0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Сигурно няма и да разбереш :wink: То обикновено така става :lol:
*

    Anonymous

не съм по темата, но моята кратка бременност приключи фатално, може би съм виновна пред момичетата тук.АЗ СЪМ ТИТИ и се извинявам на всички които съм обидила и огорчила, сега се сещам за Лали Таня и на всички други.Загубих бебето и ще трябва да понеса наказанието си.ИЗВИНЯВАЙТЕ
Мила Тити, много съжалявам за загубата!!!
Дано всичко се оправи и скоро пак да забременееш, да го износиш нормално и да си родиш бебчето!
*
Тити, не се самообвинявай! Нямаш никаква вина - толкова много пъти се получава така без нищо да зависи от нас самите. Природа... Ще забременееш пак, не се тревожи... Гледай напред!
*
Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #24 -: Април 01, 2005, 10:22:21 am »
Тити ужасно много съжалявам за това което е трябвало да преживееш.
Не се обвинявай нямаш вина, никой няма вина за това.
предполагам че трудно се преживява подобно нещо, но сега е време да си дадеш малко почивка и да мислиш за напред. Щом веднъж е станало пак ще стане.

Успех и късмет от мен!!!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Ася

Знаете ли, тази статия може да те направи параноик, просто защото много искаш да си имаш бебе, но същевременно много раждали жени не само че не усещат тези признаци, ами напротива дори и не разбират как се е случило.Освен това абсолютно всички признаци освен с бременност се обясняват и със стрес- че кой днес не е стресиран-малко глупаво ми се струва всичко това и малко плоско.После относно цветната бременност - моя приятелка установи че е бременна след като ходи на гинеколог, защото получи кръвоизлив, а не защото имала леко зацапване ....така че мили момичета в края на крайщата просто не обръщайте чак такова внимание - дано да  имате късмет.Пожелавам ви го от все сърце.
*

    Megi

Здравейте,
Аз искам да добавя и още признаци, които моето тяло даде, но аз не разбрах правилно и това ми коства много страхове и тревоги за бъдещето бебе:( Седмица след забременяването вдигнах температура 37 градуса. Направих си тест преди да отида на лекар и беше отрицателен!!! Най-вероятно е било твърде рано за него:( Лекарите ми намериха, кое може да ми повишава температурата след ренгенова снимка, куп лекарства /които не повлияха температурата/, още лекарства, още лекари и антибиотик. И така след теста бях сигурна че не съм бремена, не обърнах внимание на страното воднисто течение което ми се появи и отидох на генеколог когато получих силни сърбежи, придружени с бяло течение, каквото никога съм нямала. Поставих си диагнозата - гъбички и леко усъмнена в любимия отидох на преглед. Когато ме прегледаха на видеозон и видяха околоплодния сак се разплаках, защото не съм пила лекарства 6 години докато се надявахме да имаме дете и когато бях сигурна че не съм бремена си наваксах с лекарствата с години назад. И така, за себе си вярвам, че всичко с бебето ще е наред. А за вас момичета - оказа се сед като почетох тук и там, че освен симптомите изброени в статията то има и много, много други. Температурата, и вагиналните секрети са едни от тях.
*

    ellin

Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат на: ellin
Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.


няма вероятност да не си бременна при 2 положителни теста, така че - поздравления!
ако си бременна, мисля, че май не трябваше направление за АГ или при всички случаи джипито трябва да ти го даде без отлагане!
иначе, няма кой знае какво за изследване през първия месец. пази се от болести, не пий лекарства и това е...
но на твое място бих настоявала за направление поради факта на бременност. или пък отделете с приятеля ти 20 лева и иди на частен прием при добър гинеколог с вагинален ултразвук. все пак, бебето е по-важно от всичко останало, нали? 20 лева все ще отделите някак....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Еллин, поздравления!

Пази се и когато можеш отиди на преглед, трябва да се увериш, че всичко е наред, че е в матката и скоро че има сърдечен пулс.

Някои не ходят до 3-4ти месец на преглед, ама се препоръчва да се отиде по-рано, две седмици след закъснението примерно.

Успех!
Благодаря ти, Бени!







*
Цитат на: ellin
Статията е страхотна. наистина открих повечето признаци и заради това си направих тест - от новия, където го рекламират. два пъти излезе положителен. и така от две седмици. проблемът е, че сега си смених личния лекар и преди да мине един месец, той не може да ми даде направление за акушер-гинеколог. а на частно не мога в момента да си позволя да отида. много съм объркана - има ли възможност всички признаци да са налице, тестът два пъти да е положителен и да не съм бременна??! трябва ли някакви изследвания, какво да правя, докато отида на лекар. моля ви момичета, ако имате повече опит, да ми дадете съвет, тъй като и аз и приятеля ми едновременно сме радостни и паникьосани; а аз съм на 34 и досега някак си не съм си представяла, че може да стане толкова бързо.


БЪРЗО ПРИ ДЖИПИТО МОМИЧЕ.Ако го искаш това дете веднага на лекар.Първите месеци са най важни, особено на 34.До образуването на плацента.И много ,много се пази.Бях на малко повече от твоите години когато забременях и сега щях да имам дете на 4 годинки ,ако бях влезнала в болница.Една сестра ми каза: на твоите години не на видеозон да гледате, а два дни да ти закъснее трябва да си при нас. Успех мило момиче.Не ми се сърди, че ти се накарах.Лека бременност.   ylinfant
*

    ellin

:P  :smiley_abxb: благодаря на всички за съветите, отидох на лекар и наистина се оказа вярно! на ехографа се виждаше и се чуваше пулса. вече съм в осма седмица. наистина усещането е невероятно, да осъзнаващ, че в тебе има нов живот и да си мечтаеш, мечтаеш... не съм очаквала, че на тези години ще реагирам така, все едно, че съм малко момиченце и чакам нова кукла!  веднага си купих ръководството на д-р Спок за бременни и въобще се ограмотявам по въпроса, защото досега не съм обръщала внимание на тези въпроси :))) единственото, което ме притеснява, е че докторът ми каза, че ще трябва заради годините ми да е със секцио, а на мене ми се иска да си е нормално раждане, имам чувството, че всичко ще е наред и ще се справя. още веднъж ви благодаря, момичета и ви пожелавам и на вас подобно щастие.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Радвам се за теб.
А на колко си години?
*
В предпоследният си постинг е написала че е на 34;)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
:oops:  :oops:  :oops:
*

    joys

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #35 -: Август 04, 2005, 10:28:14 am »
Здравейте!
Статията наистина е много хубава и момичетата, които са я превели заслужават голямо БЛАГОДАРЯ :thankyousign: . А що се отнася до признаците май най сигурният си остава посещението при генеколога  :P
*

    damianova

много често
« Отговор #36 -: Август 13, 2005, 16:41:16 pm »
много често тези симптоми се бъркат с наближаващата менструация и жените само се разочароват. най-добре е, ако можете, да не им обръщате прекалено внимание. Успех.
*

    Zuzana

da da
« Отговор #37 -: Август 25, 2005, 13:48:04 pm »
takiva statii sam gi 4ela na angliiski i ve4e sam gi nau4ila naizust, samo 4e kato po princip si kato 4asovnik za mese4nia 4ikal i nai-nakraya polu4ish edno zakasnenie ot pove4e ot edna sedmica, i se 4udish kakvo stava i si mislish 4e imash vsi4ki simptomi, i takmo syadash da pravish testa i se okazva 4e ti e doshlo....
e, to nie ne sme pravili i opiti de, ama principa.....
mnogo devoiki v dalgogodishna vrazka si me4tayat da e stanala belyata i da vidyat dvete 4erti4ki, koito pojelavam na vsi4ki
 :coffee:
 :comm:
*

    Silviq

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #38 -: Септември 07, 2005, 09:10:02 am »
Статията е страхотна,само че при мен не се получава,защото всичките тези признаци аз ги усещам когато съм пред цикъл.
*

    Anonymous

Коментари по статия - Първи признаци на бременност
« Отговор #39 -: Септември 10, 2005, 02:04:59 am »
ИЗТРИТО!