0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #40 -: Януари 12, 2010, 14:13:37 pm »
въпроса ми е принципен, Стефания ходи два месеца на ясла, факт е че не се разболя нито веднъж
но пък от 24.12 насам направо косите ми побеляха с нея  :?, не са яслите виновни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #41 -: Януари 12, 2010, 14:21:40 pm »
Аз ти казвам, че не давам и смятам и в бъдеше да не давам.
Но те разбирам, щото ако често се разболява детето човек ще търси варианти.
Дано несе налага, но като нищо ше запея друга песен.

Нищо не пречи да опиташ с витамини. Доста дечица всъщност пият витамини.
Саностола знам, че го хвалят. Имам у нас неотваряно шише, непокътнато.
Кристина като се беше подрискала и свекърва ми се притесни и реши жената да купи витамини. Много мило беше. Но аз не дадох. Седят си така у нас.

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #42 -: Януари 12, 2010, 14:30:38 pm »
Що се однася до витамините Мони като се беше разболял и едновременно с това бяха почнали 3 зъба наведнъж докторката ни изписа Есберитокс капки за подсилване на имунитета продължих да го давам дори и след като оздравя след това аз бях болна след мен мъжът ми имайка ми помислих че е естествено и малкия да се разболее ,но слава богу се отърва не знам дали точно капките но ми казаха че са доста добри,понеже аптекарката ни е позната и тя каза
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #43 -: Януари 12, 2010, 17:04:44 pm »
За много години и от нас! Да са живи и здрави децата и техните родители!

За витамините - Ние ползваме Саностол откакто ходим на градина, изпил е 3 шишета и мога да ви кажа че боледува постоянно, колкото и да изпие едва ли ще спре да боледува.
Сега сме на нова вълна, в безисходицата вече се чудя какво да му давам за да не боледува толкова, и пие Колактив/коластра от незнам какви крави/от 3 седмици. Не вярвам да има някакъв ефект но ще видим.. От два дни сме на градина, този път колко ли ще издържим?...

Гери и Атанас го беше страх да се къпе под душа, но нашия е с подвижна слушалка и от както му давам да се полива сам няма проблем. От една седмица седи под душа без проблем, без да му свалям слушалката.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #44 -: Януари 12, 2010, 18:57:13 pm »
Не знам за витамините и Есберитокс-а дали е добре да се дават.Чувала съм за прополис, че повишава защитните сили.Но да се вземе от пчеларите, не от аптеката.
Ние се къпем с голям кеф и ревем при излизане от водата.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #45 -: Януари 12, 2010, 19:09:21 pm »
Относно витамините големият ми син и той пиеше Саностол и Киди,а ефекта беше нулев.Всеки месец-гнойна ангина.Донякъде е и до израстване.Към шестата си годинка просто спря да боледува или ако...то му минаваше само с имуностимуланти и вит.С.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #46 -: Януари 12, 2010, 19:20:59 pm »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #47 -: Януари 12, 2010, 19:35:53 pm »
Мини,дано да й минава на Стефи.Понякога се дължи и на срив на имунната система и затова почват да се редят едно след друго и се въртиш в омагьосан кръг доста дълго време :?

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #48 -: Януари 12, 2010, 19:41:41 pm »
Здравейте на всички!
Мини, все пак от 24.12 до сега са едва 20 дена, не става въпрос за няколко месечно непрекъснато боледуване.На тебе не ти ли се е случвало да те "удари" някой много тежък вирус?явно и стефания  я е нападнала  вирусна инфекция или бактериална.Тези неща се случват.
Ето класически методи за повишаване на имунната система от чичко гоогле:

Как да подобрим защитните сили на детския организъм?
Има няколко начина за укрепване на имунната система и те са:

каляване на детето
защитата на детето от вредни вещества ( на детето е нужен чист въздух и качествена храна )
стимулиране на душевното развитие на детето ( казват, че колкото повече се смее детето, толкова е по-здраво )
детето трябва да се храни здравословно  ( храни, които му осигуряват всички необходими витамини и минерали )

Това го копирам от pomaga.com, точката за смеха ме развесели  :lol:

освен това в тази страница основно рекламират 4 неща, които "укрепват" имунната система:

Зелена енергия -63.00лв  

КолАктив / Коластра
87.00 лв  
 
КолАктив 3 / Подобрена коластра
89.00 лв
 
Есенциални мастни киселини
44.00 лв
  
 И въпреки, че не отричам възможността тези "неща" да помагат за укрепване на И.С., дълбоко в мен е залегнало убеждението в комерсиалността на тези продукти, Самият факт, че това е една машина за пари, много пари.И с витамините е същото.Дали формата, под която се предлагат тези витамини, действително може да се усвои от организма?Много спорен въпрос.
Никой няма да създаде продукт с цел да се помогне на хората, а това да ви кажа тотално ме отблъсква и не бих го купила.Залагам на добро хранене и закаляване, с много движение и спорт, когато времето позволява...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #49 -: Януари 12, 2010, 19:51:41 pm »
Аз също много не вярвам на тези неща, но когато Криси не се оправяше почти 2 седмици ми беше със сополи и кашлица му дадох колактив 3 х 2 на ден и зелена енергия 3х1/2 и той се оправи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #50 -: Януари 12, 2010, 20:10:40 pm »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване


нищо странно няма в това, което ти се случва. всички родители на деца, тръгващи на ясла, са минали от там. без значение в частна или държавна ясла, в българска или чужбинска.
малкото дете е гледано самостоятелно и е било, общо взето, предпазено от инфекции. изведнъж се потапя в интензивна, ежедневна контактна среда и срещата с инфекцията не може да закъснее. организмът започва да боледува, да трупа опит и да развива сили за борба с инфекциите.

разбирам, че в началото е шокиращо, странно и неприятно. Аз от септември 2008-ма до август 2009-та не съм имала с Мартин повече от 14 дни "светъл период" - без боледуване... питай ме какво ми е било.

тепърва се почват боледуванията...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #51 -: Януари 12, 2010, 20:31:00 pm »
Благодаря на всички за идеите! Сия, не знаех че съществува такова нещо като козирка за баня, много благодаря за инфото, утре отивам да купя дано има ефект, защото определено миенето на косата е най-големия проблем.
Цвети, и нашия душ е подвижен, но не иска да го пипне дори  :?. Абе детето не е фен на водата и на море сме я водили и на басейн, ами не иска да се доближи дори, не че се оплаквам де ;). Разчитам, че е период и ще мине, търпение му е майката (лошото е, че понякога се изчерпва).

Ема, това със смеха и аз го знам и моите редовно ги гъделичкам ;)

Мини, и Ели беше много здраво дете, до годинката една хрема не е имала, но като мина годината и се почна... За Стефан, какво да кажа, той е малък но вече знае... антибиотици, сиропи, свещички, а дори няма една година... И аз се надявам да го израстат, аз не съм била болнаво дете, не съм отсъствала от училище нито един ден, но може би тук ключовата дума е училище, а до тогава не знам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #52 -: Януари 12, 2010, 23:01:34 pm »

Тя може би има предвид АМ от биберон, а не да откаже АМ.



Аз само да попитам. Защо децата ви на тази възраст пият все още АМ?
Дара от ок. 1год и 4 мес. е на най-обикновено мляко. Още тогава питах Бърди, кое е по/полезно за детето АМ или нормално прясно мляко. Той се изказа в полза на второто.

За съжаление и моята дъщеря го пие вечер с биберон и така си го иска, въпреки, че пие много добре и от чапа, но съм се заканила скоро да се разделя с него, няма да ми пие до втория пубертет с биберон я :D :D :D

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #53 -: Януари 12, 2010, 23:22:37 pm »
Албенче, че аз смятам да си пие АМ още бая време :)

Пие Ам щото не пие обикновено мляко, не го харесва, нито прясното, нито киселото. И си го търси адаптираното. Ако няма мляко вдига лют скандал, да.  :D
АМ е обогатено също с витамини, минерали и прочие вещества, включително и витамин Д. Именно от там го черпи и Кристина, освен други природни и естествени източници и поради добрите количества, които си изпива аз никога не съм давала Вигантол, например.

Освен това пастьоризираните млека у нас нещо не ги харча. Предполагам, че д-р Бърди си спомня едно хубаво гъсто мляко, ама го няма вече.
Всъщност и д-р Бърди съм чела, няма проблем да си пие АМ и на по-голяма възраст. Ха, че аз за 5 годишни кърмачета четох скоро :) Но се надявам, че от биберон поне няма да го суче туй АМ до абитуриентската си вечер.

Е, има някои марки прясно мляко, които бих давала, но тъй като Кристина не харесва обикновеното ще си пие АМ-а докато сама прецени.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 23:43:55 pm от Nina »
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #54 -: Януари 13, 2010, 10:38:29 am »
Нашето комшийче е на 2г.и 8 м. и все още сутрин в 6 и вечер преди лягане си пие АМ  :wink: такаче е въпрос явно до детето!
Аз да се оплача че съм с ужасна хрема и кашлица  :( направо ужас голям кошмар, дано само да не разболея и Моммчил че става страшно  :?
Лек ден на всички!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #55 -: Януари 13, 2010, 10:47:09 am »
Другарки, да питам нещо - Кристина в главата понякога изглежда като последовател на раста фара, същински Боб Марли, ще каже някой, че с месеци не я реша, но ежедневно я реша /това събитие имитира битката за Сталинград детайлно, ужас/. За съжаление, косата и не е дълга, но за сметка на това африканските гени спомагат за сплъстяването й. Къдрава е, доста и все още тъничка и се оплита за секунди.
Ползвала съм на Шаума кидс един спрей за разресване, ама не ми допада, освен това е с аромат и мирише гадно, за мен. Сега ползвам някакъв френски, че даже и брокат има из него, но ми се ще по-скоро да намеря добър и качествен балсам за толкоз малки чутурки.
Някой да предложи нещо?
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 10:49:03 am от Nina »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #56 -: Януари 13, 2010, 11:20:32 am »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване


Знаш как те разбирам .... Нико дето хрема не знаеше какво е, изкара кошмарна предколедна серия ...  :(. Сега направо не смея да се похваля
В очакване ....
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #57 -: Януари 13, 2010, 11:28:14 am »
Здравейте и то нас  :D чета ви тука коментирате имуностимулантите. Ето и моето мнение, никаква полза от тях. Какво ли не давах на Тони и все си боледуваше и все още боледува /от септември до момента, боледуваме през 14 дни/, да не говорим за миналата година, тогава си бяхме нон стоп болни без да ходи интензивно на ясла, тоест от ноември до май си беше у дома. Стабилизира се чак април месец. Май месец започна интензивно ясла и резултата не закъсня в резултат борихме цяло лято гъбички в гърлото и сливиците. След като приключих всички имуностимуланти, който бях закупила се отказах да хвърлям маса пари. Не видях някакъв резултат. Да сякаш по леко минават болестите, но не съм сигурна че е от тях, по скоро го отдавам на израстването на детето и зрелостта на имунната система. Когато се разболее от вирус давам изопринозин 10 дни и витамини в момента на боледуването и 2 седмици след това, после ги спирам. Ако се наложи АБ не давам витамини, 2 седмици след приключването на АБ ги включвам отново. Единственото нещо което давам постоянно са пробиотиците.Никакви зелени енергии, никакви коластри, никакви есберитокси, никакви пчелни продукти, нищо не даде желан от мен резултат, за това се отказвам да хвърлям маса пари за нещо безполезно.
Както повечто знаят Тонино е злоядо дете и вече сам си подпира какво иска да яде. Плодове не яде всеки ден и не всички, за пресни зеленчуци признава само краставици и чушка, но сезона е такъв че ме е страх да му ги давам в суров вид, а и тях яде избирателно. Сокове/фрешове не иска да пие, така че подсилване с пълноценно хранене, имунната система няма как да се стимулира. Смее се доста, но и плаче също толкова, защото е супер инатливо човече и при всяка не изпълнена негова прищявка има рев и сополи. Отделно от както тръгна на градина не иска да спи там и следователно следобед е супер кисел и нервен.
Реших да боря с имуностимуланти само и едниствено при боледуване. Опитах и с грипна ваксина, ама пак си лепнахме грипче дали беше реакция като за първи път не знам, но си го изкара. Така мили мои превенция няма, само у дома под ключ, децата са здрави, че по парковете и градинките всичко киха и кашля.

Айде със здраве и по леко изкарване на боледуванията на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #58 -: Януари 13, 2010, 12:10:18 pm »
И аз имам същия проблем с косата на Мия, като Нина. Макар, че на Мия косата й е права и не е толкова тънка, доколкото мога да го преценя де, но се оплита безобразно, въпреки че използваме шампоан с балсам.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #59 -: Януари 13, 2010, 12:43:01 pm »
Племеницата ми е така, с права, тънка, не гъста коса, но много се оплита. Снаха ми й купува някакви кристали за коса, с които мажат крайчетата за по лесно разресване, но тя е на 8г. все пак. Незнам до колко може да ползва при малки деца. Тя ги купува от фризьорски салон, т.е. професионална козметика.