0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #120 -: Май 07, 2013, 22:59:04 pm »
Вярвам, че ако лекаря прецени, ще се пуснат изследвания. При мен кървенето продължи известно време(беше по-скоро като зацапване), пих си хапчетата и следяхме бебето.  ЧХГ не са ми пуснали, но го гледаха на Ехограф, появи се пулс, растеше си.
Боби лежането не знам с каква цел е било, аз спях почти постоянно и нямах сили и да се изкъпя.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #121 -: Май 08, 2013, 00:40:00 am »
Аз съм жестоко потресена от лекарите тук....една позната ми каза че частния лекар не правел изследвания за ЧХГ, само прегледи правел с ултразвук или вагинален ехограф...чак 4-тия месец щяло да ми пускат такива изследвания, ми че аз до тогава може да съм умряла...я от кръвозагуба я от некадърност...
ЧХГ се изследва дори върху теста, на които пишкаш, но понеже не ти дава цифра, а само + или - затова следят с кръвен дали се удвоява през 2-3 дена. Това удвояване е в начална  бременност, така че за някакви други изследвания ти е казала познатата ти.


  
Re: Кървене при бременност
« Отговор #122 -: Май 08, 2013, 14:30:50 pm »
Благодаря ви много момичета! След два часа съм на лекар..ще видим какво става, зацапването ми е слабо, на моменти се позасилва но за кратко..ох .. :S
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #123 -: Май 08, 2013, 18:53:00 pm »
Айде стискам палци и пиши после!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #124 -: Май 08, 2013, 21:06:20 pm »
Благодаря ви много момичета! След два часа съм на лекар..ще видим какво става, зацапването ми е слабо, на моменти се позасилва но за кратко..ох .. :S
:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


  
Re: Кървене при бременност
« Отговор #125 -: Май 08, 2013, 22:02:27 pm »
За съжаление, установиха мисед :( ембриончето е спряло развитието си, иначе съм в седма седмица..утре ще ми правят кюртаж с вакуум... ужасена съм, нито знам боли ли, нито дали ще попречи да имам бебче след време... :( На прегледа не доловихме пулс, а лекарката каза, че би трябвало а си има и ръчички и главичка и крачета за тези седмици.. благодаря на всички които се отзовахте на тревогата ми!  :balk_144:
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #126 -: Май 08, 2013, 22:22:12 pm »
Много съжалявам, дано утре мине леко!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #127 -: Май 08, 2013, 22:43:12 pm »
Съни, не боли и няма да попречи да имаш бебе. Прави се с упойка. Желая ти да се възстановиш бързо психически и физически!

*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #128 -: Май 09, 2013, 08:32:09 am »
Sunny, засили ли се кървенето? Не можеш ли да изчакаш малко и да следите през ден, за да се уверите че е мисед (поне аз това правих близо 10дни)? А и наистина ЧХГ през 48 часа ще ти даде доста информация.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кървене при бременност
« Отговор #129 -: Май 09, 2013, 15:06:14 pm »
За съжаление, установиха мисед :( ембриончето е спряло развитието си, иначе съм в седма седмица..утре ще ми правят кюртаж с вакуум... ужасена съм, нито знам боли ли, нито дали ще попречи да имам бебче след време... :( На прегледа не доловихме пулс, а лекарката каза, че би трябвало а си има и ръчички и главичка и крачета за тези седмици.. благодаря на всички които се отзовахте на тревогата ми!  :balk_144:

Съни  :bighug:
изобщо не боли, прави се с пълна упойка по принцип.
Ще си имате бебче след това, не е проблем, просто ще трябва да изчакате известно време, докато лигавицата се възстанови и матката се успокои. Пускахте ли пак ЧХГ?
Стискам палчета да мине бързо и скоро да се възстановиш!


Re: Кървене при бременност
« Отговор #130 -: Май 10, 2013, 15:53:16 pm »
Момичета, всичко свърши...сега се прибрах от болницата..не боле6е, но стреса и паниката ще си ми останат за цял живот :( а да питам нормално ли е да не ми изпишат никакви антибиотици? След 10 дни трябва да отида за епокризата.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #131 -: Май 10, 2013, 23:47:47 pm »
При положение, че няма инфекция мисля, че не е нужно да пиеш антибиотик. Стреса и паниката са нормални, просто дишаш, обграждаш се с позитивни хора, занимаваш се с приятни неща, правиш планове за бъдещето  :) животът трябва да продължи, за да има щастие отново.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #132 -: Ноември 12, 2013, 12:49:26 pm »
Здравейте момичета може ли малко разяснения правих тест ЧХГ на 08.11- 130,9 днес пак повторих теста така ми каза док. сега виждам резултатите 433,6 добре ли са? имам и зацапване това много ме притеснява а часа за док. е чак за 14,11
« Последна редакция: Ноември 12, 2013, 13:17:22 pm от s_sloncho »
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #133 -: Ноември 12, 2013, 13:00:10 pm »
s_sloncho, ЧХГто ти е добре. Зацапването най-вероятно е защото си около датата на МЦ. Пази се и почивай повече.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #134 -: Ноември 12, 2013, 13:09:33 pm »
s_sloncho, ЧХГ расте добре. След инвитро ли си, приемаш ли някакви лекарства?

Re: Кървене при бременност
« Отговор #135 -: Декември 27, 2013, 12:07:13 pm »
Ето ме и в тази тема. А преди дори не я бях чела. Прокървих преди два дни. Обилно, но за кратко, в началото без никаква болка, после - със слаба ниско долу. В 6 седмица стана това. Лежа и пия нош па. Чух се с докторите. Звучаха оптимистично. Прегледът ми е на 6 ян., освен ако не прокървя отново. Няколко дни по -рано се видяха три плодни сака.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #136 -: Декември 27, 2013, 13:30:42 pm »
не се притеснявай (не,че е възможно)
аз бях с провървявания до около 14г.с. и всеки път изпадах в дива истерия :oops:
ако пиеш аспирин или фракси или някакъв друг антикуаголант ги спри.....пий си но-шпато и лежане
Късмет и успех!
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #137 -: Декември 27, 2013, 13:36:00 pm »
Да, спряла съм фраксипарина -така препоръча докторПерсенска.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #138 -: Декември 27, 2013, 15:21:28 pm »
hope-love, не знам дали ще те успокоя, но и аз имах 3 прокървявания, които преминаваха в зацапване и това продължи до 14 седмица. Всеки път изпадах в ужас и си мислех, че всичко е приключило.
Спирах фраксипарина, пиех но шпа и лежах.
Лека и спокойна бременност  :)
Re: Кървене при бременност
« Отговор #139 -: Декември 27, 2013, 15:31:53 pm »
Благодаря ви за подкрепата. Дано и при мен нещата стигнат до успешен завършек.