи-бутилка червено вино, пакет жито, хавлия и сапун за попа, бутилка олио
за детето- хавлия, дрешки и акта за раждане/ние бяхме забравили на Преслава, но то е заради ЕГНто и не ни върнаха, че й го зная/, и на кръстниците свидетелствата за свето кръщене. Телефон изрових от интернет някъде- (359 66) 801 763; (359 887) 729 906 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #67 -: Януари 22, 2010, 13:04:59 pm »
Мини, много благодаря! Ще говоря с мъжа ми и живот и здраве май натам се насочвам и аз. По принцип и аз съм чувала, че в големите манастири какъвто е Бачковския претупват нещата, може би защото имат много кръщавки, поради тази причина се отказах и от Дряновския, а за заведението няма проблеми - наблизо също е и Трявна, един от любимите ми градове в Бг, все ще измислим нещо :D
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #68 -: Януари 22, 2010, 13:21:13 pm »
Аз тихичко да се похваля, че моето дете пак си заспива сама в леглото. Е, не чак сама, защото Дядо Коледа и донесе Мечо Пух и Тигър с почти нейния ръст, та тримата се гушкат вечер в леглото й 120 на 60. :Lil: Малко го избих на чест и й казах, че големите момичета не спят заедно с мама и татко. И тя учудващо дори и за мен прие доводите ми. Заспива на нощна лампа, защото я е страх от тъмното, а и след като аз свърша с приказката или песничката, после Алекс чете книжки на приятелите си, та и трябва светлина.  :lol:

И да питам нещо свързано, макар и косвено, с детските градини. Сградата ни няма акт 16 и не се знае кога ще има, а на мен за кандидатстване в детска градина ми трябва адресна регистрация в района, че носи допълнителни точки. Иначе нямаме никакъв шанс за прием. Та, знаете ли начин как да си направя адресна регистрация на адреса без да имаме разрешение за ползване.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #69 -: Януари 22, 2010, 13:33:41 pm »
Хм, Сиа има ли такова изискване?
Преди 3 години никой не е искал А16 за смяна на адресна регистрация /това във Варна/
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #70 -: Януари 22, 2010, 13:35:20 pm »
Затова реших да го оставя да поплаче няколко дни и да свиква да заспива сам. Мисля, че вече имам резултат.

не знам... на твое място не бих правила това. детенцето е малко, има нужда от някой до него, страхуват се, чувстват се самотни и изоставени.
с мъжа си сте се гледали доста, преди да имате дете, извинявай за пряката реч. и ние 3 години вечеряме в 23 часа и се трупираме да спим веднага след това...

Не мисля, че е толкова малко детето. Преди около 3 месеца заспиваше само. От известно време го има този проблем, но не мисля, че трябва да стоя по 2,3 часа да разказвам по 5 приказки и повече. Детето не заспива за 10,15 мин както е при повечето, а като остана и иска да разказвам много приказки просто не заспива и започва да се превъзбужда и да говори нещо и вероятността да заспи е почти никаква. Ядосва се като свърши поредната приказка и има вероятност да си разказвам до посред нощите. Затова минах на другия вариант. Аз така или иначе съм непрекъснато с него. Едва ли се чувства изоставено. Няма баби и не го оставям на никого освен докато спи и баща ми е с него та излизам за по 2 часа :). Пък и той се лигави и ни разиграва. Поне това виждам в усмивката като вляза при него.. Той много добре знае, че го проверявам непрекъснато и съм там.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #71 -: Януари 22, 2010, 13:36:19 pm »
Вики спи с плюшени Макуин, Матю, Сали и Док. Петнадесет минути си ги подрежда, говори им и после гът. В интерес на истината от новороден  си го оставях да заспива сам в леглото. Приспивала съм го няколко пъти при зъбоникнене или болест.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #72 -: Януари 22, 2010, 13:40:29 pm »
Коки, би трябвало да има връзка, защото сградата няма разрешение за ползване, а тъй като е малка, такова се дава именно от общината. Също така, не плащам данъци за имота, защото не съм го регистрирала, а мога да го направя една като получа тоя пуст акт 16. Честно казано, не съм проучвала детайлно въпроса, но сега отивам да ровя.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #73 -: Януари 22, 2010, 13:49:45 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

Обаче аз съм много мека Мария и все още един от нас спи при децата, една вечер аз, една тате. Не се превъзбуждат, имат си ритуал - баня, зъби, четене на 2 приказки, и песни на заспиване. Дани вече спи цяла нощ, ама Дими все още се буди поне 2-3 пъти на нощ и ако няма никой възрастен, се разплаква и буди и батенцето. Толкова време сме изкарали досега, ще почакаме до лятото да почне и тя да спи цяла нощ и тогава трайно ще се изнесем. Пък и като знаем, че скоро няма да ни мирише така сладко на бебешки главички, не ни тежи толкова...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #74 -: Януари 22, 2010, 13:58:08 pm »
О, Сиа в София май ви вършеше работа бележка от общината за адресна регистрация, а?
Тогава не знам, но пак си мисля че А16 няма да е пречка.
Тук трябва адрес по лична карта, а в Кат никога не са проверявали каква аджеба е сградата на този адрес.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #75 -: Януари 22, 2010, 14:08:34 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

