0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Коментари по статията:
Първи признаци на бременност
Вашите коментари тук:
« Последна редакция: Март 10, 2007, 18:23:05 pm от cygnus »
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #1 -: Януари 15, 2005, 14:32:12 pm »
Моите коментари ще трансформирам в пожелания   :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #2 -: Януари 15, 2005, 19:28:57 pm »
Благодаря за статията. Хареса ми. :lol:
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #3 -: Януари 15, 2005, 21:08:12 pm »
Много полезна статия.
Дано само сега не започна постоянно да се вглеждам за тези симптоми.
Благодаря на момичетата направили превода!
"Общо взето мъжът е по-доволен ако на масата му има хубава вечеря,отколкото ако жена му знае старогръцки."
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #4 -: Януари 15, 2005, 21:10:01 pm »
На мен втората половина на цикъла ми харесва да си намирам признаци и да си мечтая. :oops:
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #5 -: Януари 15, 2005, 23:01:09 pm »
Хубава и полезна статия и дано всички си открием скоро описаните симптоми и :bfp1: и...... :sbabygirl:  :babyboy:
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #6 -: Януари 16, 2005, 10:49:14 am »
Много е хубава статията - любопитна съм какви биха били "Другите възможни обяснения" за "Емоционалните промени"   :lol:
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #7 -: Януари 16, 2005, 17:48:10 pm »
Полезна статия!Дано по скоро изпитаме симптомите на новия живот! :stroller:
Стискам палци на всички момичета :crossfingers:
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #8 -: Януари 17, 2005, 09:02:52 am »
Оф, оф, оф, вече се изтормозих - до петък си намирах признаци, но вече не и как ще издържа до сряда незнам.
Статията е готина - имаше нужда от нея.
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #9 -: Януари 17, 2005, 10:10:14 am »
Статията е добра.
Но аз намирам за много изтощаващо психически взирането за признаци през втората фаза на цикъла. Тогава признаци просто не може и да има, освен вероятно в 0.01% от случаите... :)
Не е ли по-добре да си свиркаме просто?  8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #10 -: Януари 17, 2005, 10:16:52 am »
Някой си мечае, друг си свирка :lol:
Всеки си намира някакъв начин да оцелее.
Важното е времето да минава :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #11 -: Януари 17, 2005, 10:47:15 am »
Мили дами! Много е хубаво да знаем как да разпознаем така мечтаната случка от нашия живот! Лошото е, обаче че всеки път някои признаци ги имам, но... знам, че или си внушавам или са признак за ежемесечната гостенка!!! :(
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #12 -: Януари 17, 2005, 11:44:50 am »
Тази статия ме накара да се чувствам много странно  :oops:
имах всички симптоми преди 10 дена, с изключение на потъмняване на ареолите и повишен апетит. Предпочитам да си мисля, че се е дължало на много други причини.
Хареса ми статията, дано не ме направи параноичка  :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #13 -: Януари 17, 2005, 11:49:24 am »
И на мен много ми хареса статията.Само дето закъсняването на менструацията,повишения апетит и честото уриниране са ежедневие за мен и хич не мога да разчитам на тези признаци.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #14 -: Януари 17, 2005, 13:31:04 pm »
Цитат на: ultra
Тази статия ме накара да се чувствам много странно  :oops:
имах всички симптоми преди 10 дена, с изключение на потъмняване на ареолите и повишен апетит. Предпочитам да си мисля, че се е дължало на много други причини.
Хареса ми статията, дано не ме направи параноичка  :D


Ултра, какво стана с теб?? Тестове прави ли, какъв е резултата?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #15 -: Януари 17, 2005, 13:44:42 pm »
Цитат
Ултра, какво стана с теб?? Тестове прави ли, какъв е резултата?

не се стигна до тест, като се върнах от срещата установих, че мога да си го спестя. много тъпо се почувствах - и закъснение имах и някакви мними симтоми... още повече, че за първи път се решавах да споделя нещо такова... и накрая се почувствах като тъпа патка, че съм си позволила да се надявам.
следващия път (дано да е по-скоро) ще си позволявам коментари след преглед при гинеколог


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #16 -: Януари 17, 2005, 13:58:01 pm »
Статията ми хареса  :lol:

Дано скоро при всички ни се появят такива симптоми и то основателни  :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    siu4ka

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #17 -: Януари 17, 2005, 14:27:21 pm »
аз не намирам нищо насочващо в статията. от две години очаквам да почувствам нещо различно и истинско,а не това да е само въображението ми. разпитала съм всичките ми приятелки,които са били бременни,много от които са забременели също толкова трудно, и те казват че не се усеща нищо в началото,а чак след като не им дойде,аз обаче нямам толкова търпение,сигурно и вие......
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #18 -: Януари 17, 2005, 15:38:38 pm »
е ти какво искаш да те насочи???
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

:D темата е страхотна всичко е обяснено както трябва само където за да ви разсмея аз имам много силен ПМС и всичко което е казано ми се проявява 10 дни преди цикал та много ми е интересно дай боже да забременея какви ли симптоми ще имам
Успех на всички :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Сигурно няма и да разбереш :wink: То обикновено така става :lol:
*

    Anonymous

не съм по темата, но моята кратка бременност приключи фатално, може би съм виновна пред момичетата тук.АЗ СЪМ ТИТИ и се извинявам на всички които съм обидила и огорчила, сега се сещам за Лали Таня и на всички други.Загубих бебето и ще трябва да понеса наказанието си.ИЗВИНЯВАЙТЕ
Мила Тити, много съжалявам за загубата!!!
Дано всичко се оправи и скоро пак да забременееш, да го износиш нормално и да си родиш бебчето!
*
Тити, не се самообвинявай! Нямаш никаква вина - толкова много пъти се получава така без нищо да зависи от нас самите. Природа... Ще забременееш пак, не се тревожи... Гледай напред!
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #24 -: Април 01, 2005, 10:22:21 am »
Тити ужасно много съжалявам за това което е трябвало да преживееш.
Не се обвинявай нямаш вина, никой няма вина за това.
предполагам че трудно се преживява подобно нещо, но сега е време да си дадеш малко почивка и да мислиш за напред. Щом веднъж е станало пак ще стане.

Успех и късмет от мен!!!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Ася

Знаете ли, тази статия може да те направи параноик, просто защото много искаш да си имаш бебе, но същевременно много раждали жени не само че не усещат тези признаци, ами напротива дори и не разбират как се е случило.Освен това абсолютно всички признаци освен с бременност се обясняват и със стрес- че кой днес не е стресиран-малко глупаво ми се струва всичко това и малко плоско.После относно цветната бременност - моя приятелка установи че е бременна след като ходи на гинеколог, защото получи кръвоизлив, а не защото имала леко зацапване ....така че мили момичета в края на крайщата просто не обръщайте чак такова внимание - дано да  имате късмет.Пожелавам ви го от все сърце.
*

    Megi

Здравейте,
Аз искам да добавя и още признаци, които моето тяло даде, но аз не разбрах правилно и това ми коства много страхове и тревоги за бъдещето бебе:( Седмица след забременяването вдигнах температура 37 градуса. Направих си тест преди да отида на лекар и беше отрицателен!!! Най-вероятно е било твърде рано за него:( Лекарите ми намериха, кое може да ми повишава температурата след ренгенова снимка, куп лекарства /които не повлияха температурата/, още лекарства, още лекари и антибиотик. И така след теста бях сигурна че не съм бремена, не обърнах внимание на страното воднисто течение което ми се появи и отидох на генеколог когато получих силни сърбежи, придружени с бяло течение, каквото никога съм нямала. Поставих си диагнозата - гъбички и леко усъмнена в любимия отидох на преглед. Когато ме прегледаха на видеозон и видяха околоплодния сак се разплаках, защото не съм пила лекарства 6 години докато се надявахме да имаме дете и когато бях сигурна че не съм бремена си наваксах с лекарствата с години назад. И така, за себе си вярвам, че всичко с бебето ще е наред. А за вас момичета - оказа се сед като почетох тук и там, че освен симптомите изброени в статията то има и много, много други. Температурата, и вагиналните секрети са едни от тях.
*

    ellin

Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: ellin
Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.


няма вероятност да не си бременна при 2 положителни теста, така че - поздравления!
ако си бременна, мисля, че май не трябваше направление за АГ или при всички случаи джипито трябва да ти го даде без отлагане!
иначе, няма кой знае какво за изследване през първия месец. пази се от болести, не пий лекарства и това е...
но на твое място бих настоявала за направление поради факта на бременност. или пък отделете с приятеля ти 20 лева и иди на частен прием при добър гинеколог с вагинален ултразвук. все пак, бебето е по-важно от всичко останало, нали? 20 лева все ще отделите някак....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Еллин, поздравления!

Пази се и когато можеш отиди на преглед, трябва да се увериш, че всичко е наред, че е в матката и скоро че има сърдечен пулс.

Някои не ходят до 3-4ти месец на преглед, ама се препоръчва да се отиде по-рано, две седмици след закъснението примерно.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Цитат на: ellin
Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.


БЪРЗО ПРИ ДЖИПИТО МОМИЧЕ.Ако го искаш това дете веднага на лекар.Първите месеци са най важни, особено на 34.До образуването на плацента.И много ,много се пази.Бях на малко повече от твоите години когато забременях и сега щях да имам дете на 4 годинки ,ако бях влезнала в болница.Една сестра ми каза: на твоите години не на видеозон да гледате, а два дни да ти закъснее трябва да си при нас. Успех мило момиче.Не ми се сърди, че ти се накарах.Лека бременност.   ylinfant
*

    ellin

:P  :smiley_abxb: благодаря на всички за съветите, отидох на лекар и наистина се оказа вярно! на ехографа се виждаше и се чуваше пулса. вече съм в осма седмица. наистина усещането е невероятно, да осъзнаващ, че в тебе има нов живот и да си мечтаеш, мечтаеш... не съм очаквала, че на тези години ще реагирам така, все едно, че съм малко момиченце и чакам нова кукла!  веднага си купих ръководството на д-р Спок за бременни и въобще се ограмотявам по въпроса, защото досега не съм обръщала внимание на тези въпроси :))) единственото, което ме притеснява, е че докторът ми каза, че ще трябва заради годините ми да е със секцио, а на мене ми се иска да си е нормално раждане, имам чувството, че всичко ще е наред и ще се справя. още веднъж ви благодаря, момичета и ви пожелавам и на вас подобно щастие.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Радвам се за теб.
А на колко си години?
*
В предпоследният си постинг е написала че е на 34;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
:oops:  :oops:  :oops:
*

    joys

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #35 -: Август 04, 2005, 10:28:14 am »
Здравейте!
Статията наистина е много хубава и момичетата, които са я превели заслужават голямо БЛАГОДАРЯ :thankyousign: . А що се отнася до признаците май най сигурният си остава посещението при генеколога  :P
*

    damianova

много често
« Отговор #36 -: Август 13, 2005, 16:41:16 pm »
много често тези симптоми се бъркат с наближаващата менструация и жените само се разочароват. най-добре е, ако можете, да не им обръщате прекалено внимание. Успех.
*

    Zuzana

da da
« Отговор #37 -: Август 25, 2005, 13:48:04 pm »
takiva statii sam gi 4ela na angliiski i ve4e sam gi nau4ila naizust, samo 4e kato po princip si kato 4asovnik za mese4nia 4ikal i nai-nakraya polu4ish edno zakasnenie ot pove4e ot edna sedmica, i se 4udish kakvo stava i si mislish 4e imash vsi4ki simptomi, i takmo syadash da pravish testa i se okazva 4e ti e doshlo....
e, to nie ne sme pravili i opiti de, ama principa.....
mnogo devoiki v dalgogodishna vrazka si me4tayat da e stanala belyata i da vidyat dvete 4erti4ki, koito pojelavam na vsi4ki
 :coffee:
 :comm:
*

    Silviq

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #38 -: Септември 07, 2005, 09:10:02 am »
Статията е страхотна,само че при мен не се получава,защото всичките тези признаци аз ги усещам когато съм пред цикъл.
*

    Anonymous

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #39 -: Септември 10, 2005, 02:04:59 am »
ИЗТРИТО!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #40 -: Септември 10, 2005, 10:17:19 am »
Уф, я някой модератор да изтрие горното мнение, че ми прекипя, моля!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #41 -: Септември 10, 2005, 11:40:58 am »
готово, то детето не знай къде е попаднало  :lol:  И аз бях тъй в 10 клас   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #42 -: Септември 10, 2005, 12:08:38 pm »
Съкровище си ти :thankyousign:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    4baby85

vapros
« Отговор #43 -: Септември 13, 2005, 11:29:13 am »
a da ima takiva ot vas deto sa s redoven cikal? i spored vas tova pomaga li kogato o4akvate priznaci za bremennost?
za6toto na mene se slu4i neshto interesno, minalata godina edin pat mi beshe zakasnyalo okolo sedmica (az si vodya kalendar4e), i tazi godina po sashtoto vreme pak (ina4e sam mnogo redovna). Tazi godina, na 5-tia den byah podivyala i hodih da si vzemam test, da vidim, pak, moje bez da iskame da sme napravili novoto 4ove4e, kakvo da se o4akva ot seks bez predpazni merki. samo 4e ne, ne bilo pisano vse oshte.
4e taka, kak mislite redovnia cikal povliyava na celia proces po zaplanuvaneto na za4evaneto?

uspeh na vsi4ki, mili4ki ( i na men vklu4itelno )
*

    Really

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #44 -: Октомври 07, 2005, 09:03:13 am »
Здравейте, във връзка с написаното по-долу може ли някой да ми обясни малко повече относно тези сърбежи? действително ли имат връзка с евентуална бременност?




