0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Добро утро!
Здрава и спокойна седмица!
Есента се усети още снощи и тази сутрин дъжда напомни,
че цигаянското лято скоро ще прибере при себе си топлото време!

Нашата ясла има организационни проблеми и децата вече седмица не я посещават!
Има един "особен" натиск върху директорката!Дано се пребори жената!
Как работи година и половина, събра персонал и сега се сетиха да я скъсат от проверки
и предписания  :?
Най-неприятното в случая е съвпадението с отварянето на нова до нас, която в момента набира деца.
Това придава еднин особен горчив вкус как в България се случват нещата.
Може да е просто съвпадение, незнам. Така добре посвикна Митака.

Махаме и шишетата през ноща, не не бъркам шишетата...
Положението бе неудържимо, мокър, преобличане, нервност.
Неспане от никой, зов за "Меката" поне по три пъти на нощ.
Баба му, да е жива и здрава , май ще успее...
Спи при него и щом почне да търси мляко го успокоява.
Внедрихме за целта една Катерица (милото животно),
която отнесла шишетата и му е оставила само едно за вечер преди лягане
и едно за чайче преди обедния сън и това е!
Обикаля прозорците да търси "Катата"( в превод- катерицата)
която дошла "кок-кок"(скок-скок) и "нанаааааа сут" (няма шишета)! Дано успеем!
През деня седи една чаша със сламка на масата с водичка
и като е жаден мине и си пиине!
Не ми се струва нормално да пие толкова, а той стигаше до 3л на денонщие.

Здрави да сте всички и успешна нова седмица!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2009, 10:34:00 am »
Мишанка, какво е пил Митака по 3л?
Дано скоро имате яснота с градината!

Ние преди 2-3 дни ходихме за първи път на бебешка люлка и на Марти много му хареса. Направо паднахме с баба му, като го сложихме и той започна да се засилва сам и си направи голяма амплитуда и си я поддържаше ритмично - ще каже човек, че се е люлал години преди това :lol:
Аз след месец се връщам на работа :? да видим как ще ми понесе.

Хубава седмица на всички :D
Благодаря ти, Бени!







*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2009, 10:40:46 am »
Фреши, основно чай, вода скоро пропи и то със сламка.
И мляко разбира се, но съм гледала да не е повече от 600 мл на ден.
Сега давам само 200-220 мл вечер преди да мием зъбите.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2009, 10:47:13 am »
Здрава и весела седмица и от нас! :)

Ех, Мише дано успеете с млякото и нощното хранене, иначе като мен ще организираш нощен млечен бар ;). Ели и тя е голямо млекопитаещо, все и обяснявам, че баща и няма млекоцентрала ама не ми вЕрва, е не стигаме до 3 литра ама един си го подържаме, а има дни в които и повече пие.
А това с яслата е много неприятно, дано скоро се оправят нещата. При нас най-после затягат мерките и са сложили табелка, че няма да приемат сополиви деца, че иначе така ги водят и здравите и те се разболяват. Днес съм на родителска среща да видим какво ще ми "похвалят" ученичката. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2009, 10:55:26 am »
Хубава седмица и от нас!
Мише, успех с отказването от млякото и дано скоро си имате ясла!
Фреши, желая ти скорошна адаптация с работния цикъл :( Ееееех, хубаво е да си имаш баби :D При мен скоро не се очертава да се завърна сред работещите..Ама здрави да сме, може пък да извадим някакъв невероятен късмет догодина с яслите :wink:
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2009, 11:06:54 am »
Здравейте и от нас! Хубава седмица ви желаем!

mishanta, успех в начинането  :lol:
Фрешка, кой ще ти го гледа Марти? Как го организира?

Аз миналата седмица подадох молба за ясла и сме под номер 124  :D , което се оказа, че е добре. Живи и здрави догодина есента имаме шансове  :D

Аничка, защо е така? Това ясла към ОДЗ ли е? Нашата е отделна от ОДЗ и уж единствен критерий е реда на постъпване на молбите. Да видим...
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 11:18:49 am от midge »
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2009, 11:10:32 am »
Нека макар и хладна, тази седмичка бъде здрава, уютна и успешна за всички ни!
Мише, Вероника цяло лято се скъсваше да пие вода, бабите много се шашкаха, аз си и давах всеки път като искаше "пий пий". По 6-7 шишета от 330 мл съм и наливала,без да броим сутрешното и вечерното мляко. Сега, като захладня сякаш понамали дажбите. Стискам палци млечният и ясленият ви проблем скоро да намерят успешно разрешение!
midge , ние от преди лятото бяхме N5, с всяка изминала седмица растем, но назад...сега сме N8 :(
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2009, 11:35:55 am »
Здравейте,

Някой може ли да ми препоръча педиатър в района на Лозенец?
Трябва да се ориентирам вече, а нямам никаква идея.
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2009, 11:44:45 am »
Привет и от нас. Хубава седмица и дано има още слънчеви дни.  :D  

При нас ще е зъбопробиваща :lol: След 6 месечни мъки, най накрая горните зъби прозират и от опита миналата седмица с последния долен може и да се озъбим тия дни  :D

Фреши и ние вчера пробвахме люлка и то не бебешка, останах изненадана. Андрея се хвана с 2 двете ръце и сама се люля. Беше ме страх да не падне и я държах в началото, хареса и  :lol:


*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2009, 14:33:44 pm »
като стана въпрос за мляко - какво мляко давате на "големите" деца - над година и половина? АМ или нормално? Пастьоризирано или UHT? Емо пие Верея 3%, ама все се чудя. Иначе пие от него, щото аз го харесвам на вкус.
Мише, успех с отказването, лоша катерица :lol:

ама вие много сте закъснели с люлките, Емо на тази възраст вече не ги харесваше :) иначе почна да се люлее на 6-7 месеца.

Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2009, 14:37:54 pm »
Зравейте,милички!
Толкова съм развълнувана..,не мога да си намеря място от щастие..Преди час видях  :bfp: Веднага пуснах кръвен тест и след час чакам резултатите..
Стискайте палци,моля ви!  :bighug:
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2009, 15:41:03 pm »
Привет и от мен!
Видях,че предната седмица сте обсъждали ваксините,а ние тия дни ще си правим реимунизация с Пентаксим.Но като чета колко я хвалят Преванара и много ми се ще да й сложа и нея,та въпросът ми е дали могат и двете ваксини да се поставят,в различно време разбира се и дали ще покрият различни щамове?Вие какъв съвет бихте ми дали?
п.п. Честито Sun-sun и стиснати палци всичко да е ок и да си гушнеш едно сладко бебоче!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2009, 16:14:51 pm »
SunSun, успех! :D

Мидж, ще разчитаме на баба :D Добре де, за яслите не се ли кандидатства като в градините? Мислих, че вече няма класиране по ред на молбите.

Да ви питам нещо друго, досега преварявам вода за Марти (от чешмата). Мисля да спра да преварявам. Какво да давам - Девин изворна? Колко време след отваряне ползвате бутилка и слагате ли я в хладилник, или няма нужда? Ползвали сме няколко пъти бебешка вода Хип, ама е много скъпа.
Благодаря ти, Бени!







*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2009, 16:15:02 pm »
здравйте и от нас.Весела седмица и здрави дечица!

Ние продължаваме да сме болни и 3-та,направо ми писна вече.Жоро миналата седмица цялата не е бил на ясла и днес пак не го пуснах.Значително са намалели сополите ,но все още има и не ми се ще да го пускан недоизлекуван.В мамата четох тема по въпроса за сополите и яслата и съм в потрес направо.Според голяма част от майките,сополите не били признак на болно дете ,нищо им нямало щом има само сополи и не било причина да не ходи на ясл/градина.

Мише,успех в борбата с лошата катерица,дано тя не се предаде. :lol:

sun-sun ,честито ,дано всичко е наред!

Пипи,аз още давам АМ.Иначе слагам и разни кремове,торти и други неща му правя с обикновено.

dekiki,това са си 2 съвсем различни ваксини.Не знам тук дали ги слагат заедно,но в Белгия на Жоро му слагаха Превенара в същият ден с другата ваксина.

Ние още преди 2 месеца прябваше да направим реимунизация,но Жоро или е болен или не сме тук,да видим кога ще стане.Освен това педиатърката ни иска да му сложи Пентаксим,а аз искам Инфанрикс ,защото предишните ни имунизации са с него.
Гледам,има желаещи да се връщат на работа.Мен пък никак не ми се ще,искам още да си гледам Жорето и хич не ми липсва,но пусто безпаричие..

Фреши,аз не съм преварявала,давах си изворна вода(в белгия имаше бебешка специално).Отваряме една голяма туба 10л. и си пием и ние от нея,та заминава за 2 дена и не я държа в хладилник.
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 16:20:50 pm от z22 »
<br />
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2009, 16:39:45 pm »
Фреши, в яслите към ОДЗ е като за градините, а в тези, които са отделна ясла се записва по "стария" присъствен начин. Минералните и изворни води не ти трябва да са в хладилник. Според нашата педиатърка девин розова и торн спринг розова е добре.
Зори, пожелавам ти да се оправите вече.
Малина, дано се озъбите скоро  :lol:
sun-sun, успех!
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #15 -: Октомври 12, 2009, 17:16:17 pm »
И аз исках да сложим на дребната Превенар, но нещо личната тогава ме отразя  :? сложихме само Пентаксим. Не съм и настоявала де :oops: Мисля си догодина лятото дали да не и сложим преди да тръгне наесен на ясла. До колкото четох в темите на Бърди след годинка се слагат 2 дози, а след 2 навършени една доза. Пък като ви чета сега излизат и нови ваксини и съвсем незнам какво да правя  :oops:

Мише, успех с отказването на среднощните хранения. Ние все още се кърмим около 4 сутринта и се чудя как ще го отбивам моето млекопитаещо след няколко (7-8) месеца  :lol:
« Последна редакция: Октомври 12, 2009, 17:21:04 pm от Малина »


*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #16 -: Октомври 12, 2009, 17:29:31 pm »
Зори,точно това ме интересуваше,дали има смисъл да й слагам и двете ваксини.Сега остава педиатърът да е съгласна де че иначе ще трябва да й я слагам на друго място.А на на Жорето пожелавам по-бързо да се оправя и по-малко болести изобщо!
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #17 -: Октомври 12, 2009, 18:07:59 pm »
Мидж, това за яслите и аз не го знаех, че става така. Тук до нас има една, която е само ясла, ще взема да отида да питам, макар че предварително предчувствам какъв ще е отговора :x /май съм закъсняла/. Ние също пием розова девин, като редувам с преварена от чешмата. Един наш приятел фармацевт ни навива да слагаме Синфлорикс, но ние с таткото сме на мнение, че не ни се тормози детето. Верно, че не е излишно, ама..то от толкова ваксини на мен ми се зави свят, а за нея незнам...Иначе слагаме пентаксим.
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #18 -: Октомври 12, 2009, 18:43:41 pm »
Ние все още се кърмим около 4 сутринта и се чудя как ще го отбивам моето млекопитаещо след няколко (7-8) месеца  :lol:

Малина,
и моето дете се пробуждаше за кърмене към 3-4часа до година. Постепенно това будене се изтегли към 4 - 5 часа.., като продължи до към година и 5 месеца. Сега вече не се буди за кърмене, но въпреки всички пак си има изключения. :wink: Ако вечерта не е хапнала добре, щото е малко злоядичка, ме вдига към 4-5 - 6 часа. Различно е.

А ваксините са ми любима тема. :) Аз съм поставила на дететоосвен Пентаксим, Превенар и Ротарикс, макар и със закъснение, но си ги има.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #19 -: Октомври 12, 2009, 18:45:12 pm »
Нуну не си закъсняла, документи само за Ясла се подават в първия работен ден на новата година на място.
Така беше тази, но аз не изпратих мъжа ми на 05.01 в най-големия сняг през ноща в 2-3 часа да се реди,
за да бъде по-напред и така отпаднахме!А и си мислех да си го гледам до 3 г,
 но после друг "акъл" ни дойде и така!

Фрешче, приема за ОДЗ (Ясла+Детска) става на
ТУК-Информационна система за обслужване на детските градини.
За водата момичетата са ти казали, слагаш на голяма "бачонка" розов Девин
или Thorn Spring една помпа и си воала!
А за работата лека адаптация и за теб, и за Мартушко!

Зори, бързо да се оправя Жори!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)