Абе в книгата пише, не само да го оставиш да плаче, ами и да му залостиш вратата, така че да разбере, че ти затискаш от другата страна. И да не се притесняваме, че можело тая нощ да спи на земята. Щяло да свикне и да не се отрази на психиката му.
Ами мерси ще му кажа аз на Додсън. Има наистина съвети, които играят, ама тоя е ... нямам думи.
А и си е до дете. Оставяла съм Александра да се тръшка за глупости и да реве. Е да, ама тя не спира, а продължава докато почне да се дави и не си повърне яденето от три хранения насам.
Та затова стоически си я издържах да спи при нас. Имаше леки размествания в процеса на привикване да спим на ръба на леглото докат детето се шири от край до край, ама все пак успяхме с блага дума да й обясним, че е голяма и заслужава да си има нейно си легло. :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #76 -: Януари 22, 2010, 14:19:43 pm »
Сия, нашия апартамент няма акт 16, но брат ми е регистриран на този адрес и си живее без проблеми, така че предполагам няма да имаш проблем да го впишеш като адрес. Той като сменя адресната регистрация, само каза адреса и толкова.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #77 -: Януари 22, 2010, 14:32:03 pm »
Ами ще се пробвам и аз така. Пък ако мине номера мине. Иначе хич не ми се мисли какво ще я правя в къщи тая малката. А и ми се почва работа вече.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #78 -: Януари 22, 2010, 14:46:10 pm »
Sia, онеже скоро си сменях личната карта /мисля, че за София питаш/ ще ти кажа как беше - искат да докажеш, че живееш на този адрес било то с нотариален акт, договор за наем или нещо от този сорт. А нотариален акт няма как да ти издадат без да има акт 16 сградата. Ние, понеже не се водим точно под наем, по-скоро нямаме договор за наем трябваше да носим и декларация от собствениците, че са съгласни да живеем на този адрес и също така те носиха нотариалния акт на жилището. Много тъпо са го измислили, но доколкото съм чувала, това е отскоро, за да се избегнат злоупотреби, т.к. някакъв се бил регистрирал на адреса на президента :lol: Лично аз така се бях регистрирала на стария си адрес и никой нищо не ми е искал. Но мисля, че това е само за постоянен адрес, ако е само настоящ нищо не искат, доколкото знам. Стига да има улица и номер, които да посочиш :D
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #79 -: Януари 22, 2010, 14:55:51 pm »
Вчера писах за нашия проблем с болничния с цел да информирам хората, които могат да попаднат в същата ситуация (може би не всички във форума имат сключен брак). Затова ще си позволя да досадя още малко и да обясня докрай.
Нещата стоят точно така, както съм ги описала и точно това е парадоксалното. Но...законът определя реда за издаване на болничен за "гледане на член от семейството", а след като майката и бащата нямат сключен брак, семейството се състои само от майката и детето, бащата не е член на това семейство и няма право да ползва болничен лист за гледане на член от семейството. Същото важи и в случай на развод между родителите - бащата автоматично губи право да ползва болничен, ако детето му се разболее.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #80 -: Януари 22, 2010, 15:05:52 pm »
Сия, ти нотариален акт си имаш (или друг документ за собственост, но тъй като блокът ви е нов, предполагам имаш точно нотариален акт, няма значение дали е на имот в груб строеж, или за правото на строеж, ако сте купували по-рано). Така че пробвай смело с него. Аз също имам една адресна регистрация в имот без акт 16, но я правих преди време и тогава само се попълваше къде живееш (например, в НДК :lol:) Мисля, че няма да имаш никакъв проблем с адресната регистрация. Това, че същата община издава акт 16 няма да ти е проблем, да не мислиш, че на едното гише знаят какво става на другото, плюс това отскоро и за ниските категории строежи акт 16 се вади не в малките общини, а в столична голяма, в ДАГ. Въобще, ходи и си прави :D
Нинче, номер 19 звучи многообещаващо, дано се класирате :D

Мармотче, много ти благодаря за разяснението, най-сетне загрях, благодаря, че си отделила толкова време :D Много ти благодаря за разбираемия съвет за ОДЗ-то, в което сега сме се написали. Не мисля, че имаме реален шанс, защото сме с 8.2 точки, но с късна дата. Ако след време искам в тази ДГ в ОДЗ-то да кандидатствам, тогава добре ли е да си запазя номера отсега? (всъщност, въпросът ми е ако кандидатствам догодина за яслена група 2, нов номер ли ще ми даде, или ще ми запази този от кандидатстването за яслена група 1?)То като е ОДЗ и си вървят яслените групи в градински, колко ли деца се класират направо за градина?
Разбрах също, че трябва да бдя за момента, когато ще обявят, че набор 2008 може да кандидатства и да хвана кандидатстването преди реалните класирания, за да разчитаме на жребий после. Септември ли обикновено е сезона на това кандидатстване?


Виждам, че дискутирате за съня. Нашият Сънчо си заспива винаги сам, имаме само малък ритуал с четене на приказка, после му казвам приятен сън и че го обичам и чао, той си заспива сам - някой път веднага, някой път се мотае малко из леглото и заспива. Сигурно е до дете, щото въпреки че е много лаком, от малък пък откарваше едни дълги сънове, все не можех да му наместя необходимия брой хранения. Спря да се буди нощем отще от първия месец :lol: Сега си продължава да спи по два пъти през деня и цяла нощ, някой дневен сън може и да пропусне, но се мотае в леглото напред назад около час и чака да го взема, като влезна, се смее. В леглото не му оставам нищо, да не бърка играта със съня, от раждането му си спи отделно, през деня е светло, вечер е тъмно ... но най-вече мисля, че не зависи толкова от тези неща, а от детето, Марти си е Сънчо :D
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 15:12:57 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #81 -: Януари 22, 2010, 15:21:16 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

Абе в книгата пише, не само да го оставиш да плаче, ами и да му залостиш вратата, така че да разбере, че ти затискаш от другата страна. И да не се притесняваме, че можело тая нощ да спи на земята. Щяло да свикне и да не се отрази на психиката му.
Ами мерси ще му кажа аз на Додсън. Има наистина съвети, които играят, ама тоя е ... нямам думи.
А и си е до дете. Оставяла съм Александра да се тръшка за глупости и да реве. Е да, ама тя не спира, а продължава докато почне да се дави и не си повърне яденето от три хранения насам.
Та затова стоически си я издържах да спи при нас. Имаше леки размествания в процеса на привикване да спим на ръба на леглото докат детето се шири от край до край, ама все пак успяхме с блага дума да й обясним, че е голяма и заслужава да си има нейно си легло. :lol:
Факт е, че вече заспива сам. Само в началото има малко плач и викане, но млъква само за 2 мин. викане. В началото плачеше повече, но по мои наблюдения малкия просто иска да се наложи, а ние доста сме го разглезили и ако не взема мерки ще стане още по-зле. Иначе не мисля, че го е страх. Той просто си говори сам в леглото и си играе. Не заспива на секундата. Все пак съм доста изстрадала и едва ли ще тръгна да измъчвам така чаканото дете, което родих на 39 години след 7 инсеминации и 6 опита инвитро! По-скоро детето е разглезено и вече се опитва да се налага и да ни манипулира по най-различни начини. Друг е въпроса дали минава номера. Аз съм малко "Мека Мария" и доста време се бях оставила по този начин да ме манипулира и както си заспиваше сам започна да реве и като се появя ми се хили.Той спи в отделно легло и никога не е имал желание да заспива с нас.
Ще дам пример с едно друго дете(работих малко преди време в детска градина). Едно момче нещо не слушаше и аз му направих забележка, без да се карам. После с ужас видях, че му тече кръв от носа! Направо така се уплаших и се притесних! Това същото зверче ми се изхили и ми призна, че така правело и на майка си и на баща си като иска да стане неговата.. Стискало си носа и му потичала кръв... Това беше дете на 4 годинки. Мога да ви разказвам още такива случки, но няма смисъл.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #82 -: Януари 22, 2010, 15:23:52 pm »
Аз пък да питам - е, хубаво ще ги оставите да реват, ама мойта направо си идва при нас в другата стая и засинена от рев ме дърпа да лягаме заедно,защото много " мъчно ми е за мама икам с теб, нама спа сама", та ако реве примерно 2 часа какво правите? Тя с часове да реве няма да заспи ако е сама. Направо ви завиждам на силата и търпението.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 15:26:54 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #83 -: Януари 22, 2010, 15:28:19 pm »
Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами. Даже пише да не се поддаваш първия ден, ако ще много да плаче. Така им ставали ясни правилата и не се противят после.

ами кажи го това на тия от кампанията на УНИЦЕФ "Мълчанието днес ражда омразата утре" с техните клипове на плачещото дете с биберона и музикалната въртележка, което гледа отчаяно към затварящата вратата на тъмната му стая майка....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #84 -: Януари 22, 2010, 15:31:56 pm »
Не мисля, че имаме реален шанс, защото сме с 8.2 точки, но с късна дата.

