0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #120 -: Декември 04, 2009, 19:34:56 pm »
Стефи, ти си изплашен родител, но не и безотговорен!

 Аз пък се убеждавам за пореден път и по друг повод, че много лекари се опитват да извинят некомпетентността си, като прехвърлят топката у родителите и им преписват чувство за вина.
Невежа съм по медицинските въпроси и точно затова ще повярвам, че има връзка между урологичните въпроси и памперсите, само при неоспорими доказателства. При малка част може и да има, но проблемът така или иначе е щял да се появи рано или късно; с какво да го повиваш едно дете, което все още не може да схване играта с гърнето.

Само излишни страхове за родителите си мисля аз с невежата си глава!
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #121 -: Декември 04, 2009, 19:43:12 pm »
Мда и ние когато имахме рецидивиращи уроинфекции, лекарката ни обясняваше това и как трябвало незабавно да науча детето да е без памперс. Е аз не се съобразих с това веднага, защото не вярвах в диагнозата и реших да изчакам, докато се изясни има или няма заболяване. Едва ли не от момента в който се научи детето да седи трябвало да започнем лека полека с приучаването, обаче за моето дете това беше химера на химерите. Всичко с времето си и си идва на мястото.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #122 -: Декември 04, 2009, 19:48:35 pm »
Ами Наде, жената нямаше предвид, че памперсите предразполагат към инфекции, което е наистина голяма глупост, а съвсем друго :wink:
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #123 -: Декември 04, 2009, 20:49:17 pm »
Децата не са роботи все пак. Така, че когато му дойде времето е моето мото.
Дъщеря ми отказа дневният памперс също за 2 дни, като в тези дни се е изпускал с няколко капки в гащичките. Още не сме махнали памперса, когато спи, но и това ще стане.
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 20:51:40 pm от Марито »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #124 -: Декември 04, 2009, 21:44:34 pm »
Но човек никога не знае какво ще му поднесе живота. Преди месец след поредния преглед, при поредното светило в детската нефрология и логичното обяснение от нейна страна, как пикочния мехур е единствения мускул в човешкото тяло, който се контролира от мозъка, и че при бебета има една особеност, че при изпишкване не изпразват мехура докрай и винаги остава известно количество урина и е хубаво да се тренира от по-рано мозъка да се изпишква детето на гърне и да се изпразва мехура.
Аз пък доколкото съм запозната и възрастните не изпразват мехура си докрай, не само бебетата.
За да преценят примерно дали "простата алармира", лекарите ехографисти  изследват мъжа преди и след уриниране и проследяват нивото на "остатъчна урина".

Противно на общовъзприетото тук, като подчертавам, че това си е мое мнение по въпроса, сина ми се запозна с гърнето на 9-10 месечна възраст. Стиска се от към година и осем месеца по три - четири часа, с изключение на моменти , в които изпитва силна емоция, тогава ми се е случвало да се изпусне. Към настоящия момент сме махнали изцяло памперса през деня с изключение на следобедния сън.  За това все още не е готов. 
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #125 -: Декември 04, 2009, 22:14:32 pm »
Ами Наде, жената нямаше предвид, че памперсите предразполагат към инфекции, което е наистина голяма глупост, а съвсем друго :wink:

Да, да Чеф, не това исках да напиша и се разбере. Не съм се изразила явно правилно. Лекарката ми обясняваше това кеото и на вас, за изпразването на мехура и колко бързо се развиват бактерии при задържане на урина и т.н. и т.н.. И тъй като аз поставям под съмнение всяко едно лекарско мнение тук, реших и не сгреших де, първо да се опитам да изключа грешни лабораторни резултати, поради натрупване на смегма и тогава евентуално да потърся специалист.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #126 -: Декември 04, 2009, 22:18:17 pm »
Телефона е хубав и става за деца, които проговарят - всички букви и цифрите от 0-9. Има само един недостатък - изваден от кутията, звукът става много тих.

