0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #80 -: Декември 03, 2009, 09:48:55 am »
И на мен ми разказваха за такава случка с гърнето на разходка, егати тормоза  8O
Това май аз съм ти го разказвала за детето на моята колежка :wink: Но това беше лятото и момичето носеше и няколко чифта резервни гащи. Съответно детето не е мръзнало или нещо подобно. Просто като минеха 1-2 часа го слагаше профилактично. А и то се виждаше кога му се допишва, защото започваше да стиска. Според мен няма нищо лошо в това да му се създават навици. Все пак говорим за дете на 1,5 години /тогава/. Аз още не съм купувала такова нещо, но тя Дари и не може да седи добре, та камо ли на гърне! Според мен всичко си е до дете, а те са толкова различни!
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #81 -: Декември 03, 2009, 09:49:24 am »
За протокола да напиша как беше с гърнето при Тонино.
Миналата година октомври месец (2 г.) го записах за първи път на яслая и след двуседмично посещение, започна да сяда само на гъренто без да върши нищо. Преди яслата само съм пробвала, защото не ми е позволявано да настоявам. Категорично ми се захвърляше гърнето в муцуната и куп друго щуротии се вършеха с него, но не и това по предназначение. Май месец тази година (2.6 г.) започна да посещава по интензивно ясла и след една седмица сам пожела да седне и върши всички процедури без възражение. С такава лекота се справяше, сякаш го беше правил от доста дълго време  8O. Нямахме и никакви проблеми с пишкането прав навън, също за моя голяма приятна изненада. Може би защото гледаше децата как го правят, че вече беше топло и добре дошло за уроци на живо. После имахме моменти с пикането прав на малкото си гърне, че неможехме да уцелим точно гърнето, но като тръгна пак на ясла се справихме и с това.
Преди тази въпросна седмица, аз реших да пробвам по гащички у дома. Детето си пикаеше където му падне, че и на килима два пъти ми се изака, та набързо се отказах и го оставих  сам да реши кога. Между другото подражанието от децата върши чудеса, но и не чак толкова приятните чудеса /визирам пакостите, хапане, щипане и .../.
След един месец без памперс, махнах обедният и от тогава до момента нямаме пропуск, само веднъж дваж в яслата. Обаче нощният все още го ползваме, че се стиска и не иска да става да прави пиш.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #82 -: Декември 03, 2009, 09:49:44 am »
А Елфита, тъкмо на време си го взела и аз на Ели и го купих на 8 месеца  :wink: :lol:. Ама идеята с дебненето не ми допадна и така кака ви Ели си ходи още с памперс, при това я виждам, че се нааква и я питам "имаш ли аки?" и тя ме поглежда невинно и казва "не"  :lol:, да не говорим, че и не дава да и сменя памперса и се гоним из целия апартамент. Както казваше леля ми за едно друго момиченце "тя от памперс директно ще мине на дамски превръзки" ;)  :lol:. Иначе така като гледам има някакъв шанс на лято заедно със Стефуни да го откаже, той като я свърши тази работа хич не търпи да му е мръсно дупето и почва да реве.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #83 -: Декември 03, 2009, 09:59:07 am »
Елфита, беше просто въпрос? Изобщо нямам намерение да поучавам някой, или да уча някой как да си гледа детето! Стана ми странно, че е САМО на 8 месеца затова! Извинявай ако съм те засегнала с нещо.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #84 -: Декември 03, 2009, 11:03:24 am »
... и така кака ви Ели си ходи още с памперс, при това я виждам, че се нааква и я питам "имаш ли аки?" и тя ме поглежда невинно и казва "не"  :lol:, да не говорим, че и не дава да и сменя памперса и се гоним из целия апартамент.
хихихи, същата работа е и у нас. И дори като е на плота за преобуване продължава да се бори с мен да не го махам и вика Не искаааааа!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #85 -: Декември 03, 2009, 12:25:15 pm »
Да кажа как е и у нас. Тодор дава индикации, че разбира какво се случва, защото преди баня го оставяме да си играе гол и ако има нещо сам си взима гърнето, та аз реших сега като не излизаме вечер, да го оставям с гащички. Обаче като го облека и го пусна на земята започва да ходи като наакан, с разкрачени крака и ми вика - мамо, слагай другото пампи. А като е с памперса естествено не се и сеща за гърне.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #86 -: Декември 03, 2009, 12:30:37 pm »
абе и да се сеща не може да се стиска
на Стефания памперса почнахме да махаме на 2 г и 3 м, за 10 дена почна да пишка и ака в гърне, за месец махнахме памперса на обедния сън, за два и нощния, но все още има моменти /като се заиграе с нещо например/ когато се начурква, а дори и докато каже, че й се ака да е късно вече и да е тръгнала работата
а иначе, който си няма работа да ходи да си деби децата от новородени- може още и в родилния дом ако си искат, щом така им харесва  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #87 -: Декември 03, 2009, 12:37:11 pm »
и за мен е чуденка това с гърнето. Още не съм купила, съответно никога не съм слагала детето на такова чудо. Някой майки ми казват, че така като минава време и детето няма да свикне после с гърнето и трудно ще се откаже от памперса. Та започнах да се замислям вече. Но така като ви чета, доста децича на по-късен етап за започнали да ползват гърне и то без проблеми, та може ми си е индивидуално.
Иначе имам една приятелка, която държеше детето над тоалетната чиния още от 6 месечна възраст да върши по трудната работа.
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #88 -: Декември 03, 2009, 12:38:34 pm »
абе и да се сеща не може да се стиска

Точно. Случвало ми се е навън да се наака на такова място, че съм си мислела след това, ами хубаво де, дори и да ми казваше, аз докато намеря къде да го заведа и той ще я свърши работата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #89 -: Декември 03, 2009, 12:39:41 pm »
Аз съм за златната среда, всичко си зависи от детето!
И аз се водя от него, и за гърне, и за ядене, и за млякото,
за всички навици добри и лоши!

Сложих Митака на гърне на 8-9 месеца и не мисля, че е травмиран от това.
Правех го след сън не се възпротиви, ако беше нямаше да настоявам.

А пампата махна сам лятото, дърпаше го, защото явно му пречеше!
Беше достатъчно топло, купих 10 слипа и за седмица сам си казваше.
Сега слагаме памперс за обедния и нощния сън.
И ще е така докато се налага.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #90 -: Декември 03, 2009, 13:10:37 pm »
Аз ги сложих на гърнетата на 9-10м. Отначало седяха с гащите, голи не искаха, после трябваше ако са по голо дупе другото гърне да е на главата за каска  :lol: . Сега ги слагам само сутрин след като се събудят - вършат си работата и стават. 4-5 пъти са си носили гърнетата сами през деня да сядат на тях. Не ги насилвам или да ги слагам постоянно, ще видя сега в яслата как ще е. Сега само се опитвам да ги науча да казват като имат пиш, но не се знае колко ще се учим  :lol:
И да се похваля - днес за първи път останаха да спят в яслата и са заспали  :lol:
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #91 -: Декември 03, 2009, 13:45:16 pm »
Аз също сложих Дара на гърне на 8-9м., но не съм се и мъчила да я приучавам. Исках просто да и е позната вещ и от самосебе си да разбере за какво служи. Иначе ходеше с памперс до 2г и 7м. Бях се зарекла, че ще го махна когато започне да си казва - е, мина време и това стана... И аз съм на принципа "Всяко нещо с времето си"
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #92 -: Декември 03, 2009, 14:27:52 pm »
за който ще пуска писмо до Дядо Коледа  :lol: ,тук има много хубави :http://star.krokotak.com/sp/k/%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%20%D0%B4%D0%BE%20%D0%B4%D1%8F%D0%B4%D0%BE%20%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0/p/1
А и сайта като цяло е много интересен и идеен!
<br />
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #93 -: Декември 03, 2009, 14:48:56 pm »
Елфита, беше просто въпрос? Изобщо нямам намерение да поучавам някой, или да уча някой как да си гледа детето! Стана ми странно, че е САМО на 8 месеца затова! Извинявай ако съм те засегнала с нещо.
Няма такова нещо.Ако ще се обиждам какво правя тук, нали?
Иначе основните ми размисли са за подарък за малкия.Макар тази Коледа той да донесе повече радост на нас с татко му :D
ПП.Да се похваля от вчера се е научил да пляска с ръчички и много се кефи.Преди не си ги уцелваше, сега е много сладък.
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 14:54:52 pm от _Elfita_ »
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #94 -: Декември 03, 2009, 19:55:15 pm »
Имам си ходещо човече от този следобед :-))))))))

Иначе и аз съм в чуденка за подаръците, имен ден, рожден ден и коледа в рамките на един месец.  8)  За сега съм и взела 2 образователни книжки на издателство ПАН, един музикален куб, вуйчото - кракомобил и дрешки. Сега мисля подаръци от мойте родители. А свекито купува без да пита  :x


Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #95 -: Декември 03, 2009, 21:55:42 pm »
Еее Малина, браво на Андрея :D нямам търпение да я видя как ходи. Аз от понеделник съм отпуска, така че се надявам да ви видя из квартала (въпреки че ще имам малко медицински ангажименти)
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #96 -: Декември 03, 2009, 22:04:36 pm »
Малина,честити проходили крачета на сладката кукла :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #97 -: Декември 03, 2009, 22:15:08 pm »
честито на Андрея и от нас, да я водят само в правилна посока стъпките й- все напред и нагоре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #98 -: Декември 03, 2009, 22:28:49 pm »
Благодаря ви :-)

Фреши, ще се радвам да се видим  :D

Имам едно питане, не съм много наясно какви обувки да купя за зимата на Андрея. Едва ли ще ходи в снега, не мога да преценя кое ще и удобно  :oops:


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #99 -: Декември 03, 2009, 23:48:24 pm »
Честито и от мен на малката Андрея.