0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #180 -: Февруари 13, 2015, 09:44:03 am »
Тук много хора смятат също така

чудя се, ти ли беше родила бебето си в къщи на килима?
Ще приема, че са ти свършили аргументите.

аргументи трудно могат да свършат по тази тема, а и ние с теб не водим изобщо дискусия - иначе щеше да говориш по същество и да прочетеш линка, който дадох, а не да си повтаряш мантрата.
затова по-добре приеми, че след горната информация съм преценила да не си губя повече времето с теб :) пък и околните могат да си правят съответни изводи...  :lol:

« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 09:47:56 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #181 -: Февруари 13, 2015, 09:46:03 am »
Рачо, проходимост на тръбите не е нужна, ако се прави инвитро, а спермограмата си е просто рутинна при такава процедура.
Не знам защо са ги пращали в Мадрид тези хора, но можеш да им помогнеш, като ги насочиш към добра според теб клиника - ти имаш впечатления и опит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #182 -: Февруари 13, 2015, 09:58:12 am »
Права си ,говорих за спермограмата,като фактор при мъжа. Проходимост,до колкото може да се направи извод за общо състояние,което естествено е неправилно.
Все пак се извиних за "аматьорския" въпрос. :wink:
Ще разбера какви са били изследванията им,и пак ще помоля за съвет тук,но моля ви,няма нужда от дискусии. :lol: В клиниката,която искам да ги посъветвам да посетят,мисля ,че ще получат по-достоверен отговор.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #183 -: Февруари 13, 2015, 11:01:46 am »
Рачо, проходимост на тръбите преди ин витро е ключово изследване, за да се изключи хидросалпингс. При това не какво да е изследване, а цветна снимка (хидротубация не върши работа). Разбери тяхното какво е, ще им спестиш малко евентуални тревоги.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #184 -: Февруари 13, 2015, 12:02:13 pm »
Рачо, за съжаление не можахме да ти дадем надеждата, която потърси. Разбира се, всичко е възможно, но шансовете са минимални.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 15:00:26 pm от jam »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #185 -: Февруари 13, 2015, 20:58:03 pm »
Без да навлизам в полемики какво, защо и как, само бих искала да споделя какво аз бих ги посъветвала, ако бяха мои приятели, а всъщност това е и нещото, което аз направих. Да изберат добра клиника с опит в ИЯР и с пациенти в тази възраст и да подадат заявление за донорска програма без да губят време. По донорска програма се чака ред поне половин година, през това време спокойно могат да направят няколко опита на ЕЦ (ако искат и имат финансова възможност) и винаги могат да се откажат от програмата.

Но да загубят в надежди половин година за да се окаже, че в най-добрия случай хубав ембрион не стига до 5-ти ден и едва след това да подават заявление и да чакат за донор, ми се струва излишно. А свикването с мисълта за донорска програма не е чак толкова непосилно, колкото може би изглежда на пръв поглед.

И още нещо - това, че донорските програми в България били безумно скъпи и непосилни е абсолютен мит. На тая възраст донорската програма вероятно ще им излезе по-евтино от стимулирания опит, който са направили.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #186 -: Февруари 13, 2015, 22:22:02 pm »
И още нещо - това, че донорските програми в България били безумно скъпи и непосилни е абсолютен мит. На тая възраст донорската програма вероятно ще им излезе по-евтино от стимулирания опит, който са направили.

подкрепям това мнение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #187 -: Февруари 14, 2015, 08:31:57 am »
Много ви благодаря. В тази посока клонях и аз. Ще ми изпратят всичките си изследвания и резултати,както процедурата по хронология и пак ще ви пиша за съвет.
Приятни почивни дни
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #188 -: Април 21, 2015, 21:12:48 pm »
Моля за коментар за резултатите ми /3-ти ден от цикъла/. Възможно ли е ин-витро?


LH mIU/ml - 14.1
FSH mIU/ml - 45
Estradiol pg/ml - 6
Prolactin μIU/ml - 220
Testosteron ng/ml  0.088  реф. стойности: 0.084 - 0.481
Антимюлеров хормон ng/ml 0.156 реф. стойности: 0.097 - 2.96

Това са и описаните референтни граници:

* доп. рефер. граници    LH           FSH              Estradiol            Prolactin    Progesteron    17-OH prog.
Фоликулна фаза      2.4-12.6    3.5-12.5    12.5 - 166.0    73.0-850.0    0.2-1.5    0.2-1.3
Овулаторна фаза    14.0-95.6    4.7-21.5    85.8-498.0    73.0-850.0    0.8-3.0    0.3-1.4
Лутеална фаза    1.0-11.4            1.7-7.7    43.8-211.0    73.0-850.0    1.7-27.0    1.0-4.5
Менопауза            7.7-58.5         25.8-134.8    5.0-54.7           11.0-400.0    0.1-0.8    0.2-0.9

Притеснена съм - моля кажете има ли някой опит с подобни резултати?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #189 -: Април 21, 2015, 21:27:03 pm »
Евиа, греша ли или антимюлеровия хормон ти е в норма? Правена ли ти е някаква стимулация предишния цикъл? Над 40 години ли си?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #190 -: Април 21, 2015, 22:17:02 pm »
На 42 г. съм
Да АМХ май е в норма, но от другите хормони 3 не са ок
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #191 -: Април 21, 2015, 22:19:41 pm »
Подготвям се за ин-витро, но не знам при тези резултати - някой има ли опит?
Притеснена съм.
Сега трябва да пия промолут, защото имам остатък от киста на десния яйчник.
Лекарят ми каза, че 20 дни трябва да го пия.
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #192 -: Април 21, 2015, 22:20:52 pm »
Притеснявам се за ФСХ, че е доста висок
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #193 -: Април 21, 2015, 22:32:22 pm »
За съжаление не съм компетентна да те посъветвам. Единствено знам, че не бих направила инвитро със стимулация, а без медикаменти (ЕЦ).
Фсх наистина е много високо, амх ми се струва че може би долната граница е 0,9, а не 0,09.. Задържан фоликул означава че 'има някой там', яйчниците ти произвеждат някакви фоликули което е добре...
Бих започнала проследяване за инвитро на естествен цикъл - това са няколко прегледа да се види имаш ли нов фоликул, развива ли се той, как се движат хормоналните нива и изобщо да се види ще има ли пункция. Ще заплатиш само проследяването, и рискът е най-малък.
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #194 -: Април 21, 2015, 22:35:09 pm »
Лили , защо не би направила инвитро със стимулация?
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #195 -: Април 21, 2015, 22:43:09 pm »
За съжаление не съм компетентна да те посъветвам. Единствено знам, че не бих направила инвитро със стимулация, а без медикаменти (ЕЦ).
В такъв случай - не съветвай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #196 -: Април 21, 2015, 22:48:24 pm »
Да - няма да е стимулация.
Лекарят ми каза, че ще ме стимулира с медикаменти.
Притеснена съм с тези изследвания.
Дано се получи :)
Аз бях при доктор Стаменов преди 2-3 г., но не ме стимулираха правилно.
Всичко беше много хаотично. Не планираха прием на медикаменти. Веднъж само ме подсилиха с 3 инжекции, иначе пиех Клостилбегит. При пункциите имах яйцеклетки, но или бяха в 1 или 2 фаза или презрели, като не се срещнах нито веднъж с ембриолог - всички разговори с тях бяха само по телефона. И след това ако се сетиш за някой въпрос трудно се свързваш и не ти обясняват.
Сега е минало време и ФСХ тогава ми беше 11-12, но сега е доста високо.
Като след 5 пункции и - 3/4 негодни яйцеклетки при болница Надежда първо ми предложиха донорска яйцеклетка /не че не съм мислила да пристъпя към този вариант, но някак си ми се появи недоверие/. И вече след като ми изписаха фолиева киселина при д-р Стаменов, но в скъпо опаковка с препоръката, че по този начин щели да се подобрят функциите на яйчниците се почувствах използвано добиче, което ги гледаше с толкова надежда, а там буквално я тъпчат най-безогледно /леко прикрито/.
Съжалявам - само ми загуби времето и ме хвърли в неправилна посока д-р Стаменов.
Сега ще правя опит при д-р Вакрилов в Майчин дом.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #197 -: Април 21, 2015, 23:53:43 pm »
Лили, киста не означава задължително задържан фоликул. При Естрадиол 6, силно се съмнявам да има такъв. ФСХ обаче е много високо, ЛХ също е над горна граница. Ева, пила ли си хормонални препарати преди и по време на изследването? Как така няма да е стимулация, но ще те стимулира с медикаменти? 
Може би е добре да споделиш малко предистория, за да стане по-ясна картинката.

Лили, много те моля, след като сама казваш, че не си компетентна, да не раздаваш категорични съвети, особено без да ги аргументираш. Влизаш, изцопваш гръмко "ама аз не бих еди какво си" и изчезваш. И потребителката се чуди какво й е на стимулацията и защо не трябва да се подлага. Моля ти се, несериозно е.

Ева, в твоя случай вероятно се касае за проблеми с резерва, вероятно изчерпващ или силно намален резерв /предвид стойността на ФСХ и възрастта ти/. При такава диагноза ЕЦ се практикува по-скоро за да се извлече информация за качеството на яйцеклетките и поведението им при евентуално оплождане, без да има намеса на медикаменти, т.е. реалното положение. В някои случаи ЕЦ може да доведе до добри резултати, но практиката сочи, че обикновено не се получават нещата без стимулация /това разбира се е строго индивидуално и се взимат предвид показатели от изследвания, хормонални нива и т.н, които САМО лекар може да интерпретира коректно/. В общи линии, тази информация е добра база, на която лекуващият лекар да стъпи, когато преценява как да подходи към процедурата, с каква стимулация, дози и т.н. Обикновено, при по-висока възраст на пациентката и силно завишено ФСХ, стимулация все пак се налага. За жалост, при тези два фактора, рядко може да се разчита на добро качество на яйцеклетката, без да бъде "подпомогната". Съжалявам за може би песимистичния пост, но това е реалността и е редно и в твой интерес, да си запозната с нея. Разбира се, всичко това ти ще обсъдиш с лекаря си и вие заедно ще решите как да подходите. Важно е да си наясно с принципните положения и да задаваш на лекаря си всички въпроси, които те вълнуват.
Не се влияй от мнения от типа "аз бих/не бих направил еди какво". Всеки случай е отделен и е добре да се следва максимата на Мели - "уважаеми пациенти, моля не си обменяйте диагнозите" :lol:

Лили, за пореден път в този форум те моля, когато раздаваш съвети и правиш заключения, да го правиш с ясната мисъл, че не си достатъчно компетентна, както сама изтъкваш и да не забравяш, че доста потребители тук също не са, но разчитат на по-опитните да ги насочат, а не да ги объркват.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #198 -: Април 22, 2015, 06:35:20 am »
Здравейте момичета,
Предисторията е че при мен има силно нагънати тръби - реално непропускливи.
При мен ми казаха, че заради възрастта и изследванията не е възможна стимулация, само ин-витро в клининака Надежда.
Преди 2-4 г. се опитвах със собствени средства при д-р Стаменов, но както споделих всичко беше хаотично, необмислено. Примерно чак на втората или третата процедура за пункция ми обясниха, че се гледа часът в който ти е дошъл цикъла и ако е след 12 на обяд се счита за първи следващия ден.
Един-два пъти включиха по 1-3 инжекции, но не помня с какво. В крайна сметка не се изолираха зрели яйцеклетки. Всичко това за период от няма и 6 месеца /5 пункции/.
Кандидатствах по програмата и бях одобрена и сега опитвам в Майчин дом. Лекарят ми каза, че ще подпомагат /не стимулират, както се изразих в преходния пост/ с медикаменти. За стимулация не сме говорили. Или може би и аз не разбирам значението на стимулация. В началото на май ми е прегледа.
 Иначе при мен имаше задържани фоликули през октомври и от тогава всъщност ги лекувахме. Бяха изчезнали февруари, но сега пак има някакъв остатък, затова пия промолут.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 06:57:45 am от Evia »
*
Re: Има ли забременели/родили момичета с ИЯР
« Отговор #199 -: Април 22, 2015, 07:46:07 am »
Evia аз също съм със високо ФСХ  и на 41 г,миналия месец ми правиха лека стимулация но имаше само три фоликула по 12мм,с един яйчник съм.Предложиха ми инвитро като последен вариант,решила съм че инвитро в Бг.няма да направя,запазих си час във Турска клиника в Истанбул,убедена съм че там шансовете са ми много по големи от колкото тук,там лекарите не предприемат нищо преди да диагностицират всичко много добре,не се хвърлят на сляпо пък каквото стане.
В момента пия DHEA по 75мг на ден за по качествени яйцеклетки https://www.centerforhumanreprod.com/infertilityedu/causes/highfsh/treatment/
пия и чай от цариче http://yuksekfsh.blogspot.com/
от тази статия си избрах при кой лекар да отида в Истанбул http://yuksekfsh.blogspot.com/2014/02/yuksek-fsh-dusuk-amh.html