0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #80 -: Януари 13, 2010, 21:58:41 pm »
Така по ред на нещата - мед не приема под никаква форма - първо от лъжица абсурд, пие чай само и единствено Детски на Хип - ако усети вътре макар и зрънце мед не го пие, плюе директно.
За млякото изобщо не ми е фикс идея да й го отказвам - въпроса е количеството...
И това че едно дете е по един начин с бибата, а друго не - си е съвсем индивидуално. Имам познати с дете на 4 г още е с биберон и с памперс. Еми ЛИЧНО ЗА МЕН е прекалено. Не ангажирам никой с мнението ми. Ако някой знае трик, начин или метод, по който да помогне помага, ако не - НЕ.
За АБ - и аз пих за сефте на 25 г ама това не е гаранция за детето ми. Да не говорим че съм пила 3 пъти общо АБ в живота си до сега.
В училище всички болни - аз на линия, е, за какво говорим?!? Ама за съжаление малката не е така...
И последно относно клеевата - на нашето семейство, включително и детето единствените ефиксани капки срещу обилна хрема са клеева тинктура със сребърна вода. Който иска да вярва, който иска да НЕ, факта си е факт при нас.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 22:09:28 pm от Марито »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #81 -: Януари 13, 2010, 22:57:15 pm »
Абе Мари, ти що се връзваш толкова, като на отчет си се явила :wink: :lol:
разбира се, че всеки си пише мнението и не налага на другите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #82 -: Януари 13, 2010, 23:19:48 pm »
честно казано, не съм убедена във великата сила на меда. да не се окаже като историята с витамин С...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #83 -: Януари 13, 2010, 23:35:47 pm »
А моите бият рекорда по носенето на памперс 3 г и 2месеца,а за сведение и от шише си цокаме още.Уж щяхме да ги даваме на дядо Коледа, но после решиха, че д.Коледа не е бебе и не му трябва шише.

Ох, големи са образи и хитреци

 :lol:

П.С И аз не вярвам за меда, но това не пречи да си хапвам в големи дози/но не сега, защото Дюканствам/, на децата не им давм засега
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #84 -: Януари 13, 2010, 23:41:46 pm »
За съжаление никое лекарство или добавка не е панацея.Важното е да правим каквото е необходимо и да не се носим по течението.
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #85 -: Януари 13, 2010, 23:58:34 pm »
Абе Мари, ти що се връзваш толкова, като на отчет си се явила :wink: :lol:
разбира се, че всеки си пише мнението и не налага на другите.
Ми що, и аз тва се зачудих ,що ли па се отчитам, ама нали уж сме да си помагаме, не да си търси кусури, та затова си обосновавам мнението де :P
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #86 -: Януари 14, 2010, 08:52:42 am »
На мен също ми писна от болести! Докато я гледах в къщи не беше чувала за АБ. Сега ако мине 1 месец без направо се радвам. Преди Коледа я пуснах за 2 дни на ясла и до Нова година изкарахме празниците болни! Миналата седмица я държах в къщи. От понеделник я пуснах, вторник вечерта вече беше с адски запушен нос. По цяла вечер пищи, не може да спи, вече комшиите ще викат полиция! След това идват безсънните нощи с кашлици и .... Нямам сили вече! :(
 
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #87 -: Януари 14, 2010, 10:24:20 am »
Аз да се отчета за банята... Вчера купих козирката (Сия, като вашата, само друг цвят), Ели много си я хареса, сложихме я и хайде в банята - вече си мислех, че съм решила проблема... Е да ама не, дадох и едно пате да го къпе, пуснах водата и пак се почна с рева и с пазарлъка. Е не, че не и измих косата, не и влизаше в очите и ушите, ама пак се ревеше и крещеше. Ще пробвам да ги сложа двамата в коритото и ако не мине номера, ще разпечатвам табелка ;).

Иначе, вчера ми я върнаха с хрема и ще си стои в къщи. Интересното е, че у дома не виждам да и тече носа, освен като ревне... ама лошо няма, поне няма да ставам в 8 да я водя тия дни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #88 -: Януари 14, 2010, 10:47:50 am »
Ще пробвам да ги сложа двамата в коритото и ако не мине номера, ще разпечатвам табелка ;).

