0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #100 -: Януари 22, 2010, 21:20:21 pm »
Има и друг момент, може да не им се спи от прекалени емоции или любопитство /мойто е от този вид/ :wink: :lol: :lol: :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #101 -: Януари 22, 2010, 22:28:14 pm »
Ема, аз наистина всякакви варианти съм пробвала за организиране на ежедневието и съответно заспиването, но за трите й години на Мона нищо досега не е дало продължителен ефект. Но си права, че на нашата възраст е много по-трудно тепърва да се дисциплинира детето по отношение на заспиването, до този момент аз трябваше да съм успяла да открия начин, който да работи при нас. Сигурно грешката ми е, че е имало моменти, в които съм вдигала ръце и съм я оставяла да прави каквото иска по отношение на заспиването(а те веднага усещат хлабавото, малко да проявиш слабост :lol:) Може би трябваше да следвам една линия на поведение по отношение на съня и да упорствам, докато се получи.

Дано пък поне моя Антон прилича на твоя Антъни и е по-лесен със заспиването  :lol:
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 22:53:29 pm от tzvetenze »
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #102 -: Януари 22, 2010, 23:06:45 pm »
Ние на нашата крехка възраст вече няколко пъти променихме ритуала по заспиването, та хич не знам какво ни чака.На моменти и аз нямам достатъчно воля и го оставям уж да се измори.Е няма "измаряне",  изкарвал е до 1 часа.От няколко дни пък реши да ляга в 22:00.Както се казва съгласих се да не му чупя хатъра :lol:.
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #103 -: Януари 23, 2010, 00:23:44 am »
Аз да споделя как бях аз самата. Дадена съм на ясла преди да стана на 1 годинка(не се знае на колко месеца съм била, защото баща ми не помни, а мама почина отдавна). После на 2,5 ме дават на градина. Не съм била на възраст за градина, но са ме дали. Аз в началото съм била доста шокирана, че там децата си нямат гърнета :). Но си спомням, че никога не съм спала на обяд. Почти всички деца спяха следобеден сън, а на мен ми се играеше. Лежах си в кревата и зяпах..Вечер майка ме слагаше да си лягам в 8 часа след "Сънчо". Сутрин ставах доста рано за градина и се предполага, че би трябвало да се уморявам, но явно от 8 вечерта до 6 сутринта ми е било напълно достатъчно да се наспя.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #104 -: Януари 23, 2010, 00:38:55 am »
Tutto_bene, в частта за ДГ все едно за мен говориш.Мен майка ми ме  е гледала до 3 годинки и съм тръгнала на градина.Никога не спях там и по онова време нямаше проблем да ти дърпат ушите.Още си я спомням едната другарка, даже парфюма и.Вечер си лягахме в 20:00 ч. двете със сетра ми, докато тръгнах в 1 клас.После вече баща ми не можа да се пребори с мен- почнах да стоя до късно, та досега.

Аз да споделя какво забелязах тази вечер.Нали съм си "забелязваща".Около 20 декември Тошето реши да ходи, почна да извива гръбче да слезе долу и да го водя.Около НГ се сдоби с обувки и на 9.01 с проходилка.Преди да го сложим в нея крачеше сякаш марширува, а сега подгъва едното краче встрани и стъпва на последните две пръстчета.Изглежда кривокрак, направо щях да падна.А в проходилката много му харесва.Пак много се шашнах.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #105 -: Януари 23, 2010, 00:55:54 am »
Постели одеала на пода и се преместете там с игрите ви
можеш да му спестиш проходилката- нека процеса стане естествен
две деца имам проходили на 10 месеца, ни едно не съм слагала в проходилка- самички, първо се научават да пълзят, после с придвижване по мебелите и накрая прохождане
Проходилка освен моменти на спокойствие за родителя не виждам с какво допринася за правилното физическо развитие на детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #106 -: Януари 23, 2010, 09:05:54 am »
Аааааааа не е съм многосъгласна за спокойствието на майката и проходилката, еле мойто диване в нея.Първо се претрепа на няколко пъти на път до WC -то да види къде е мама  :lol:, после като бързо свикна с тая придобивка, направо се набираше и излизаше от нея и пак имаше неприятни инциденти. Та и ние не сме ползвали проходилка. Аз "нарочно" не насърчавах мераците му за ходене, обаче един ден реших да видя у дома на какво дередже е моето зверче, а то взе че тръгна  8O :D беше 11 м. и седмица, две.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 09:07:35 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #107 -: Януари 23, 2010, 09:47:41 am »
Моята дъщеря никога не е пълзяла - ни напред, ни назад :P Най-добре се консултирай с ортопед ако нещо те притеснява. Няма доказана вреда от проходилки - всеки сам избира. Последното го казвам, за да не се шашкаш пък сега, че си сложила детето си в такава.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #108 -: Януари 23, 2010, 10:20:14 am »
Наде- вече за Нти път чета- аааа, не съм съгласна с теб, ама къде видя душа, да те карам да се съгласяваш с мен, аз давам пример с моите деца, не казвам че е общовалидно правило, айде стига сме си търсили контра, просто нека всеки споделя неговия опит
да ти кажа, даже се радвам, че моите деца не са като всички останали  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #109 -: Януари 23, 2010, 10:43:18 am »
Наде- вече за Нти път чета- аааа, не съм съгласна с теб, ама къде видя душа, да те карам да се съгласяваш с мен, аз давам пример с моите деца, не казвам че е общовалидно правило, айде стига сме си търсили контра, просто нека всеки споделя неговия опит
да ти кажа, даже се радвам, че моите деца не са като всички останали  :wink:


Ама ти що пък се засягаш  :wink: :D, въобще това ааааааа не звучи като контра, сори ако така си го прочела и разбрала. Исках да кажа, че има и деца които не обичат да седят в проходилка, даже понякога са си направо опасни тези уж забавачни уреди и трябва много да внимава майката и да не си мисли, че като го пъхне вътре и настава рахат.
Пък, че моето дете е различно от другите, да радвам се, но понякога ми е било толкова криво от този факт...
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 10:45:23 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #110 -: Януари 23, 2010, 14:52:42 pm »
Да се оплача и аз, че и ние сме зле със заспиването. От поне 2 седмици Никол не спи на обяд, но за сметка на това вечер заспива в 20 часа. Ако все пак успея да я приспя и спи 2 часа, вечерта няма заспиване до 22.30-23 часа.
Аз съм "мека Мария" и не мога да търпя детето ми да реве и заради това нито едно от децата ми не е заспивало само в стая. Идва един момент, в който детето само е готово за самостоятелност и няма нужда от присъствието ми.
Фреши, със стартирането на новата кампания за кандидатстване за ОДЗ/ЦДГ текущите номера ще се нулират и ще се дадат нови на миналогодишния принцип. Сегашния ви номер важи само за текущите класирания, в които местата са много малко и едва ли ще се класирате.
На кампанията на УНИЦЕФ "Мълчанието днес ражда викове утре" сме големи привърженици, даже Никол е едно от лицата и.

« Последна редакция: Януари 23, 2010, 15:19:19 pm от nikitali »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #111 -: Януари 23, 2010, 15:39:30 pm »
леле, как успяхте да го накарате това хубаво дете да гледа така намръщено?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #112 -: Януари 23, 2010, 16:36:56 pm »
леле, как успяхте да го накарате това хубаво дете да гледа така намръщено?  :D

и аз точно това се питах :lol:
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #113 -: Януари 23, 2010, 21:02:06 pm »
Да се оплача и аз, че и ние сме зле със заспиването. От поне 2 седмици Никол не спи на обяд, но за сметка на това вечер заспива в 20 часа. Ако все пак успея да я приспя и спи 2 часа, вечерта няма заспиване до 22.30-23 часа.
Аз съм "мека Мария" и не мога да търпя детето ми да реве и заради това нито едно от децата ми не е заспивало само в стая. Идва един момент, в който детето само е готово за самостоятелност и няма нужда от присъствието ми.

Ами честито! Преспивай я до 23 часа за да не плаче! И не се оплаквай!  Горе пишеш, че е проблем, а отдолу пишеш, че не е заспивало никога само, защото явно не се налага да оставяш и да преспиваш до 23 часа. Аз говоря точно за такъв проблем. Ако и моя заспиваше в нормално време за около 15,20 минути щях и аз да стоя винаги с него, но като остана при него той просто не заспива и заспива чак към 23 часа! Искам да питам как се оправят майките с децата с малка разлика и различен режим? Как ги преспивате и двете?
Да се похваля!!!! Вече спи съвсем сам и не плаче!
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #114 -: Януари 23, 2010, 21:17:53 pm »
Туто-бене, незнам защо ме нападаш с този остър тон  :? Когато не иска да заспи дъщеря ми я оставям да се измори максимално и след това я взимам до мен на спалнята и четем книжки докато заспи. Тя просто няма да заспи ако я оставя сама, а и съседите ще се видят в чудо с нейния рев. На мен не ми пречи да я приспивам така, поне за сега, защото в същото време бебето суче и приспивам и него.
Аз по-скоро исках да се оплача от липсата на обеден сън, но както и да е.
Джам , Цветенце, само на няколко кадри малката беше толкова намръщена и те са избрали точно такъв.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #115 -: Януари 23, 2010, 21:30:32 pm »
Туто, моята Стефания НИКОГА не е заспивала сама, за 15 минути или след рев
не зная за твоето дете, но и Преслава, ако я оставя да реве точно на втората минута посинява от напъване, излизат огромни балони от носа й споли, сълзи текат направо вода да пиеш
ако ти при вида на тази картина си способна да си оставиш детето да заспи само ок, аз не мога
жива съм с породени, имам предимно проблем с дневния сън на Преслава, когато кака й е наблизо, за нощния- не, понеже освен всичко останало съм и фанатизирана кърмачка- приспивам си детето на гърда, заспива и аз ставам да си дооправям второто дете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #116 -: Януари 23, 2010, 22:04:54 pm »
Аз съм доволна, че вече спи сам и не плаче :). Доста бързо стана, ако бях продължила да му ходя по свирката трябваше да забравя да гледам тв вечер. От 21 до 23 преспиване или направо да си лягам и аз в 21 часа. Не дай си боже да трябва да правя нещо друго! Дори до тоалетната не можех да отида! Рев!! За колко време заспива твоята Стефания? При нас нещата са различни! Когато съм при него той просто не заспива... Това го пиша вече за не знам кой път, но никой не чете! Той се унася и като чуе, че ставам и започва рев и така. Трябва да заспя с него и той по принцип, ако се случи да заспи преди мен става някъде след 23 часа.
Имам приятели с дъщеря на 9 години и тя като иска да е нейното започва да реве и да пищи на улицата с пълно гърло, защото те никога не я оставят да реве! Гледката е потресаваща! В случая единия от родителите и ходи много по свирката и от там идва големия проблем, но какво да се прави... И аз има слабост към нея и полудявам като я чуя да плаче, нищо че вече е на 9 години.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 22:25:35 pm от Tutto_bene »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #117 -: Януари 23, 2010, 22:17:06 pm »
за колкото си реши, божа работа  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #118 -: Януари 23, 2010, 22:46:03 pm »

 доста майки казват, че нямат брак с бащите, а те са ползвали болничен за детето.

[/quote]

Явно след това обаче, същите тези майки са забравили да допишат, че болничните на бащите са върнати. А може би и да не са върнати, поради незнание на този или онзи. Оказа се, че върнат такъв болничен има при нашата педиатърка (тя всъщност така е и разбрала), и в работата на мъжа ми, моята колежка ЧР също го знаеше това.
Моята логика е същата като твоята, но съм говорила по телефона с методологист от Централата на НОИ и нещата законово наистина стоят така.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Нова седмица-18.01.10-24.01.10
« Отговор #119 -: Януари 24, 2010, 00:18:37 am »
Разгорещиха се страстите около това приспиване, недейте така.
Мен чак ме досрамя, че го направих на въпрос. Защото, тежи ми наистина дългото и съпроводено с много нерви заспиване на дъщеря ми, изживях се като жертва, но после хубаво ми показахте, че всеки от вас среща своите трудности в отглеждането на детето си, било в трудното приспиване в случая, било за нещо друго.

Всеки има свои разбирания как да си възпитава детето, а и децата са толкова различни. Аз, в усилията си да намеря най-правилния начин(за приспиването)също съм изпробвала метода да го оставиш  да плаче - може би да е била около годинката тогава Мона. Не помня колко точно я оставих да плаче, но през цялото време ме гризеше усещането, че не е това  начина, че греша, че детето ми плаче от чувства на страх и отчаяние, а не защото иска да ме накара да му играя по свирката. Когато я взех, беше ледена и ужасена, едва дишаше, а аз се почувствах като пълен идиот. Отне й повече от два часа да се успокои и изобщо не беше въодушевена, че е постигнала своето, беше вглъбена, хлипаща и гледаща в една точка. Не повторих никога, ако ще и Додсън (чела съм го) да пише, че това е начина. И не защото съм "мека мария", а защото предпочитам да търся друг начин, нищо че и досега не съм открила действащ такъв.
Но при други деца явно този метод работи. Ако майката усеща, че това е правилния начин, познавайки си най-добре детето - нека да е по Додсън :)
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 00:48:11 am от tzvetenze »