няма значение тая дата, защото сте кандидатствали в периода на предварително класиране! при първото класиране за тая година, всички деца, кандидатствали до този момент, се разглеждат като едновременно кандидатствали. прочети пак внимателно поясненията на мармотчето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #85 -: Януари 22, 2010, 15:35:09 pm »

Мармотче, ...Разбрах също, че трябва да бдя за момента, когато ще обявят, че набор 2008 може да кандидатства и да хвана кандидатстването преди реалните класирания, за да разчитаме на жребий после. Септември ли обикновено е сезона на това кандидатстване?
Не, обикновено е началото на годината. Миналата година беше през май за прием септември, с първо класиране на 22 май. Трябваше да е по-рано, но имаше неразбории с критериите, гласуване в СОС и т.н. За тази година - след 2-3 седмици ще знаем какъв ще е графика за кандидатстване на набор 2007 за ЦДГ.

Джам, в книгите на д-р Додсън точно метода на Tutto_bene се препоръчва за привикване на децата да спят сами.

Абе в книгата пише, не само да го оставиш да плаче, ами и да му залостиш вратата, така че да разбере, че ти затискаш от другата страна. И да не се притесняваме, че можело тая нощ да спи на земята. Щяло да свикне и да не се отрази на психиката му.
Ами мерси ще му кажа аз на Додсън. Има наистина съвети, които играят, ама тоя е ... нямам думи.
Както се вижда от моята практика, и аз не го споделям, нямам сърце за това. Но явно работи в някои случаи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #86 -: Януари 22, 2010, 15:42:58 pm »
Честно казано първия път плака най-много 25 мин. После на 3 ден плака 10 мин като предния ден заспах направо с него и не го оставих, защото не издържах..Винаги има причина! Детето се плаши от нещо. Трябва да разберете от какво го е страх и да му покажете, че няма от какво да се страхува. Аз направих точно това. Разбрах от какво го е страх. Говорих доста с него и му показвах, че няма страшно и няма от какво да се страхува. Трябва търпение и повече обяснения. В един момент разбира. Също така ние спим заедно, а не в отделни стаи. Не мисля, че за мен ще е проблем да спя с него в леглото, но за сега не е изявил такова желание..
Да допълня от чуждия опит на познати с 3 деца. Всяко дете е различно. Техните 2 по-големи деца са заспивали сами, а сега най-малкото спи между тях на спалнята и няма оправия. Просто човек трябва да опита различни варианти и да се ориентира, а не да измъчва детето. Аз се консултирам с такива многодетни семейства и гледам да черпя опит и от там, но то е толкова индивидуално.. Имайте предвид, че ако плашите детето с нещо или някой, то вечер като си легне винаги се плаши, особено като изгасите лампата.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 16:28:41 pm от Tutto_bene »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #87 -: Януари 22, 2010, 15:45:59 pm »
Вчера писах за нашия проблем с болничния с цел да информирам хората, които могат да попаднат в същата ситуация (може би не всички във форума имат сключен брак). Затова ще си позволя да досадя още малко и да обясня докрай.
Нещата стоят точно така, както съм ги описала и точно това е парадоксалното. Но...законът определя реда за издаване на болничен за "гледане на член от семейството", а след като майката и бащата нямат сключен брак, семейството се състои само от майката и детето, бащата не е член на това семейство и няма право да ползва болничен лист за гледане на член от семейството. Същото важи и в случай на развод между родителите - бащата автоматично губи право да ползва болничен, ако детето му се разболее.

продължавам да мисля, че това е малоумно тълкуване на Кодекса за социално осигуряване, където дефинират семейството като съставено от съпруг, съпруга и техните възходящи и низходящи. а новият семеен кодекс не узакони съжителството. като живеете без брак, чие е, аджеба, детето? :) по същата логика може на тебе да откажат болничен, а да дадат на бащата...

четох по форумите разни спорове и явно си зависи от лекарите. доста майки казват, че нямат брак с бащите, а те са ползвали болничен за детето.

явно ще трябва да сключите брак, мда. не боли, да ти кажа... има си и други предимства.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #88 -: Януари 22, 2010, 15:53:13 pm »
Фреши, точно така, имам си нотариален акт на груб строеж. Обаче там не ми фигурира адреса, а само вход, етаж, апартамент, находящ се в УПИ ненам кое си със съседи еди кои си и т.н. Административният адрес го получихме след като купихме апартамента. Ама ще се ходя да се пробвам пък каквото сабя покаже. Ние сме в един район с теб, та ще те послушам и ще ходя на място. Пък ако не щат, ще ходя да боря директорките в местните детски градини да взимат детето на есен. :lol: Пък ако строителят ни бъде така добър да си приключи последните ангажименти по сградата току виж и Акт 16 сме взели до тогава.

Мармотче, понеже си по-навътре в нещата да те питам, има ли проблем че към първи септември детето няма да е навършило 3 години? Алекс е родена на 25 септември. Знам, че Димана е малко след нея.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #89 -: Януари 22, 2010, 16:28:40 pm »
Сиа, няма проблем, че не е навършила 3г, Деси е родена на 19 октомври и си кандидатства и я приеха в първа група по общия ред.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #90 -: Януари 22, 2010, 16:56:00 pm »
Фреши, точно така, имам си нотариален акт на груб строеж. Обаче там не ми фигурира адреса, а само вход, етаж, апартамент, находящ се в УПИ ненам кое си със съседи еди кои си и т.н. Административният адрес го получихме след като купихме апартамента.

Скъпа, то административен адрес рядко има в нотариалните актове, обикновено са УПИ-тата само, така че носиш си НА и удостоверението за административния адрес, или ако нямаш такова, кой ако не общината ще знае кое УПИ с кой административен адрес е. (п.с. Ако искаш да се регистрираш у нас, ако хич не щат у вас да те регистрират?)

Джам, тъкмо помисля, че съм разбрала, ти ме върна обратно :lol: Има около 100 кандидатури с 8.2 точки, от които първите около 50 са с номер, започващ с 090522, а останалите са с различни дати след тази? Аз от обясненията на Мармотче разбрах, че тия с еднаквите дати имат след датата номер от жребий, а останалите са с реалните дати и часове? Хайде пак плийз да ми обясните :oops:
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 17:07:37 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #91 -: Януари 22, 2010, 17:03:16 pm »

 Миналата година беше през май за прием септември, с първо класиране на 22 май. Трябваше да е по-рано, но имаше неразбории с критериите

Чета пак... Мармотче, в списъка в ОДЗ-то, където кандидатствахме за проба (набор 2008), масово кандидатурите са с точно тази дата 090522? Това са кандидатствали в миналогодишната кампания, но неприети? След тях се нареждат другите чакащи по реда на кандидатстване?
СПИСЪК НА ЧАКАЩИТЕ ЗА ЯСЛА 1, РОДЕНИ 2008 г.
Прием от септември 2009 г

Това всъщност е опашката от миналата година, така ли? Сега като обявят новото кандидатстване, тази гранична група 100 деца с точки 8.2, половината с дата 090522, другите с различни по-късни дати, как би изглеждала? Това всъщност е опашката за първа яслена група, ако се освободи място? А за втора яслена група, прием от септември, ще има отделна опашка? Аз с така направената кандидатура и на двете ли ще се редя, или само на първата?
Благодаря ти, Бени!







*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #92 -: Януари 22, 2010, 17:29:37 pm »
Здравейте момичета:)
ще задам един риторичен въпрос, познавате ли дете, което си ляга съвсем доброволно,било следобяд или вечер, сам си казва""искам да спя", никога не прави проблем щом стане въпрос за лягане, и всеки ден 8.30 е в леглото  :lol:?

това е моят Антъни, не преувеличам изобщо, това дете обожава да спи, сутрин става сам 7.30-8.00, много е активен през деня, изграе, тича и пр...

Така че, децата са много различни и към всяко дете трябва да се намери подход.

Но е важно да се почне рано, на 3 -4 години трудно се постига дисциплина по отношение на спането

Моите близнаци нямат проблем да заспиват сами, защото си правят компания и са си като едно цяло.Понякога ми се струва, че съм много твърда с тях, защото не им разказвам приказки - 8-8,30 са в леглата, пуска се една малка лампа, взимат си книжки и играчки, казвам лека нощ и слизам долу.Това е.Няма изключение освен, ако са болни.
така са от 6 месечни

жената, която ги гледа, има проблем да слага Боби да спи, но сега след като и казах, че трябва по-твърдо да настоява и да му казва , да си затвори очите, че Сънчо трябва да дойде..и т.н вече има ефект, и заспива по-лесно.Моите трябва да спят след обед иначе после са непоносими.
Усех на всички в приспиването
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #93 -: Януари 22, 2010, 18:43:14 pm »
Здравейте и от нас!
Не мога да се добера да пиша, децата пак болни, на работа лудница...
За спането да си кажа и аз - в началото много трудно се приспивахме наобяд, понякога и вечер. Обаче им намерих цаката - пусках им музика (от филма Професионалиста на Енио Мориконе) от тетлефона, лягах на спалнята, те в леглата си и се правех, че спя и аз. Дадох им и малки възглавнички да гушкат, да ги приспиват уж. От половин час приспиване, вече заспиват за 5 мин. Само че след това почва купона, като си вземат първия сън.... купон до зори.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #94 -: Януари 22, 2010, 19:54:47 pm »
Eма, Стилияна заспиваше пиейки си млякото към 8,30-9 вечерта. Това беше не това, а предишното лято. Никога никой не е нарушавал режима. Просто изведнъж се промени (към неспане) и това е. Не смятам, че някой някога е слагал умишлено детето да ляга късно, а сега да иска да заспива рано.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #95 -: Януари 22, 2010, 20:24:52 pm »
Мари, разбирам това.
Но като четох как  на цветето дъщеричката понякога не е заспивала до 12-1, пък и повечето се оплакват, че имат проблеми със заспиването, си помислих, че моите сладури съм ги "моделирала" малко повече, отколкото може би трябва
не знам,,, и аз се чувствам раздвоена понякога

сигурно има начин да я предразположиш да се върне пак към стария режим
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #96 -: Януари 22, 2010, 20:57:14 pm »
Де да имаше :lol: тази седмица 3 дни заспива в 12, при положение, че през деня спи около час час и малко. Просто не става, ЗАСЕГА. Ще видим като тръгне на градина как ще е...
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #97 -: Януари 22, 2010, 21:10:07 pm »
Абе нямат емоции децата, пък си и седят у дома на топло, не излизат на дълги разходки, от какво да се изморят че да им се спи. Лятото мойто диване ако бил на море, заспива следобеден сън на мига или пък ако е играл доста навън и е било топличко, горещината го изморява. Ако не е на градина елате го вижте ... Та не се косете а се презаредете с каквото намерите за добре. :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #98 -: Януари 22, 2010, 21:16:30 pm »
Наде, при нас и това не минаваше. На морето даже отиваше да ляга след 11 часа.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #99 -: Януари 22, 2010, 21:18:15 pm »
Абе нямат емоции децата, пък си и седят у дома на топло, не излизат на дълги разходки, от какво да се изморят че да им се спи. Лятото мойто диване ако бил на море, заспива следобеден сън на мига или пък ако е играл доста навън и е било топличко, горещината го изморява. Ако не е на градина елате го вижте ... Та не се косете а се презаредете с каквото намерите за добре. :lol:


И това е вярно Наде
Много ми помагат топли успокоителни душове, чайчета, разтоварващи филми и книги, разходки в мола и пр, :lol:
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #100 -: Януари 22, 2010, 21:20:21 pm »
Има и друг момент, може да не им се спи от прекалени емоции или любопитство /мойто е от този вид/ :wink: :lol: :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #101 -: Януари 22, 2010, 22:28:14 pm »
Ема, аз наистина всякакви варианти съм пробвала за организиране на ежедневието и съответно заспиването, но за трите й години на Мона нищо досега не е дало продължителен ефект. Но си права, че на нашата възраст е много по-трудно тепърва да се дисциплинира детето по отношение на заспиването, до този момент аз трябваше да съм успяла да открия начин, който да работи при нас. Сигурно грешката ми е, че е имало моменти, в които съм вдигала ръце и съм я оставяла да прави каквото иска по отношение на заспиването(а те веднага усещат хлабавото, малко да проявиш слабост :lol:) Може би трябваше да следвам една линия на поведение по отношение на съня и да упорствам, докато се получи.

Дано пък поне моя Антон прилича на твоя Антъни и е по-лесен със заспиването  :lol:
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 22:53:29 pm от tzvetenze »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #102 -: Януари 22, 2010, 23:06:45 pm »
Ние на нашата крехка възраст вече няколко пъти променихме ритуала по заспиването, та хич не знам какво ни чака.На моменти и аз нямам достатъчно воля и го оставям уж да се измори.Е няма "измаряне",  изкарвал е до 1 часа.От няколко дни пък реши да ляга в 22:00.Както се казва съгласих се да не му чупя хатъра :lol:.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #103 -: Януари 23, 2010, 00:23:44 am »
Аз да споделя как бях аз самата. Дадена съм на ясла преди да стана на 1 годинка(не се знае на колко месеца съм била, защото баща ми не помни, а мама почина отдавна). После на 2,5 ме дават на градина. Не съм била на възраст за градина, но са ме дали. Аз в началото съм била доста шокирана, че там децата си нямат гърнета :). Но си спомням, че никога не съм спала на обяд. Почти всички деца спяха следобеден сън, а на мен ми се играеше. Лежах си в кревата и зяпах..Вечер майка ме слагаше да си лягам в 8 часа след "Сънчо". Сутрин ставах доста рано за градина и се предполага, че би трябвало да се уморявам, но явно от 8 вечерта до 6 сутринта ми е било напълно достатъчно да се наспя.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #104 -: Януари 23, 2010, 00:38:55 am »
Tutto_bene, в частта за ДГ все едно за мен говориш.Мен майка ми ме  е гледала до 3 годинки и съм тръгнала на градина.Никога не спях там и по онова време нямаше проблем да ти дърпат ушите.Още си я спомням едната другарка, даже парфюма и.Вечер си лягахме в 20:00 ч. двете със сетра ми, докато тръгнах в 1 клас.После вече баща ми не можа да се пребори с мен- почнах да стоя до късно, та досега.

Аз да споделя какво забелязах тази вечер.Нали съм си "забелязваща".Около 20 декември Тошето реши да ходи, почна да извива гръбче да слезе долу и да го водя.Около НГ се сдоби с обувки и на 9.01 с проходилка.Преди да го сложим в нея крачеше сякаш марширува, а сега подгъва едното краче встрани и стъпва на последните две пръстчета.Изглежда кривокрак, направо щях да падна.А в проходилката много му харесва.Пак много се шашнах.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #105 -: Януари 23, 2010, 00:55:54 am »
Постели одеала на пода и се преместете там с игрите ви
можеш да му спестиш проходилката- нека процеса стане естествен
две деца имам проходили на 10 месеца, ни едно не съм слагала в проходилка- самички, първо се научават да пълзят, после с придвижване по мебелите и накрая прохождане
Проходилка освен моменти на спокойствие за родителя не виждам с какво допринася за правилното физическо развитие на детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #106 -: Януари 23, 2010, 09:05:54 am »
Аааааааа не е съм многосъгласна за спокойствието на майката и проходилката, еле мойто диване в нея.Първо се претрепа на няколко пъти на път до WC -то да види къде е мама  :lol:, после като бързо свикна с тая придобивка, направо се набираше и излизаше от нея и пак имаше неприятни инциденти. Та и ние не сме ползвали проходилка. Аз "нарочно" не насърчавах мераците му за ходене, обаче един ден реших да видя у дома на какво дередже е моето зверче, а то взе че тръгна  8O :D беше 11 м. и седмица, две.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 09:07:35 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #107 -: Януари 23, 2010, 09:47:41 am »
Моята дъщеря никога не е пълзяла - ни напред, ни назад :P Най-добре се консултирай с ортопед ако нещо те притеснява. Няма доказана вреда от проходилки - всеки сам избира. Последното го казвам, за да не се шашкаш пък сега, че си сложила детето си в такава.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #108 -: Януари 23, 2010, 10:20:14 am »
Наде- вече за Нти път чета- аааа, не съм съгласна с теб, ама къде видя душа, да те карам да се съгласяваш с мен, аз давам пример с моите деца, не казвам че е общовалидно правило, айде стига сме си търсили контра, просто нека всеки споделя неговия опит
да ти кажа, даже се радвам, че моите деца не са като всички останали  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #109 -: Януари 23, 2010, 10:43:18 am »
Наде- вече за Нти път чета- аааа, не съм съгласна с теб, ама къде видя душа, да те карам да се съгласяваш с мен, аз давам пример с моите деца, не казвам че е общовалидно правило, айде стига сме си търсили контра, просто нека всеки споделя неговия опит
да ти кажа, даже се радвам, че моите деца не са като всички останали  :wink:


Ама ти що пък се засягаш  :wink: :D, въобще това ааааааа не звучи като контра, сори ако така си го прочела и разбрала. Исках да кажа, че има и деца които не обичат да седят в проходилка, даже понякога са си направо опасни тези уж забавачни уреди и трябва много да внимава майката и да не си мисли, че като го пъхне вътре и настава рахат.
Пък, че моето дете е различно от другите, да радвам се, но понякога ми е било толкова криво от този факт...
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 10:45:23 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #110 -: Януари 23, 2010, 14:52:42 pm »
Да се оплача и аз, че и ние сме зле със заспиването. От поне 2 седмици Никол не спи на обяд, но за сметка на това вечер заспива в 20 часа. Ако все пак успея да я приспя и спи 2 часа, вечерта няма заспиване до 22.30-23 часа.
Аз съм "мека Мария" и не мога да търпя детето ми да реве и заради това нито едно от децата ми не е заспивало само в стая. Идва един момент, в който детето само е готово за самостоятелност и няма нужда от присъствието ми.
Фреши, със стартирането на новата кампания за кандидатстване за ОДЗ/ЦДГ текущите номера ще се нулират и ще се дадат нови на миналогодишния принцип. Сегашния ви номер важи само за текущите класирания, в които местата са много малко и едва ли ще се класирате.
На кампанията на УНИЦЕФ "Мълчанието днес ражда викове утре" сме големи привърженици, даже Никол е едно от лицата и.

« Последна редакция: Януари 23, 2010, 15:19:19 pm от nikitali »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #111 -: Януари 23, 2010, 15:39:30 pm »
леле, как успяхте да го накарате това хубаво дете да гледа така намръщено?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #112 -: Януари 23, 2010, 16:36:56 pm »
леле, как успяхте да го накарате това хубаво дете да гледа така намръщено?  :D

и аз точно това се питах :lol:
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #113 -: Януари 23, 2010, 21:02:06 pm »
Да се оплача и аз, че и ние сме зле със заспиването. От поне 2 седмици Никол не спи на обяд, но за сметка на това вечер заспива в 20 часа. Ако все пак успея да я приспя и спи 2 часа, вечерта няма заспиване до 22.30-23 часа.
Аз съм "мека Мария" и не мога да търпя детето ми да реве и заради това нито едно от децата ми не е заспивало само в стая. Идва един момент, в който детето само е готово за самостоятелност и няма нужда от присъствието ми.

Ами честито! Преспивай я до 23 часа за да не плаче! И не се оплаквай!  Горе пишеш, че е проблем, а отдолу пишеш, че не е заспивало никога само, защото явно не се налага да оставяш и да преспиваш до 23 часа. Аз говоря точно за такъв проблем. Ако и моя заспиваше в нормално време за около 15,20 минути щях и аз да стоя винаги с него, но като остана при него той просто не заспива и заспива чак към 23 часа! Искам да питам как се оправят майките с децата с малка разлика и различен режим? Как ги преспивате и двете?
Да се похваля!!!! Вече спи съвсем сам и не плаче!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #114 -: Януари 23, 2010, 21:17:53 pm »
Туто-бене, незнам защо ме нападаш с този остър тон  :? Когато не иска да заспи дъщеря ми я оставям да се измори максимално и след това я взимам до мен на спалнята и четем книжки докато заспи. Тя просто няма да заспи ако я оставя сама, а и съседите ще се видят в чудо с нейния рев. На мен не ми пречи да я приспивам така, поне за сега, защото в същото време бебето суче и приспивам и него.
Аз по-скоро исках да се оплача от липсата на обеден сън, но както и да е.
Джам , Цветенце, само на няколко кадри малката беше толкова намръщена и те са избрали точно такъв.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #115 -: Януари 23, 2010, 21:30:32 pm »
Туто, моята Стефания НИКОГА не е заспивала сама, за 15 минути или след рев
не зная за твоето дете, но и Преслава, ако я оставя да реве точно на втората минута посинява от напъване, излизат огромни балони от носа й споли, сълзи текат направо вода да пиеш
ако ти при вида на тази картина си способна да си оставиш детето да заспи само ок, аз не мога
жива съм с породени, имам предимно проблем с дневния сън на Преслава, когато кака й е наблизо, за нощния- не, понеже освен всичко останало съм и фанатизирана кърмачка- приспивам си детето на гърда, заспива и аз ставам да си дооправям второто дете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #116 -: Януари 23, 2010, 22:04:54 pm »
Аз съм доволна, че вече спи сам и не плаче :). Доста бързо стана, ако бях продължила да му ходя по свирката трябваше да забравя да гледам тв вечер. От 21 до 23 преспиване или направо да си лягам и аз в 21 часа. Не дай си боже да трябва да правя нещо друго! Дори до тоалетната не можех да отида! Рев!! За колко време заспива твоята Стефания? При нас нещата са различни! Когато съм при него той просто не заспива... Това го пиша вече за не знам кой път, но никой не чете! Той се унася и като чуе, че ставам и започва рев и така. Трябва да заспя с него и той по принцип, ако се случи да заспи преди мен става някъде след 23 часа.
Имам приятели с дъщеря на 9 години и тя като иска да е нейното започва да реве и да пищи на улицата с пълно гърло, защото те никога не я оставят да реве! Гледката е потресаваща! В случая единия от родителите и ходи много по свирката и от там идва големия проблем, но какво да се прави... И аз има слабост към нея и полудявам като я чуя да плаче, нищо че вече е на 9 години.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 22:25:35 pm от Tutto_bene »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #117 -: Януари 23, 2010, 22:17:06 pm »
за колкото си реши, божа работа  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #118 -: Януари 23, 2010, 22:46:03 pm »

 доста майки казват, че нямат брак с бащите, а те са ползвали болничен за детето.

[/quote]

Явно след това обаче, същите тези майки са забравили да допишат, че болничните на бащите са върнати. А може би и да не са върнати, поради незнание на този или онзи. Оказа се, че върнат такъв болничен има при нашата педиатърка (тя всъщност така е и разбрала), и в работата на мъжа ми, моята колежка ЧР също го знаеше това.
Моята логика е същата като твоята, но съм говорила по телефона с методологист от Централата на НОИ и нещата законово наистина стоят така.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #119 -: Януари 24, 2010, 00:18:37 am »
Разгорещиха се страстите около това приспиване, недейте така.
Мен чак ме досрамя, че го направих на въпрос. Защото, тежи ми наистина дългото и съпроводено с много нерви заспиване на дъщеря ми, изживях се като жертва, но после хубаво ми показахте, че всеки от вас среща своите трудности в отглеждането на детето си, било в трудното приспиване в случая, било за нещо друго.

Всеки има свои разбирания как да си възпитава детето, а и децата са толкова различни. Аз, в усилията си да намеря най-правилния начин(за приспиването)също съм изпробвала метода да го оставиш  да плаче - може би да е била около годинката тогава Мона. Не помня колко точно я оставих да плаче, но през цялото време ме гризеше усещането, че не е това  начина, че греша, че детето ми плаче от чувства на страх и отчаяние, а не защото иска да ме накара да му играя по свирката. Когато я взех, беше ледена и ужасена, едва дишаше, а аз се почувствах като пълен идиот. Отне й повече от два часа да се успокои и изобщо не беше въодушевена, че е постигнала своето, беше вглъбена, хлипаща и гледаща в една точка. Не повторих никога, ако ще и Додсън (чела съм го) да пише, че това е начина. И не защото съм "мека мария", а защото предпочитам да търся друг начин, нищо че и досега не съм открила действащ такъв.
Но при други деца явно този метод работи. Ако майката усеща, че това е правилния начин, познавайки си най-добре детето - нека да е по Додсън :)
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 00:48:11 am от tzvetenze »
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #120 -: Януари 24, 2010, 01:17:01 am »
Джам, тъкмо помисля, че съм разбрала, ти ме върна обратно :lol: Има около 100 кандидатури с 8.2 точки, от които първите около 50 са с номер, започващ с 090522, а останалите са с различни дати след тази? Аз от обясненията на Мармотче разбрах, че тия с еднаквите дати имат след датата номер от жребий, а останалите са с реалните дати и часове? Хайде пак плийз да ми обясните :oops:

Fresh, правилно си разбрала. Сега наистина сте назад в текущите класирания, защото сте кандидатствали относително скоро, а пък на опашката има деца със същите точки, които са били там още при първото класиране на 22 май.

Дали ще се занулят тези дати и да се започне наново по същия алгоритъм при първото класиране за кампания есен 2010 - предполагам, че да, но не зная със сигурност. Не съм срещала никъде официално становище по този въпрос, а тази ситуация за първи път ще възникне тази година (миналата се въвеждаше системата и нямаше стари регистрации).

sia, другата Стефи ти е отговорила вече, аз само да потвърдя - няма да имате проблем с кандидатстването заради ненавършени 3г. Системата ще се активира едновременно и ще включи в класиранията всички деца набор 2007, т.е. които в годината на тръгване в 1 група навършват 3 години. Даже по сегашния правилник се допуска деца, родени през януари, да кандидатсват с предния набор, т.е. системата ще позволи кандидатстване за 1 група на всички деца 2007 + януари 2008. Но за януарчетата родителите еднократно избират с кой набор да кандидатстват и си вървят само с него.
===============================
nikitali, прекрасни очи има Никол, пу,пу!