има си пиниз как да се оправи това - кажи на мъжа ти да погледне от задната страна - има едно малко процепче, от което стърчи малка пластинка. издърпва се навън с отвертка или острие на джобно ножче тая пластинка и звукът става по-силен. но пък е по-опасно, ако детето си слага телефона до ухото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #127 -: Декември 04, 2009, 22:38:19 pm »
Цитат
ужас, Преслава почна да го прави преди два дена, дали нещо изостава в развитието си детето, дано не е проблем
Цитат
Мини, се шегува отвсякъде, тя е гърмян заек .
Радвам се ,че радостта и гордостта на една майка, която по своему е изстрадала появата на своето мъниче, толкова много Ви забавлява.
Не се обиждам, просто не знаех, че темата е за определени хора.

Цитат
......Исках обаче аз да му взема някаква интересна играчка.Какво да е  : музикална ферма,пиано,телевизорче и т.н. или  от типа за гризане, има едни кукли като си съберат ръчичките пеят,дрънкат, шумят и са по 30 см.Не знам дали добре го обясних Или друго?
Днес обикаляхме по техническите магазини до Метро и като влязохме в Хипо-то, не можем да излезем.Да не сме валат днес се сдобихме с гърне(много сладко, ако така може да се каже), че май вече закъсняваме  с тази процедура.
.......
Благодаря, че никой не забеляза какво попитах и  бъра-бъра за гърнетата.....
ПП.А може би защото таткото е с IQ 157, затова е толкова бърз знам ли :ask:

« Последна редакция: Декември 04, 2009, 22:58:23 pm от _Elfita_ »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #128 -: Декември 04, 2009, 22:58:58 pm »
Ми хайде да се върнем на темата за детските играчки.
За осем месечно бебе бих избрала нещо такова: http://www.mothercare.com/ELC-Activity-triangle/dp/B002TMBXYY/sr=1-82/qid=1259960565/ref=sr_1_82/278-0419611-0393611?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42874041&mcb=core, защото развива финната моторика. Моя син има аналогично, но под формата на куб на Мадъркеър и си играеше доскоро с него. Най-хубавото е, че издържа на мятане и удари.

Джам, благодаря за "светването" . Пък се чудех таз пластина, ако я дръпна какво ще стане, а то къде бил ключа от палатката... :D
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 23:05:43 pm от lady_11 »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #129 -: Декември 04, 2009, 23:04:14 pm »
Елфита, не го приемай толкова лично, едва ли някой е искал да те обиди и не е хубаво и ти да се държиш язвително. Както по-горе написах и за мен до преди няколко месеца това с гърнетата беше "бъра-бъра", както си написала и опита ми го доказа, но понякога се налага да се замислим и върху обратното...
При интернет общуването е трудно, никога не знаеш какво точно е искал да напише човека преди теб, затова е хубаво да се замисляме преди да напишем нещо, с което можем да засегнем, освен ако умишлено не целим това. Скоро някой споделиха че са проходили дечицата им, други че могат да пляскат с ръчички и т.н., нека бъдем толерантни едни към други, моля ви, и темата е за всички майки отглеждащи с много любов и притеснение децата си, защото всички сме ги чакали достатъчно дълго, за да си позволим друго :wink:
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #130 -: Декември 04, 2009, 23:18:01 pm »
Лейди, аз точно това мисля да поръчам. Ама като каза подходящо за 8 месечно, това значи ли, че вече не е за нас.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #131 -: Декември 05, 2009, 00:08:50 am »
Елфита, ами как да ти кажа аз каква играчка да купиш ти на детето си?!

Ти най-добре знаеш какво има и няма, с какво вече обича да играе, какво е важно за развитието му на тази възраст, разпитай и какво смятат да му подарят останалите, това са моите съображения за коледната играчка. Не е важното да е скъпа, а красиво опакована, в нещо шумно и лъскаво, важен е да се постигне ефектът при намирането на играчката под елхата, разопаковането, вълнението и т.н., т.е. създаването на коледна традиция е по-важно от цената на играчката.

