0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #60 -: Декември 01, 2009, 22:09:20 pm »
Парси, това беше някакво настолно, не за врата и си беше огромна работа...
Марито , и на мен за това ми трябва  :lol: нещо да му сготвя и на нас също

И Тео много точи лиги и всичко бута в устата, но мисля, че зъбите са далеч още... Май няма връзка.

Мисля да го оставим на баба за два дни сам и да го ударми на сън някъде, че имаме билети за Рамщайн в Белград догодина и искам да си направим генерална репетиция. Дано да ни се получе добре пробата  :) Стискайте палци  :lol:

Вие какво ще правите по Коледа и Нова Година  - с бебоците ли празнувате или отмаряте?
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:47:11 pm от midge »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #61 -: Декември 01, 2009, 22:16:59 pm »
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.57/ Eто линк към нещата на Плей До. Не виждам обаче октопода. Явно не е наличен в момента.
Ето го в бгмагазин http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.502
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #62 -: Декември 01, 2009, 22:33:23 pm »
Нинче, виж колко много влакчета има тук:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_0_14?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=electric+train+sets&sprefix=electric+train

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=electric+train+

Мдаа, и на повечето от тях цените им си ги бива. Дали за петстотин и кусур лири това http://www.amazon.co.uk/Bassett-BL99041-Broadhurst-Rebuilt-Locomotive/dp/B002OL2O98/ref=sr_1_13?ie=UTF8&s=kids&qid=1259698783&sr=1-13, ще ми направи и сервира кафе и междувременно ще е изпрало и простряло пераляната, докато детето си играе с влакчето?
Пренецявайки какво ще хареса на детето ми към този етап на развитието му, лично аз бих се спряла на нещо като това: http://www.chemistdirect.co.uk/tomy-4594-surprise-action-playset_1_48950.html
А понеже вече ми омръзва да фабрикувам сапунени балончета като компресор ми харесва и това http://www.chemistdirect.co.uk/tomy-4595-musical-bubble-thomas_1_48951.html.

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.57/ Eто линк към нещата на Плей До. Не виждам обаче октопода. Явно не е наличен в момента.
Ето го в бгмагазин http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.502
Това ли било? Още стържа от този Плей До из цялата стая , само че ние имаме друг комплект. А като отркри Вики, че този пластелин се и яде, тотално ме отказа за момента да играем с него.

« Последна редакция: Декември 01, 2009, 22:49:21 pm от lady_11 »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #63 -: Декември 01, 2009, 23:14:32 pm »
Лейди, как му се отразява на Вики пластелина? :) И Кристина ме попита дали се яде, де, не пропусна, но казах, че не е за ядене и се отказа. Затова съм мераклийка на маймунката.

Дааа, тези влакчета са много скъпи. Но са страхотни, благодаря Роузи,  аз не случайно ви писах, че стават като хоби, виждала съм всъщност големи хора, мъже, да се занимават страстно с влакчета  :lol:
Но аз се надявам да се намери нещо за около 100 лева или малко отгоре, подобно на това, което съм имала и аз. Но тази година няма да имам време сигурно, няма да успея до Коледа да намеря. За догодина.
Впрочем тези, които си показала ти Лейди, не са никак лоши, ще разгледам като варианти.

Ние украсихме елхата вече, голяма радост беше :) Продължаваме постепенно с останалите украси. И ще пишем писмо на дядо Коледа тез дни.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #64 -: Декември 01, 2009, 23:20:11 pm »
Лейди, влаковете не извършват домакинска работа! :D
 Скъпи са и стават само за гледане, то се знае!

Аз още не съм решила какво да и купим, но и моите съображения са като на Лейди - хем интересно, хем полезно за възрастта.

Нинче, да, и аз съм чувала, че има колекционери на такива влакчета! Не ми е известно след колко скандала със съпругата се стига до покупката, но явно има и добри жени... :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #65 -: Декември 01, 2009, 23:24:09 pm »
моля ви, помогнете, днес Стефи ни изнася представление с песничка- зайка с хурката преде ... зайче морковче яде
та да ме светнете от къде мога да я изтегля, не съм подготвена с ясленски репертоар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #66 -: Декември 02, 2009, 12:01:09 pm »
Аз пак за подаръци да питам  :D,но този път за лелите в яслата.Купувате ли им подаръци за Коледа,на всички ли,какви и т.н.
Аз познавам само 2 от лелите - едната го взима сутрин,другата ни го дава вечер.Знам ,че има и още,защото съм мяркала още 2 вътре при децата,но не знам точно колко са.
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #67 -: Декември 02, 2009, 12:17:42 pm »
И Ели украси снощи елхата - беше много забавно ;). Обикаляше я по 5 пъти докато реши на кое клонче да закачи играчката, при това без да се убоде много  :lol:. После имаше нужда от убеждаване, че играчките са за елхата и все пак трябва да си останат на нея :).

mini, за съжаление не мога да ти помогна. Ние сме много далеч от пеенето на песни и от стихотворенията, сигурно им казват в яслата, но Ели не възпроизвежда такива все още. Въпреки, че от 2 месеца си прави ръцете на триъгълник и с напевен тон повтаря "копче, бебе", но това не ми се вярва да е песен по скоро си го е измислила. Всъщност баба и я учи на една "нани ми кукло, нани ми бебе", която от нейните уста звучи като "нани куку, нани бебе" ;)

Вие какво ще правите по Коледа и Нова Година  - с бебоците ли празнувате или отмаряте?

midge, аз си празнувам с детето (сега ще е с децата), вярно че сме при някоя от бабите, но предпочитам да съм си с тях. Миналата година имах "възможността" да прекарам Бъдни вечер и Коледа в болница, далеч от Ели и от цялото ми семейство и мога да ти кажа, че беше доста неприятно изживяване.

Зори, не съм купувала, но пък за рождения ден на Ели им занесох, кола, кафе и бонбони да се почерпи персонала, можеш така да направиш ако искаш, иначе чак отделни подаръци...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #68 -: Декември 02, 2009, 12:33:06 pm »
Влакче има на метро за около 70лв. с батерии и железни релси.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #69 -: Декември 02, 2009, 12:35:53 pm »
ами и аз си мислех нещо такова или ако са подаръци да е нещо съвсем символично(и без това и двамата с мъжът ми не работим в момента  :().Гледам обаче разни теми в бг-мама ,такива подаръци купуват на лелите,някои чак събирали пари за кафемашина и т.н. и реших да видя ,как процедирате вие,че да не стане такаче само аз да не подаря примерно.

За празниците- на Коледа ще сме си с роднини,тепърва ще умуваме кога с нашите,кога със свекърите(при едните живеем,другите са срещу нашият блок).А за НГ - планираме да я отпразнуваме с кумувете - те са с момченце малко по-малко от Жорето и децата много си играят заедно.Те живеят в Бургас ,та или у тях или те ще дойдат на гости в нас.Имахме идеят да отидем някъде на вила в планината,но първо вече навсякъде е заето,второ трябва да сме само ние в тази вила ,иначе  няма как децата да спят,а на вторият етаж примерно да викат яко(то това и в по апартаментите може да стане де),а трето = малко ме е шубе да не вземе да ни затрупа някъде сняг и да не можем да си тръгнем . :lol:
Жорето не искам да го оставям,не ми се празнува без него,то ние и без това никога не сме го оставяли някъде без нас за повече от 3-4 часа(освен в яслата де).
<br />
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #70 -: Декември 02, 2009, 14:18:44 pm »
И аз ги четох тези теми за подаръци на лелите, обаче ми се вижда просто прекалено.
Носила съм почерпки по празниците най вече за децата, защото те така са ми казвали, но пък аз и за тях правих торбичка. Тъй като бях и съм доволна от тях при изписването на детето им занесох отново почерка /кола, натурален сок, соленки,дребни сладки, бонбони, сладкиш, кашу и бадеми/.Не знам каква е практиката, но ако си доволна от полаганите грижи за детето ти разбира се, почерпката е предостатъчно според мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #71 -: Декември 02, 2009, 23:36:37 pm »
Едновременно обичам и се дразня на суматохата около Коледните празници.Мисля си има време, но то толкова бързо върви.Нищо не съм измислила за подаръците.Иначе ние ще сме си по семейно  тази година.
За малкия от бабите ще са дрешки сигурно.Исках обаче аз да му взема някаква интересна играчка.Какво да е  : музикална ферма,пиано,телевизорче и т.н. или  от типа за гризане, има едни кукли като си съберат ръчичките пеят,дрънкат, шумят и са по 30 см.Не знам дали добре го обясних :?Или друго?
Днес обикаляхме по техническите магазини до Метро и като влязохме в Хипо-то, не можем да излезем.Да не сме валат днес се сдобихме с гърне(много сладко, ако така може да се каже), че май вече закъсняваме  с тази процедура.
За проходилките- един ортопед ми каза да не ползвам, а друг ми каза след 9 месец.Засега няма да го слагам и ще взема от батковците братовчеди.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 23:39:53 pm от _Elfita_ »
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #72 -: Декември 02, 2009, 23:46:24 pm »
Да не сме валат днес се сдобихме с гърне(много сладко, ако така може да се каже), че май вече закъсняваме  с тази процедура.

Ти верно ли го мислиш това?
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #73 -: Декември 02, 2009, 23:56:26 pm »
Хихи, моята дъщеря явно съвсем е окъсняла. :lol: Сяда на гърнето колкото да си поиграе и така 20 минути. И не ще да става бе, че се налага и хитринки да измислям за да стане. А гърнето празно. Казва като има ако, ама когато е факт. А понякога кат и изнася и тогава не казва. :lol:
Елфита, ползвай си памперсите и си свиркай. :wink:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #74 -: Декември 03, 2009, 00:02:17 am »
и ние като красавица Алекс.Жорето сяда на гърне,но на 2-та минута иска да става,със занимания стои 20-тина минути,но гърнето си остава празно.Казва,че има ако,но след като се изака.Оставяла съм го по гащи само-на 2часа не се напика.Идва ,казва че има пиш ,хваща се за пишката ,но не се напикава и си носи да му сложа памперса,стиска докато не го сложим.
Когато беше на 9=10м. го сложих за първи път на гърне,колкото да свиква с него.За моя изненада си акаше всяка сутин там.Но се местихме февруари и не го слагах 1м. някъде на гърне,а когато отново се пробвах,той категорично отказа и няколко месеца даже не сядаше.
<br />
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #75 -: Декември 03, 2009, 00:05:50 am »
Ами мамите покрай нас се хвалят, че поставят децата на гърне и те даже се справят със задачата.Някои са по-малки от нас, други колкото нас.Така ме питаш сякаш са ми пораснали магарешки уши.
Както казах взех го да не сме валат, повече ме интересува каква играчка да взема, защото нищо не го заиграва все още.Само хартийки,телефоните, дистанционното на телевизора.
Ами свиркам си :D, то и без това нямам никакво време да клеча и да чакам.Свикнах с мисълта, че децата са различни, защото някои  на 6 м.  казваха срички, ние преди 3 дни за първи път.Едно момиченце има 4 зъба ,колкото нас е, ние нямаме нито един.Лиги текат като из ведро - по 5 лигавника сменям.
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #76 -: Декември 03, 2009, 08:00:07 am »
Ами мамите покрай нас се хвалят, че поставят децата на гърне и те даже се справят със задачата.Някои са по-малки от нас, други колкото нас.Така ме питаш сякаш са ми пораснали магарешки уши.

Нека си се хвалят... някои за това живеят  :lol:
Виждала съм такива болни мозъци, които си носиха гърнето и в парка...  8O
А други, не знам защо изкарваха не научилите се деца без памперс на разходка в студа. Естествено малкото се напишваше и започваха едни крясъци, глупости и преобуване в студа...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #77 -: Декември 03, 2009, 08:48:08 am »
А други, не знам защо изкарваха не научилите се деца без памперс на разходка в студа. Естествено малкото се напишваше и започваха едни крясъци, глупости и преобуване в студа...


ей това ми беше любимо, нагледах се на такива :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #78 -: Декември 03, 2009, 09:18:27 am »
да бе, и аз ако сложа Преслава след сън на гърне ще се изпишка, това им е първосигналното на детето
аз робот у нас не искам, нека детето само осъзнае какво се случва с него  :D а това става след определена възраст
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #79 -: Декември 03, 2009, 09:39:27 am »
И аз съм взела гърне още лятото, но не съм я слагала. Взех го за да не ми натякват домашните и т.н. Няма си тормоза детето я, макар че знам горе долу кога се изхожда. Слагала съм я няколко пъти с дрешки да седне не издържа и минута на него, но пък си играе с него размята го насам натам. И аз си мисля сега това лято да я пробвам пък да видим. И на мен ми разказваха за такава случка с гърнето на разходка, егати тормоза  8O

А и да ви се оплача от свекървището и прабабата. Андрея била жълта, слаба  8O , не сме били я хранели, що не съм я тъпчела с попара, що си искала да цока постоянно и т.н. Детето на 11м е 77см и почти 10кг. Цяла седмица ми държи, а и ще идва на рожден ден другата събота, не знам как ще се стърпя да не и отговоря както аз си знам.  :x
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 09:47:07 am от Малина »