0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2009, 22:40:02 pm »
Поздрави и от нас.
Честито на именниците. Да са здрави и усмихнати.

Зори, я сподели повече това с изпращането на писмо до Дядо Коледа. Какъв е адреса?

А относно подаръците, много се чудя какво да му взема. Мисля си за играчката на фишър прайз дето рекламират - буквара на български, но не знам дали е подходящ за нашата възраст.

Първо, честито на всички именници с пожелание от здраве да не се оттърват!

Букварът на български е пълна скръб - и броенето, и буквите, а стихчетата и песните са едни незнайни. В едното се разказва за антилопи. Хубаво е, но не си заслужава 60-те лева. Ние имаме книжката на Фишър Прайз от поредицата, която е за броенето. С изключение на "Три глупави прасенца" и старанието на моя син да запомни първо думата "глупави" - става.
Разликата между Буквара и Кучето /70лв/ на Фишъра е само 10 лева, обаче е по добро, учи се крак, ръка, коремче, ухо със цветове, изрази и фрази. Според мен е по-добро.

Нина и вие ли сте фенове на влаковете? Бичим с мъжо по няколко километра на ден, та да ги гледаме тия влакове на метростанция "Обеля" и вкъщи имаме влак и играем на "Нинание, враааииии се нещо което не мога да произнеса. Ся ща Ци-ци ца" .
Това, което търсиш на бг-пазара го няма. Има само пластмасови китайски измишльотини.  Лично аз съм харесала едно-две Легота с влакчето Томас, но все още не се решавам  да поръчам нещо от чужбинските сайтове.
« Последна редакция: Ноември 30, 2009, 22:47:02 pm от lady_11 »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2009, 22:48:49 pm »
Мари ,пише се До къщичката на Дядо Коледа, Снежанка и Джуджета (или само до Дядо Коледа,както решиш).Някои слагат марка ,други не,аз мисля да сложа.
Името на детето и точен адрес също се пишат.
- така е изглеждал отговорът от миналата година.
За подаръка - не съм разглеждала този буквар и не знам дали си заслужава парите(виждала съм подобни ,но на други езици и не са ми изглеждали много интересни ,особено пък за 60 лв. -май толкова беше ,но може и интерес да е ).Виж го и прецени.
Аз разбрах,че и този телефон го има на български  - Жорето го има ,но на английски и му е много забавно да повтаря буквите и цифрите - те се и изписват на екрана,отделно има и доста мелодии.
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2009, 23:07:13 pm »
Зори, какъв е този телефон, на коя фирма? :)
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #23 -: Ноември 30, 2009, 23:10:51 pm »
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.3618
ето и другите неща
http://www.toytownbg.com/?toy=10.3.30.0#step

благодаря, ви момичета за отговорите
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #24 -: Ноември 30, 2009, 23:37:43 pm »
Зори, какъв е този телефон, на коя фирма? :)
на фишър прайс 8) и става, но не за 36-месечни деца, а за по-мънички :lol:


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2009, 23:45:50 pm »
да ,определено е за малки -на Жорето му го подариха като стана на 1г.В сайта ,който е дала Мари пише,че е за над 6м.
За кучето и аз съм чувала много добри отзиви!
<br />
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #26 -: Декември 01, 2009, 01:12:57 am »
Здравейте, момичета.Честит имен ден на патерица на всички именници.Да са живи и здрави!
Много хубава темичка сте подхванали за коледните подаръци.Следващите дни са най-веселите за цялото семейство и най-вече за децата.Затова е много важно да сме подготвени с идеи за подаръци, за да не се помрачат празниците.
Спорна седмица на всички.Дано ми остане време да се включвам.Моето момченце запълва целия ми ден и обикновено по това време спя непробудно  :D.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #27 -: Декември 01, 2009, 07:21:01 am »
да ,определено е за малки -на Жорето му го подариха като стана на 1г.В сайта ,който е дала Мари пише,че е за над 6м.
За кучето и аз съм чувала много добри отзиви!


Телефона е хубав и става за деца, които проговарят - всички букви и цифрите от 0-9. Има само един недостатък - изваден от кутията, звукът става много тих.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #28 -: Декември 01, 2009, 07:50:56 am »
Лейди, май наистина няма такива влакчета у нас. Гледах в нет-а, има хубави, трябва да проверя дали мога да поръчам онлайн. Сравнително скъпи са, но честно казано бих комбинирал бабите и бих взела такова влакче наместо куп играчки еднодневки. Хубавото е, че може да се вземе някаква стартова комбинация и после да се допълва с детайли, например; взима се локомотива с вагоните, релси и малка разпределителна гара, а във времето може да се добавят тунели, гари, още локомотиви, релси и прочие разнообразни детайли. Има доста изящни изработки и ако човек види, че на детето му е интересно може да се добавя и да се получи добра колекция :)
Питаш ме дали Кристина е фен на влакове - ами тя на всичко е фен  :lol: Каквото гледа по рекламите...Последно купих един октопод на Плейдо с форми за пластелин. Много добро изпълнение, стават доста и хубави фигури и Кристина много се забавлява. Сега ще и взема и маймуна, към която има фигурки за плодове, а има и зъболекар, който прави зъбчета. Хитри са и с доста добро качество тези играчки и с на приемливи цени.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #29 -: Декември 01, 2009, 09:01:29 am »
О да, аз за дребосъчка го имах предвид. Деси вече си поръча подаръци, но на Ели се чудя какво да вземем, предвид това, че имаме една стая с играчки... :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #30 -: Декември 01, 2009, 09:14:30 am »
Лейди,ние нямаме такъв проблем ,да не е нещо дефект при вашия .Мъжът ми даже лошо му става ако Жорето пуска мелодиите ,защото е силно при нас.

Нина,аз много бях харесала този комплект с маймунката и исках сега да го купя за Коледа,но мъжът ми смята че е малък(1,9г.).Според теб от каква възраст е подходящ ,Кристина от кога играе с него.Може февруари да го вземем за РД .

Жорето ми е много странен - сутрин тръгва от нас с желание за яслата .Като закуси и се започва едно викане "айдеее гина одиии",обличаме бързо якето всичко .По пътя до там обяснява ,какво ще прави в градината и кога ще отидем да го вземем(като поиграя,яде и се наспи).Но стигнем ли до вратата на градината и се почва рев,сълзи ,гушва се като маймунче и едва го събличам и слагам пантофи.Лелите казват ,че щом влезе при децата и няма и минута и започва да играе без да плаче.Явно се лиготи.
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #31 -: Декември 01, 2009, 09:23:43 am »
Здравейте!
И аз за подаръците да се консултирам  :) Проходилката от колко месеца е подходяща? Имам предвид такава с бънджи (незнам така ли се нарича - плата отдолу). Другия въпрос е откога се слага в столче за хранене детето? След като е седнало стабилно само или по-рано може?
Здрава и весела седмица!!!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #32 -: Декември 01, 2009, 09:34:05 am »
midge,за проходилката не знам ,аз бях решила да не купувам и не съм се интересувала.Приятелка ми даде нейната ,когато Жорето беше на 9м. и я позвах съвсем малко,защото на 10 проходи.Като беше на 6м. обаче,го водих в Таласъмчета на една среща и там го сложих в една проходилка и много се забавляваше,защото имаше много играчки на плота и.
За столчето - много зависи,какво столче ще избереш.Ние имаме едно на Чико ,което има 3-4 положения на гръбчето ,като едното много легнало.Аз сложих Жорко за първи път на 5м. и 13 дни-тогава започнах и със захранването.Първо на по-полегнало положение ,от 6м. вече и да изцяло седнало,защото вече си седеше сам.Моя приятелка сложи нейното в същият стол на 4м. и мисля,че няма проблем - то шезлонгите имат същият наклон,като на този стол.Ако обаче вземеш стол без регулиране на облегалката,може би къъм 6м. би било добре според мен най-рано и пак зависи от стола.
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #33 -: Декември 01, 2009, 10:01:53 am »
Зори, извинявай че не ти отговорих в предната тема  :oops:
Масата и столчето са от Варна. Във всички складове за играчки я имаше. Повече не мога да помогна.

Ех, Нина, ако намериш такова влакче свиркай. Аз съм виждала в един магазин във Варна, много хубава имитация на такова влакче, но все пак си търся оРгинално  :wink:

Аз не мога никакъв подарък да измисля. Има една стая с играчки, които изобщо не поглежда. Онзи ден за пръв път ми позволи да му прочета приказка  и сега сигурно ще наблегна на книжките.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #34 -: Декември 01, 2009, 10:04:18 am »
Зори, ами на Кристина октоподчето й го взех преди месец-два, значи на 2,2 год. е била. Но според мен може и по-рано. От него стават фигурки на рибки, морско конче, октопод, костенурка, охлюв и още доста приложения има за разнообразни човечета. Криси много им се е радва, правим най-различни цветове и тя си ги подрежда по цвят от всички фигурки, но сама все още не умее да си прави фигурите, с едно две изключения. Просто се изисква повече прецизност. Но ги правим заедно и на нея й е интересно. Сега много иска маймунката. Също така намирам, че този комплект е и развивателен - учат се цветове, животни, други умения придобива детето, под формата на игра, а пък и на мен правенето на пластелинени фигурки ми действа успокояващо  :oops: Доста си играя.
Това мога да кажа общо взето.  :D
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 10:45:28 am от Nina »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #35 -: Декември 01, 2009, 10:28:31 am »
И аз съм на вълна подаръци. За феновете на Мечо Пух, Тигър и Прасчо ще споделя, че в Метро в момента са на промоция 36 лв. 66 см. плюшена играчка. За сравнение - в Шел са по 60 лв. Моето дете си е поръчало меченце, та това ще и донесе дяло коледа - Мечо Пух.
А пластелинчетата на Плей До са невероятни. В Май тойс са малко по-евтини от по магазините. И има всякакви разновидности. Но моето дете не би се справило на този етап с тях, така че ще е по-натам.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #36 -: Декември 01, 2009, 10:45:53 am »
Вие хубаво коментирате детски подаръци, ама там изборът е огроооомен! Виж, аз за мъжа ми се чудя какво да измъдря, че парфюми, пуловери и т.н вече са ми втръснали... :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #37 -: Декември 01, 2009, 10:49:19 am »
Да в май тойс маймунката е 14 евро,което е много по-евтино от тук,но не съм поръчвала до сега и нямам представа ,колко би се вързало с доставката ,макар и групова.

Аничка,В "на кафе" ма тема за подаръци на мъжете.
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #38 -: Декември 01, 2009, 11:03:58 am »
Мидж, аз принципно не съм фен на проходилките,но ако решиш да вземеш, най -удачно е според мен, след осми девети месец.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #39 -: Декември 01, 2009, 11:11:22 am »
Зори, аз лично се включих в обща поръчка на една приятелка. Иначе доставката до БГ е 15.90 евро, независимо колко артикула и колко кг е пратката. За нови потребители дават код за отстъпка 10 евро. За рождени дни също пращат кодове, така че и сама да поръчаш, ако е нещо по-голямо си струва от всякъде.