Гери, кефи ме чувството ти за хумор - и това, и беналгина ме разсмяха тази седмица. Благодаря.

Пожелавам ви на всички да си намерите своя начин да позакрепите здравето на децата. Начините, естествено, че са различни, иначе щеше да ни е прекалено лесно, не може то така... Моите деца са с много малка разлика във възрастта, храня ги, обличам ги и ги гледам еднакво, ама баткото ни е все болен, а малката рядко се разболява. Явно си е до дете.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #89 -: Януари 14, 2010, 12:19:58 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #90 -: Януари 14, 2010, 12:54:39 pm »
и като си говорим за температури и болести- Преслава регистрира първата си такава, снощи вдигна около 37,7
свалихме с доза панадол, тази сутрин след сън беше 37,6, не дадох нищо, но преди малко вдигна до 38,4
онзи ден след сън се събуди с леко приклепнало оченце, подут и зачервен горен клепач, капах ден и половина борова вода и кърма, не мина, от снощи мажем и кремче с антибиотик в него
ами ... това е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #91 -: Януари 14, 2010, 13:24:38 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?

и кво, все пак го взе мъжа, нали?  :P явно не се е увредил много от бибата и акото...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #92 -: Януари 14, 2010, 13:30:46 pm »
Ха-ха, не се е увредил, ама като си го представя само - дърт пергиш с биба и ми става смешно :D
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #93 -: Януари 14, 2010, 13:53:09 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?
Тук и аз съм съгласна, но явно е че това е до детето !Нашето комшиййче е на 2г.8м още си с бибата и още ака в памперс но като излиза навън и преди да влезе някъде примерно на разходка маха бибата и я дава на майка си да не му се смеят обаче влезе ли в колата и си я лапа пак , а с акането и пишането не иска да казва и това е крие се под масата и казва -"Мамо направих питка!" и дори е седял без памперс и пак си се нааква и това си е! :?
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #94 -: Януари 14, 2010, 13:59:31 pm »
Аз пак с моите въпроси :).Този път относно майчинството.Казаха ми че "високото"майчинство което е 12месеца се брои заедно с трите месеца болнични.Вярно ли е или са си 3 месеца болнични и после чисти 12 месеца 90%?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #95 -: Януари 14, 2010, 14:02:31 pm »
няма месеци в тази сметка
и кои са трите месеца болнични  :D
високоплатеното майчинство всъщност се води обезщетение за временна нетрудоспособност, започва с деня на 45 дневния болничен поради бременност и раждане и приключва точно 410 дена след това  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #96 -: Януари 14, 2010, 14:03:09 pm »
Хахаха, Джам, дето се вика -взе ми го от устата - точно се бях засилила да пиша - с ако в гащите и биба в устата до късно, ама пак жена си е намерил ;)

За меда, днес при Гала една лелка говореше за вредите от рафинираната захар,та стигнаха и до ползите от меда. Та нейното изказване беше, че медът изобще не е алерген, както се тръби навсякъде. Алерген са добавките, които в днешно време се подвизават в него, благодарение на човешката намеса - знайни и незнайни...Та така...
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #97 -: Януари 14, 2010, 14:09:07 pm »
Хахаха, Джам, дето се вика -взе ми го от устата - точно се бях засилила да пиша - с ако в гащите и биба в устата до късно, ама пак жена си е намерил ;)
Абе то външни проявления няма, ама скрити от това "възпитание" - колкото искаш. Само ще ви споделя, че човекът е изяждал по една кутия сухи пасти на ден и майка му и баба му много му се радвали... :x
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #98 -: Януари 14, 2010, 15:28:43 pm »
Ох, nunu... мойта свеки ако знаеш каква е... На мен ми мрънка някак си да го придумам моя мъж да отслабне, щото ще си докара някоя болест, ама като тръгне да сипва ядене, му сипва по два пъти, че да не остане гладен ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #99 -: Януари 14, 2010, 15:38:29 pm »
Абе те с него да правят каквото искат - изпуснала съм му колая, ама представяш ли си как оставям някой път детето при тях и веднагически му напъхват шоколада в ръцете! :x На всичкото отгоре ми се казва да не съм пускала Дара на ясла, ами те щели да я гледат 8O Ако не беше толкова тъжно, сигурно щях да се посмея :(