0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #100 -: Октомври 18, 2009, 10:02:18 am »
Фреши, 3 т. се дават за ОДЗ-то, което сложиш на 1-во желание, 2 за 2-ро и 1 за 3-то. така стават 5+3=8 т. ..


Мерси Пипи, сега ми се изясни. Странно, толкова четох за тия критерии, никъде не го бях прочела това.

Малина, мисля, че е достатъчно единият да си смени адреса, поне както е описан допълнителния критерий, така изглежда.
Благодаря ти, Бени!







*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #101 -: Октомври 18, 2009, 10:14:53 am »
уф, това е пълно безумие...
а в другия вариант, в който подаваме молба детето да тръгне с по-големия набор, означава ли, че после ще трябва да тръгне в първи клас на 5 г.? :?


Не, детето има право да кара две предучилищни групи , една в градината и една в училище.Същото е за по-големите деца те могат да не карат 3-та група, а от 2-ра директно да се прехвърлят в предучилищна, за да не тръгват в първи клас на 8 години.
Абе всичко е голяма манджа  :?
Re: Втора октомврийска седмица - есенна 12.10-18.10.2009!
« Отговор #102 -: Октомври 18, 2009, 14:26:34 pm »
И като социалните са под квота, защо всички са на обща опашка, или така ми се струва? От опашките останах с впечатление, че само за дечица със СОП има квота?

Мармотче, в нашия случай, от практическа гледна точка, сигурно е добре да кандидатстваме за втора яслена група към ЦДГ-то, което ни интересува? Едва ли ще ни приемат, пък можем да вземем някакъв по-ранен номер.
А има ли случаи децата да се записват фиктивно в ясла с цел да получат това предимство?

Социалните бяха под квота само за първото класиране, сега опашките са общи. Понеже отблизо следих ситуацията тогава, поне в нашия много натоварен район, социалните квоти не се запълниха и тогава на 2-ро класиране влязоха доста деца от общите опашки на местата, които на 1 класиране бяха запазени за социални случаи. Сега всички са на една опашка, което пък обикновено автоматично изстрелва на челни позиции новопоявили се дечица със социални точки. Аз лично подкрепям това, защото повечето социални критерии са сериозни - за деца полу/сираци, за отнети родителски права, такива деца наистина са в много по-голямо затруднение от нас. Умишлено не се полагат точки на деца от социално слаби семейства, защото доход твърде лесно се фалшифицира. Същото важи и за самотни майки - над 50% от децата, родени в последните години, не са родени в брак, но родителите живеят на семейни начала, такова дете не е в по-различна социална ситуация. Дават се по регламент само ако са отнети права на другия родител и ако детето е документирано като дете в риск от агенциите, които се занимават с това.

Фреш, за ясла 2 може да се кандидатства само в ОДЗ, в ЦДГ започват от 1 група :) Но самото кандидатсване за ясла 2 е загубена кауза, много малко места се обябяват за ясла 2, т.е. конкуренцията е много голяма. Освен ако нямате баба, работеща в детска градина (за това се полагат 3т. и децата почти винаги влизат).
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 14:28:29 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07