Цитат на: Megi
Здравейте,
Аз искам да добавя и още признаци, които моето тяло даде, но аз не разбрах правилно и това ми коства много страхове и тревоги за бъдещето бебе:( Седмица след забременяването вдигнах температура 37 градуса. Направих си тест преди да отида на лекар и беше отрицателен!!! Най-вероятно е било твърде рано за него:( Лекарите ми намериха, кое може да ми повишава температурата след ренгенова снимка, куп лекарства /които не повлияха температурата/, още лекарства, още лекари и антибиотик. И така след теста бях сигурна че не съм бремена, не обърнах внимание на страното воднисто течение което ми се появи и отидох на генеколог когато получих силни сърбежи, придружени с бяло течение, каквото никога съм нямала. Поставих си диагнозата - гъбички и леко усъмнена в любимия отидох на преглед. Когато ме прегледаха на видеозон и видяха околоплодния сак се разплаках, защото не съм пила лекарства 6 години докато се надявахме да имаме дете и когато бях сигурна че не съм бремена си наваксах с лекарствата с години назад. И така, за себе си вярвам, че всичко с бебето ще е наред. А за вас момичета - оказа се сед като почетох тук и там, че освен симптомите изброени в статията то има и много, много други. Температурата, и вагиналните секрети са едни от тях.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #45 -: Октомври 07, 2005, 09:59:15 am »
Един от признаците на ранната бременност е течение със сърбежи.
Но при Меги е по-скоро е от антибиотика.
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #46 -: Октомври 07, 2005, 12:28:55 pm »
Благодаря за хубавата тема !!  За съжаление това с стреса и раздразнителността не се отнася за мен ,защото аз и в живота съм си така !! Но за другите симтпоми съм напълно съгласна !! Надявам се скоро всички които искат бебе да ги усетят и да бъдат щастливи бъдещи майчета на хубави здрави бебчовци !!! Успех !!!!!!!!!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2005, 12:35:41 pm »
Цитат на: ellin
:P  :smiley_abxb: благодаря на всички за съветите, отидох на лекар и наистина се оказа вярно! на ехографа се виждаше и се чуваше пулса. вече съм в осма седмица. наистина усещането е невероятно, да осъзнаващ, че в тебе има нов живот и да си мечтаеш, мечтаеш... не съм очаквала, че на тези години ще реагирам така, все едно, че съм малко момиченце и чакам нова кукла!  веднага си купих ръководството на д-р Спок за бременни и въобще се ограмотявам по въпроса, защото досега не съм обръщала внимание на тези въпроси :))) единственото, което ме притеснява, е че докторът ми каза, че ще трябва заради годините ми да е със секцио, а на мене ми се иска да си е нормално раждане, имам чувството, че всичко ще е наред и ще се справя. още веднъж ви благодаря, момичета и ви пожелавам и на вас подобно щастие.
Поздравления ,мила !! Дано всичко да протече нормално и раждането да е леко ! Дано си имаш хубаво малко съкровище ! Усещането след раждането на бебето е просто невероятно ! Аз също съм на 34 със голям син на 15 години  и сега се опитвам отново да забременея ! Когато четох тези твои редове направо се разплаках ! Пожелавам ти само щастие и късмет !!
*

    KiMiKi

...
« Отговор #48 -: Октомври 31, 2005, 10:47:30 am »
Здравейте!
Аз съм момиче на почти 18 год. и се страхувам да не би да съм направила "белята".  :cloud: Не ми е закъсняло много(по принцип ми идва на 40 дена, но и казаха, че няма за какво да се притеснявам!), но се притеснявам, тъй като го направихме без презерватив. Имам гадно течение(няма да го описвам), болна съм, по принцип имам малко пъпки, но сега лицето ми е чисто и по време на акт не изпитвам вече оргазъм.С приятеля си съм вече една година, той е голям-на почти 30, но аз се чувствам малка, имам година и половина до завършването си и не мога да си позволя бебе!Моля Ви , кажете ми за някакви други признаци, за да знам отрано дали има нещо.
 И...какво е това мнение, което сте изтрили, толкова ли е гадно  :wave:
Мерси предварително на тези, които ми помогнат!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #49 -: Октомври 31, 2005, 11:02:11 am »
Купи си тест за бременност от аптеката.
Прави се с урина. Ще прочетеш упътването. Струва около три лева.
И пиши какъв е резултата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ...
« Отговор #50 -: Октомври 31, 2005, 11:17:13 am »
Цитат на: KiMiKi
Аз съм момиче на почти 18 год. и се страхувам да не би да съм направила "белята".

.... но се притеснявам, тъй като го направихме без презерватив.

.... С приятеля си съм вече една година, той е голям-на почти 30, но аз се чувствам малка, имам година и половина до завършването си и не мога да си позволя бебе!


миличка, както те е посъветвала Лали, купи едно тестче от аптеката и бързо ще разбереш дали си бременна. на признаци не разчитай много-много.

дано да не си бременна този път, но нещо друго искам да те посъветвам за в бъдеще - прави го само с презерватив! първо, защото си малка и ти е рано за бебета, второ, защото презервативът предпазва и от болести, освен от бебета. а има много болести, предавани по полов път, които могат да ти навредят така, че след години, когато наистина поискаш бебе, да се окаже трудно или невъзможно...

а приятелят ти, като е на 30 години, би следвало да е по-отговорен към тези неща... не се съгласявай на полови актове без презерватив с увещанието, че ще те пазят!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #51 -: Октомври 31, 2005, 11:29:09 am »
Слушай Лали и Джам и си лекувай гадното течение. Нелекувано, може да ти направи големи бели.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #52 -: Ноември 01, 2005, 13:08:36 pm »
Здравейте! :D
Искам и аз да дам мнението си за статията. Тя е много добре написана. Поздравления! :)
Но откакто правим опити за нова бременност (след аборт в 20 г.с. по неизяснени причини), постоянно си търся симптоми, намирам ги, а изобщо не съм бременна... Изкукуригах напълно!
Предишния път си мислех че немога да забременея (след 1 година опити с предишния ми съпруг) и изобщо не търсих симптоми за бременност, а сега немога да си дочакам датата на периода спокойно.
При мен нещата бяха следните: Когато получих ръждивото зацапване 4-5 дена преди дадата много се разочаровах, казах си "не и този път". Подготвих се, че ще имам леко ръждиво течение дни преди датата. Продължих да имам леки прдменструални болки, но цикъла така и не ми идваше... Единствено след дълги обиколки по магазините все бях изморена и ми се спеше, но как въобще да допусна, че може да съм бременна? Нямах напрежение в бюста, не ми се гадеше, нямах засилен апетит. 2 дена след закъснението си направих тест и неможех да повярвам! А обилното влагалищно течение забелязах може би след теста.
Сега съм пак дни преди дадата и се опитвам да не се заблуждавам отново, че после много боли...
Късмет на всички ни! :balk_50:
*

