0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмица 11.01-17.01
« -: Януари 11, 2010, 10:11:20 am »
Хайде,  :D  много усмихната и слънчева седмица всички болнички да оздравяват !
Ние цяла нощ не сме спали тези зъби направо ни побъркван голямо мрън е  :(
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 10:14:14 am от Виктория »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 12:37:04 pm »
Хубава седмица и от нас!Аз да питам понеже сме канени на прощъпулка какво се подарява ,защото хич не съм наясно? :oops:
Бъдете здрави!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #2 -: Януари 11, 2010, 13:42:55 pm »
Хубава седмица и от нас!Най-вече топло и спокойно време, че седенето в къщи зле ни се отразява.
parsi, нямам идея
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 13:45:17 pm от _Elfita_ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #3 -: Януари 11, 2010, 15:06:14 pm »
здраве на всички дечица!

по повод тревогите ни за изворната вода "розов Девин" - получих отговор от специалистката по минерални води - доц.Л.Владева:

Цитат
В изворната вода от Девин няма никакъв живак или има в изключително ниски концентрации под допустимия праг на откриване (под 0.001 мг/л). Изворната вода Девин има ниска минерализация, бедна е на натриеви йони и не съдържа нито една съставка в концентрации, по-високи от допустимите за питейни води. А българските норми и за питейни, и за минерални води отговарят на най-високите изисквания на наредбите на ЕС и по света. Водата от Девин идва директно по тръбопровод от водоизточника до завода за бутилиране, за разлика от водопроводната вода в Девин, която се хлорира и отлежава за профилактика по схемите за питейните води. Изворната вода Девин се изследва и в Институт Фрезениус в Германия, нейното качество се контролира редовно и у нас. Бутилира се при изключително модерни условия и се спазват всички необходими изисквания. В завода има модерни химическа и микробиологична лаборатории, компетентни специализирани кадри и безкомпромисно и умно ръководство.Така че нямате основания за тревога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #4 -: Януари 11, 2010, 15:34:07 pm »
Джам, много ти благодаря за професионалното проучване на въпроса!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #5 -: Януари 11, 2010, 17:08:41 pm »
Здрава седмица на всички!

Джам, супер си!
Аз тъкмо мислех да организирам финансова агитка за лабораторно изследване, че и на Ники му предстои консумация на розов Девин все пак ;)

По повод Thorn spring, не видях никъде в магазина изворна - пише си минерална на етикета.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #6 -: Януари 11, 2010, 17:19:48 pm »

По повод Thorn spring, не видях никъде в магазина изворна - пише си минерална на етикета.

Тази вода е с много висока минерализация 400мг/л, доста над допустимата за консумация за бебета и деца до 100 мг/л. Аз не бих дала на детето, нищо че я предлагат като такава.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #7 -: Януари 11, 2010, 18:46:20 pm »
Момичета как се казваше гела за отказване от биберони?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #8 -: Януари 11, 2010, 19:19:58 pm »
Лейди играеш му ножицата отпред и казваш че мишката го е изяла!
Вики порева и й мина!

Весела и здрава седмица на всички!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #9 -: Януари 11, 2010, 20:50:53 pm »
Момичета как се казваше гела за отказване от биберони?
Daum-Exol Nagel-Schutzlack (Dentinox)

Предполагам е този :flower:
При нас биберона отпадна от дневния ред съвсем случайно.
Просто един ден заспа без него и повече не му го дадох  :D
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 21:03:48 pm от Black_rose »
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #10 -: Януари 11, 2010, 20:52:40 pm »
Това за ножицата не бях се сещала но е голям зор с тази биба ужас е по цял ден е с нея и си я търси  8O
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #11 -: Януари 11, 2010, 21:07:13 pm »
Мда, и ние с ножица. Аз през ден режеn по съвсем мъничко. Александра това не я притесняваше и пак си го лапаше. Само регистрираше дупката и продължаваше да си го смуче. Аз й вмених вина като й обясних, че тя го е изяла. :lol: И така продължих с резането докато го резнах целия и нямаше как да го закрепя в устата. Не се мина без мрънкане, но сравнително лесно се отървахме. Когато беше напълно готова й го връчих и й казах, че ако не го харесва може да го хвърли и тя го метна в кофата.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #12 -: Януари 12, 2010, 00:45:10 am »
При нас бибероната отиде да разгледа зоологическата градина и Кумчо Вънчо я изяде 8) А преди това чайката все я крадеше. Два дена си я търси и ме моли да се обадя на тоя пусти Кумчо Вънчо да я върне, ама той сериозен - не поддаде и така си и остана без нея :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #13 -: Януари 12, 2010, 07:26:32 am »
Привет от нас!
Здраве за всички малки и големи!

