0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кървене при бременност
« -: Октомври 10, 2009, 08:52:51 am »
Здравейте! Имам въпрос за нещо, което доста ме притесни: в момента съм в 8 г.с., а от вчера бялото течение стана кафеникаво, като в края на цикъл.  Сега няма болка, като изключим от време на време тази, за която и гинекологът ми обясни (от разширяване на матката). Ходих на преглед преди седмица, още нямаше сърдечна дейност на плода, лекарят каза след две седмици пак да ида. Не съм имала други опити за забременяване, стана от първия път, нямам прекарани сериозни болести, нито травми. Правя леки упражнения без натоварване. Някой може ли да каже колко сериозно е положението ми :(
Re: Кървене при бременност
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2009, 09:10:58 am »
Мила Рая, този някой е единствено лекарят ти! Ако не можеш да отидеш там, поне му се обади по телефона! може и нищо сериозно да не е, но според мен не бива да се подценяват каквито и да е кръвотечения, пък било то и кафеви!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2009, 09:15:13 am »
Непременно се обади на лекаря си. Мисля, че в такива случаи обикновено назначават но-шпа, утрогестан и лежане.
Надявам се ембриончето да се развива добре.
Благодаря
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2009, 09:17:31 am »
Благодаря, Деси, но като гледам посещението ще е най-рано в понеделник :( Изобщо не очаквах да ми се случи нещо подобно, даже нямам и телефона на лекаря  :oops: Досега четох из нета разкази за спонтанни аборти и си поплаках... Дано не е това, всичко беше планирано, толкова се радвахме със съпруга ми...
Re: Кървене при бременност
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2009, 09:27:45 am »
Чакай чакай, ти много далеч отиде сега, чак пък за спонтанни аборти недей да мислиш. Добре де тоя лекар как се казва, от къде си ти, не можем ли да открием телефона му в интернет? А ако не, ако трябва ще отидеш при друг, не може да няма някой който да не работи в събота, а в понеделник пак ще си отидеш при твоя. Не се шашкай, защото може да не е нищо страшно. Чувала съм че при някои момичета през  първите месеца им се появява такова течение около датата когато е била меструацията им.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кървене при бременност
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2009, 09:33:00 am »
рая, просто посети лекар, който преглежда и днес, твърде вероятно е да ти предпише прогестеронови препарати
при някой жени около датата за цикъл се получава такова зацапване дори до края на бременността, имам приятелка в 20 седмица, преди седмица отново получи такова, но бременността и се развива перфектно до сега
успех и спокойна бременност
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2009, 09:42:37 am »
Както са ти писали, кървенето може да е безобидно, но може и да е индикация за нещо сериозно. Щом си в 8 седмица, вече трябва да се види сърдечна дейност. Отивай още днес на лекар. Не отлагай.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2009, 09:43:53 am »
Наистина ме успокоихте! Вчера точно трябваше да ми дойде, по принцип ми е на 28 дни, рядко има изключения. Много благодаря на всички, надявам се това да се потвърди и от лекаря! Ще пиша пак за резултати!  И пак огромни благодарности! :bighug:
Re: Кървене при бременност
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2009, 09:52:21 am »
Ти сега да не вземеш да се успокоиш прекалено и да не отидеш на лекар  osi_6
Успех и чакаме да кажеш какво е станала ДНЕС!!!  :lol:
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2009, 10:25:00 am »
Мдаааа, не се успокоявай прекалено. И двата ми спонтанни аборта точно със зацапване започнаха. Отивай на лекар.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2009, 11:16:08 am »
От 8 септември съм с непреъснато кървене. За сега бебетата ми се развиват нормално. Всеки ден се моля всичко да е наред. Но състоянието на кървене изисква незабавна лекарска консултация. Стискам ти палци.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Кървене при бременност
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2009, 14:36:26 pm »
има спешни кабинети просто иди на преглед.успех.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2009, 15:17:34 pm »
От 8 септември съм с непреъснато кървене. За сега бебетата ми се развиват нормално. Всеки ден се моля всичко да е наред. Но състоянието на кървене изисква незабавна лекарска консултация. Стискам ти палци.

Наблюдават те, нали?
И аз с успешната ми бременност бях с кръвоизливи два месеца. Постоянно бях на легло и на задржаща терапия. След като спряха, изкарах остатъка от бременността леко и безпроблемно. Ще ти стискам палци на теб и твоите две малки шушулки
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2009, 17:02:31 pm »
Наблюдават те, нали?
Денонощен контакт имам с лекарката си тук в Стара Загора. Отвреме-навреме се консултираме със Стаменов по телефона. Всяка седмица съм на ехограф. Полежах си и в болницата малко. На инжекции, системи и хапчета съм непрекъснато - но шпа, папаверин, бусколизин и обичайният утрогестан. От леглото ставам само за тоалет. Не бих си и помислила да бъда небрежна към състоянието си.  Пък дано шушулките ми се излюпят  :). Изключително бях притеснена в началото, но после разбрах, че само Бог може да реши, дали ще живеят бебетата и сега се опитвам да съм максимално спокойна.
« Последна редакция: Октомври 11, 2009, 18:23:19 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2009, 18:09:53 pm »
Ще ви стискам палци до края!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2009, 15:42:35 pm »
Здравейте отново. Днес се върнах от болницата, за съжаление "сама"... Малко ми е трудно да осмисля всичко, което се случи, но не се отчайвам, щом един път съм заченала дай Боже и втори да се случи, но с по-благоприятен изход. Животът продължава, заедно съм с човека, когото обичам и това е най-важното. Не ми се иска да чувам "ще си имате друго", защото никое друго няма да е първото бебче... Искам само да ви попитам, понеже в суматохата забравих да питам в болницата: каква е вероятността за в бъдеще да се случи отново? Има ли нещо, от което да се пазя много? Казаха ми, че след около 3 месеца може пак да опитаме.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2009, 15:59:42 pm »
Съжелявам за това, което ти се е случило, но не се отчайвай. Хубаво е да си направиш хормонални изследвания от 3 до 5 ден на МЦ (можеш да намериш инфо тук из темите) също така си пусни и хормони на ШЖ. Всъщност най-добре е да се консултираш с добър специалист. Той ще ти каже какво да направиш.
Успех! И горе главата!!! :bighug:
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2009, 16:16:08 pm »
Съжалявам за случилото се. :(
Ти пишеш, че не са видели сърдечна дейност въобще - вероятно ембрионът просто не е бил жизнеспособен. Това се случва, и то често - дори и без да има някакви проблеми при теб или при мъжа ти.
Лекарите казват, че обикновено не се повтаря и не го считат за проблем.
Желая ти успешна и лека бременност скоро.

PS. Само да добавя - ти пишеш, че си имала бяло течение - най-добре използвай времето да се отървеш от него. Не че е било причина за случилото се, но при бременност по-трудно се лекува.
« Последна редакция: Октомври 13, 2009, 16:30:18 pm от jp »
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #18 -: Октомври 13, 2009, 16:20:55 pm »
Вероятността да се повтори е минимална, но все пак се случва. Лекарите не препоръчват никакви по-специални изследвания след един аборт. Най-вероятно е хромозомна грешка.
Изследванията, които е хубаво да направиш преди следваща бременност са посочени в тази статия. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=756&Itemid=36 Не забравяй и за фолиевата киселина. Направо я почвай от сега.
Късмет!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #19 -: Октомври 13, 2009, 17:14:43 pm »
Дано наистина не се повтори, звучи окуражаващо! А фолиевата киселина я почнах още от май месец (нали всичко беше планирано  :oops: ) Сега съм добре, малко ме наболява д-то от инжекцията (някакъв антибиотик ми биха, не го запомних - казаха, че не може венозно, понеже имам алергия от някои лекарства). Благодаря още веднъж за подкрепата, дано скоро пак се чуем по хубав повод  :grouphug: