0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #100 -: Декември 04, 2009, 09:45:11 am »
Честито прохождане на Андрея! :) Малина, за обувките аз бях взела едни като полу-боти на К&К (подобни на тези: ) и Ели така изкара зимата, сега Стефан като проходи и той ще ги носи. А за снега, то има 2 дена в годината сняг и да я пуснеш да мине през него все ще и ги изсушиш обувките после :).
А и видях, че си писала в другата тема за срещата, аз ще ходя и съм в Славия и мога да ти го взема медальона...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #101 -: Декември 04, 2009, 09:57:33 am »
http://www.kasidabg.com/product_info_cpath-264_215_231-products_id-7846.html


прекрасни модели и страхотно качество- обувките на Примиджи /Добрич/, горещо ги препоръчвам, пред КиК са много напред, правят се за износ
Стефания има такъв модел, но в друга разцветка, мога да ти ги снимам да видиш- от толкова носене, знаете малките деца си суркат крачетата и се спъват често- тези не са мръднали

п.п- намерих модела http://www.kasidabg.com/product_info_cpath-264_215_231-products_id-10886.html
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 10:00:25 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #102 -: Декември 04, 2009, 10:02:47 am »
Мини, наистина изглеждат хубави, а и цените са като на Капчица и К&К, въпроса е дали имат магазин в който могат да се пробват, защото да се купува онлайн обувки не ми се вижда добър начин...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #103 -: Декември 04, 2009, 10:06:42 am »
е, разбира се Гери, аз съм ги купувала от тукашен магазин, не от интернет, особенно за прохождащо дете напълно нормално е да отиде и да пробва
просто показах модели  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #104 -: Декември 04, 2009, 10:26:14 am »
Миналата година Алекс беше с ботушки за сняг. Купих ги без да ги мери с уговорката че ако са й големи или малки ще ги сменя. Това й бяха зимните обувки. И много се кефеше да ходи из снега и да й скърца под краката. Докато не се хлъзна на един лед и не си разби устата. От тогава на сняг не стъпи. Страх я беше да ходи.
За тази година пак е с ботушки. Поръчах ги от онлайн магазин. И не съжалявам. Даже чакам още един чифт, защото първите не стават за сняг. Двата чифта ми излизат по-евтино от миналогодишните, а хем ги бях взела с отстъпка.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #105 -: Декември 04, 2009, 13:00:51 pm »
Аз съм взела на Алекс на Примиджи обувки за пролетта от един магазин в Пазарджик, бяха на разпродажба, бил им изтекъл сезона, че аз лятото ги взех, направо бинго уцелих. Много са хубави. Горещо ги препоръчвам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #106 -: Декември 04, 2009, 13:24:06 pm »
ПП.Да се похваля от вчера се е научил да пляска с ръчички и много се кефи.Преди не си ги уцелваше, сега е много сладък.

:balk_159: :ask: ужас, Преслава почна да го прави преди два дена, дали нещо изостава в развитието си детето, дано не е проблем
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #107 -: Декември 04, 2009, 13:27:02 pm »
и на мен много са ми ги хвалели тези обувки на Примиджи.
някой знае ли къде в София могат да се намерят?
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #108 -: Декември 04, 2009, 13:35:27 pm »
:balk_159: :ask: ужас, Преслава почна да го прави преди два дена, дали нещо изостава в развитието си детето, дано не е проблем

Мини,ти сериозно ли :)
Остави Преси да прави каквото иска  :D Не си пълни главата с глупости.
Нищо му няма на детето, тя си е със собствено мнение  :D
Мартин примерно някои неща ги направи преди определената
за това възраст според разни статии, мнения и т.н., а други след.
Ни се води, ни се кара, човека има собствено виждане за нещата  :lol:
Целувки на двете хубавици :)
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 13:39:39 pm от Black_rose »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #109 -: Декември 04, 2009, 13:46:37 pm »
и на мен много са ми ги хвалели тези обувки на Примиджи.
някой знае ли къде в София могат да се намерят?

Аз съм ги виждала в едно магазинче на Позитано до Съдебната палата. Горе долу срещу входа за фирмено отделение се пада. Бяха даже намалени, пък уж италиански. И реших, че са някакво менте. Но щом ги препоръчвате, ще взема и аз едни за пролетта.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #110 -: Декември 04, 2009, 14:11:27 pm »
Примиджи има и в Захи, на ул. Бигла. За Малечко имам някакъв спомен, но не съм сигурна.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #111 -: Декември 04, 2009, 17:23:52 pm »
Гери, ако не е много нахално може ли да вземеш и моят медальон? Аз също съм в Павлово, сравнително близо до вас, а после с Малина ще се доуточним как да ги вземем от тебе :D Аз по принцип писах и на Анмар, че и тя ми е наблизо,ама нещо не ми отговори и не ми се ще да я тормозя да й се обаждам пак :oops: Не съм сигурна дали ми е получила и съобщението на лични.
На мен тези обувки също много ми харесаха, ама аз пък се чудя дали да й вземам такива или някакви буйки, тъй като сме още далече от прохождането и само седим седнали в количката, ама пък знам ли - да му топлят на детето...няма да купувам по 100 чифта обувки я! ДаДайте съвет с какво сте обували вашите деца на тази възраст - говорим за зимни обувки?
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #112 -: Декември 04, 2009, 17:27:50 pm »
Хубави и полезни темички сте повдигнали!
Ето нещичко и от нас:

За проходилките: Не сме купували такова съоръжение, но купихме колани (или пък каиши май се казват). Научи се да ходи в реални условия с реални опасности, подпирайки се на мебели, легла и т.н. Много мислих преди това, опитвах се да си представя реално ползата от това нещо и не я видях. Ако можете да си спестите някоя пара, го направете, защото децата растат и все ще трябват за нещо. Аз почти се гордея от себе си, че пестеливостта ми (понякога според близките ми, граничеща със скръндзливост...)се съчетава успешно с радостта и ентусиазма ми от детето и досега не съм купила почти нищо, което да не е влязло в употреба. Бъдете пестеливи и разумни!

За гърнето: Никакъв успех засега на този фронт. Слагала съм я само два пъти, но, ако само ще е да седим на това нещо, то няма смисъл на този етап, защото има по-интересни начини да си прекараме времето заедно. Все ми се струва, че трябва да започне да разбира повечко от човешкия език и да разбира какво се случва с нея и с процесите, които текат и произтичат във връзка с акането и пишкането. На маймуна няма да се правя, а и не смятам да я травмирам с амбициозни и безсмислени  срокове за това, все някой ден ще започне да се контролира.

Да не забравяме: Всяко дете има свое темпо на физическо, интелектуално и емоционално развитие. Това ги прави уникални и различни. Ако всичко се случваше с точност до секундата при всички, вече щеше да подозираме, че става въпрос за механизирани роботи, а не за човешки вид. По-важното ми се струва да ги научим да забелязват искриците и красивите нещица от живота, които си заслужават усилието да подтиснеш мързела си и да изразиш радостта и възхищението си, ръкопляскайки с ръчички, с крачета или просто пищейки на глас. Всеки, който се е научил да  изразява емоциите си, е намерил и начин да се изразява и да показва пред останалите удоволствието си от това си откритие.

Лек ден на всички!
« Последна редакция: Декември 04, 2009, 17:30:40 pm от DivaRoza »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #113 -: Декември 04, 2009, 17:36:08 pm »
nunu, нямаш проблеми ще го взема, после на Стефуни ще му е приятно да се запознае с две дами ;) Колкото дали да купуваш обувки като обсъжданите, моето мнение е, по скоро "не", най-малкото струват 50-60 лева и при условие, че сте далеч от прохождането... Стефан още е с тип "буйки", ако е толкова студено (а то не е било) бих му завила краката в одеяло.

Мини,ти сериозно ли :)

Мини, се шегува отвсякъде, тя е гърмян заек ;). А иначе и Стефан не пляска, ама как крещи, вече обмислям да си купя тапи за уши  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #114 -: Декември 04, 2009, 17:57:21 pm »
Гери, благодаря предварително. Ние на предишната среща не се запознахме, а сме си май и градски :oops: И аз ще се радвам да запознаем и децата. Пък то още един потенциален кандидат-зет няма да е зле :wink: Аз все още не съм сигурна, може и да успея за срещата, ама всичко ще се разбере другата седмица и още нищо не мога да кажа...
Колкото дали да купуваш обувки като обсъжданите, моето мнение е, по скоро "не", най-малкото струват 50-60 лева и при условие, че сте далеч от прохождането... Стефан още е с тип "буйки", ако е толкова студено (а то не е било) бих му завила краката в одеяло.
Ами и аз така си мислех, ама викам айде да питам, все пак...
За подаръците бях писала, че ще вземем мисля уолкър се водеше, но сега реших да е на Чико, а не на Фишър Прайз, както в началото бях решила, защото има повече джаджи за занимавка , а и има мелодийки, които се включват като ходи детето. Това по съвет на Малина :wink: Ще вземем еднакви за нашето диване и за племенницата, че те са с почти три месеца разлика в наша полза, ама племенницата я бие отвсякъде на килограми, че кажи речи и на ръст вече... :oops: и си мисля, че ще подранят със сядането и с прохождането.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #115 -: Декември 04, 2009, 18:03:59 pm »
Гери, благодаря предварително. Ние на предишната среща не се запознахме, а сме си май и градски :oops:

Е щом сме и градски, трябва да се запознаем... ;)

Пак за играчките днес стигнах до Джъмбо, някой май търсеше маса със столчета... Имаше за 60 лева, с две столчета а самата масичка върху нея може да се забождат части от конструктор (не знам как да го обясня  :oops:). Конструктора върви с нея и се прибира в самата масичка. Аз май такава ще им взема на моите калпазани.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #116 -: Декември 04, 2009, 18:24:20 pm »
Гери, Стефан е от напредналите, той пее, ама не разбираш изкуството му  :lol:
Вярвай ми,хич не съм се замислила Мини шегува ли се, или не, толкоз ми е отнесено днес, че и виц да чуя, гаранция ще трябва да ми се повтори че да го разбера  :lol:
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #117 -: Декември 04, 2009, 18:37:59 pm »
Че как не сме се засякли в Джъмбо? И ние бяхме там някъде по обяд, ама се наложи да се изнесем на "свински тръс", че нашето зверче накрая много се изнерви и настана такъв рев... :oops:
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #118 -: Декември 04, 2009, 18:39:24 pm »
Момичета, по темата с гърнето не веднъж съм писала и моята теза. Такъв уред в къщи нямахме, Деси не е сядала на такова чудо, махнахме дневния памперс на 2г. и 2м. точно за 2 дни, след една седмица и обедния и след месец и нощния. Нито имах желание нито време да си играя на котка и мишка, за да я дебна и чакам да й дойде времето да се изпишка в гърнето :lol:
Но човек никога не знае какво ще му поднесе живота. Преди месец след поредния преглед, при поредното светило в детската нефрология и логичното обяснение от нейна страна, как пикочния мехур е единствения мускул в човешкото тяло, който се контролира от мозъка, и че при бебета има една особеност, че при изпишкване не изпразват мехура докрай и винаги остава известно количество урина и е хубаво да се тренира от по-рано мозъка да се изпишква детето на гърне и да се изпразва мехура.
Та, така се сдобихме с гърне и с идеята да слагаме Ели, не знам до колко ще помогне, и може би поради тази причина, че не съм убедена или пък съм прекалено безотговорен родител, но все още не съм я слагала, гърнето си седи опакова в найлона  :oops:
Мислейки върху това и четейки прекалено по темата, се забелязва тенденция през последните години, че децата с урологични проблеми са доста повече от преди, а именно проблеми с пикочния мехур, което нямам идея дали се дължи на памперсите и късното приучване към изпишкване, а не безразборното пикаене в памперса, но е факт :oops:
Така че преди да се "опулим" на нещо подобно и да си мислим, че сме абсолютни прави, повярвайте не сме :wink:
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #119 -: Декември 04, 2009, 19:17:25 pm »
Момичета, много спешно на моя близка й  трябва електрическа помпа за кърма, ще я върна след седмица, моля ви ако някой има или се сещате от къде може да се намери :oops: