0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #100 -: Януари 14, 2010, 15:42:58 pm »
Това със сладкото и аз трудно излизам на глава и с нея и моите родители, веднага ми се излиза с аргумента, че виждаш ли те в яслата им давали шоколадови неща, абе хубаво викам те там да им дават, аз поне у дома не искам да давам... няма да ме подяждат я, поне не от толкова рано ;)  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #101 -: Януари 14, 2010, 15:59:56 pm »
По повод сладкото сега ще ви кажа нещо което звучи като виц.Големия ми син никога не си е падал по шоколада.В един момент роднини ми казват да давам ако трябва и насила,че да не вземе да му падне захарта 8O 8O 8O

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #102 -: Януари 14, 2010, 16:51:10 pm »
За меда, днес при Гала една лелка говореше за вредите от рафинираната захар,та стигнаха и до ползите от меда. Та нейното изказване беше, че медът изобще не е алерген, както се тръби навсякъде. Алерген са добавките, които в днешно време се подвизават в него, благодарение на човешката намеса - знайни и незнайни...Та така...

абе всеки е специалист вече... как да не е алерген медът, та той се прави от полени (прашец) на треви, цветя и дървета - това са едни класически силни алергени! неслучайно се "тръби" това и това си го казва науката. ся, щото всички сме луднали на тема добавки...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #103 -: Януари 14, 2010, 16:55:04 pm »
понеже вчера си говорехме.... днес Николас - с температура...не че нещо, ама ... всяка сутрин от мнооого време насам и домашен мед яде по една лъжица сутрин  и клеева тинкура и нам кви си л....
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #104 -: Януари 14, 2010, 16:56:15 pm »
ех, Фане, ако можеше с по 1 лъжица мед да спасим света от болести...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #105 -: Януари 14, 2010, 23:24:10 pm »
Моя проблем става все по-сериозен или аз така си мисля.Моето момченце не спи добре през деня, рядко 2 пъти по час.Всяка вечер се надявм, че поне след банята ще спи.Нищо подобно, заспива малко след като го изкъпем, спи половин час и става, ето и сега пак...Какво да правя, нищо май...?Скандира в леглото бла-бла-ба и така, няма сън и за мен.Едно, че не иска да спи в кошарата от една седица.

А това за акито и бибата, много смях :D. Детето на кумовете до 2г. и 6 месеца акаше в памперс и за нищо на света не искаще да каже преди, винаги след като е свършил работата.Един ден просто решил и започнал да казва.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #106 -: Януари 15, 2010, 10:37:11 am »
Ами то и моето дете е с памперс още и дори протестира като тръгна да и свалям наакания памперс. Не сме на парно и не топлим постоянно всички стаи, за да я почвам от сега. Та на пролет я пускам да щрапа по гащи из апартамента и да се оправя.

Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #107 -: Януари 15, 2010, 11:17:03 am »
Малко за меда като алерген, наистина е противопоказан за хора с алергии към полени:
http://www.bb-team.org/articles/3673/

Освен това, за кърмачетата има и допълнителен риск, заради ботулиновия токсин, затова препоръчват мед едва около втората годинка. Тук има едно изречение по въпроса, не се сещам сега къде беше цялата статия, където го бях чела
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D0%B5%D0%B4
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #108 -: Януари 15, 2010, 11:31:30 am »
Елфита, не че искам да те стряскам, но малката около 9-тия месец започна да спи много малко. Това продължава и до днес. Спи 1 път дневно по около 1-1,30 часа, вечер заспива около 9 часа каталясала, и в 11  е готова за игра :?. Заспива отново към 2 часа през нощта.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #109 -: Януари 15, 2010, 11:33:23 am »
Ама сакън!!!!

Нали никой не си е помислил, че препоръчвам мед за бебета ... молим ви се :)! Николас получи мед след 2г и малко (въпреки захранката с попара на 1я ден  :?)
В очакване ....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #110 -: Януари 15, 2010, 14:32:51 pm »
Ами то и моето дете е с памперс още и дори протестира като тръгна да и свалям наакания памперс. Не сме на парно и не топлим постоянно всички стаи, за да я почвам от сега. Та на пролет я пускам да щрапа по гащи из апартамента и да се оправя.


Всяко дете е различно и в различно време решават, че са готови. Вики я пробвах лятото, не беше готова, есента също. Не съм я карала да стои на гърне с часове, тя не искаше дори да седне, в яслата ревеше като я слагаха. Малко преди Коледа без да очаквам резултат я оставих без памперс и за мое голямо учудване, детето започна при всеки позив да си казва.
Стана от раз!!! 2 пъти се е напишквала в гащите от тогава,но се беше загледала във филмче. Всичко си вършим в гърнето. За сега оставям пампа при сън, защото още не съм го намирала сух, но мисля, че и за това ще му дойде времето.   
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #111 -: Януари 15, 2010, 16:26:00 pm »
Ааааа знам си аз, че ще стане все някога. Не се и опитвам да я карам насила. Тя, напротив, иска да сяда на гърнето и седи там и половин час ако я оставиш и твърди, че пишка. :lol: :lol: :lol: Ама и след половин час гърнето си е все така празно. :lol: Гърнето го ползва като столче на което като седнеш почваш да си играеш, а то е най-обикновено, без екстри, без занимавки. Ама а де. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #112 -: Януари 15, 2010, 16:28:59 pm »
Сия, на Стефи памперса го махнахме на възрастта, в която е Алекс в момента
защо не пробваш със седалка директно на голямото гърне, ако трябва вземи една съвсем обикновена от 4-5 лева, само да видиш дали този подход и тя като големите няма да помогне
месец след махането на памперса махнаме и от дневния сън, а на втория и от вечерния
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #113 -: Януари 15, 2010, 16:36:27 pm »
Мини, и това ми е запланувано да купя, ама на пролет ще е. Освен ако не пуснат газта скоро, защото ако е топъл апартамента няма да се притеснявам, че ще настине.
*
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #114 -: Януари 15, 2010, 17:43:36 pm »
Още не съм майка, но това може да се стори интересно и полезно на следящите темата.

За деца, които прекарват повече време навън, съществува по-малък риск да развият късогледство. Това е установило изследване, проведено от солиден институт в продължение на години с деца и възрастни.
За деца с двама родители с късогледство и със слаба активност на открито, шансът да станат късогледи е 60%. Ако децата прекарат 14 часа на седмица в игра навън, вероятността да развият късогледство намалява на 20%.
Препис от радио интервю с изследователката (на английски) тук http://www.npr.org/templates/transcript/transcript.php?storyId=122374802
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #115 -: Януари 15, 2010, 17:59:52 pm »
Елфита, не че искам да те стряскам, но малката около 9-тия месец започна да спи много малко. Това продължава и до днес. Спи 1 път дневно по около 1-1,30 часа, вечер заспива около 9 часа каталясала, и в 11  е готова за игра :?. Заспива отново към 2 часа през нощта.
Не се стряскам, но натам вървим.От няколко дни не се храни и много добре.Успокоява ме факата, че е много жизнен и има енергия за трима, нищо че не спи по много и не яде колкото ми се иска.Явно на него му е достатъчно.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #116 -: Януари 16, 2010, 16:34:02 pm »
Привет моми4ета,
 Бих те ли ми казали не6то по_ве4е за тази клеева тинктура и сребърна вода,поръ4ват ли се от някаде, с рецепта ли, или може да се купят от всяка аптека?
Тъй като тук не съм 4увала за такива не6та, и ако имат някакъв ефект,да кажа да ми ги купят.
пОздрави



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #117 -: Януари 16, 2010, 18:52:49 pm »
Привет моми4ета,
 Бих те ли ми казали не6то по_ве4е за тази клеева тинктура и сребърна вода,поръ4ват ли се от някаде, с рецепта ли, или може да се купят от всяка аптека?
Тъй като тук не съм 4увала за такива не6та, и ако имат някакъв ефект,да кажа да ми ги купят.
пОздрави

Елеонор, по-горе коменирахме, че добавките имат спорен ефект.Било витамини, клееви тинктури, водорасли и прочие.На теб за какво ти трябват тези неща?
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #118 -: Януари 16, 2010, 19:46:23 pm »
Здравей ЕМА2,
интересуваме,за6тото откакто децата са на ясла, все боледуват.
И понеже неможях да из4ета вси4ко относно съставките,добавките и т.н. за подсилване на организма,та затова.
А и тук в Испания,не дават ни6то за подсилване на деца под 3 год.
Мерси,и поздрави от нас



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 11.01-17.01
« Отговор #119 -: Януари 16, 2010, 20:14:49 pm »
Просто са много мънички твоите дечица и с тези ясли стават обект на вирусни и бактериални инфекции.Мисля, че няма да има ефект даването на добавки.

Целувки на малките

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last