0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #60 -: Октомври 14, 2009, 14:52:58 pm »
Колето  :balk_21: и да не го подозираш с тоз поглед невинен са най-тънките познавачи на флирта.
Ша знайш, Фусита!Някой ден ке добия иНфаркт от смях с твоите разкази!

Ани4ко и на нас ни искаха Спин и Васерман,
аз имах от преди трансфера в Клиниката, него ползвах!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #61 -: Октомври 14, 2009, 15:22:16 pm »
Само да допълня за кандидатстването чрез системата не е необходимо да има 10 навършени месеца. Бях се подвела и аз  :( и късно записах Андрея след 2-то или 3-то класиране през месец май (Андрея е родена 08.12.2008). Идеята ми беше да я пускам септември 2010 и не я регестрирах още в началото защото невиждах смисъл.
Бях разбрала погрешно, че ако няма навършени 10м към началото на септември няма да ни приемат, но не е така. Може да се кандидатства и ако случайно имате късмет, дирекора/ка на ОДЗ ще ви пазят мястото до навършване на 10м. Другото което ми казаха мой приятелки, че детето трябвало да е проходило стабилно.

Дано променят малко правилата за прием, защото в желаните от мен ОДЗ-та ми направи впечатление, че 80% от приетите са по социални критерии или деца с предимства (с по 9 или 10 точки). В ОДЗ-то на ул.Белмекен например за набор 2008 бяха обявени 20 места приели са само 4 деца с 8,2точки, а това е масовия случай.  :(
« Последна редакция: Октомври 14, 2009, 15:25:53 pm от Малина »


Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #62 -: Октомври 14, 2009, 15:30:23 pm »
Фусииии, браво на Никола! :lol: Опасен е! Много ме развесели!  :lol:
Уникално и страхотно дете е той! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #63 -: Октомври 14, 2009, 15:35:09 pm »
Ох, Фуси сълзи ми потекоха... нацелувай го тоя сваляч от мен!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #64 -: Октомври 14, 2009, 15:42:25 pm »
Фуси, много се смях на разказа ти!  :lol: :lol: :lol: Да ти е жив и здрав Никола - невероятен е! :)

За яслата на нас ни искаха Васерман на единия родител, но по едно време са искали и на двамата. Спин не се иска и мисля, че е забранено да се иска...
Малина, аз до колкото си спомням 2008 година чрез системата можеха да кандидатстват деца навършващи 10 месеца към 1 септември съответната година и мисля че е все още така, защото тая година Стефан нямаше право да кандидатства. А другото че яслите са за деца от 10 месечна възраст, ами аз не виждам как някое дете може да тръгне на 10 месеца при условие, че поне в нашето ОДЗ искаха да е проходило детето и да има поставена ваксина Приорикс, която се бие на 13 месеца.

Забравих да честитя на християнчетата  :oops:, нека и зло да ги забрави и да са много здрави! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #65 -: Октомври 14, 2009, 15:47:41 pm »
Това което не знаете за българските крави /случаят ми е известен от гледна точка на моята професия, за да не ядосам някой, няма да пиша каква/. Та в БГ законът е, че големите производители на мляко трябва да изкупуват мляко от регистрирани земеделски производители с ферма първа категория. Да де, ама не - един на десет души в селото се регистрира, за да набави количество глави добитък прави негласна партия с още един и двама съселяни. После още един и двама съселяни, умножени по десет предават млякото на големия производител на млечни продукти под шапката на единствено регистрирания земеделски производител, който отговаря пред закона , ако се открие нередност в млякото...Като разбрах за кви цифри в лева и литри се говори в конкретния случай, свят ми се изви...

За водата - купувам все още девин розов етикет.Не че и тя не е като в един стар лаф "чешмяна , от маркуч". Не знам до кога ще я купувам, защото доколкото знам фирмата е обявена за продан.

Добро утро лейди, ти сега ли го разбра.  :D То това си е от години и не само за млекцето. Едни си вадят всички документи , внасят ДДС и тем подобни, а колко "пройзводители" на банани и цитруси има на зеленчуковата борса в Дружба няма да ти обяснявам.... На нас наема за склада ни е 3000 лв, те дават 10 лв и се плясват с камиончето. Нямат разходи за работници, счетоводство, трудова медицина, Тръжни дневници, входящи дневници, питам къде и е санитарния възел и топлата вода, къде са и сертификатите и фактурите, стайте за почивка , осигуровките.... Колата има ли разрешение от ХЕЙ за превоз на хранителни продукти, пътни книжки?
Как тези хора минават данъчни проверки? И на следващия ден са си пак там и пак си продават  8O. Затова си мразя държавата, нищо в нея не е както трябва..

Фуси голям сладур е Никола  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #66 -: Октомври 14, 2009, 16:10:24 pm »

За яслата на нас ни искаха Васерман на единия родител, но по едно време са искали и на двамата. Спин не се иска и мисля, че е забранено да се иска...

Забравих да честитя на християнчетата  :oops:, нека и зло да ги забрави и да са много здрави! :)

Гери, грешката е моя! :oops:
То и на нас само Васерман искаха, ама моето изследване си бе пълно ,
даже сестрата се впечатли, че имам пълна вирусология, ама не и се обяснявах причината!
Нали го прие, че беше с даваност повече от 6 месеца.

За мой срам и аз пропуснах Минините Юначни Християни, да са живи и здрави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #67 -: Октомври 14, 2009, 16:20:35 pm »
Гери, аз говоря за тази година 2009 към 1 септември нямаше и 9м да имаме.  :wink:
А Стефко няма как да може да кандидатства защото е набор 2009.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #68 -: Октомври 14, 2009, 18:24:04 pm »
В групата на Жорко има две дечица,който сега са по-големи от него,но са  тръгнали на 11м. на ясла и не са можели да ходят - там са проходили.Сега и така добре говорят ,като големи хора.
Жорето днес ревна още като видя яслата,но после не е плакал чак толкова много.Като ходих да го взема беше тихо,никой не плачеше,но като разбра че съм дошла и ревна.Успокои се за секунди обаче,та имаме напредък. :D
При нас приеха 6 деца,но само 2 бяха с 8,2 т. и Жоро беше последен в списъка,като са го приели,чрез някакъв жребий.
<br />
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #69 -: Октомври 14, 2009, 21:07:04 pm »
Зори, Браво на Жорко :-) Иначе сте имали голям късмет с този жребии и затова те гледат странно като казваш, че са ви приели в ОДЗ ;-)


*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #70 -: Октомври 14, 2009, 21:35:30 pm »
Мими, честити ти християнчета, да са ти живи и здрави бандитите.
Фуси, браво на Никола, страшен баровец.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #71 -: Октомври 14, 2009, 22:43:52 pm »
Как тези хора минават данъчни проверки? И на следващия ден са си пак там и пак си продават  8O. Затова си мразя държавата, нищо в нея не е както трябва..
[/quote]

Добрата новина е, че дойдоха при мен по ДРА за начислен ДДС за три години назад в размер на над 50000 лева. Тъй че има светлинка в тунела.

Фани, тази вечер все се сещам за Колето.
Не съм го споменавала до сега, но ще си имам явно снаха блондинка. Моя син като види руса кака /по възможност тийн с гол пъп и завидна гръдна обиколка/ забравя за придружаващия го родител и хуква подир каката.
Имах следната случка в градинката : гаджета тийнове , които са се гушнали. Каката - по горното описание. Моя застава пред двойката на година и половина и почва да чупи стойки и да пуска един примрежен поглед. Каката пърха с мигли, а моя син бута баткото да се маха. Баткото му обяснява, че каката е заета, а тя гледа сина ми и казва, че може и да не е заета вече ...То майтап, майтап, ама ...
Друга запомняща се  случка беше на една детска пързалка с една Виктория, три годишна, с която само дето не се целунаха ...
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #72 -: Октомври 14, 2009, 23:17:49 pm »
много се смях на малкия голям баровец Нико :lol:

за изследванията за яслата - ние ги направихме в лаборатория Рамус, кръвта и урината излизат следобед на същия ден, а акото на следващия ден. Можеш да си видиш и разпечаташ резултатите онлайн. Много бързо и удобно, с две ръце я препоръчвам, нищо че звучи като реклама, просто знам мои познати колко се мотаха и обикаляха. тук има координати на центровете, където се взимат изследванията, има на доста места в София и страната.
Направлението го дава педиатъра на детето, на добра воля. На една съседка й отказа педиатърката, 51 лв. излиза.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #73 -: Октомври 15, 2009, 00:26:22 am »
и ние в Рамус ги правихме ,педиатърката ни даде направление.
Голям образ е Колето,много се смея с него и разказите ти Фусинка. :lol:
<br />
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #74 -: Октомври 15, 2009, 09:24:28 am »
Много ме разсмяхте тази сутрин със сваляческите истории на Колето и Вики. Да са ви живи и здрави!

Сърдечни поздравления и за новите християнчета!

Бърза адаптация на дечицата, които сега тръгват по ясли и градинки.
z22, това с леекото помрънкване, щом те чуе Жори, че си дошла да го вземеш - нормална реакция е, цял ден се е сдържал да пази поведение и му избиват емоциите, като види мама. Диманка е супер-адаптивна, пу-пу, само за Деси на Стефи съм чувала толкова безболезнено да е минала адаптацията, но и при нея имаше около 2-3 дни, в които се разплакваше точно така. Може да очаквате и 1 до 3 седмици повишено глезоткане и мрънкане у дома, пак по същата причина. Ако е само реакция на свикването, ще мине скоро.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #75 -: Октомври 15, 2009, 10:55:04 am »
Фани, тази вечер все се сещам за Колето.
Не съм го споменавала до сега, но ще си имам явно снаха блондинка. Моя син като види руса кака /по възможност тийн с гол пъп и завидна гръдна обиколка/ забравя за придружаващия го родител и хуква подир каката.
Имах следната случка в градинката : гаджета тийнове , които са се гушнали. Каката - по горното описание. Моя застава пред двойката на година и половина и почва да чупи стойки и да пуска един примрежен поглед. Каката пърха с мигли, а моя син бута баткото да се маха. Баткото му обяснява, че каката е заета, а тя гледа сина ми и казва, че може и да не е заета вече ...То майтап, майтап, ама ...
Друга запомняща се  случка беше на една детска пързалка с една Виктория, три годишна, с която само дето не се целунаха ...

А така!!!
До всички момичешки мамми:

Да не кажете после, че с Лейдито не сме ви предупредили ... :wink:
Казваме ви отсега - да си знаете  :lol: :lol:
Не можем спря младежкия устрем
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 10:57:15 am от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #76 -: Октомври 15, 2009, 12:09:40 pm »
Благодаря за пожеланията!
Мише, че са Минини - Минини са, ама неофициално още. Засега са Мимини  :lol: :lol:
Големи свалячи тези батковци  :lol: Ще видим и нашите младежи как ще са, засега обаче тях ги свалят  :wink:
*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #77 -: Октомври 16, 2009, 09:43:06 am »
Момичета, имам следното питане, ако някой си е имал вземане даване с трета градска болница (кардиологичната)... с часове ли са прегледите или си отиваш с направлението и влизаш според реда на опашката. Дали са направление за племенника и брат ми са звънили в болницата да запишат час, от там са им казали първо, че чак за януари можели да ги запишат, после им казали да идат на 28 октомври от 8 до 12 часа. Ама честно да ви кажа не ми се иска да бият толкова път с двумесечно бебе и да висят пред някой кабинет и да не могат да влязат само защото другите ще имат час, а те не. Накарах ги да звъннат втори път и пак са им казали, че няма часове, но аз се замислих, че там се опитах да мина на фетална ехокардиграфия 2007 и пак уж беше без часове, а се оказа че другите имат и аз не можах да вляза. Другата седмица сигурно ще ме избият лудите и ще ида на място ама в това гадното време не ми се размъква Стефан... Благодаря ви предварително!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #78 -: Октомври 16, 2009, 10:31:25 am »
Мармотче, този номер на регистрация, според който сега има класиране при равен брой точки, кога се получава - при откриване на профил или при кандидатстване за определено детско заведение? Логично да е второто? и тогава има ли смисъл само да направя профил сега, при положение, че сега е рано да кандидатстваме за детска? Тази допълнителна точка за деца, ходили на ясла, факт ли е, по мои спомени само се дискутираше?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #79 -: Октомври 16, 2009, 10:33:02 am »
Гери, ако това е тази болница, която се намира до спирка Вардар на Метрото.  :oops:
Мой колежки на едната и правиха някаква кардиологична операция, а другата имаше някакъв проблем по време на бременността ходиха там и си спомням, че си бяха записали час. Инфото ми е старо от 2007г. , но ходиха при определен доктор.
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 10:48:22 am от Малина »