0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #60 -: Януари 13, 2010, 12:46:42 pm »
има ги и в аптеките - на мен не ми вършат работа
В очакване ....
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #61 -: Януари 13, 2010, 12:54:48 pm »
На Стилияна също й е тънка и къдрава косата - купила съм един спрей на Орифлейм за лесно разресване на детска коса. Доволна съм.
За боледуването - още не ходи на градина, но давам клеева тинктура. Ако не помогне, се надявам, че няма да навреди. Нашето педи никога не е изписвала от сиропите витамини. За нея са ненужни. Имуностимулатор давах мин зима - на Ликуид - Фор Кидс. Некви американски ли кви незнам,ама кой знае какъв ефект не видях. Мисля, че всичко е до израстване и ако като малка не боледува, ще ги изкара като поотрасне. Поне такива са ми наблюденията от децата коло нас.
Пожелавам по-малко и по-леко боледуване ако може.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 12:56:55 pm от Марито »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #62 -: Януари 13, 2010, 14:13:04 pm »
Момичета,кажете ми че не е безумие да слагам профилактично капки за уши поради никнене на зъби? 8OАз ли не съм в ред или педиатърката ми е тотално изперкала.Както и въпроси от сорта: "Ама,ти защо не си почнала жълтъка?"Обяснявам и аз че поне към десетия месец ще го въведа,защото е склонен към алергия,а тя ми вика че той нямало да бъде алергичен 8OБоб ли хвърли тази жена,че разбра незнам.А,и ме нахока че още не давам попара-детето имало нужда от такива храни вече.Излях си възмущението.Съжалявам само че тук няма с кой да я сменя :?

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #63 -: Януари 13, 2010, 14:25:30 pm »
Какви са тия профилактични капки за уши?  8O и защо ги свързва със зъбите? Ако са възпалени ушите капки трябват, но ако не, при растящи зъбки повече помага гел за венци  Калгел или Дентинокс. Ще ме прощава твоята лекарка. :? Ако го болят ушите когато яде или дъвче го води да ги погледне. Ние така открихме, че на Алекс са и възпалени, но ако няма нищо капки не бива да се капят.
Ама и ти си една, може ли,  :lol: детето е на 7 месеца, а ти не даваш попара  :lol: :lol:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #64 -: Януари 13, 2010, 14:31:23 pm »
Момичета,кажете ми че не е безумие да слагам профилактично капки за уши поради никнене на зъби? 8OАз ли не съм в ред или педиатърката ми е тотално изперкала.

да, малоумие е. жената е вредна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #65 -: Януари 13, 2010, 14:34:50 pm »
Сия,на детето ушите са му перфектни.Тя просто за всеки случай... :lol:

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #66 -: Януари 13, 2010, 14:41:29 pm »
Сия,на детето ушите са му перфектни.Тя просто за всеки случай... :lol:

Е, как може бе... :x :x :x кви са тея лекари и кви дипломи имат баси за да имат право да лекуват :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #67 -: Януари 13, 2010, 15:11:00 pm »
скифте ся ... палмата на първенството принадлежи на 97 годишната педиатърка на моя приятелка, която беше препоръчала отвара от овесени ядки да се дава на едномесечно кърмаче за успокояване на коликите ...

така че профилактичните капки за уши за направо ... муци  :wink:
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #68 -: Януари 13, 2010, 15:20:08 pm »
аа, моля ти се
на нашия племеник отдавна му беше предложен този елексир- преди около три години на подобна на посочената възраст
а после майката твърдеше, че детето чак на 8 месеца е захранено с глутен  :lol: :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #69 -: Януари 13, 2010, 16:16:30 pm »
аа, моля ти се
на нашия племеник отдавна му беше предложен този елексир- преди около три години на подобна на посочената възраст
а после майката твърдеше, че детето чак на 8 месеца е захранено с глутен  :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #70 -: Януари 13, 2010, 17:10:11 pm »
скифте ся ... палмата на първенството принадлежи на 97 годишната педиатърка на моя приятелка, която беше препоръчала отвара от овесени ядки да се дава на едномесечно кърмаче за успокояване на коликите ...

Аз пък знам случай тази отвара да се даде на двумесечно бебе за запек. 8OПак по препоръка на педиатър.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #71 -: Януари 13, 2010, 17:13:24 pm »
значи става и за топъл компрес  :wink: :lol:
В очакване ....
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #72 -: Януари 13, 2010, 17:30:41 pm »
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #73 -: Януари 13, 2010, 17:32:43 pm »
 :lol:Това за капките за уши е нечувано а за овесените ядки
може даже и при хрема бе хора мултифункционално е ,ние нищо не разбираме тука
_Elfita_  Мони беше така но крещенето отмина за около седмица
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 17:35:18 pm от Виктория »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #74 -: Януари 13, 2010, 17:37:03 pm »
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.

Ели мина през такъв, при Стефан още продължава. За правенето купуваш Беналгин и го пиеш като те заболи главата, иначе може тапи за уши  :lol:. Няма да се плашиш, по някое време ще мине!  :wink:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #75 -: Януари 13, 2010, 18:08:09 pm »
Много ме успокои  :D..
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #76 -: Януари 13, 2010, 18:12:12 pm »
Овесените ядки са "стара"рецепта, още кръщелничката ми, която е на 9 години вече помня че я "разхлабваха" с отвара от овесени ядки като съвсем малко бебе....
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #77 -: Януари 13, 2010, 19:40:29 pm »
Биберони и витамини не съм давала. Нито на едното, нито на другото дете. Виж, като настане време за ясли и градини ще се ориентирам към клеева тинктура, вероятно.

За отвара от овесени ядки и аз съм чувала, най- ме кефи, че на по-късне етап се коментира и захранване на детето с глутен  :lol: :lol: :lol:
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.
Имали сме и мина доста бързо. Просто Вероника откри нещо още по-интересно от това и така,досега всеки нов номер измества стария ;)
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #78 -: Януари 13, 2010, 19:43:37 pm »
Абе хора какво сте се побъркали по тези витамини, никакъв смисъл от тях, че и клеевата тинктура. защо просто не давате на децата след 2г. възраст мед, ако не искат да го ядат в чист вид, чай с мед. Деси от миналата година пие всяка сутрин по 300 гр. чай с една лъжица мед вътре. Веднъж за 10 дни съм давала саностол, като тръгна на ясла на 1.6 г.
Друг е въпроса че всичко малко или много си е до дете, има болнави деца има и здрави деца. А това че видиш ли като малко ако не боледува като голямо ще, ами няма нищо общо с истината :wink:
Аз лично нито като малка нито като голяма съм боледувала, АБ пих за първи път на 20 г. заради подути лимфни възли и личната я хвана шубето та ме надруса с оспамокс :lol:

А, забравих да се изкажа и за бибероните, тази вечер ми е време за писане :lol:
Та, не мога и това да разбера, какво се тръшкаме, че пиели млякото с биберон, ми и Деси на 3.2 г. и още го пие така вечер, ми то е за няма и 1 мин. Детето няма нито криви зъби, нито говорни дефекти... А за залъгалките, ние сме царе да си усложняваме живота, западняците например и на 5г. деца им дават биби, важното е детето да е спокойно и майката също, че и в колички ги возят, а ние се тръшкаме че видиш ли децата на 2г. пиели млякото си от шише с биберон, айде няма нужда :wink:

Оп, сетих се още нещо което ми е любимо - не давайте на децата залъгалки защото ще се отбият - мисля че няма нужда от коментар. Имам си едно кърмаче дето си цоца бибата, цоца си цицата, а шише не иска да види под никаква форма :oops:
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 19:53:36 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #79 -: Януари 13, 2010, 19:56:48 pm »
Аз меда не го броя, него си го давам от почти година. Слагам го в кашата, че ние сутрин у дома закусваме само с това, а в градината си дояждаме евентуално с другата закуска ако я харесваме разбира се. Някои пият АМ, ние ядем сутрин още каша, кво да се прави.

За крещенето имаше един такъв период направо полудявах, като се почнеше след обед, до вечерята и баняте не спираше. Мина тоз период, но дойде друг, като търсене по килима на косми от мойта коса, коитно после старателно дъвчеше. И сега понякога като ми прави на инат, пак го ми го практикува тоя номер. Един номер идва, после друг, така ще е. :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!