    Anonymous

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2005, 20:43:31 pm »
Цитат на: Lali
На мен втората половина на цикъла ми харесва да си намирам признаци и да си мечтая. :oops:

И аз съм така. Но вече втора година всеки месец се чувствам пълна идиотка :roll:
*

    Anonymous

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2005, 20:55:35 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Lali
На мен втората половина на цикъла ми харесва да си намирам признаци и да си мечтая. :oops:

И аз съм така. Не спирам да мечтая и постоянно си намирам поне две трети от всички изброени симптоми. Но вече втора година всеки месец се чувствам пълна идиотка :roll:
Омъжих се на 34 години, сега съм на 36. Не зная ще имам ли време да сбъдна мечтата си да стана майка. Все повече се отчайвам, но ако и надеждата в мен умре направо ще се срина.
*

    naha

dano
« Отговор #55 -: Декември 11, 2005, 22:22:31 pm »
naistina se nadqvam skoro i az da izpitam tezi ne6ta moq priqtelka koqto e bremenna v momenta vinagi mi kazva 4e izob6to ne e lesno i 4e i e ve4no lo6o no az iskam da mi e lo6o  :) nadqvam se da se slu4i skoro i na tezi koito go iskat kysmet na vsi4ki molq vi pojelaite mi go i na men makar i misleno blagodarq!
*

    naha

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #56 -: Декември 11, 2005, 22:42:18 pm »
zdraveite vsi4ki otnovo ne sam mnogo sigorna dali tuk trqbva da kazvam tezi ne6ta no ponqkoga imam 4uvstvoto 4e mi trqbva podkrepa ot hora v moeto polojenie a ne ot takiva koito samo ti kazvat 4e te razbirat a vsy6nost..... ne moq problem e 4e imam operaciq na qi4nika zaradi kista v sledstvie na koqto sam s edna tryba i 1 i polovina qi4nik ve4e 7 meseca se opitvame da za4ena i sveki mesec se borq s vyobrajaemite simptomi az navqrno ne sam i edinstvenata no tova 4akane i 4akane me pobyrkva ve4e. tolkova mnogo go iskame i tova zasilva vyzpriqtiqta mi kym nqkoi drebni promeni v organizma mi i nakraq kato mi doide se 4uvstvam sqka6 sym izmamena.sigorno 6te si kajete 4e 7 meseca ne sa mnogo no s moq problem sigorno e taka. ne moga da jiveq pylnocenno ve4e vremeto mi minava v 4akane da doide datata na sledva6tiq cikyl i taka vseki pyt.... :(  ima mnogo ne6ta koito iskam da spodelq. trevogi koito me zadu6avat i pylnqt o4ite mi sys sylzi. i vse pak horata kazvat 4e nadejdata umira posledna,a az i bez tova se kazvam nadejda ta se nadqvam da se okaje istina. molq se za vsi4ki kato men za6tot znam kolko e tejko.

Пиши на кирилица!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #57 -: Декември 12, 2005, 09:53:13 am »
Омъжих се на 34 години, сега съм на 36. Не зная ще имам ли време да сбъдна мечтата си да стана майка. Все повече се отчайвам, но ако и надеждата в мен умре направо ще се срина.

На Гост,
Недей, миличка се отчайва. Ако това ще те успокои аз съм над 40 и вярвам, че ще стане. Може би защото с моя любим опитваме едва от два месеца.
Първо си мислех, че след като веднъж сме решили трябва да стане, но се убедихме и двамата, че дори и всичко да ни е нормално и да сме здрави не става толкова лесно.
Нека сами да се се самонавиваме, че е късно, че може би няма да стане, с повече вяра непременно трябва да успеем. Вярвай!
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #58 -: Декември 12, 2005, 11:55:19 am »
Това с признаците е като нож с две остриета - и точно ние, които имаме проблеми със забременяването следим всеки най-малък показател само и само да се вкопчим в мисълта - "този път може би е станало"
Аз два пъти съм забременявала (имам син на почти 16 и една извънматочна преди 2 години) - абсолютно нищо не си спомням да съм следила от рода на кое ме боли, кое е чувствително, какво точно се случва - елате да ме видите сега, когато имам проблем и не мога да забременея - всяко малко нещо, което дори и теоретично май не може да стане при мен по естествен път се следи, умувам, гадая и се надявам като луда до вманиачаване - е, до новата менструация, разбира се! Още повече, че при мен обикновено са си винаги такива признаците преди да ми идва менструацията...
Абе, драми  :(
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #59 -: Декември 13, 2005, 10:53:49 am »
Това с признаците и при мен беше така в първите години. Всеки месец откривах признаци и вярвах, че вече е станало, но в края на всеки цикъл срещах отново разочарование. От известно време си казах, че повече няма да робувам на признаци, ако е станало то ще се разбере. Спрях да се ограничавам и да казвам - сега това няма да правя, онова няма да си позволявам, защото видиш ли този месец може да е станало. Така вече се чувствам по-добре и приемам по-леко всеки нов цикъл. Може би ме успокои донякъде и това, че започнахме да действаме по-целенасочено. Започнахме спермограми, стимулации, инсеминации,  лапаро. Това ме караше да се чувствам по-добре, защото не бездействаме, а търсим проблема. Естествено не спирам да мисля, кой ден от цикъла съм, кога ще съм в овулация,  меря температурата, но не търся ранни признаци. Единствено около ову много го умувам и припирам, защото все си мисля че ще изпуснем момента.
Естествено няма точна рецепта как да направим така, че да го мислим по-малко и да не търсим само признаци. Всеки сам трябва да открие начина за себе си.
*

    rali

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #60 -: Декември 17, 2005, 19:04:54 pm »
Hei momi4eta,ne se ot4aivaite,vse pac skoro e Koleda,a na Koleda stavat 4udesa  :occasion10:
*

    juju

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #61 -: Януари 16, 2006, 21:45:53 pm »
iskam samo da ti kaja che tozi test e super,mojesh da my viarvash
Цитат на: ellin
Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.
*

    ioni

Re: Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #62 -: Януари 17, 2006, 09:19:52 am »
Цитат на: cygnus
Коментари по статията:
Първи признаци на бременност

  Вашите коментари тук:


statiata e mnogo hubava i dava palna i to4na informacia.

Пиши на кирилица!
*

    Glen

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #63 -: Януари 21, 2006, 15:11:11 pm »
Каква е тази статия, искам и аз да я прочета. Ще ме светнете ли?
*

    Glen

о, извинявайте, намерих я!
« Отговор #64 -: Януари 21, 2006, 15:12:38 pm »
Намерих я!
*

    momi4e

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #65 -: Февруари 01, 2006, 20:50:55 pm »
пожелаван на всички ви да си имате бебенца виждам колко много го искате
аз съм на 17 и от 2 месеца водя полов живот ...първият месец с приятелят ми го правехме без презерватив и си ми дойде с 7 дни закъснение....правихме го точно деня след като ми свърши без за последно, но после реших да не рискуваме и започнахме за използваме презервативи.....преди няколко дни имах обилно вагинално течение и си помислих че е защото излязох леко облечена една вечер...но започнах да имам и главоболие....Извинявам се ако ви се стори абсурден поста ми но ще съм много благодарна ако си кажете мнението .....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #66 -: Февруари 01, 2006, 21:23:31 pm »
Ми да се надяваме че си поистинала. Прави го само с презерватив, ще си спестиш много неприятни неща който могат да ти дойдат на главата.
Като почнем от гъби та свършим до бременност. А за вагиналното течение може да е от много неща. Един гинекологичен преглед се търпи и не е болка за умиране.Не е зле да го посетиш.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Anonymous

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #67 -: Февруари 07, 2006, 01:13:43 am »
Stranno e kak samo za nqkolko 4asa moje6 da zapo4ne6 da iska6 dete tolkova byrzo,4e da ne ti izliza ot uma. az sam na 20, no vse o6te sam studentka, i to po pravo i edna bremennost bi me li6ila ot vyzmojnostta da zavyr6a redom s kolegite si...a tova bi bilo mnogo bezotgovorno za roditelite mi...zatova mili dami, stiskaite mi palci,kogato mi doide vremeto da si imam edno malko sladko beb4e...a za6to ne i 2 ili 3;) Uspeh na vsi4ki mami:)
*
neva
« Отговор #68 -: Февруари 16, 2006, 16:17:00 pm »
Цитат на: Anonymous
Stranno e kak samo za nqkolko 4asa moje6 da zapo4ne6 da iska6 dete tolkova byrzo,4e da ne ti izliza ot uma. az sam na 20, no vse o6te sam studentka, i to po pravo i edna bremennost bi me li6ila ot vyzmojnostta da zavyr6a redom s kolegite si...a tova bi bilo mnogo bezotgovorno za roditelite mi...zatova mili dami, stiskaite mi palci,kogato mi doide vremeto da si imam edno malko sladko beb4e...a za6to ne i 2 ili 3;) Uspeh na vsi4ki mami:)[/Успех в ученето и на теб Госте
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #69 -: Февруари 19, 2006, 01:04:38 am »
Здравейте, искам да попитам, дали аналната температура се повишава при бременност и колко? Знам, че при овулация трябва да е над 37,1!? Благодаря ви за отговорите предварително?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #70 -: Февруари 19, 2006, 06:31:06 am »
Преди датата на очакваната М. повишената температура не гарантира бременност.
При бременност се запазва висока до около третия месец.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #71 -: Февруари 19, 2006, 08:39:11 am »
Цитат на: kassi
Здравейте, искам да попитам, дали аналната температура се повишава при бременност и колко? Знам, че при овулация трябва да е над 37,1!? Благодаря ви за отговорите предварително?


Да- повишава се при бременност.Може да се повиши с 0,5-0,6.
БТ над 37,1 показва че е имало овулация, че тя е минала, а не че си в овулация. И пак не е точно така- може да е 36.9 и пак да е  имало овулация.Или да е 37.0 и да не е имало овулация, а да са се образували кисти -това се вижда от графиката.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #72 -: Февруари 19, 2006, 15:00:06 pm »
Цитат на: kassi
Здравейте, искам да попитам, дали аналната температура се повишава при бременност и колко? Знам, че при овулация трябва да е над 37,1!? Благодаря ви за отговорите предварително?

Не е задължително да е над 37,1, въпросът е да е по-висока от първата фаза на цикъла и ако тази температура се задържи такава повече от 14 дни, можеш да мислиш за бременност. Попринцип се задържа такава до към 3 месец.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #73 -: Февруари 20, 2006, 16:32:56 pm »
А аз и двата пъти, когато забременявах, нямах абсолютно никакви симптоми и това ме усъмняваше. Всички тези симптоми ги получавах чак след закъснението. Ох, как искам пак да нямам симптоми  :roll:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
относно тестовете за бременност
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2006, 18:49:40 pm »
Благодаря ви за отговорите. А как мислите дали е истина, че тестовете отчитат бременност преди закъснението. Наскоро си купих тест, на който пише, че отчита още на 7-ия ден след зачеването. Знам, че в чата пишете, че се изследва един хормон /ТХГ???/ чрез кръвен тест, дали е възможно толкова скоро той да се повиши. Благодаря ви за отговорите предварително. Самата Мели /на която вярвам мноооого/ каза, че тези тестове не отчитат преди самата дата на очакваната менструация. До скоро и късмет на всички.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Всъщност вече нищо няма смисъл. Дойде ми цикъла. Така че и това с БТ май не е вярно, защото аз поддържам висока, а пък ми дойде. Иначе пак се консултирах с моя лекар за уринните тестове. Той каза, че дори и при закъснение може да отчете отрицателен, а да е положителен, и това с тези ранните тестове също не било вярно, че отчитат на 7-ия ден от зачеването. Така че, чакане му е майката. Успех, милички.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
моми4ета днес ми е 34 ден от цикъла,4акам.Но статиата и това което 4ета в др. форуми ме кара да се вгледам в тялото си.гьрдите страшно ме болят от 4 дни,а зьрната ми изпькнаха,маи през деня ми се гади, :balk_159: а в  седнало положение ме опьва корема ниско в дясно.страхувам се да си направя тест за да не се полу4и само  :bfn:


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Цитат на: poli_markova
страхувам се да си направя тест за да не се полу4и само  :bfn:


е то какъвто и да е резултата ще си остане такъв независимо дали те е страх от него или не. аз лично предпочитам да знам. за добро или за лошо.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
13 ден след трнсфер,4 ден след поставяне на Прегнил.Не издържах днес сутринта и направих тест.Резултата-втора много бледа 4ерти4ка.Дали е хормонална реакция?Освен това пия Дуфастон и Естрофем.Имам леки болки от време на време в областа на яй4ниците.Днес ми е 32 ден от цикъла.Рано ли е да се радвам..... :roll:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Карелия, пиши повече...направи ли втори тест?? Стискам палци да е пак положителен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Четох статията защото съм новачка и да получа насоки някакви и мисля че тотално откачих  :roll: Ту си намирам симптоми, ту не си намирам, пък толкова се заричах да чакам спокойно!!! Остават още 4 дни в понеделник или ще ми дойде или (надявам се!) не, пък аз ще чета и ще се надявам  :D
*

    ve_si

Статията е страхотна и много поучителна.
аз тази статия доста честичко я препрочитах преди да забременея и всеки път бях твърдо убедена, че този път признаците са безпогрешни... :balk_144:  Когато наистина се случи, бях особено изненадана, беше обикновен ден, без никакви особени признаци...
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Вси4ките ми надежди се сринаха.В4ера цикала ми дойде.На 25 ден от трансфера .Гадост :cry:
Много съжалявам  :( . Бъди силна, не губи вяра и надежда! Вярвам, че в близкото бъдеще всички ще бъдем май-щастливите майки :blowingdust:  :bighug:  :balk_21:

