0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #40 -: Декември 01, 2009, 11:21:16 am »
Мидж, аз взех проходилка от една приятелка и в общи линии слагам Дари за по 5-10 мин. на ден, колкото да си свърша нещо през това време. Иначе тази, която съм взела няма плот с копчета, които да натиска и не бих казала, че е от най-интересните. Иначе може да се застопорява на едно място, т.е. да не шава много -много човечето, ако майката реши :wink: Иначе като водихме Дари на ортопед/ последно на 6 м. при един д-р в Горна Баня /забравих му името :oops:/ изрично го питах за мнението му за проходилките и той каза, че не е твърдо против, в с-л че не уврежда по някакъв начин ставичките на детето, но и не прохождат по-бързо с това...Опасни са от гледна точка на това, че много бързо почват да "шетат" и да пипат навсякъде...За столче за хранене и аз мислех да взема такова, каквото Зори е описала - с регулиране на облегалката, ама докато се начудя и тя си порастна. Та в крайна сметка взехме такова на Fisher Price, което се закрепва за по-голям стол. Тъй като Дари не може все още да седи стабилно не й е от най-удобните, но не смятам, че има с-л за 2-3 месеца да се дават толкова пари за столче с регулираща се облегалка. Досега я храних в шезлонга и столчето за кола.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #41 -: Декември 01, 2009, 11:30:36 am »
Столчето ни за хранене е Чиполино и също има 3 положения на гръбчето, три височини на седалката. Лесно се сваля за пране (моето дете бая повръщаше почти до година първо заради рефлукса, после заради задавяне). Ползвах го от третия ден на захранването - 5 месеца и 8 дни. Според мен по нищо не отстъпва на двойно по-скъпите столове (освен в дизайн). Сега вече второ бебе го ползва, защото Александра е мноооого голяма и яде на масата с нас и ползва нашите столове.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #42 -: Декември 01, 2009, 11:41:16 am »
в проходилка съм слагала Стеф 10 пъти, Преслава никога, дадох проходилката на каката преди две години на роднина за нейното дете и от тогава не съм я виждала, не че ми е тумнала де
имаме си райд он, на който се кефи максимално, уолкър на чико, също много полезна и интересна за Преслава вещ, но тя си играе с него, не го ползва съвсем за прохождане, а слага фигурките и пуска мелодийки
аз да ви кажа, предпочитам да постеля земята с одеала и да зарина детето със всевъзможни играчки и така то да си се занимава, отколкото да висне в гащите на проходилката и да ми се петляви из краката
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #43 -: Декември 01, 2009, 11:44:01 am »
И ние почти не ползвахме проходилките, сложих ги на 8м, после искаха да ги бутат отвън, а като са вътре ходиха и се обръщаха един друг. Предпочитаха проходилка - ръцете на мама  :lol:
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #44 -: Декември 01, 2009, 12:23:55 pm »
И аз приключих с подаръците... за Коледа поръчах това: http://www.laredoute.fr/vente-ensemble-pour-poupons.aspx?productid=324110278&documentid=201209&categoryid=66680547&pos=2_n_n&numberpage=1

За рожденият ден това: http://www.simbatoys.de/en/brands__products/newborn_baby/dolls/detail.shtml?sArtNr=105039005

За Коледният подарък се комбинирахме с бабите, че аман... Трудно ми е да измислям и тяхните подаръци, освен това у дома вече няма къде да се стъпи от играчки. Миналата година изпратих две огромни торби за детски дом, скоро май пак ще правя ревизия и ще видя къде ще ги пратя...
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 12:38:15 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #45 -: Декември 01, 2009, 12:48:06 pm »
Благодаря ви! Така или иначе на бабите трябва да измисля подаръци и затова съм в чудене. За малко да се сдобием с бънджи (огромно нещо) добре, че преди да го купят попитаха все пак, та затова си мисля за проходилка. Другата идея била една огромна къщичка, а ние живеем в 50 квадрата все пак, а и детето е на 4 месеца, абе страшно е просто.
Той в момента е в период, в който не мога да го оставя и за миг сам, та си мислех, че проходилката ще помага в това отношение след месец, два  :lol: то тогава, живот и здраве, сигурно ще си седи и повече ще се занимава  :ask: знам ли? Вече се изсули от столчето за кола (не беше вързан, разбира се  :oops: ), като го оставя легнал се върти по корем, но само на едната страна и не умее да се връща сам и настава едно страшно повръщане ако е скоро след храна, в шезлонга успява да се смъкне под коланите - абе цирк страшен  :lol: Не че вие сте на друг хал, де  :lol: , но нали ми е ново на мен.
Поздрави!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #46 -: Декември 01, 2009, 13:01:42 pm »

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/manufacturers_id/124/products_id/6335

midge, идейка
и ние сме в 50 квадрата  :D тъкмо няма много пространство да го гониш  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #47 -: Декември 01, 2009, 14:17:38 pm »
Мерси, Мини!
Аз имам такова и го слагам на един дунапрен на пода. Подобно се получава.
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #48 -: Декември 01, 2009, 14:28:03 pm »
midge, вие сте мънички, спокойно подаръка от бабите може да е някоя дрешка, ти я избираш те я плащат ;). Другото е някакви дрънкалки и чесалки за гризане, защото ако още не сте почнали да опитвате всичко на вкус, скоро ще почне  :lol:.

Проходилка не сме имали, столчето за хранене от 8 месец съм ги слагала, преди това в кошницата за кола ги хранех.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #49 -: Декември 01, 2009, 14:41:04 pm »
Мидж, като стана дума за гимнастика,въпреки че имате нещо подобно, активната гимнастиката на Чико е перфектен подарък. Моето дете въпреки че е на 2 и 2 месеца вече, ежедневно се занимава с нея. Вече 2 години ползване, а е като нова.
Много се радвам, че послушах СтефиЗ като я хвалеше и я купихме. Най-добре изхарчените 100 лв са това в нашето семейство.

СтефиЗ, процент трябва да ти дават, сигурна съм че още много души си запалила като мен.
ето я http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/839
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 14:44:02 pm от sia »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #50 -: Декември 01, 2009, 14:50:38 pm »
:D :D :D аха, аха ... и мен тоже
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #52 -: Декември 01, 2009, 17:13:47 pm »
Още малко влакови композиции за Нинка, но този път дървени и на по-човешки цени, че някои от предните струват колкото лека кола на старо:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_ss_0_12?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=wooden+train+set&sprefix=wooden+train
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #53 -: Декември 01, 2009, 18:05:08 pm »
Четох,че обсъждате проходилката,а какво ще кажете за бънджи?Наистина ли е толкова огромно,защото моя сладур пък изобщо неиска да стои сам и навсякъде го мъкна в кошницата за кола с мен,но тя пък взе да му умалява :lol:та...мислех като провеся бънджито на вратата в кухнята да посвършвам туй-онуй през деня.Той и без туй скоро навършва 6 месеца и мислех това да му донесе дядо Коледа :D

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #54 -: Декември 01, 2009, 18:07:39 pm »
Абе те от чико не само процент ами и платинена карта трябва да ми направят :lol:
всичката ни бебешка "техника" - количка, кошница, 2 бр. столчета, е тяхна :lol:

купих на Ели телефончето на фишър прайс, много е приятно. Лейди, на кутията си пише, че звука намаля след като се извади, било съгласно някакви стандарти за безопасност :wink:
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #55 -: Декември 01, 2009, 18:24:44 pm »
Мидж, Стилияна ползваше много проходилката. В смисъл на често по кратко. Беше супер удобство за да отида до тоалетна или да й пасирам сготвената храна. Изобщо не обичаше нито в кошарата, нито по земята да се търкаля. Там за 10 мин се чувстваше щастлива, после й омръзваше де, но след 2-3 часа отново и те така... Ти си преценяш вече.
Относно играчките ще сме на Кухня и голяма количка за кукла.
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #56 -: Декември 01, 2009, 19:41:05 pm »
И аз съм на вълна бънджи,а и педиатарката ни го препоръча.Надявам се поне малко да го забаламосва засхтото не ме оставя и за секунда,както изляза от стаята и се почва един рев.Та май това ще му е подаръка.Да се похваля имаме си зъбче.Целувки
*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #57 -: Декември 01, 2009, 19:53:38 pm »
sweet_baby,честито ви първо зъбче.И Митака се лигави здраво,но няма никакви признаци скоро за зъби.

*
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #58 -: Декември 01, 2009, 21:40:57 pm »
Парси, аз се убедих, че лигавенето няма много общо с поникването на зъбите. Нашата изобщо не се е лигавила, а вече има 2 бр. :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Никулденска седмичка 30.11-06.12.09
« Отговор #59 -: Декември 01, 2009, 21:50:52 pm »
Я дайте някакъв линк към маймунката и охтоподчето.