Но пък твоето бебче е толкова малко, че на практика ще му е все едно дали ще е Коледа, или Великден, дали ще има подарък, или не. Нещо малко и символично ще свърши работа.

Като не ти отговорят, питай пак! И на мен не ми отговарят, но това не ме спира да се изказвам некомпетентно и самоуверено по доста въпроси. Явно, хората с мълчанието си не искат да убиват  ентусиазма ми. Няма нищо лично, че никой не ти отговаря лично. Аз забелязвам темичките, които в момента ни вълнуват и по които ми хрумва нещо на секундата.

 Важното е да се получава полезен, но и интересен разговор. Е, с някое и друго връцване, което да подсили женския чар на пишещите! Но за къде сме без това!

Да ви питам нещо конкретно: Случвало ли се е на някое детенце да се получи аларгична реакция, или пък страничен ефект от приема на антибиотик? Получи и се силно зачервяване на дупето и по-напред и май върви към екзема, мажа го от седмица с разни неща и не минава, но антибиотикът го спряхме веднага. Ще видим утре какво ще ни кажат, но ще ми е полезно да разбера, че не сме само ние с такъв страничен ефект и  въобще може ли да стане нещо по-сериозно от това?! Много въпроси на куп, май!

Лека нощ!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #132 -: Декември 05, 2009, 00:52:59 am »
Каквото мислех, написах го.Не претендирам, че съм много компетента, затова питам и споделям.Понякога може и да е досадно.
Лейди благодаря за предложениетто.Имаме подобна дрънкалка  с много цветове и форми, различни материали, много се занимава с нея.Ще потърся нещо такова, но да е ново за него.
DivaRoza, сигурно ли е че има алергия от антибиотик?След като сте го спрели не ви ли предписаха противоалергични капки?Дано уточнят диагнозата, тогава лечението е по-лесно.
Вчера едно детенце в квартала направи алергия от Бисептол/Суметролим.Бяха малки ситни пъпчици, не много надигнати по гърдичките и корема. 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #133 -: Декември 05, 2009, 01:08:04 am »



ето ти две предложения от мен, около тази възраст се занимават с подобен род играчки, или поне моите деца  :)
Лейди, имаме подобно, но Преслава не му обръща особено внимание, но може би се отвлича покрай кака си и предпочита нейните неща, колкото да я издразни и да става кютека из нас  :)
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 01:10:06 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #134 -: Декември 05, 2009, 01:37:02 am »
Елфита,на Жорко му беше много интересно това:http://mart2008.snimka.bg/other/jori-na-angels-zg.225953.10119026 - слагаше топките в дупката и натискаше разни неща там ,за да слуша мелодиите.За коледа му подарихме пък това:http://mart2008.snimka.bg/other/jori-na-angels-zg.225953.10114802 - масичката е доста забавна ,поне за него беше и има 2 страни - едната се вижда горе долу,а другата е с  дъска за рисуване и конструктор.Още я използваме тази маса -сега пише на дъската и реди конструктор.За още не ходещо дете,може да се махнат крачетата и да я сложиш на земята.
http://mart2008.snimka.bg/other/jori-na-angels-zg.225953.9600666 това отново за Коледа беше - беше му много интересно,защото той обожава всичко с топчета,а е и музикално.
Някое музикално килимче също може да му е интересно.Играчки от този тип http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs097.snc1/5169_1154504472389_1521004132_30396756_5590558_n.jpg -само ,че не така на маса де,бяха също интересни за Жорко.Ето тези също http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs176.snc1/6613_1183574839130_1521004132_30492262_4940078_n.jpg в едната пускаше топчета или малки колички,като отново е и музикална.А другата с мечето е много интересна ,тя се разглобява в зависимост от големината на бебето -може само най горната част да се използва сега - музикална е пак и мечето танцува.
Тези неща му бяха интересни на Жорко ,но най си му беше забавно да играе с топки и колички.За това аз исках да купим неща надуваемо с топки вътре,но имаме коте и ме беше страх да не го спука.Сега в Хиполенд има надуваем влак с 50 топки за 38 лв. и ми се струва страхотен.
Имахме и една ферма -като натисне детето животинчето и то издава съответният звук ,а ако натисне къщичката и започва песничка.
Подобен пумпал има и Жорко - като показаният от Мини ,от Джъмбо е за 12лв.(а в Метро по 20 лв. :x) ,но е с прозорчета и се пъхат формичи и е хипопотам- голям хит беше наистина.
Като цяло вниманието на моето дете на тази възраст не се спираше много на играчките ,искаше само да ходи и не желаеше да остане сам и за 5 мин. ,но като проходи започна да играе сам и всичко влезе в употреба. :D
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 01:44:39 am от z22 »
<br />
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #135 -: Декември 05, 2009, 01:47:58 am »
Като масичката, която е показала Зори има и Стилияна, само че е под формата на голям куб и има и фигури за пъхане. Все още играе с нея. Това са за сега най-добре похарчените пари за играчка. Най-дълго с нея играе. От миналата Коледа й е.
Общо взето обаче се съмнявам изобщо да се впечатли от това, че е Коледа и да чака подаръци. В смисъл, че съм съгласна с Роза, че за тях е все едно на тази възраст  Великден ли е, Коледа ли е кво е.
Роза, напълно възможно е да е реакция от АБ. Би трябвало да ви изпишат противоалергични капки или сироп. Ти не я ли води на доктор?
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 01:50:38 am от Марито »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #136 -: Декември 05, 2009, 08:12:28 am »
Рози, възможно е да е хванала гъбички от АБ, а не алергия. Заведи я да я погледне лекар, ако не пробвай с антимикотичен крем, ако са гъбички от 2-3 намазвания ще видиш ефект :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #137 -: Декември 05, 2009, 10:57:50 am »
Джаме, утре да не забрайш за базара! Подсещам.

Елфита, нема повреда при теб, споко!  :bighug:

Има една къщичка на Чико

Кристина много си играеше с нея, напасваше фигурките, отключваше я, голяма забава.

Аз днес ше пообикалям за подаръци, може пък на място да ми хрумне нещо.
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 11:08:59 am от Nina »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #138 -: Декември 05, 2009, 11:38:07 am »
Елфита, ние, както вече казах, мислим да подарим на Дари уолкъра на Чико /това, което е показала Зори на първата картинка. Като гледам децата ни са долу-горе на една възраст, така че мисля, че е добра идея. Освен ако си нямате такова, разбира се.А и като се има предвид, че тепърва ще прохождат мисля, че ще се ползва по-дълго време. Иначе имаме и такава домашна ферма, която като натиснеш съответното животно издава звука, който произнася, а като го натиснеш 2 пъти започва мелодийка, но нещо не я впечатлява особено. Мислех си за кучето на Fisher Prise ама нещо много пари ми се виждат, може по-натам да остане за рождения й ден. Иначе едните баба и дядо дадоха парички и сме й взели столче за хранене и дрешки от тях, другите предполагам ще купят нещо без да питат, ама те са си такива какво да ги направиш! :x Сега мисля подарък на лелята, сигурно и тя ще даде парички, та се чудя какво да й вземем. Брат ми и снахата също са й взели нещо, но пак ще е изненада и така...
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #139 -: Декември 05, 2009, 12:15:45 pm »
Розичке, ние направихме алергия към Суметролим - цялото тяло в малки пъпчици, които след като започнах да давам сироп (противоалергенен) изчезнаха. Както ти е казала Стефи, това най-вероятно не е алергия, намажи с Клоттримазол трябва да мине за 2-3 дни. Може и от храна да е (от акото).
На мен ми стана интересно друго - как IQ на таткото влияе за развитието на детето? Там няма ли значение какво е и на майката по тази логика? Ако е 20, то средното става...