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Мила, Карелия.Съжалявам за отриц. тест. Мисля си, че един ден тези от нас, които искат силно да станат майки, да дарят живот, ще станат. Аз вярвам в добрия завършек при теб. Сега не е станало, защото явно така е трябвало. Бъди силна и ще видиш, че скоро време ще се похвалиш с добри новини. Желая ти спокойствие и вяра.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Margaritka

  • *
  • 17
  • Не искам много - искам две.....
Да ви кажа момичета и аз се чудя ,ако забременея един ден какво повече мога да почувствам от описаните симптоми, защото всичко това ме връхлита с пълна сила всеки месец в деня след овулацията ми...Много е жестоко и за съжаление се лекува временно с ПРОТИВОЗАЧАТАЧНИ....
*
Вси4ките ми надежди се сринаха.В4ера цикала ми дойде.На 25 ден от трансфера .Гадост
_________________
Много съжелявам,
ти къде прави твоят трансфер?

Иначе за статията,
хубава е,но на моят въпрос бременна ли съм след трансфера отговор ненамерих.
В събота  сутрин познавам един човек който ще си прави тест за бременост :bfp1:  :!: :? !
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #88 -: Април 03, 2006, 01:47:23 am »
Здравей Дан4е,правих го при д-р Николов.Пиши какво стана с теб,направи ли теста в събота?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #89 -: Април 03, 2006, 07:29:27 am »
Здравейте момичета.Човек има много мечти,но една винаги е на прво място ,желая ви точно тя да ви се сбъдне!!! :lol:  :lol:  :lol: Adi[u[/u][/b][/i]
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #90 -: Април 03, 2006, 11:13:03 am »
:roll:  
Цитат на: kareliya
Здравей Дан4е,правих го при д-р Николов.Пиши какво стана с теб,направи ли теста в събота?


Здравей
правих тест вчера сутринтта,обикновен уринарен,излезе отрицателен!
Вчера изчислих че е точно една седмица,как калкулирам и аз незнам но,идващия петък ще трябва да правя кръвен тест в клиниката,напрегнато ми е защото съм на работа и сега ще трябва да телефонирам за да сменя датата тоест или в събота или в понеделник,мъжът ми ми заяви че го учудвам с поведението си,но ...
дали има надежда за чудо и кръвният тест да покаже различно от този вчерашния?! :roll:

Разкажи ми нещо за твоят опит,аз честно казано не съм много в час,с клиниките в България и не само...как да го кажа,май прекалено бързо свикнах на удобствата тук в Швейцария... :wink:
Твоят опит,кога го прави,и какъв е резултата?
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #91 -: Април 03, 2006, 11:19:52 am »
Цитат на: kareliya
Вси4ките ми надежди се сринаха.В4ера цикала ми дойде.На 25 ден от трансфера .Гадост :cry:

Извини ме за тъпия отговор преди малко,май още спя.
Много съжелявам,ако беше във възможностите ми щях да го изтрия!


Значи ако не бъркам и тоя път,
това твоят първи опит ли беше?
Моят е първи опит,имам познато семейство с 3 деца,първото е от икси втори опит,другите 2 по естествен път,че те ме подкрепят духовно.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #92 -: Април 03, 2006, 11:26:29 am »
Момичета, темата е "Първи признаци на бременност".
Нека не я разводняваме.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naj_mama

относно статията за признаците за бременност
« Отговор #93 -: Април 06, 2006, 21:32:31 pm »
Здравейте момичета. Аз навлизам от друга територия, в която от сърце ви пожелавам да встъпите в най- скоро време. :stroller: . аз имам вече дете и мога да кажа че статията отговаря напълно на признаците, но много е важно да не се вманиячавате в това, аз също чаках доста време да се случи и вече когато се бях отчаяла ТО стана. Така че горе главите и УСПЕХ..И от догодина ще си пишем в bg_mama. :lol:
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #94 -: Април 18, 2006, 16:21:16 pm »
Здравейте преди 2 месеца правих тест но нищо,миналия месец пак надежди и пак нищо,затова утре сьм на преглед.дано да сьм добре и в най скоро време ylinfant .Ве4е 8 месеца опитваме. Все си мислех 4е ще стане по бьрзо :oops:


*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #95 -: Април 18, 2006, 19:21:34 pm »
Цитат на: poli_markova
Здравейте преди 2 месеца правих тест но нищо,миналия месец пак надежди и пак нищо,затова утре сьм на преглед.дано да сьм добре и в най скоро време ylinfant .Ве4е 8 месеца опитваме. Все си мислех 4е ще стане по бьрзо :oops:



   Стискам ти палци всичко да е наред при теб Поли.И аз ,както и всички други момичета тук сме се надявали да стане от първите няколко пъти.Е ДА ама НЕ.Господ решил да чакаме с години.Така,че спокойно.Живота е пред теб.Поздрави и пиши за резултата след прегледа.
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #96 -: Април 21, 2006, 11:48:04 am »
Прегледа мина,назна4и ми изследваня на LH,LSH,пролактин,естрадиол,прогестерон и тестостерон.Кажете ми нещо за тези изследваня.Притеснява ме това 4е гинеколога ми нищо не ми каза,иска пьрво да види резултатите


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #97 -: Април 21, 2006, 12:35:11 pm »
Цитат на: poli_markova
Прегледа мина,назна4и ми изследваня на LH,LSH,пролактин,естрадиол,прогестерон и тестостерон.Кажете ми нещо за тези изследваня.Притеснява ме това 4е гинеколога ми нищо не ми каза,иска пьрво да види резултатите

На 3 ден от МЦ : ЛХ+ФСХ+Естрадиол
На 7 ден  СЛЕД овулация Прогестерон
За Пролактин и Тестостерон - няма значение денят
За Пролактина е важно да не се пипат,галят и т.н гърдите ( от това той може да се повиши )- добре е това да се спазва и няколко дена преди изследването.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #98 -: Април 21, 2006, 15:50:46 pm »
За какво са тези изследваня?Какво трябва да покажат и трябва ли да се притеснявам 4е гинеколога ми ми ги иска?


Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #99 -: Април 21, 2006, 16:06:16 pm »
Не трябва да се притесняваш, че ти ги иска....трябва да се направят, за да се види дали всичко е в норма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #100 -: Април 21, 2006, 19:20:27 pm »
Цитат на: poli_markova
За какво са тези изследваня?Какво трябва да покажат и трябва ли да се притеснявам 4е гинеколога ми ми ги иска?


Поли, много те моля, не спамвай темата, която е за коментари по статията "Първи признаци на бременност"!
имаме си цял отделен форум за въпроси като твоите - нарича се "Опити за забременяване" и стои на първо място в списъка на форумите. Пусни си там нова темичка с въпросче, така и повече хора ще може да ти отговорят по същество.
Отделно от това, въпроси като твоя са задавани многократно. Опитай се да поразгледаш по-старите теми, да потърсиш в архива с помощта на търсачката - изобщо, бъди добре дошла в тези форуми и се научи да ги ползваш максимално добре!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Надеждата, че този път е станало те подлудява.........и все пак никой не може да ти я отнеме....търсиш признаците по тялото си, мериш температура, внушаваш си разни неща и всеки път се молиш : Дано не ми дойде този месец, и когато това стане се срутваш безсилен, невярващ и питащ, и се чудиш как пак и от къде да намериш сили, да станеш и пак да се бориш .....и в един такъв труден момент все се намира някой който да пита : правите ли опити за бебе? И ти пак се чудиш от къде да намериш теа сили - да премълчиш или да отговориш подобаващо или просто да кажеш истината. Защо е необходимо излишно да преминаваме през всичките тези изпитания и трудности, да се каляваме, и да търпиме толкова много болка...... точно ние.
Съжелявам, че точно тук го написах това......емоционално...но съм на такава вълна...
Нека скоро всички ние открием всички тези признаци, и нека не спираме да вярваме, че скоро ще се случи това щастие и на нас :bighug:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Ванина ,когато ти чета думите все едно аз съм го писала!Мисля че много момичета изпитват тези чувства.Пожелавам на всички скоро тези чувства да се преобърнат в найпрекрасните изживявания в очакването на нашето слънчице!!!!! :bighug:  :blowingdust2:  :sunshine:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Ванина  :kiss: отлично разбирам какво имаш предвид  :(  
Пожелавам на всички момичета в Зачатие скоро да усетят разликата между "фалшивите" симптоми на бременност, които усещаме всеки път точно преди гадната М. да дойде и истинските симптоми :wink:


Ванина, преди около година написах подобен постинг тук! Едва ли ще го намеря, но не губи надежда!
Матей - 1.04.2006 г
*
Аз се чувствам по същия начин, като вас момичета! Благодаря, за това, че тук можем да споделим всичко и да срещнем разбираме! Когато мои познати ме провокират с въпроси от сорта "защо нямам деца", от известно време отговарям -"аз страдам от стерилитет". Реакцията е изумителна. Или се правят, че нищо не са чули, или казват "а, така ли?" и ме гледат като извънземна. В крайна сметка повече въпроси по темата няма. Само момичета като нас знаят какво е да живееш в периоди на надежди, очакване, разочарование ... какво е всеки месец да търсиш така желаните признаци...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
higia, и аз правя така - много е забавно, щото се чустват виновни, че са ти бръкнали в раната. А аз свикнах да живея с тази ситуация, не че съм накакъв дебил, но все пак времето на опити при нас е доста и няма как да не свикнеш с това! Трудно е понякога, но не си позволявам да се надявам често и толкова! Разочарованието винаги носи болка.
Успехи на всички!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Здравейте момичета!

Аз вече имам едно детенце на 3 годинки и сега имаме желание за още едно. Въпреки че вече съм преживяла всичките страхове дали ще ми дойде или не, сега пак е същото. Остава ми една седмица до цикъла и съм като побъркана. Преди не съм чела такива статии и някак си не съм търсила всички тези признаци, само съм се надявала всеки месец. Но сега откакто прочетох тази статия, откривам много сходни неща. И умирам от ужас какво ще се случи след няколко дни. Чудя се сали да си направя тест, но незнам дали толкова рано ще отчете бременност. Предишния път след като не ми дойде чак тогава си направих и бях в страшна еуфория, когато излезе положителен.
*
Рано ти е за тест. Устискай да ти закъснее поне 2-3 дни. Успех!
Първи признаци на бременност
« Отговор #109 -: Юни 05, 2006, 12:34:13 pm »
статията е много хубава. Но се притеснявам да не започна да си втълпявам някои отт тези симптоми :oops:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Първи признаци на бременност
« Отговор #110 -: Юни 05, 2006, 21:27:48 pm »
Цитат на: ted_
статията е много хубава. Но се притеснявам да не започна да си втълпявам някои отт тези симптоми :oops:


 :balk_21:
mnogo polezna e statiata
« Отговор #111 -: Юни 08, 2006, 18:17:49 pm »
Zdraveite,da mnogo sam dovolna 4e imam vazmojnosta da se zapoznaia sas simptomite ,zashtoto tri dena predi datata na moiat menstrualen cikal imah podobno nemenstrualno karvene-i ve4e mi zakasniava sas edin den,sashto taka gardite mi ujasno mnogo me boliat moje bi ot dve sedmici ,nemoga da razbera dali sa potamniali zashtoto hodia na sularium ot 5 dena, no bolkite v korema sashto gi imam kakto i v krasta. :idea: dano...........,namen radost kakto i na vsi4ki vas,mili4ki!
Цитат на: Lu
Здравейте момичета!

Аз вече имам едно детенце на 3 годинки и сега имаме желание за още едно. Въпреки че вече съм преживяла всичките страхове дали ще ми дойде или не, сега пак е същото. Остава ми една седмица до цикъла и съм като побъркана. Преди не съм чела такива статии и някак си не съм търсила всички тези признаци, само съм се надявала всеки месец. Но сега откакто прочетох тази статия, откривам много сходни неща. И умирам от ужас какво ще се случи след няколко дни. Чудя се сали да си направя тест, но незнам дали толкова рано ще отчете бременност. Предишния път след като не ми дойде чак тогава си направих и бях в страшна еуфория, когато излезе положителен.

Аз при първата си бременност направих тест повече от седмица преди датата на цикъла и имаше втора бледа черта, която стана явна един ден след закъснението
Re: mnogo polezna e statiata
« Отговор #113 -: Юни 16, 2006, 12:22:56 pm »
Цитат на: kaliglllua_79
Zdraveite,da mnogo sam dovolna 4e imam vazmojnosta da se zapoznaia sas simptomite ,zashtoto tri dena predi datata na moiat menstrualen cikal imah podobno nemenstrualno karvene-i ve4e mi zakasniava sas edin den,sashto taka gardite mi ujasno mnogo me boliat moje bi ot dve sedmici ,nemoga da razbera dali sa potamniali zashtoto hodia na sularium ot 5 dena, no bolkite v korema sashto gi imam kakto i v krasta. :idea: dano...........,namen radost kakto i na vsi4ki vas,mili4ki!

Какво стана? Направи ли тест? Болезнени гърди добре, но май трябва да прекратиш солариума...
zdraveite napravih testa izleze polojitelen sled tova napravih oshte edin test toi poso4vashe sashtoto +,(nali4ie na bremenost),taka spriah solariuma sled kato pro4etoh edin kup statii za tova kakvo netriabva da pravi bremenata jena ,hodih na genekolog no poradi tova 4e e tvarde rano i tia nemoje da vidi vse oshte nishto na video zon shte otida otnovo sled edna sedmica stiskaite palci vsi4ko da e nared sas ploda!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Цитат на: kaliglllua_79
zdraveite napravih testa izleze polojitelen sled tova napravih oshte edin test toi poso4vashe sashtoto +,(nali4ie na bremenost),taka spriah solariuma sled kato pro4etoh edin kup statii za tova kakvo netriabva da pravi bremenata jena ,hodih na genekolog no poradi tova 4e e tvarde rano i tia nemoje da vidi vse oshte nishto na video zon shte otida otnovo sled edna sedmica stiskaite palci vsi4ko da e nared sas ploda!


Стискам палци!
Дано да е станало чудото
:blowingdust2:  :babydust:  ylinfant  :babydust:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
:balk_177: denis blagodaria za pojelanieto!
Az go :blowingdust2: pojelavam na vsi4ki :balk_64: maiki uspeh,i pove4e viara zashtoto 4udoto sashtestvuva!
:bighug: pregrashtam vi vsi4ki silno  


Пиши на кирилица!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Цитат на: kaliglllua_79
zdraveite napravih testa izleze polojitelen sled tova napravih oshte edin test toi poso4vashe sashtoto +,(nali4ie na bremenost),taka spriah solariuma sled kato pro4etoh edin kup statii za tova kakvo netriabva da pravi bremenata jena ,hodih na genekolog no poradi tova 4e e tvarde rano i tia nemoje da vidi vse oshte nishto na video zon shte otida otnovo sled edna sedmica stiskaite palci vsi4ko da e nared sas ploda!




 :crossfingers:  :crossfingers:  :crossfingers: успех дано да е всичко наред!!!!Трябва да е наред!!!! :balk_602:  :balk_21:
Статията ми хареса
« Отговор #118 -: Юни 18, 2006, 16:37:47 pm »
Статията ми хареса ! :balk_602:
*
ако ми доиде и този месец ще откача не издържам вече тази една чертичка и този мц :evil: :evil: :evil: :bfn1: :BangHead: :BangHead:
Re: Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #120 -: Декември 07, 2007, 20:04:32 pm »
Ами при мен е странно, че повечето симптоми ги има, но втора черта няма.Обикновено започват да ме болят гърдите сидмица преди М, но сега ми направи впечатление, че ме заболяха 2 седмици преди датата.Знам, че е рано но направих тест и то два пъти, но само  :bfn1: Вече втори месец правим опити, но засега неуспешни, а толкова искам да го изненадам за празниците.Но надеждата умира последна.Надявам се този път да е станало, ако не продължаваме с опитите :goodluck:
« Последна редакция: Декември 07, 2007, 20:16:50 pm от polinalab »
Re: Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #121 -: Януари 12, 2011, 05:13:46 am »
zdraveite predi minuta se registrirah tuk i iskam da vi kaja 4e statiqta vi e mnogo hubava pojelavam kusmet na vsi4ki koito iskat da za4enat :) imam vsi4ki simptomi za bremennost bez povru6tane,no tozi dekemvri imah dva puti M. a zapo4nah da se sumnqvam predi 3 dni mnogo sum oburkana 6te moje li da mi kajete ne6to? Blagodarq predvaritelno :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #122 -: Януари 12, 2011, 13:49:45 pm »
gabito18, направи тест, след няколкодневно закъснение! Ако желаеш можеш да пуснеш кръвен тест в някоя лаборатория. Симптомите са относителни и се появяват различно при жените.

gabito18, Пиши на кирилица!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    baby girl

  • *
  • 1
  • бъдете оптимисти
Re: Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #123 -: Април 02, 2013, 14:34:05 pm »
здравейте и от мен сега открих този сайт и много ми харесва от желанието си да имам бебе и да съм бременна чета какво ли не..имам някой симптоми които ме карат да се надявам..успех на всички момичета които искат бебок :babbycarrage:
;)
Здравейте, бъдещи и настоящи мами! :) Много харесвам вашия форум и нямах търпение да дойде момента и аз да се регистрирам в него.
Имам следното вълнение по въпроса- възможно ли е да знам че съм бременна още на 3-4 ден след зачеването? Струва ми се странно да е толкова бързо, но все пак.... кой знае? Тази мисъл не спира да се вмъква в съзнанието ми.
Имам следните "симптоми"- пишкам ужасно често, пие ми се много вода (и двете неща са нетипични за мен). Става ми гадно при пътуване (а пътуването е ежедневна част от живота ми и никога не се е случвало да ми се гади). Много ми се спи и не ми се прави нищо... Нямам търпение да дойде момента за теста, но ми се струва адски далече... Моля ви, споделете мнението си!
Усмихнат ден на всички! 8)
*
Статията е страхотна и въпреки, че не е писано в темата над 120 дни аз реших да поздравя за добрата тема! Много е добра за всички момичета , които правят опити за бебовци...
*
не съм по темата, но моята кратка бременност приключи фатално, може би съм виновна пред момичетата тук.АЗ СЪМ ТИТИ и се извинявам на всички които съм обидила и огорчила, сега се сещам за Лали Таня и на всички други.Загубих бебето и ще трябва да понеса наказанието си.ИЗВИНЯВАЙТЕ
Въпреки, че е коментар от 2005г. се надявам, че вече имаш своето чудо...И НИКОГА за нищо не се обвинявай!!!
Здравейте!

За да опресня темичката ще добавя и аз моите симптоми.

5 дена преди датата на предполагаемата мм, всеки ден имах разстройство. Не можех да помириша месо, но доматите ми се струвахя най вкусни. Спеше ми се, а аз не спя по принцип. 3 дена преди цикъла имах положителен тест! :) Ураа ! Сега седмица по-късно пишкам по-често, обонянието ми се е засилило и гърдите ми са набъбнали с чувствителни зърна. Това е! :)

Надявам се да съм била полезна! :)
*
Това с тестовете ми е много странно. При едни не показва нищо или "невидима" втора черта дори след закъснението, а при други както в твоя случай показва още преди закъснението....  :?
*
Това с тестовете ми е много странно. При едни не показва нищо или "невидима" втора черта дори след закъснението, а при други както в твоя случай показва още преди закъснението....  :?
Няма нищо странно - зависи от това, за колко време оплодената яйцеклетка е преминала през тръбата и "харесала" място  за да започне имплантацията, което да доведе до покачване на ЧХГ. Времето е от-до (дни) и е напълно възможно това с уринарните тестове.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Ами честно казано, според мен е от теста! Бяхме на почивка в Гърция и там се купих Clear blue. Води се, че е много чувствителен и факт, отчете ми! Например януари имах 1 мисед и в деня на предполагаемата М ми отчете супер бледа черта. Та може наистна просто да отчитат по неска ЧГХ.  :wink: