0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмица 11.01-17.01
« -: Януари 11, 2010, 10:11:20 am »
Хайде,  :D  много усмихната и слънчева седмица всички болнички да оздравяват !
Ние цяла нощ не сме спали тези зъби направо ни побъркван голямо мрън е  :(
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 10:14:14 am от Виктория »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 12:37:04 pm »
Хубава седмица и от нас!Аз да питам понеже сме канени на прощъпулка какво се подарява ,защото хич не съм наясно? :oops:
Бъдете здрави!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #2 -: Януари 11, 2010, 13:42:55 pm »
Хубава седмица и от нас!Най-вече топло и спокойно време, че седенето в къщи зле ни се отразява.
parsi, нямам идея
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 13:45:17 pm от _Elfita_ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #3 -: Януари 11, 2010, 15:06:14 pm »
здраве на всички дечица!

по повод тревогите ни за изворната вода "розов Девин" - получих отговор от специалистката по минерални води - доц.Л.Владева:

Цитат
В изворната вода от Девин няма никакъв живак или има в изключително ниски концентрации под допустимия праг на откриване (под 0.001 мг/л). Изворната вода Девин има ниска минерализация, бедна е на натриеви йони и не съдържа нито една съставка в концентрации, по-високи от допустимите за питейни води. А българските норми и за питейни, и за минерални води отговарят на най-високите изисквания на наредбите на ЕС и по света. Водата от Девин идва директно по тръбопровод от водоизточника до завода за бутилиране, за разлика от водопроводната вода в Девин, която се хлорира и отлежава за профилактика по схемите за питейните води. Изворната вода Девин се изследва и в Институт Фрезениус в Германия, нейното качество се контролира редовно и у нас. Бутилира се при изключително модерни условия и се спазват всички необходими изисквания. В завода има модерни химическа и микробиологична лаборатории, компетентни специализирани кадри и безкомпромисно и умно ръководство.Така че нямате основания за тревога.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #4 -: Януари 11, 2010, 15:34:07 pm »
Джам, много ти благодаря за професионалното проучване на въпроса!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #5 -: Януари 11, 2010, 17:08:41 pm »
Здрава седмица на всички!

Джам, супер си!
Аз тъкмо мислех да организирам финансова агитка за лабораторно изследване, че и на Ники му предстои консумация на розов Девин все пак ;)

По повод Thorn spring, не видях никъде в магазина изворна - пише си минерална на етикета.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #6 -: Януари 11, 2010, 17:19:48 pm »

По повод Thorn spring, не видях никъде в магазина изворна - пише си минерална на етикета.

Тази вода е с много висока минерализация 400мг/л, доста над допустимата за консумация за бебета и деца до 100 мг/л. Аз не бих дала на детето, нищо че я предлагат като такава.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #7 -: Януари 11, 2010, 18:46:20 pm »
Момичета как се казваше гела за отказване от биберони?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #8 -: Януари 11, 2010, 19:19:58 pm »
Лейди играеш му ножицата отпред и казваш че мишката го е изяла!
Вики порева и й мина!

Весела и здрава седмица на всички!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #9 -: Януари 11, 2010, 20:50:53 pm »
Момичета как се казваше гела за отказване от биберони?
Daum-Exol Nagel-Schutzlack (Dentinox)

Предполагам е този :flower:
При нас биберона отпадна от дневния ред съвсем случайно.
Просто един ден заспа без него и повече не му го дадох  :D
« Последна редакция: Януари 11, 2010, 21:03:48 pm от Black_rose »
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #10 -: Януари 11, 2010, 20:52:40 pm »
Това за ножицата не бях се сещала но е голям зор с тази биба ужас е по цял ден е с нея и си я търси  8O
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #11 -: Януари 11, 2010, 21:07:13 pm »
Мда, и ние с ножица. Аз през ден режеn по съвсем мъничко. Александра това не я притесняваше и пак си го лапаше. Само регистрираше дупката и продължаваше да си го смуче. Аз й вмених вина като й обясних, че тя го е изяла. :lol: И така продължих с резането докато го резнах целия и нямаше как да го закрепя в устата. Не се мина без мрънкане, но сравнително лесно се отървахме. Когато беше напълно готова й го връчих и й казах, че ако не го харесва може да го хвърли и тя го метна в кофата.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #12 -: Януари 12, 2010, 00:45:10 am »
При нас бибероната отиде да разгледа зоологическата градина и Кумчо Вънчо я изяде 8) А преди това чайката все я крадеше. Два дена си я търси и ме моли да се обадя на тоя пусти Кумчо Вънчо да я върне, ама той сериозен - не поддаде и така си и остана без нея :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #13 -: Януари 12, 2010, 07:26:32 am »
Привет от нас!
Здраве за всички малки и големи!

 :flower: Джам!

Анималистичния момент в отказването от разните навици явно е повсеместен. :lol:
У нас "Ка та та" (катерицата) отнесе всичко, и шишета, и де що има за премахване!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #14 -: Януари 12, 2010, 10:11:17 am »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън - въпреки че се е нахранила просто си го джвака по половин час и тва е. То не беше Кумчо вълчо, не беше Пилето, не беше Дядо Коледа - уж на последния в чантичка чинно го подари и вечерта пращахме тати "на магазина да купува веднага" :x
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #15 -: Януари 12, 2010, 10:13:57 am »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #16 -: Януари 12, 2010, 10:20:01 am »
Мацки, разсмяхте ме!  :lol: Имах нужда, че от неделя хич не ми е весело - Стефан вдига температура, вчера личната уж гледа гърло уши преслушва и нищо, и днес щеше да му пуска кръв и урина и видя че има гной по едната сливица и вече е на антибиотик.

При Ели, бибата, много лесно отпадна и то толкова лесно, че от цялата работа при Стефан така и не я въведох ;). Със животни, май само с мравки сме се плашили, защото пролетта ни бяха нападнали. Опитах да я плаша, че ще и направят дупки в зъбите защото не иска да си ги мие, но нямаше никакъв ефект, за сметка на това имам един зъб с коронка правена в далечната 1996 година и "златна" на цвят и като и обясних как са ми правили "бръм" и колко е грозно зъбчето и вече уж си ги мие. Ама, ако кажете как да я придумам да се къпе, без да крещи и да реве все едно я дера жива, че вече обмислям да сложа табелка във входа с надпис "Не малтретираме децата си, къпем ги!", защото ни разбира целия блок...  :?

Марито, и Ели не заспива без АМ, правя и по 120мл. и не винаги ги изпива, но без него не ляга. За сметка на това взе да отказва ранното сутрешно мляко което пиеше около 7 сутринта :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #17 -: Януари 12, 2010, 11:34:00 am »
Мляко още си пие и си го търси  - и сутрин, и вечер. Вярно, че понякога се отказва в полза на палачинки, на гевреци, филийки, пица, но си го търсим, нищо, че е на 4 вече :D
Гери, при нас най-голямата заплаха е, че ако не си измие зъбите, те ще изпадат и няма да има с какво да яде, та сега почти без протести се извършва тази дейност :D За къпането - не мога да помогна много, защото моя от първия ден обожава да е във водата и ако пропуснем, се сърди. Ние ги къпем двамата заедно и си играят, така има забавление и за двамата. Не знам дали по единично ги къпеш или заедно, но може да пробваш. Ние правим вечер състезание - кой ще се съблече първи, кой ще се измие първи, кой ще излезе първи от ваната, кой ще се облече първи, кой ще си изпие млякото първи :D Та под формата на игра и за двамата е весело.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #18 -: Януари 12, 2010, 11:53:14 am »
Лейди, за залъгалка ли става въпрос, нали? Щом питаш за гела. 

При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?

Тя може би има предвид АМ от биберон, а не да откаже АМ.

Включвам се не за друго, а понеже аз нямам никакво намерение да отказвам Критина от АМ, но и тя го цока от биберон. Дъвче го по половин час. Знаете ли, пробвах в чаша, но миризмата му не е особено приятна и на големи глътки явно не и хареса. Затова реших да я оставя с биберон да го суче понеже пък си изпива доволно количество и сама си го търси. Обикновено мляко, ако може изобщо да се нарече вече това, което се продава в магазините мляко, Кристина така и не пропи.

По-късно мисля обикновено мляко с какао да пробвам.
Онзи ден една наша леля ни подари тенджера млековарка.....и си помислих, че ние от години не варим мляко, някои неща си заминаха май безвъзвратно....

Поздрави на всички.  :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #19 -: Януари 12, 2010, 11:56:27 am »
Нина, Алекс също пие все още от шишето, не иска да се откаже от него. А нормално мляко така и не може да пие - пробвах няколко пъти - или се изрива, или се подрисква :? А аз обожавам прясно мляко. Иначе тук продават такова течно, като нормалното прясно, само че е детско и той пие от него. Мляко с какао уж пие в детската, ама явно не е фен, защото има повече по дрехите му, отколкото в корема :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #20 -: Януари 12, 2010, 12:05:18 pm »
Гери, бързо да оздравява малкия Стефко!
А за банята и аз ще те посъветвам като Ганка. Направи я забавление. Не им казвай хайде да се къпем, а хайде да си играем във водата. Аз я оставям Алекс да си се цамбурка докато се наиграе и после пристъпваме към къпане. Понякога реве като се опитвам да я изкарам от коритото. :lol: Ако е под душа също и връчвам някоя играчка или пък канчето от коритцето и докато я къпя тя си го пълни и те така стават нещата. Ама никога не съм имала проблем с къпането и, тя обожава от малка.

За млякото - Александра пие прясно мляко вече, но от биберон го пие преди лягане. Иначе сутрин закусва пак с мляко, но със различни зърнено-какаови топчета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #21 -: Януари 12, 2010, 12:13:14 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #22 -: Януари 12, 2010, 12:19:40 pm »
Привет и от нас! Като гледам колко е мрачно навън май днес няма да излизаме :( Иначе да се похваля, че нашето човече днес свърши първата си работа в гърне - и малка и голяма! :D Една приятелка ни подари "скъпоценната" вещ и реших все пак да я пробвам, пък ако не свърши нещо, поне няма да й навреди...И сега съм решила, че ще я слагам всяка сутрин за по 5 мин. поне да свиква с него, като я заобградя с книжки, играчки и всевъзможни занимания, та после като дойде времето осъзнато да върши работа в гърнето да й бъде позната вещ и да не й бъде неприятно да виси на него :wink: И ние напоследък сме срастнали с бибата - без нея не лягаме вечер, та и аз се замислям как ще се отказваме от нея... В далечната 1980 моята мечката я била изяла, но незнам дали ще помогне това при детето... :(
Ние засега много харесваме банята, но аз си мисля че всички бебета я харесват. Дори Дара си играе със струята като се опитва да я хваща :D За по-големите деца и от други мами съм чувала, че е голямо приключение къпането. Поживем - увидим, както се казва! Хубава и слънчева седмица от нас!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #23 -: Януари 12, 2010, 12:21:16 pm »
И у нас биберона и на двамата го отнесе кучето на родителите ми. За да го занесе на едни малки кученца, които са бебета и им трябва, за разлика от големите каки и батковци, които могат и без залъгалка. Племенницата ми пък хич не уважи тази причина и баща й тича посред нощ да "купи" пак. Но постепенното рязане с ножица помогна, точно като при sia.

Мляко - поне от половин година вече не сме на адаптирано, но и обикновеното си го искаха от шише. Просто след последното захабяване на бибероните не купих нови, предложих да пият с обикновена сламка и се прие добре. Така или иначе не съм разрешавала вечер в леглото да пият, защото държа зъбите да се измият след вечерното мляко.

И ние ги къпем двамата, с разни играчки за баня и с чайниците от сервиза на Димана. Ако има рев, е на излизане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #24 -: Януари 12, 2010, 12:23:45 pm »
танци-манци  :D

http://www.youtube.com/watch?v=AlXMueIeuvc

Прелест! ВИП данс пасти да ядат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #25 -: Януари 12, 2010, 12:32:30 pm »
Страшни са малките танцьори! Разсмяхте ме :D
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #26 -: Януари 12, 2010, 13:20:37 pm »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?
Ами защото средно положение при нея няма, а пие по 2 шишета. То да пиеше, нормално, ама нъц.
Пие АМ, ни прясно, ни кисело признава. Не че ме притеснява все още това, притесняват ме количествата. Мием зъби и уж нищо няма повече да се пие, а ляга и се почва - ми айде де, давай ми мукото. Докога чакам! 8)
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 13:23:42 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #27 -: Януари 12, 2010, 13:31:42 pm »
Марито, моят синковец още пие вечер АМ.  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #28 -: Януари 12, 2010, 13:34:46 pm »
Бе да пие, ама да изпие 1 шише и да миряса.  8)
То това нейното и обед и вечер по 2 шишета, ааааа свинска работа дет сА вика :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #29 -: Януари 12, 2010, 13:36:48 pm »
хехе, ми яде му се на детето, бе...  :D

аз за 2 шишета мляко не протестирам, ама като почне да иска по 2 шоколада на екс, тогава става страшно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #30 -: Януари 12, 2010, 13:45:16 pm »
Джам, супер са :)

За къпането поотделно ги къпя и всъщност проблема е при Ели, Стефан не мрънка... Тя и тя не мрънкаше като по малка, но сега изпада в истерия, тропа с крака и пищи колкото може, а тя може  8). Освен това, Ели от сигурно половин година не иска да я къпем в коритото и съответно застава на 20 сантиметра от чучура на душа и аз с едно канче поливам, колкото успея. За душа още преди да почна да я събличам и почва да се пазари - "душа няма". А с канчето става бавно, косата се измива трудно и се удължава истерията. Давам и да си държи играчка или шампоана, и да ги къпе, но ефект няма. А Стефан го къпя предимно на мивката, сяда детето и тя се напълва като леген... Ще пробвам да я придумам да седнат двамата в коритото, само да оздравее малкия. А това с конкуренцията, няма да мине номера, ако нещо не и харесва, то е за бебето ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #31 -: Януари 12, 2010, 13:46:11 pm »
извинявам се, че пак повдигам въпроса- на 3 годишна възраст давате ли някакви витамини и има ли полза да приемат такива синтетични
мерси на всички, които се включат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #32 -: Януари 12, 2010, 13:48:27 pm »
Аз давам само сироп - Саностол, но и това е рядко, защото моя отказва всякакви витамини и подобни бъркочи :? Знам, че Бърди е против такива неща.
П.С. Не съм видяла обаче да има голяма полза при нас :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #33 -: Януари 12, 2010, 13:48:36 pm »
Хе хе ама тези танцьори големи сладури пу-пу да са ви живи и здрави! :D
Да ви кажа при нас как мина с биберона вчера взех мазилото за отказване от биба и познайте намазах я той си я поиска като я лапна направи физиономия и започна да мрънка ,след което отиди и я хвърли в мивката и прави с ръчички да я измия  8O голям рев докато не я измия дадох му я тъй като не се седеше вечерта пак я намазах без да ме вижда естествено и познайте ...хитрушкото лапна я ,последва гадна физиономияслед което си я избърса ,лапна я пак направи физиономия ама от инат  си легна  8O  :?
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 13:51:36 pm от Виктория »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #34 -: Януари 12, 2010, 13:51:09 pm »
Виктория, на Нук има биберони над 18 месеца- доста големи са и са неудобни за смукане
миналата година купих такива на Стефания, която на година и 2-3 месеца си отказа безпроблемно биберона, но като се появи Преслава и пожела и тя отново биберон
та за около седмица сама се отказа, защото определено й е неудобен да смукане този биберон големия  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #35 -: Януари 12, 2010, 13:56:16 pm »
mini, аз давам, като редувам Саностол с дражета витамини с Омега-3, но дали има полза - никой не може да ти каже...

четох някъде наскоро, че няма научни доказателства в подкрепа на тезата, че витамин С помага за по-бързото излекуване от вирусни инфекции, но лекарите умишлено не просветляват пациентите си за това, защото фармацията и тя трябва да яде хляб, а и когато пациентът си мисли, че прави нещо добро за себе си, се чувства по-добре психически и по-обнадежден.
та и нашата такава с витамините...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #36 -: Януари 12, 2010, 13:56:58 pm »
Мини като беше малък му бях взела на НУК от тогава не го искаше тази форма явно не я хареса още тогава и сега бях решила да му я дам барем се откаже да види че е неудобна скрих всички други биби дадох тази в първия момент се намръщи и я изплю и аз му викам пу че гадна биба а той след малко си засмука и понеже е по малка и е неудобна по някое време му падне от устата и той пак дигне си я и я лапне на ново и така... :(
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #37 -: Януари 12, 2010, 14:00:23 pm »
mini, аз давах на Мия Ескимо кидс -1 прием като тръгна на детска градина. Не знам как точно определяш ползата, за да ти отговоря дали има такава. Аз исках да подсилим малко имунната система с оглед на сблъскването с вируси в детската градина и педиатърката ни препоръча това. Мия принципно за 3 години почти не беше боледувала, и дефакто първия си антибиотик изпи след като тръгна на градина, та мисля, че и ползата е много индивидуално понятие.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #38 -: Януари 12, 2010, 14:10:36 pm »
а и когато пациентът си мисли, че прави нещо добро за себе си, се чувства по-добре психически и по-обнадежден.
та и нашата такава с витамините...

Т.нар. плацебо ефект. Интересни неща има по въпроса.

Аз нещо Саностола не знам защо не го любя, но съм се замислила за витамини с Омега 3. Това е единственото, друго не.

За сега разчитаме на здравословно и разнообразно хранене. Не съм давала никакви витамини.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #39 -: Януари 12, 2010, 14:11:07 pm »
Гери, да не би да се окаже, че не иска да се къпе, защото я е страх че и влиза вода в ушите и очите. Алекс по тази причина не искаше да и мия косата. Откакто има козирка и двете сме супер доволни от миенето на косата. Ето тази е нашата

Джам, Марти и Колето са страшни. България може да спре да търси таланти, ето ги!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #40 -: Януари 12, 2010, 14:13:37 pm »
въпроса ми е принципен, Стефания ходи два месеца на ясла, факт е че не се разболя нито веднъж
но пък от 24.12 насам направо косите ми побеляха с нея  :?, не са яслите виновни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #41 -: Януари 12, 2010, 14:21:40 pm »
Аз ти казвам, че не давам и смятам и в бъдеше да не давам.
Но те разбирам, щото ако често се разболява детето човек ще търси варианти.
Дано несе налага, но като нищо ше запея друга песен.

Нищо не пречи да опиташ с витамини. Доста дечица всъщност пият витамини.
Саностола знам, че го хвалят. Имам у нас неотваряно шише, непокътнато.
Кристина като се беше подрискала и свекърва ми се притесни и реши жената да купи витамини. Много мило беше. Но аз не дадох. Седят си така у нас.

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #42 -: Януари 12, 2010, 14:30:38 pm »
Що се однася до витамините Мони като се беше разболял и едновременно с това бяха почнали 3 зъба наведнъж докторката ни изписа Есберитокс капки за подсилване на имунитета продължих да го давам дори и след като оздравя след това аз бях болна след мен мъжът ми имайка ми помислих че е естествено и малкия да се разболее ,но слава богу се отърва не знам дали точно капките но ми казаха че са доста добри,понеже аптекарката ни е позната и тя каза
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #43 -: Януари 12, 2010, 17:04:44 pm »
За много години и от нас! Да са живи и здрави децата и техните родители!

За витамините - Ние ползваме Саностол откакто ходим на градина, изпил е 3 шишета и мога да ви кажа че боледува постоянно, колкото и да изпие едва ли ще спре да боледува.
Сега сме на нова вълна, в безисходицата вече се чудя какво да му давам за да не боледува толкова, и пие Колактив/коластра от незнам какви крави/от 3 седмици. Не вярвам да има някакъв ефект но ще видим.. От два дни сме на градина, този път колко ли ще издържим?...

Гери и Атанас го беше страх да се къпе под душа, но нашия е с подвижна слушалка и от както му давам да се полива сам няма проблем. От една седмица седи под душа без проблем, без да му свалям слушалката.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #44 -: Януари 12, 2010, 18:57:13 pm »
Не знам за витамините и Есберитокс-а дали е добре да се дават.Чувала съм за прополис, че повишава защитните сили.Но да се вземе от пчеларите, не от аптеката.
Ние се къпем с голям кеф и ревем при излизане от водата.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #45 -: Януари 12, 2010, 19:09:21 pm »
Относно витамините големият ми син и той пиеше Саностол и Киди,а ефекта беше нулев.Всеки месец-гнойна ангина.Донякъде е и до израстване.Към шестата си годинка просто спря да боледува или ако...то му минаваше само с имуностимуланти и вит.С.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #46 -: Януари 12, 2010, 19:20:59 pm »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #47 -: Януари 12, 2010, 19:35:53 pm »
Мини,дано да й минава на Стефи.Понякога се дължи и на срив на имунната система и затова почват да се редят едно след друго и се въртиш в омагьосан кръг доста дълго време :?

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #48 -: Януари 12, 2010, 19:41:41 pm »
Здравейте на всички!
Мини, все пак от 24.12 до сега са едва 20 дена, не става въпрос за няколко месечно непрекъснато боледуване.На тебе не ти ли се е случвало да те "удари" някой много тежък вирус?явно и стефания  я е нападнала  вирусна инфекция или бактериална.Тези неща се случват.
Ето класически методи за повишаване на имунната система от чичко гоогле:

Как да подобрим защитните сили на детския организъм?
Има няколко начина за укрепване на имунната система и те са:

каляване на детето
защитата на детето от вредни вещества ( на детето е нужен чист въздух и качествена храна )
стимулиране на душевното развитие на детето ( казват, че колкото повече се смее детето, толкова е по-здраво )
детето трябва да се храни здравословно  ( храни, които му осигуряват всички необходими витамини и минерали )

Това го копирам от pomaga.com, точката за смеха ме развесели  :lol:

освен това в тази страница основно рекламират 4 неща, които "укрепват" имунната система:

Зелена енергия -63.00лв  

КолАктив / Коластра
87.00 лв  
 
КолАктив 3 / Подобрена коластра
89.00 лв
 
Есенциални мастни киселини
44.00 лв
  
 И въпреки, че не отричам възможността тези "неща" да помагат за укрепване на И.С., дълбоко в мен е залегнало убеждението в комерсиалността на тези продукти, Самият факт, че това е една машина за пари, много пари.И с витамините е същото.Дали формата, под която се предлагат тези витамини, действително може да се усвои от организма?Много спорен въпрос.
Никой няма да създаде продукт с цел да се помогне на хората, а това да ви кажа тотално ме отблъсква и не бих го купила.Залагам на добро хранене и закаляване, с много движение и спорт, когато времето позволява...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #49 -: Януари 12, 2010, 19:51:41 pm »
Аз също много не вярвам на тези неща, но когато Криси не се оправяше почти 2 седмици ми беше със сополи и кашлица му дадох колактив 3 х 2 на ден и зелена енергия 3х1/2 и той се оправи.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #50 -: Януари 12, 2010, 20:10:40 pm »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване


нищо странно няма в това, което ти се случва. всички родители на деца, тръгващи на ясла, са минали от там. без значение в частна или държавна ясла, в българска или чужбинска.
малкото дете е гледано самостоятелно и е било, общо взето, предпазено от инфекции. изведнъж се потапя в интензивна, ежедневна контактна среда и срещата с инфекцията не може да закъснее. организмът започва да боледува, да трупа опит и да развива сили за борба с инфекциите.

разбирам, че в началото е шокиращо, странно и неприятно. Аз от септември 2008-ма до август 2009-та не съм имала с Мартин повече от 14 дни "светъл период" - без боледуване... питай ме какво ми е било.

тепърва се почват боледуванията...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #51 -: Януари 12, 2010, 20:31:00 pm »
Благодаря на всички за идеите! Сия, не знаех че съществува такова нещо като козирка за баня, много благодаря за инфото, утре отивам да купя дано има ефект, защото определено миенето на косата е най-големия проблем.
Цвети, и нашия душ е подвижен, но не иска да го пипне дори  :?. Абе детето не е фен на водата и на море сме я водили и на басейн, ами не иска да се доближи дори, не че се оплаквам де ;). Разчитам, че е период и ще мине, търпение му е майката (лошото е, че понякога се изчерпва).

Ема, това със смеха и аз го знам и моите редовно ги гъделичкам ;)

Мини, и Ели беше много здраво дете, до годинката една хрема не е имала, но като мина годината и се почна... За Стефан, какво да кажа, той е малък но вече знае... антибиотици, сиропи, свещички, а дори няма една година... И аз се надявам да го израстат, аз не съм била болнаво дете, не съм отсъствала от училище нито един ден, но може би тук ключовата дума е училище, а до тогава не знам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #52 -: Януари 12, 2010, 23:01:34 pm »

Тя може би има предвид АМ от биберон, а не да откаже АМ.



Аз само да попитам. Защо децата ви на тази възраст пият все още АМ?
Дара от ок. 1год и 4 мес. е на най-обикновено мляко. Още тогава питах Бърди, кое е по/полезно за детето АМ или нормално прясно мляко. Той се изказа в полза на второто.

За съжаление и моята дъщеря го пие вечер с биберон и така си го иска, въпреки, че пие много добре и от чапа, но съм се заканила скоро да се разделя с него, няма да ми пие до втория пубертет с биберон я :D :D :D

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #53 -: Януари 12, 2010, 23:22:37 pm »
Албенче, че аз смятам да си пие АМ още бая време :)

Пие Ам щото не пие обикновено мляко, не го харесва, нито прясното, нито киселото. И си го търси адаптираното. Ако няма мляко вдига лют скандал, да.  :D
АМ е обогатено също с витамини, минерали и прочие вещества, включително и витамин Д. Именно от там го черпи и Кристина, освен други природни и естествени източници и поради добрите количества, които си изпива аз никога не съм давала Вигантол, например.

Освен това пастьоризираните млека у нас нещо не ги харча. Предполагам, че д-р Бърди си спомня едно хубаво гъсто мляко, ама го няма вече.
Всъщност и д-р Бърди съм чела, няма проблем да си пие АМ и на по-голяма възраст. Ха, че аз за 5 годишни кърмачета четох скоро :) Но се надявам, че от биберон поне няма да го суче туй АМ до абитуриентската си вечер.

Е, има някои марки прясно мляко, които бих давала, но тъй като Кристина не харесва обикновеното ще си пие АМ-а докато сама прецени.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 23:43:55 pm от Nina »
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #54 -: Януари 13, 2010, 10:38:29 am »
Нашето комшийче е на 2г.и 8 м. и все още сутрин в 6 и вечер преди лягане си пие АМ  :wink: такаче е въпрос явно до детето!
Аз да се оплача че съм с ужасна хрема и кашлица  :( направо ужас голям кошмар, дано само да не разболея и Моммчил че става страшно  :?
Лек ден на всички!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #55 -: Януари 13, 2010, 10:47:09 am »
Другарки, да питам нещо - Кристина в главата понякога изглежда като последовател на раста фара, същински Боб Марли, ще каже някой, че с месеци не я реша, но ежедневно я реша /това събитие имитира битката за Сталинград детайлно, ужас/. За съжаление, косата и не е дълга, но за сметка на това африканските гени спомагат за сплъстяването й. Къдрава е, доста и все още тъничка и се оплита за секунди.
Ползвала съм на Шаума кидс един спрей за разресване, ама не ми допада, освен това е с аромат и мирише гадно, за мен. Сега ползвам някакъв френски, че даже и брокат има из него, но ми се ще по-скоро да намеря добър и качествен балсам за толкоз малки чутурки.
Някой да предложи нещо?
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 10:49:03 am от Nina »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #56 -: Януари 13, 2010, 11:20:32 am »
Много ми е криво, защото не мога да си обясня как от толкова здраво дете изведнъж ни се случва всичко това  :(
сякаш от пролетта на м.г гледам друго дете вкъщи, дано да е въпрос на израстване


Знаш как те разбирам .... Нико дето хрема не знаеше какво е, изкара кошмарна предколедна серия ...  :(. Сега направо не смея да се похваля
В очакване ....
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #57 -: Януари 13, 2010, 11:28:14 am »
Здравейте и то нас  :D чета ви тука коментирате имуностимулантите. Ето и моето мнение, никаква полза от тях. Какво ли не давах на Тони и все си боледуваше и все още боледува /от септември до момента, боледуваме през 14 дни/, да не говорим за миналата година, тогава си бяхме нон стоп болни без да ходи интензивно на ясла, тоест от ноември до май си беше у дома. Стабилизира се чак април месец. Май месец започна интензивно ясла и резултата не закъсня в резултат борихме цяло лято гъбички в гърлото и сливиците. След като приключих всички имуностимуланти, който бях закупила се отказах да хвърлям маса пари. Не видях някакъв резултат. Да сякаш по леко минават болестите, но не съм сигурна че е от тях, по скоро го отдавам на израстването на детето и зрелостта на имунната система. Когато се разболее от вирус давам изопринозин 10 дни и витамини в момента на боледуването и 2 седмици след това, после ги спирам. Ако се наложи АБ не давам витамини, 2 седмици след приключването на АБ ги включвам отново. Единственото нещо което давам постоянно са пробиотиците.Никакви зелени енергии, никакви коластри, никакви есберитокси, никакви пчелни продукти, нищо не даде желан от мен резултат, за това се отказвам да хвърлям маса пари за нещо безполезно.
Както повечто знаят Тонино е злоядо дете и вече сам си подпира какво иска да яде. Плодове не яде всеки ден и не всички, за пресни зеленчуци признава само краставици и чушка, но сезона е такъв че ме е страх да му ги давам в суров вид, а и тях яде избирателно. Сокове/фрешове не иска да пие, така че подсилване с пълноценно хранене, имунната система няма как да се стимулира. Смее се доста, но и плаче също толкова, защото е супер инатливо човече и при всяка не изпълнена негова прищявка има рев и сополи. Отделно от както тръгна на градина не иска да спи там и следователно следобед е супер кисел и нервен.
Реших да боря с имуностимуланти само и едниствено при боледуване. Опитах и с грипна ваксина, ама пак си лепнахме грипче дали беше реакция като за първи път не знам, но си го изкара. Така мили мои превенция няма, само у дома под ключ, децата са здрави, че по парковете и градинките всичко киха и кашля.

Айде със здраве и по леко изкарване на боледуванията на всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #58 -: Януари 13, 2010, 12:10:18 pm »
И аз имам същия проблем с косата на Мия, като Нина. Макар, че на Мия косата й е права и не е толкова тънка, доколкото мога да го преценя де, но се оплита безобразно, въпреки че използваме шампоан с балсам.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #59 -: Януари 13, 2010, 12:43:01 pm »
Племеницата ми е така, с права, тънка, не гъста коса, но много се оплита. Снаха ми й купува някакви кристали за коса, с които мажат крайчетата за по лесно разресване, но тя е на 8г. все пак. Незнам до колко може да ползва при малки деца. Тя ги купува от фризьорски салон, т.е. професионална козметика.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #60 -: Януари 13, 2010, 12:46:42 pm »
има ги и в аптеките - на мен не ми вършат работа
В очакване ....
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #61 -: Януари 13, 2010, 12:54:48 pm »
На Стилияна също й е тънка и къдрава косата - купила съм един спрей на Орифлейм за лесно разресване на детска коса. Доволна съм.
За боледуването - още не ходи на градина, но давам клеева тинктура. Ако не помогне, се надявам, че няма да навреди. Нашето педи никога не е изписвала от сиропите витамини. За нея са ненужни. Имуностимулатор давах мин зима - на Ликуид - Фор Кидс. Некви американски ли кви незнам,ама кой знае какъв ефект не видях. Мисля, че всичко е до израстване и ако като малка не боледува, ще ги изкара като поотрасне. Поне такива са ми наблюденията от децата коло нас.
Пожелавам по-малко и по-леко боледуване ако може.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 12:56:55 pm от Марито »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #62 -: Януари 13, 2010, 14:13:04 pm »
Момичета,кажете ми че не е безумие да слагам профилактично капки за уши поради никнене на зъби? 8OАз ли не съм в ред или педиатърката ми е тотално изперкала.Както и въпроси от сорта: "Ама,ти защо не си почнала жълтъка?"Обяснявам и аз че поне към десетия месец ще го въведа,защото е склонен към алергия,а тя ми вика че той нямало да бъде алергичен 8OБоб ли хвърли тази жена,че разбра незнам.А,и ме нахока че още не давам попара-детето имало нужда от такива храни вече.Излях си възмущението.Съжалявам само че тук няма с кой да я сменя :?

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #63 -: Януари 13, 2010, 14:25:30 pm »
Какви са тия профилактични капки за уши?  8O и защо ги свързва със зъбите? Ако са възпалени ушите капки трябват, но ако не, при растящи зъбки повече помага гел за венци  Калгел или Дентинокс. Ще ме прощава твоята лекарка. :? Ако го болят ушите когато яде или дъвче го води да ги погледне. Ние така открихме, че на Алекс са и възпалени, но ако няма нищо капки не бива да се капят.
Ама и ти си една, може ли,  :lol: детето е на 7 месеца, а ти не даваш попара  :lol: :lol:  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #64 -: Януари 13, 2010, 14:31:23 pm »
Момичета,кажете ми че не е безумие да слагам профилактично капки за уши поради никнене на зъби? 8OАз ли не съм в ред или педиатърката ми е тотално изперкала.

да, малоумие е. жената е вредна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #65 -: Януари 13, 2010, 14:34:50 pm »
Сия,на детето ушите са му перфектни.Тя просто за всеки случай... :lol:

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #66 -: Януари 13, 2010, 14:41:29 pm »
Сия,на детето ушите са му перфектни.Тя просто за всеки случай... :lol:

Е, как може бе... :x :x :x кви са тея лекари и кви дипломи имат баси за да имат право да лекуват :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #67 -: Януари 13, 2010, 15:11:00 pm »
скифте ся ... палмата на първенството принадлежи на 97 годишната педиатърка на моя приятелка, която беше препоръчала отвара от овесени ядки да се дава на едномесечно кърмаче за успокояване на коликите ...

така че профилактичните капки за уши за направо ... муци  :wink:
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #68 -: Януари 13, 2010, 15:20:08 pm »
аа, моля ти се
на нашия племеник отдавна му беше предложен този елексир- преди около три години на подобна на посочената възраст
а после майката твърдеше, че детето чак на 8 месеца е захранено с глутен  :lol: :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #69 -: Януари 13, 2010, 16:16:30 pm »
аа, моля ти се
на нашия племеник отдавна му беше предложен този елексир- преди около три години на подобна на посочената възраст
а после майката твърдеше, че детето чак на 8 месеца е захранено с глутен  :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #70 -: Януари 13, 2010, 17:10:11 pm »
скифте ся ... палмата на първенството принадлежи на 97 годишната педиатърка на моя приятелка, която беше препоръчала отвара от овесени ядки да се дава на едномесечно кърмаче за успокояване на коликите ...

Аз пък знам случай тази отвара да се даде на двумесечно бебе за запек. 8OПак по препоръка на педиатър.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #71 -: Януари 13, 2010, 17:13:24 pm »
значи става и за топъл компрес  :wink: :lol:
В очакване ....
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #72 -: Януари 13, 2010, 17:30:41 pm »
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #73 -: Януари 13, 2010, 17:32:43 pm »
 :lol:Това за капките за уши е нечувано а за овесените ядки
може даже и при хрема бе хора мултифункционално е ,ние нищо не разбираме тука
_Elfita_  Мони беше така но крещенето отмина за около седмица
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 17:35:18 pm от Виктория »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #74 -: Януари 13, 2010, 17:37:03 pm »
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.

Ели мина през такъв, при Стефан още продължава. За правенето купуваш Беналгин и го пиеш като те заболи главата, иначе може тапи за уши  :lol:. Няма да се плашиш, по някое време ще мине!  :wink:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #75 -: Януари 13, 2010, 18:08:09 pm »
Много ме успокои  :D..
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #76 -: Януари 13, 2010, 18:12:12 pm »
Овесените ядки са "стара"рецепта, още кръщелничката ми, която е на 9 години вече помня че я "разхлабваха" с отвара от овесени ядки като съвсем малко бебе....
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #77 -: Януари 13, 2010, 19:40:29 pm »
Биберони и витамини не съм давала. Нито на едното, нито на другото дете. Виж, като настане време за ясли и градини ще се ориентирам към клеева тинктура, вероятно.

За отвара от овесени ядки и аз съм чувала, най- ме кефи, че на по-късне етап се коментира и захранване на детето с глутен  :lol: :lol: :lol:
Аз да питам имали ли сте период на крещене?и какво се прави или просто отминава?Заболя не главата.
Имали сме и мина доста бързо. Просто Вероника откри нещо още по-интересно от това и така,досега всеки нов номер измества стария ;)
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #78 -: Януари 13, 2010, 19:43:37 pm »
Абе хора какво сте се побъркали по тези витамини, никакъв смисъл от тях, че и клеевата тинктура. защо просто не давате на децата след 2г. възраст мед, ако не искат да го ядат в чист вид, чай с мед. Деси от миналата година пие всяка сутрин по 300 гр. чай с една лъжица мед вътре. Веднъж за 10 дни съм давала саностол, като тръгна на ясла на 1.6 г.
Друг е въпроса че всичко малко или много си е до дете, има болнави деца има и здрави деца. А това че видиш ли като малко ако не боледува като голямо ще, ами няма нищо общо с истината :wink:
Аз лично нито като малка нито като голяма съм боледувала, АБ пих за първи път на 20 г. заради подути лимфни възли и личната я хвана шубето та ме надруса с оспамокс :lol:

А, забравих да се изкажа и за бибероните, тази вечер ми е време за писане :lol:
Та, не мога и това да разбера, какво се тръшкаме, че пиели млякото с биберон, ми и Деси на 3.2 г. и още го пие така вечер, ми то е за няма и 1 мин. Детето няма нито криви зъби, нито говорни дефекти... А за залъгалките, ние сме царе да си усложняваме живота, западняците например и на 5г. деца им дават биби, важното е детето да е спокойно и майката също, че и в колички ги возят, а ние се тръшкаме че видиш ли децата на 2г. пиели млякото си от шише с биберон, айде няма нужда :wink:

Оп, сетих се още нещо което ми е любимо - не давайте на децата залъгалки защото ще се отбият - мисля че няма нужда от коментар. Имам си едно кърмаче дето си цоца бибата, цоца си цицата, а шише не иска да види под никаква форма :oops:
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 19:53:36 pm от StefiZ »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #79 -: Януари 13, 2010, 19:56:48 pm »
Аз меда не го броя, него си го давам от почти година. Слагам го в кашата, че ние сутрин у дома закусваме само с това, а в градината си дояждаме евентуално с другата закуска ако я харесваме разбира се. Някои пият АМ, ние ядем сутрин още каша, кво да се прави.

За крещенето имаше един такъв период направо полудявах, като се почнеше след обед, до вечерята и баняте не спираше. Мина тоз период, но дойде друг, като търсене по килима на косми от мойта коса, коитно после старателно дъвчеше. И сега понякога като ми прави на инат, пак го ми го практикува тоя номер. Един номер идва, после друг, така ще е. :wink: :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #80 -: Януари 13, 2010, 21:58:41 pm »
Така по ред на нещата - мед не приема под никаква форма - първо от лъжица абсурд, пие чай само и единствено Детски на Хип - ако усети вътре макар и зрънце мед не го пие, плюе директно.
За млякото изобщо не ми е фикс идея да й го отказвам - въпроса е количеството...
И това че едно дете е по един начин с бибата, а друго не - си е съвсем индивидуално. Имам познати с дете на 4 г още е с биберон и с памперс. Еми ЛИЧНО ЗА МЕН е прекалено. Не ангажирам никой с мнението ми. Ако някой знае трик, начин или метод, по който да помогне помага, ако не - НЕ.
За АБ - и аз пих за сефте на 25 г ама това не е гаранция за детето ми. Да не говорим че съм пила 3 пъти общо АБ в живота си до сега.
В училище всички болни - аз на линия, е, за какво говорим?!? Ама за съжаление малката не е така...
И последно относно клеевата - на нашето семейство, включително и детето единствените ефиксани капки срещу обилна хрема са клеева тинктура със сребърна вода. Който иска да вярва, който иска да НЕ, факта си е факт при нас.
« Последна редакция: Януари 13, 2010, 22:09:28 pm от Марито »
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #81 -: Януари 13, 2010, 22:57:15 pm »
Абе Мари, ти що се връзваш толкова, като на отчет си се явила :wink: :lol:
разбира се, че всеки си пише мнението и не налага на другите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #82 -: Януари 13, 2010, 23:19:48 pm »
честно казано, не съм убедена във великата сила на меда. да не се окаже като историята с витамин С...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #83 -: Януари 13, 2010, 23:35:47 pm »
А моите бият рекорда по носенето на памперс 3 г и 2месеца,а за сведение и от шише си цокаме още.Уж щяхме да ги даваме на дядо Коледа, но после решиха, че д.Коледа не е бебе и не му трябва шише.

Ох, големи са образи и хитреци

 :lol:

П.С И аз не вярвам за меда, но това не пречи да си хапвам в големи дози/но не сега, защото Дюканствам/, на децата не им давм засега
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #84 -: Януари 13, 2010, 23:41:46 pm »
За съжаление никое лекарство или добавка не е панацея.Важното е да правим каквото е необходимо и да не се носим по течението.
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #85 -: Януари 13, 2010, 23:58:34 pm »
Абе Мари, ти що се връзваш толкова, като на отчет си се явила :wink: :lol:
разбира се, че всеки си пише мнението и не налага на другите.
Ми що, и аз тва се зачудих ,що ли па се отчитам, ама нали уж сме да си помагаме, не да си търси кусури, та затова си обосновавам мнението де :P
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #86 -: Януари 14, 2010, 08:52:42 am »
На мен също ми писна от болести! Докато я гледах в къщи не беше чувала за АБ. Сега ако мине 1 месец без направо се радвам. Преди Коледа я пуснах за 2 дни на ясла и до Нова година изкарахме празниците болни! Миналата седмица я държах в къщи. От понеделник я пуснах, вторник вечерта вече беше с адски запушен нос. По цяла вечер пищи, не може да спи, вече комшиите ще викат полиция! След това идват безсънните нощи с кашлици и .... Нямам сили вече! :(
 
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #87 -: Януари 14, 2010, 10:24:20 am »
Аз да се отчета за банята... Вчера купих козирката (Сия, като вашата, само друг цвят), Ели много си я хареса, сложихме я и хайде в банята - вече си мислех, че съм решила проблема... Е да ама не, дадох и едно пате да го къпе, пуснах водата и пак се почна с рева и с пазарлъка. Е не, че не и измих косата, не и влизаше в очите и ушите, ама пак се ревеше и крещеше. Ще пробвам да ги сложа двамата в коритото и ако не мине номера, ще разпечатвам табелка ;).

Иначе, вчера ми я върнаха с хрема и ще си стои в къщи. Интересното е, че у дома не виждам да и тече носа, освен като ревне... ама лошо няма, поне няма да ставам в 8 да я водя тия дни...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #88 -: Януари 14, 2010, 10:47:50 am »
Ще пробвам да ги сложа двамата в коритото и ако не мине номера, ще разпечатвам табелка ;).

Гери, кефи ме чувството ти за хумор - и това, и беналгина ме разсмяха тази седмица. Благодаря.

Пожелавам ви на всички да си намерите своя начин да позакрепите здравето на децата. Начините, естествено, че са различни, иначе щеше да ни е прекалено лесно, не може то така... Моите деца са с много малка разлика във възрастта, храня ги, обличам ги и ги гледам еднакво, ама баткото ни е все болен, а малката рядко се разболява. Явно си е до дете.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #89 -: Януари 14, 2010, 12:19:58 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #90 -: Януари 14, 2010, 12:54:39 pm »
и като си говорим за температури и болести- Преслава регистрира първата си такава, снощи вдигна около 37,7
свалихме с доза панадол, тази сутрин след сън беше 37,6, не дадох нищо, но преди малко вдигна до 38,4
онзи ден след сън се събуди с леко приклепнало оченце, подут и зачервен горен клепач, капах ден и половина борова вода и кърма, не мина, от снощи мажем и кремче с антибиотик в него
ами ... това е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #91 -: Януари 14, 2010, 13:24:38 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?

и кво, все пак го взе мъжа, нали?  :P явно не се е увредил много от бибата и акото...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #92 -: Януари 14, 2010, 13:30:46 pm »
Ха-ха, не се е увредил, ама като си го представя само - дърт пергиш с биба и ми става смешно :D
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #93 -: Януари 14, 2010, 13:53:09 pm »
Аз пък не смятам за нормално 4-5 годишно дете да цоца биби и да ака в памперса, ша ме прощават американците, ама... Мъжа ми е бил същата работа - до 5 годишен е акал в гащите и е бил с бибата в уста, но като се имат предвид "възпитателните" методи на свекърва ми, пази Боже викам аз :?
Тук и аз съм съгласна, но явно е че това е до детето !Нашето комшиййче е на 2г.8м още си с бибата и още ака в памперс но като излиза навън и преди да влезе някъде примерно на разходка маха бибата и я дава на майка си да не му се смеят обаче влезе ли в колата и си я лапа пак , а с акането и пишането не иска да казва и това е крие се под масата и казва -"Мамо направих питка!" и дори е седял без памперс и пак си се нааква и това си е! :?
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #94 -: Януари 14, 2010, 13:59:31 pm »
Аз пак с моите въпроси :).Този път относно майчинството.Казаха ми че "високото"майчинство което е 12месеца се брои заедно с трите месеца болнични.Вярно ли е или са си 3 месеца болнични и после чисти 12 месеца 90%?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #95 -: Януари 14, 2010, 14:02:31 pm »
няма месеци в тази сметка
и кои са трите месеца болнични  :D
високоплатеното майчинство всъщност се води обезщетение за временна нетрудоспособност, започва с деня на 45 дневния болничен поради бременност и раждане и приключва точно 410 дена след това  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #96 -: Януари 14, 2010, 14:03:09 pm »
Хахаха, Джам, дето се вика -взе ми го от устата - точно се бях засилила да пиша - с ако в гащите и биба в устата до късно, ама пак жена си е намерил ;)

За меда, днес при Гала една лелка говореше за вредите от рафинираната захар,та стигнаха и до ползите от меда. Та нейното изказване беше, че медът изобще не е алерген, както се тръби навсякъде. Алерген са добавките, които в днешно време се подвизават в него, благодарение на човешката намеса - знайни и незнайни...Та така...
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #97 -: Януари 14, 2010, 14:09:07 pm »
Хахаха, Джам, дето се вика -взе ми го от устата - точно се бях засилила да пиша - с ако в гащите и биба в устата до късно, ама пак жена си е намерил ;)
Абе то външни проявления няма, ама скрити от това "възпитание" - колкото искаш. Само ще ви споделя, че човекът е изяждал по една кутия сухи пасти на ден и майка му и баба му много му се радвали... :x
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #98 -: Януари 14, 2010, 15:28:43 pm »
Ох, nunu... мойта свеки ако знаеш каква е... На мен ми мрънка някак си да го придумам моя мъж да отслабне, щото ще си докара някоя болест, ама като тръгне да сипва ядене, му сипва по два пъти, че да не остане гладен ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #99 -: Януари 14, 2010, 15:38:29 pm »
Абе те с него да правят каквото искат - изпуснала съм му колая, ама представяш ли си как оставям някой път детето при тях и веднагически му напъхват шоколада в ръцете! :x На всичкото отгоре ми се казва да не съм пускала Дара на ясла, ами те щели да я гледат 8O Ако не беше толкова тъжно, сигурно щях да се посмея :(
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #100 -: Януари 14, 2010, 15:42:58 pm »
Това със сладкото и аз трудно излизам на глава и с нея и моите родители, веднага ми се излиза с аргумента, че виждаш ли те в яслата им давали шоколадови неща, абе хубаво викам те там да им дават, аз поне у дома не искам да давам... няма да ме подяждат я, поне не от толкова рано ;)  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #101 -: Януари 14, 2010, 15:59:56 pm »
По повод сладкото сега ще ви кажа нещо което звучи като виц.Големия ми син никога не си е падал по шоколада.В един момент роднини ми казват да давам ако трябва и насила,че да не вземе да му падне захарта 8O 8O 8O

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #102 -: Януари 14, 2010, 16:51:10 pm »
За меда, днес при Гала една лелка говореше за вредите от рафинираната захар,та стигнаха и до ползите от меда. Та нейното изказване беше, че медът изобще не е алерген, както се тръби навсякъде. Алерген са добавките, които в днешно време се подвизават в него, благодарение на човешката намеса - знайни и незнайни...Та така...

абе всеки е специалист вече... как да не е алерген медът, та той се прави от полени (прашец) на треви, цветя и дървета - това са едни класически силни алергени! неслучайно се "тръби" това и това си го казва науката. ся, щото всички сме луднали на тема добавки...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #103 -: Януари 14, 2010, 16:55:04 pm »
понеже вчера си говорехме.... днес Николас - с температура...не че нещо, ама ... всяка сутрин от мнооого време насам и домашен мед яде по една лъжица сутрин  и клеева тинкура и нам кви си л....
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #104 -: Януари 14, 2010, 16:56:15 pm »
ех, Фане, ако можеше с по 1 лъжица мед да спасим света от болести...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #105 -: Януари 14, 2010, 23:24:10 pm »
Моя проблем става все по-сериозен или аз така си мисля.Моето момченце не спи добре през деня, рядко 2 пъти по час.Всяка вечер се надявм, че поне след банята ще спи.Нищо подобно, заспива малко след като го изкъпем, спи половин час и става, ето и сега пак...Какво да правя, нищо май...?Скандира в леглото бла-бла-ба и така, няма сън и за мен.Едно, че не иска да спи в кошарата от една седица.

А това за акито и бибата, много смях :D. Детето на кумовете до 2г. и 6 месеца акаше в памперс и за нищо на света не искаще да каже преди, винаги след като е свършил работата.Един ден просто решил и започнал да казва.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #106 -: Януари 15, 2010, 10:37:11 am »
Ами то и моето дете е с памперс още и дори протестира като тръгна да и свалям наакания памперс. Не сме на парно и не топлим постоянно всички стаи, за да я почвам от сега. Та на пролет я пускам да щрапа по гащи из апартамента и да се оправя.

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #107 -: Януари 15, 2010, 11:17:03 am »
Малко за меда като алерген, наистина е противопоказан за хора с алергии към полени:
http://www.bb-team.org/articles/3673/

Освен това, за кърмачетата има и допълнителен риск, заради ботулиновия токсин, затова препоръчват мед едва около втората годинка. Тук има едно изречение по въпроса, не се сещам сега къде беше цялата статия, където го бях чела
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D0%B5%D0%B4
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #108 -: Януари 15, 2010, 11:31:30 am »
Елфита, не че искам да те стряскам, но малката около 9-тия месец започна да спи много малко. Това продължава и до днес. Спи 1 път дневно по около 1-1,30 часа, вечер заспива около 9 часа каталясала, и в 11  е готова за игра :?. Заспива отново към 2 часа през нощта.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #109 -: Януари 15, 2010, 11:33:23 am »
Ама сакън!!!!

Нали никой не си е помислил, че препоръчвам мед за бебета ... молим ви се :)! Николас получи мед след 2г и малко (въпреки захранката с попара на 1я ден  :?)
В очакване ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #110 -: Януари 15, 2010, 14:32:51 pm »
Ами то и моето дете е с памперс още и дори протестира като тръгна да и свалям наакания памперс. Не сме на парно и не топлим постоянно всички стаи, за да я почвам от сега. Та на пролет я пускам да щрапа по гащи из апартамента и да се оправя.


Всяко дете е различно и в различно време решават, че са готови. Вики я пробвах лятото, не беше готова, есента също. Не съм я карала да стои на гърне с часове, тя не искаше дори да седне, в яслата ревеше като я слагаха. Малко преди Коледа без да очаквам резултат я оставих без памперс и за мое голямо учудване, детето започна при всеки позив да си казва.
Стана от раз!!! 2 пъти се е напишквала в гащите от тогава,но се беше загледала във филмче. Всичко си вършим в гърнето. За сега оставям пампа при сън, защото още не съм го намирала сух, но мисля, че и за това ще му дойде времето.   
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #111 -: Януари 15, 2010, 16:26:00 pm »
Ааааа знам си аз, че ще стане все някога. Не се и опитвам да я карам насила. Тя, напротив, иска да сяда на гърнето и седи там и половин час ако я оставиш и твърди, че пишка. :lol: :lol: :lol: Ама и след половин час гърнето си е все така празно. :lol: Гърнето го ползва като столче на което като седнеш почваш да си играеш, а то е най-обикновено, без екстри, без занимавки. Ама а де. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #112 -: Януари 15, 2010, 16:28:59 pm »
Сия, на Стефи памперса го махнахме на възрастта, в която е Алекс в момента
защо не пробваш със седалка директно на голямото гърне, ако трябва вземи една съвсем обикновена от 4-5 лева, само да видиш дали този подход и тя като големите няма да помогне
месец след махането на памперса махнаме и от дневния сън, а на втория и от вечерния
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #113 -: Януари 15, 2010, 16:36:27 pm »
Мини, и това ми е запланувано да купя, ама на пролет ще е. Освен ако не пуснат газта скоро, защото ако е топъл апартамента няма да се притеснявам, че ще настине.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #114 -: Януари 15, 2010, 17:43:36 pm »
Още не съм майка, но това може да се стори интересно и полезно на следящите темата.

За деца, които прекарват повече време навън, съществува по-малък риск да развият късогледство. Това е установило изследване, проведено от солиден институт в продължение на години с деца и възрастни.
За деца с двама родители с късогледство и със слаба активност на открито, шансът да станат късогледи е 60%. Ако децата прекарат 14 часа на седмица в игра навън, вероятността да развият късогледство намалява на 20%.
Препис от радио интервю с изследователката (на английски) тук http://www.npr.org/templates/transcript/transcript.php?storyId=122374802
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #115 -: Януари 15, 2010, 17:59:52 pm »
Елфита, не че искам да те стряскам, но малката около 9-тия месец започна да спи много малко. Това продължава и до днес. Спи 1 път дневно по около 1-1,30 часа, вечер заспива около 9 часа каталясала, и в 11  е готова за игра :?. Заспива отново към 2 часа през нощта.
Не се стряскам, но натам вървим.От няколко дни не се храни и много добре.Успокоява ме факата, че е много жизнен и има енергия за трима, нищо че не спи по много и не яде колкото ми се иска.Явно на него му е достатъчно.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #116 -: Януари 16, 2010, 16:34:02 pm »
Привет моми4ета,
 Бих те ли ми казали не6то по_ве4е за тази клеева тинктура и сребърна вода,поръ4ват ли се от някаде, с рецепта ли, или може да се купят от всяка аптека?
Тъй като тук не съм 4увала за такива не6та, и ако имат някакъв ефект,да кажа да ми ги купят.
пОздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #117 -: Януари 16, 2010, 18:52:49 pm »
Привет моми4ета,
 Бих те ли ми казали не6то по_ве4е за тази клеева тинктура и сребърна вода,поръ4ват ли се от някаде, с рецепта ли, или може да се купят от всяка аптека?
Тъй като тук не съм 4увала за такива не6та, и ако имат някакъв ефект,да кажа да ми ги купят.
пОздрави

Елеонор, по-горе коменирахме, че добавките имат спорен ефект.Било витамини, клееви тинктури, водорасли и прочие.На теб за какво ти трябват тези неща?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #118 -: Януари 16, 2010, 19:46:23 pm »
Здравей ЕМА2,
интересуваме,за6тото откакто децата са на ясла, все боледуват.
И понеже неможях да из4ета вси4ко относно съставките,добавките и т.н. за подсилване на организма,та затова.
А и тук в Испания,не дават ни6то за подсилване на деца под 3 год.
Мерси,и поздрави от нас



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #119 -: Януари 16, 2010, 20:14:49 pm »
Просто са много мънички твоите дечица и с тези ясли стават обект на вирусни и бактериални инфекции.Мисля, че няма да има ефект даването на добавки.

Целувки на малките

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last