 :flower: Джам!

Анималистичния момент в отказването от разните навици явно е повсеместен. :lol:
У нас "Ка та та" (катерицата) отнесе всичко, и шишета, и де що има за премахване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #14 -: Януари 12, 2010, 10:11:17 am »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън - въпреки че се е нахранила просто си го джвака по половин час и тва е. То не беше Кумчо вълчо, не беше Пилето, не беше Дядо Коледа - уж на последния в чантичка чинно го подари и вечерта пращахме тати "на магазина да купува веднага" :x
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #15 -: Януари 12, 2010, 10:13:57 am »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #16 -: Януари 12, 2010, 10:20:01 am »
Мацки, разсмяхте ме!  :lol: Имах нужда, че от неделя хич не ми е весело - Стефан вдига температура, вчера личната уж гледа гърло уши преслушва и нищо, и днес щеше да му пуска кръв и урина и видя че има гной по едната сливица и вече е на антибиотик.

При Ели, бибата, много лесно отпадна и то толкова лесно, че от цялата работа при Стефан така и не я въведох ;). Със животни, май само с мравки сме се плашили, защото пролетта ни бяха нападнали. Опитах да я плаша, че ще и направят дупки в зъбите защото не иска да си ги мие, но нямаше никакъв ефект, за сметка на това имам един зъб с коронка правена в далечната 1996 година и "златна" на цвят и като и обясних как са ми правили "бръм" и колко е грозно зъбчето и вече уж си ги мие. Ама, ако кажете как да я придумам да се къпе, без да крещи и да реве все едно я дера жива, че вече обмислям да сложа табелка във входа с надпис "Не малтретираме децата си, къпем ги!", защото ни разбира целия блок...  :?

Марито, и Ели не заспива без АМ, правя и по 120мл. и не винаги ги изпива, но без него не ляга. За сметка на това взе да отказва ранното сутрешно мляко което пиеше около 7 сутринта :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #17 -: Януари 12, 2010, 11:34:00 am »
Мляко още си пие и си го търси  - и сутрин, и вечер. Вярно, че понякога се отказва в полза на палачинки, на гевреци, филийки, пица, но си го търсим, нищо, че е на 4 вече :D
Гери, при нас най-голямата заплаха е, че ако не си измие зъбите, те ще изпадат и няма да има с какво да яде, та сега почти без протести се извършва тази дейност :D За къпането - не мога да помогна много, защото моя от първия ден обожава да е във водата и ако пропуснем, се сърди. Ние ги къпем двамата заедно и си играят, така има забавление и за двамата. Не знам дали по единично ги къпеш или заедно, но може да пробваш. Ние правим вечер състезание - кой ще се съблече първи, кой ще се измие първи, кой ще излезе първи от ваната, кой ще се облече първи, кой ще си изпие млякото първи :D Та под формата на игра и за двамата е весело.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #18 -: Януари 12, 2010, 11:53:14 am »
Лейди, за залъгалка ли става въпрос, нали? Щом питаш за гела. 

При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?

Тя може би има предвид АМ от биберон, а не да откаже АМ.

Включвам се не за друго, а понеже аз нямам никакво намерение да отказвам Критина от АМ, но и тя го цока от биберон. Дъвче го по половин час. Знаете ли, пробвах в чаша, но миризмата му не е особено приятна и на големи глътки явно не и хареса. Затова реших да я оставя с биберон да го суче понеже пък си изпива доволно количество и сама си го търси. Обикновено мляко, ако може изобщо да се нарече вече това, което се продава в магазините мляко, Кристина така и не пропи.

По-късно мисля обикновено мляко с какао да пробвам.
Онзи ден една наша леля ни подари тенджера млековарка.....и си помислих, че ние от години не варим мляко, някои неща си заминаха май безвъзвратно....

Поздрави на всички.  :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #19 -: Януари 12, 2010, 11:56:27 am »
Нина, Алекс също пие все още от шишето, не иска да се откаже от него. А нормално мляко така и не може да пие - пробвах няколко пъти - или се изрива, или се подрисква :? А аз обожавам прясно мляко. Иначе тук продават такова течно, като нормалното прясно, само че е детско и той пие от него. Мляко с какао уж пие в детската, ама явно не е фен, защото има повече по дрехите му, отколкото в корема :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю