0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #20 -: Януари 12, 2010, 12:05:18 pm »
Гери, бързо да оздравява малкия Стефко!
А за банята и аз ще те посъветвам като Ганка. Направи я забавление. Не им казвай хайде да се къпем, а хайде да си играем във водата. Аз я оставям Алекс да си се цамбурка докато се наиграе и после пристъпваме към къпане. Понякога реве като се опитвам да я изкарам от коритото. :lol: Ако е под душа също и връчвам някоя играчка или пък канчето от коритцето и докато я къпя тя си го пълни и те така стават нещата. Ама никога не съм имала проблем с къпането и, тя обожава от малка.

За млякото - Александра пие прясно мляко вече, но от биберон го пие преди лягане. Иначе сутрин закусва пак с мляко, но със различни зърнено-какаови топчета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #21 -: Януари 12, 2010, 12:13:14 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #22 -: Януари 12, 2010, 12:19:40 pm »
Привет и от нас! Като гледам колко е мрачно навън май днес няма да излизаме :( Иначе да се похваля, че нашето човече днес свърши първата си работа в гърне - и малка и голяма! :D Една приятелка ни подари "скъпоценната" вещ и реших все пак да я пробвам, пък ако не свърши нещо, поне няма да й навреди...И сега съм решила, че ще я слагам всяка сутрин за по 5 мин. поне да свиква с него, като я заобградя с книжки, играчки и всевъзможни занимания, та после като дойде времето осъзнато да върши работа в гърнето да й бъде позната вещ и да не й бъде неприятно да виси на него :wink: И ние напоследък сме срастнали с бибата - без нея не лягаме вечер, та и аз се замислям как ще се отказваме от нея... В далечната 1980 моята мечката я била изяла, но незнам дали ще помогне това при детето... :(
Ние засега много харесваме банята, но аз си мисля че всички бебета я харесват. Дори Дара си играе със струята като се опитва да я хваща :D За по-големите деца и от други мами съм чувала, че е голямо приключение къпането. Поживем - увидим, както се казва! Хубава и слънчева седмица от нас!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #23 -: Януари 12, 2010, 12:21:16 pm »
И у нас биберона и на двамата го отнесе кучето на родителите ми. За да го занесе на едни малки кученца, които са бебета и им трябва, за разлика от големите каки и батковци, които могат и без залъгалка. Племенницата ми пък хич не уважи тази причина и баща й тича посред нощ да "купи" пак. Но постепенното рязане с ножица помогна, точно като при sia.

Мляко - поне от половин година вече не сме на адаптирано, но и обикновеното си го искаха от шише. Просто след последното захабяване на бибероните не купих нови, предложих да пият с обикновена сламка и се прие добре. Така или иначе не съм разрешавала вечер в леглото да пият, защото държа зъбите да се измият след вечерното мляко.

И ние ги къпем двамата, с разни играчки за баня и с чайниците от сервиза на Димана. Ако има рев, е на излизане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #24 -: Януари 12, 2010, 12:23:45 pm »
танци-манци  :D

http://www.youtube.com/watch?v=AlXMueIeuvc

Прелест! ВИП данс пасти да ядат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #25 -: Януари 12, 2010, 12:32:30 pm »
Страшни са малките танцьори! Разсмяхте ме :D
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #26 -: Януари 12, 2010, 13:20:37 pm »
При нас пък нищо не помага за отказване на пиенето на АМ преди сън

а защо трябва да го отказвате?
Ами защото средно положение при нея няма, а пие по 2 шишета. То да пиеше, нормално, ама нъц.
Пие АМ, ни прясно, ни кисело признава. Не че ме притеснява все още това, притесняват ме количествата. Мием зъби и уж нищо няма повече да се пие, а ляга и се почва - ми айде де, давай ми мукото. Докога чакам! 8)
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 13:23:42 pm от Марито »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #27 -: Януари 12, 2010, 13:31:42 pm »
Марито, моят синковец още пие вечер АМ.  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #28 -: Януари 12, 2010, 13:34:46 pm »
Бе да пие, ама да изпие 1 шише и да миряса.  8)
То това нейното и обед и вечер по 2 шишета, ааааа свинска работа дет сА вика :P
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #29 -: Януари 12, 2010, 13:36:48 pm »
хехе, ми яде му се на детето, бе...  :D

аз за 2 шишета мляко не протестирам, ама като почне да иска по 2 шоколада на екс, тогава става страшно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #30 -: Януари 12, 2010, 13:45:16 pm »
Джам, супер са :)

За къпането поотделно ги къпя и всъщност проблема е при Ели, Стефан не мрънка... Тя и тя не мрънкаше като по малка, но сега изпада в истерия, тропа с крака и пищи колкото може, а тя може  8). Освен това, Ели от сигурно половин година не иска да я къпем в коритото и съответно застава на 20 сантиметра от чучура на душа и аз с едно канче поливам, колкото успея. За душа още преди да почна да я събличам и почва да се пазари - "душа няма". А с канчето става бавно, косата се измива трудно и се удължава истерията. Давам и да си държи играчка или шампоана, и да ги къпе, но ефект няма. А Стефан го къпя предимно на мивката, сяда детето и тя се напълва като леген... Ще пробвам да я придумам да седнат двамата в коритото, само да оздравее малкия. А това с конкуренцията, няма да мине номера, ако нещо не и харесва, то е за бебето ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #31 -: Януари 12, 2010, 13:46:11 pm »
извинявам се, че пак повдигам въпроса- на 3 годишна възраст давате ли някакви витамини и има ли полза да приемат такива синтетични
мерси на всички, които се включат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #32 -: Януари 12, 2010, 13:48:27 pm »
Аз давам само сироп - Саностол, но и това е рядко, защото моя отказва всякакви витамини и подобни бъркочи :? Знам, че Бърди е против такива неща.
П.С. Не съм видяла обаче да има голяма полза при нас :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #33 -: Януари 12, 2010, 13:48:36 pm »
Хе хе ама тези танцьори големи сладури пу-пу да са ви живи и здрави! :D
Да ви кажа при нас как мина с биберона вчера взех мазилото за отказване от биба и познайте намазах я той си я поиска като я лапна направи физиономия и започна да мрънка ,след което отиди и я хвърли в мивката и прави с ръчички да я измия  8O голям рев докато не я измия дадох му я тъй като не се седеше вечерта пак я намазах без да ме вижда естествено и познайте ...хитрушкото лапна я ,последва гадна физиономияслед което си я избърса ,лапна я пак направи физиономия ама от инат  си легна  8O  :?
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 13:51:36 pm от Виктория »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #34 -: Януари 12, 2010, 13:51:09 pm »
Виктория, на Нук има биберони над 18 месеца- доста големи са и са неудобни за смукане
миналата година купих такива на Стефания, която на година и 2-3 месеца си отказа безпроблемно биберона, но като се появи Преслава и пожела и тя отново биберон
та за около седмица сама се отказа, защото определено й е неудобен да смукане този биберон големия  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #35 -: Януари 12, 2010, 13:56:16 pm »
mini, аз давам, като редувам Саностол с дражета витамини с Омега-3, но дали има полза - никой не може да ти каже...

четох някъде наскоро, че няма научни доказателства в подкрепа на тезата, че витамин С помага за по-бързото излекуване от вирусни инфекции, но лекарите умишлено не просветляват пациентите си за това, защото фармацията и тя трябва да яде хляб, а и когато пациентът си мисли, че прави нещо добро за себе си, се чувства по-добре психически и по-обнадежден.
та и нашата такава с витамините...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #36 -: Януари 12, 2010, 13:56:58 pm »
Мини като беше малък му бях взела на НУК от тогава не го искаше тази форма явно не я хареса още тогава и сега бях решила да му я дам барем се откаже да види че е неудобна скрих всички други биби дадох тази в първия момент се намръщи и я изплю и аз му викам пу че гадна биба а той след малко си засмука и понеже е по малка и е неудобна по някое време му падне от устата и той пак дигне си я и я лапне на ново и така... :(
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #37 -: Януари 12, 2010, 14:00:23 pm »
mini, аз давах на Мия Ескимо кидс -1 прием като тръгна на детска градина. Не знам как точно определяш ползата, за да ти отговоря дали има такава. Аз исках да подсилим малко имунната система с оглед на сблъскването с вируси в детската градина и педиатърката ни препоръча това. Мия принципно за 3 години почти не беше боледувала, и дефакто първия си антибиотик изпи след като тръгна на градина, та мисля, че и ползата е много индивидуално понятие.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #38 -: Януари 12, 2010, 14:10:36 pm »
а и когато пациентът си мисли, че прави нещо добро за себе си, се чувства по-добре психически и по-обнадежден.
та и нашата такава с витамините...

Т.нар. плацебо ефект. Интересни неща има по въпроса.

Аз нещо Саностола не знам защо не го любя, но съм се замислила за витамини с Омега 3. Това е единственото, друго не.

За сега разчитаме на здравословно и разнообразно хранене. Не съм давала никакви витамини.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #39 -: Януари 12, 2010, 14:11:07 pm »
Гери, да не би да се окаже, че не иска да се къпе, защото я е страх че и влиза вода в ушите и очите. Алекс по тази причина не искаше да и мия косата. Откакто има козирка и двете сме супер доволни от миенето на косата. Ето тази е нашата

Джам, Марти и Колето са страшни. България може да спре да търси таланти, ето ги!