Тутто, няма нужда да защитаваш методите си - ти си знаеш детето, ти решаваш. Ако наистина не заспива с теб в продължение на часове, естествено, че ще търсиш някакъв друг начин. Няма нужда и да реагираш така остро на тези, които избират друг път, като nikitali - виж й подписа, тя има 3 деца, с голямото сигурно емпирично е установила по-подходящ за нея момент, когато децата сами стават самостоятелни при заспиване, без рев. Аз самата съм някъде по средата, не мога да понеса да заспиват с плач, а и много държа на ритуала с четенето вечер, искам книгите да са им приятел и удоволствие, така че чета приказки и пея, докато заспят. Но пък когато се тръшкат безпричинно и се опитват явно да ме манипулират през деня, или пък ако посегнат да ударят другия, хич не ми дреме да изпратя единия в спалнята да се успокои и го оставям горко да си поплаче, ако трябва. Просто трябва да си знаят границата на позволеното и особено опити за удряне не ги оставям да минат между другото.
===============================
Философски офф: Самата кампания на Уницеф пък мен адски ме дразни. Одобрявам добрите й намерения, но никога не съм вярвала в силата на негативните послания. По същия начин ме дразнят смачканите коли на пиедестали на изходите на града. Насаждането на вина като превенция срещу липсата на общуване с децата ми се вижда крайно и неефективно. На който му пука, така или иначе не прави така. На който не - няма да види себе си в тези филмчета. За мен ЛИЧНО много по-силно послание би било "децата, които са кърмени до 1г. се разболяват Х% по-рядко/ на които родителите посвещават поне 2ч дневно време само за тях развиват психични разстройства У% по-рядко/ които гледат телевизия по-малко от 1ч на ден имат Х% по-малко проблеми с общуването/ с които активно разговаряте от най-ранно детство имат У% по-богат речник или по-висок успех в училище..."
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #121 -: Януари 24, 2010, 03:24:22 am »
Мили майки, четете, говорете помежду си, информирайте се...естествено, че в 21-и век е нелепо да се дават примери (каквито съм чувала): "ами баба ти, или тебе как сме те отглеждали" и оттам нататък - всичко да се отрича. Всичко се развива и променя, трябва да се ползва натрупаният опит, но не може да се прилага сляпо и "универсално" както всяка от вас споделя. По различен повод. Цветенце правилно постави акцента, че всяко дете си е различно и майка му най-добре може да прецени как и при какви обстоятелства да постъпи с него. Била съм свидетел (и все още съм) на потресаващи случки от вида "как се възпитава дете" от...хайде да го нарека "престараване". От едно такова "приспиване" на детенце по примера на прочетена книга (вероятно цитираната тук), детенце стигна до "Спешна помощ", барабар с припадналата си от ужас майка. Жив късмет, че таткото е успял да отреагира и да изкара от трахеята абсорбираната повърната храна след час и нещо рев и писъци на детето...Целият този панаир и стрес - в следствие на опит да се създаде режим, именно за доброто на детето. Никой, (дори аз) не е помислял, че е с някаква друга цел естествено. Нито мисля, че някоя от вас е дотам луда, че да допусне такава ситуация, моля разберете ме правилно. Просто съм убедена, че всяко дете си е характер и всяка майка си знае най-добре нейното какво е точно и какво при него няма да сработи. Това не я прави мекушава, или лоша майка , а разумна майка. Теориите са донякъде...оттам нататък всичко е лично ;) А и нека не забравяме, че и малкото човече е човече като нас все пак. Един път му се спи, друг път може да не му се спи...и на нас се случва, не е голяма трагедия. Е да,трябват си яки нерви, съгласна :) Ама вие ги имате, сигурна съм, трудно е сега ама и това ще мине. После ще бършете сълзи за гаджета и любови...няма да е по-лесно и това. Дай Боже всеки му такива "неприятности". :)
Помислете какви сте били вие като деца, с какъв "режим" ако е имало такъв, питайте ако има кого...Ами аз примерно никога не съм пълзяла, майка ми и до сега се смее как ме слагала по корем, а аз оп обръщам по гръб и почвам да се приплъзвам "като охлюв". Следващо действие - обръщане по корем, за да се докопам до нещо стабилно и съм проходила преди да стана на 10 месеца. Следобеден сън и режим не съм имала никакъв - ама ей на жива, здрава, 171 см....детайлите не са толкова съществени. Те са си детайли. Няма лошо да се създават навици и режими разбира се, но не и на всяка цена, детето си знае какво и защо иска - друг въпрос е, когато ние просто не можем да го разберем и гадаем. Радвайте се на децата си - сега ви се е паднало, бързо растат! :)

P.S. Не поучавам, акъли не давам, нито съвети, само споделям мнение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #122 -: Януари 24, 2010, 07:27:53 am »
На мен ми е интересно да чета как е при другите хора - по-специално децата:)
как майките се справят с прищявките, капризите или истериите на малките,
И през ум не ми минава, дори мислено, да съдя някого.
Цвете, ще намериш начин, или Мона ще порасне и ще го преодолее :)

аз нямам проблеми със съня на моите деца, но събирам за друго нерви с тях

И така....

споделянето на различни гледни точки помага да  виждаме нещата и под друга светлина.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 07:29:31 am от ema2 »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #123 -: Януари 24, 2010, 09:58:07 am »
Ema, много си права, аз лично нямам претенции да съм най-супер майката на света, никога не съм си гледала децата по книга, или по това кой какво ми е казал. Събирам информация, анализирам спрямо характера на моето дете и ако вътрешно усещам, че точно определен начин е адекватен за темперамента и характера й , тогава прилагам точно това към нея. Няма лошо всеки да каже как, но няма как да ми каже някой- не може твоето дете да не прави или да прави дадено нещо, при условие, че не е у нас и не му е ежедневие да е с него. За това сме тук и за това е тази тема- всеки да каже как би действал в определена ситуация, а търсещия съвет да избере своя начин.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 10:00:15 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #124 -: Януари 24, 2010, 10:49:44 am »
Да ви кажа честно не бих издържала плач повече от 20 мин, а и той не е плакал толкова продължително при заспиване. Аз едвам издъжам 10 мин. плач, да не говорим за повече. Само веднъж плака около 25 мин, но аз си бях при него през повечето време.. Позволих си да го оставям сам, защото разбрах причината за страха му, а той си заспиваше преди нормално и не сме стояли с часове да се преспиваме. Оставих го след като му обяснявах много пъти, че въпросното нещо не е страшно. Видях, че вече не се страхува. Другото, което ми направи впечатление, че след това всъщност се напъваше да плаче и аз си го познавам кога му е мъчно и кога наистина има причина и наистина плаче заради нещо. Просто осъзнах, че това е прищявка и му правеше удовлоствие да ни разиграва, защото след всяко реване като влизах спираше на секундата и ми се хилеше... Той скоро става на 1,8 месеца и вече не е толкова малък и разбира когато му се говори и обяснява. Има и една друга подробност-имаме камера в спалнята и аз мога да го наблюдавам непрекъснато на компютъра си какво прави. Така може да се каже, че не го оставям нито за миг сам. Ако заподозра нещо веднага съм при него..
Имам 3 приятелки с по 3 деца и често се консултирам с тях, но да ви кажа и трите са ми казали, че всяко дете е различно и няма един и същи метод за възпитание. Например при едната двете по-малки момчета се карат непрекъснато и те понякога оставят малкия на едната баба, за да мирясат малко и да си починат от скандалите и писъците. При другата пък точно двамата по-малки са доста кротки и тя няма проблеми с тях от този род.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #125 -: Януари 24, 2010, 10:56:53 am »
Имам 3 приятелки с по 3 деца и често се консултирам с тях, но да ви кажа и трите са ми казали, че всяко дете е различно и няма един и същи метод за възпитание.
Подкрепям
И още нещо искам да добавя - и при един и същ метод на възпитание накрая резултатите са различни.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #126 -: Януари 24, 2010, 11:40:57 am »
Разбира се, че резултатите са различни :) Повечето от нас имаме братя или сестри и сами виждаме, че резултатите са различни, гледа ли са ни, възпитава ли са ни, хранили, обличали по един и същи начин, но ето аз и брат ми нямаме нищо общо като характери, поведение, начин на мислене и т.н. Та, исках да кажа, че не е нужно да имаме по две или повече деца, за да стигнем до този извод.
Важното е да се водим по децата, те си показват, а всяка майка си познава децата най-добре :)
Деси винаги е заспивала много трудно, с кратки периоди на проблясъци разбира се :lol:
Като беше бебе минахме през какви ли не чалъми и хватки, но никога не съм я оставяла сама, не понасям да ми реват, а е ужасен инат и не мисля че този метод щеше да подейства. До преди 7-8 м. заспиваше към 9 - 9.30 след 15-20 мин. приспиване под формата на четене на приказки и седене до леглото й докато заспи. След това около 2м. заспиваше сама, след като й прочетем 3 приказки, сега пък е във фаза на заспиване към 10-11 часа, нищо не помага, нито четенето на N нa брой приказки, нито седене при нея, нищо, тя става и тръгва, ляга когато реши. Хубавото е все пак че до 11 часа заспива :wink:
Елена първите 4-5 м. заспиваше в креватчето си точно за 2 мин., след това вече не искаше, от тогава заспива пак за 2 мин. но лягаме двете на спалнята, тя ме хваща са пръста и готово :lol:
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #127 -: Януари 24, 2010, 14:15:05 pm »
а и много държа на ритуала с четенето вечер, искам книгите да са им приятел и удоволствие, така че чета приказки и пея, докато заспят.

И аз съм така, Мармотче. Дори и Симона да заспиваше само със завиване и целувка и да нямаше необходимост от четене на книжки или пеене на песнички, аз пак бих го правила и не бих й го спестила. Или по-скоро не бих го спестила и на двете ни :wink: Защото ми е някак много мило това да седнеш в топлото легло близо до детенцето, на приглушена светлина и да му почетеш приказка. Друг е въпросът, че моето диване после се сеща в продължение на няколко часа, че му се пишка, яде, ака, да станела да види де е тати и хиляди други неща, само и само да не заспи :lol: Ама какво да се прави - не е робот, да го изключиш.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #128 -: Януари 24, 2010, 14:22:03 pm »
Благодаря за съветите за адресната регистрация и за детската градина. Дано да успеем да преборим системата и да запиша детето на есен.
Имах една книжка за съня при децата. Ще я потърся и ще препиша съветите тук. При едни деца няма да проработят, при други ще дадат добър резултат.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #129 -: Януари 24, 2010, 15:24:15 pm »
Цветенце, и чудовища ще борите, и ще иска да спи някой с нея :wink: Изобщо подготви се за цяла палитра от нови измишльотини :lol: Нас ни привиква нон стоп - за вода, да ни гушка, да го завиваме, да го отвиваме, да гоним монстърите, да запалим луната и звездите, да го преместим на спалнята, да сменим нашата завивка с неговата... Изобщо купона е пълен и това трае обикновено до 12 :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #130 -: Януари 24, 2010, 15:51:29 pm »
Мдаа, наистина децата са различни и подхода трябва да е различен.
Аз съм пробвала да го оставям да се наплаче и няма резултат, реве до откат.
А вторник сме на консултация и ще питам за проходилката, мoже и ортопед да включа, ще видим.
Иначе с мойто GP говорих вече, той смята, че не е проблем.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #131 -: Януари 24, 2010, 16:24:10 pm »
За мен лично по-интересен и актуален е вторият етап.  :D

 След като ги приспите дечицата по различни методи всяко едно, защото и те са различни, спят ли цяла нощ непробудно?!

Защото ние все някак успяваме да се приспим, но откакто се е родила, та досега нямаме нито една нощ да спи непробудно. Буди се през час, два, а понякога и по-често, пие вода, мляко;ако не и ги дам, си ги иска.
Откакто е на ясла, още по-лошо спи;явно, мозъчето и нощем обработва видяното и чутото през деня, т.е. запомня.

Та, спят ли дечицата ви непробудно цяла нощ?!
 Аз вече изгубих надежда, че ще ни се случи това, а и все повече не изпитвам нужда от сън и аз самата - чета нощем и т.н. начини да си уплътнявам рационално времето.

Лек ден!
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #132 -: Януари 24, 2010, 16:38:16 pm »
Розичка, моето не спи по цяла нощ. Буди се, все за мляко пита, но ако се заинатя най-накрая и на дичка (водичка) кандисва. Буди се също и от страшни сънища и тогава нищо не я успокоява освен местене в нашето легло. И задължително трябва да я гушкам, иначе не става. Но слава богу, тези нощи лека полека отминават. Вече имаме и 20 зъба и нямаме проблем поне с тях. Честно да си призная, последните 4 кътника не ги усетих кога излезоха в сравнение с първите 16 зъба.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #133 -: Януари 24, 2010, 16:43:25 pm »
Розичке, почти нямам такава нощ за последните 4 години - говорим на сън - на немски, нон стоп, пеем, приказваме, викаме, скачаме и тръгваме за някъде.. Та така. Не сте само вие :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #134 -: Януари 24, 2010, 18:38:32 pm »
Розичке,големия ми син до 2 години се будеше през 15 мин.Беше нкакъв кошмар.Сега с малкия е по добре.Като се навечеря и заспи към 22ч. се буди 2-3 пъти само за залъгалка и чак в 6ч.пие мляко.Та с него направо си се наспивам.Но масово децата не спят непробудно.Имам само една приятелка чието момиченце спи от 21ч. та сутринта я буди в 8 да закусва :D

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #135 -: Януари 24, 2010, 18:45:44 pm »
При нас заспиването е трудно, но като цяло спи добре. Случва се да се събуди с писък (вероятно сънува нещо), но това е преди да си легнем ние. После се буди за мляко към 4 ч. (не всяка нощ) и сутрин става между 7,30 и 8,30 ч. Не мога да се оплача.

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #136 -: Януари 24, 2010, 18:50:05 pm »
Розе, по отношение на "вторият етап" през толкова фази сме минали, откакто се е родила Мона. Бързо се отказа от нощното ядене, около 2месечна и спря да се буди нощем. Голям рахат беше, защото - макар и след трудно и продължително приспиване - през нощта си спеше в детската стая непробудно до 8-9ч сутрин. Това обаче продължи около година...ами, даже по-малко, и после започна будене за какво ли не - за каквото се сетиш :wink: След това се мина още малко време и започна сама да си излиза нощем от леглото и да идва в спалнята. Като заспи я връщаме обратно, тя обаче пак се връща и така по няколко пъти на нощ. Имало е такива комични ситуации - като се почне от това, че в началото, като идваше нощем в спалнята, първо тропаше на вратата (нямам идея как й е хрумнало :)) и се стигне дотам, че съм я намирала сутрин, след поредното тичане за нощта до нашата стая, толкова уморена и сънена, че успяла да се набере само с едно краче и ръчичка на нашето легло, а другите висят надолу и така заспала, дотам успяла само :lol: И така...до днешна дата, няма такава нощ да не се събуди за нещо. Вече съм свикнала, няма и за къде да се отпускам с непрекъснат нощен сън, защото идва реда и на Антон :wink:
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 18:53:12 pm от tzvetenze »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #137 -: Януари 24, 2010, 22:48:39 pm »
Рози, зависи. Понякога Вики спи непробудно, понякога не. Онази нощ поне пет пъти ставахме да търсим Макуина.
Един ден говорих с докторката следобед, докато Вики спеше. Пояснение - в стаята има видеокамера и аз в кухнята имам звук и говор. Та докато течеше телефонния разговор Вики изрева с писък. Докторката го чу, като аз я попитах какво е това - болков синдром ли е, защото и често се случва през нощта. На което ми се обясни, че просто сънува и преживява нещо детето.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #138 -: Януари 24, 2010, 23:11:59 pm »
До 2 месец се хранехме нощем, после до 7 спеше добре.След това започна да се буди за залъгалка, вода, кърмене.Малко преди да станем на 9 се започна големия рев, докато не го взех да спи при нас.След три седмици безсъние се пребори големия-малък човек.Сега ме буди към 4-5-6 за кърмене и после 8:30- 9-10, става официално.Предполагам, че още много ще се променя.