0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кървене при бременност
« Отговор #100 -: Октомври 31, 2010, 22:05:02 pm »
Незнам с кого мога да се посаветвам затова реших да споделя във форума!Април 2008г разбрах че съм бременна,още преди да успея да отида на преглед прокървих(кръвта беше ярко червена),но още същият ден ми спря Тогава доктора който ме прие в спешното ми каза че може да се наложи прекъсване на бремеността След една седмица отидох на лекар и на УЗИ установиха че има два плодни сака,но само единия имаше сърце След още една седмица ми казаха че това се нарича синдром на изчезващият близнак,и така бременоста ми продължи без други усложнения и родих момченце което сега е на 1г11м
Сега съм пак бременна в 8г,с в началота на 7г,с отидох да остановят бремеността взех си направление и джипито ми ме изпрати при гинеколог който уж бил най-добрия в нашият град Той се опита да ме обеди че несъм бременна,защото теста беше показъл много слаба втора черта и ми направи гинекологичен преглед,понеже каза че за него матката не е зе бременост аз си навих на ината и отидох при др,специалист на часно той пък от своя страна ме прегледа УЗИ ми го направи през корема и видя плоден сак без сърдечна дейност,оговорихме се след 14 дни да отида пак От него ден получих болки ниско доло,на втория ден от прегледа прокървих със сасираци На другия ден право при доктора тогава ме прегледа с вагинален видеозон и ооооооооо чудо всичко се повтаря два плодни сака но този път в по малкия има сърдечна дейност а в по-големия НЕ,Казах му за първата си бременост и той ми обясни че ако се наложи да я прекъсна ще трябва да си направя генитично изследване защото това не е нормално и др че кървенето тоя път е от отлепване което не било малко сега съм на папаверин и утрогестан но съм много притеснена а прегледа ми е чак в петък,Ако някой има сходен случей с моя или знае нещо повече от мен нека да пише
Re: Кървене при бременност
« Отговор #101 -: Ноември 14, 2010, 14:35:55 pm »
Здравейте момичета,на 29.09.2010г. ми беше последната редовна менструация. По принцип цикъла ми е на 30-31 дена, след като ми закъсня с около седмица си направих три теста и трите бяха положителни след два дена ходих на преглед при гинеколога ми и тя каза, че това което вижда на екрана не е сигурно дали още е бременност защото такова се виждало и малко преди да ти дойде новия цикъл затова се разбрахме да отида към края на месеца отново, за да види евентуално и сърдечна дейност. Та аз, започнах да чакам и всичко си беше наред, днес сутринта обаче ми се появи едно малко  зацапване  и се уплаших, после примiна в кафяво и сега вече нямaм нищо. Нищо не ме боли, но се притеснявам понеже съм имала спонтанен аборт, но тогава беше съпроводен със кръвотечение. Какво да правя според вас така или иначе гинеколога каза, че му е нужно време за да установи наличието на бременност, а аз много се зарадвах и сега изведнъж се отчаях.Остават ми две седмици чакане, а какво ли ще стане до тогава.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #102 -: Ноември 14, 2010, 17:18:05 pm »
Мариана Петрова
Аз бихте посъветвала да отидеш при друг лекар да те прегледа защото и аз имах подобен проблем наште лекари в Самоков ми казват че има бременост и всичко е на ред но като отидох частно ми казаха че не се развива и трябвало да ме изчистят пожелавам ти всичко да е наред и да нямяш повече проблеми.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #103 -: Ноември 14, 2010, 17:53:38 pm »
Мариана Петрова Пусни си кръвен тест за да разбереш дали расте ЧХГ /ако до сега не си/.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #104 -: Ноември 14, 2010, 19:15:50 pm »
Благодаря Ви много за съветите. Дано да се окаже безобидно, от сутринта до сега не съм имала повече зацапване и малко се успокоих.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #105 -: Ноември 15, 2010, 14:01:24 pm »
За съжаление снощи отново ми прокърви, и от тогава няма промяна. Не става по обилно кървене нито пък по малко. Реших да изчакам, нали и без това е рано за задържане, а ако е тръгнало да пада значи не е годно :balk_145:, пък и няма да ми е за първи път. Иначе нямам кой знае какви болки, общо взето, както си се чувствах и преди да ми прокърви, леки болки в кръста и ниско долу. Ако има нещо пак ще ви пиша поне тук има кой да ме разбере.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #106 -: Ноември 15, 2010, 15:03:58 pm »
Марияна затова ти казах да пуснеш кръвен тест за да видиш дали пада или расте ЧХГ. Аз като прокървих пих лекарства и кървенето отшумя, така че не смятам за правилно да се отказваш толкова лесно. Успех!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #107 -: Ноември 25, 2010, 18:29:36 pm »
zdraveite znam 4e 6te mi pi6ete da pi6a na kirilica ama nqma kak.iskam da si kaja i moq problem.na 30.10.napravih invitro na 14.11.razbrah 4e sam bremenna 4rez kraven test no sled 4-5 prokarvqh kafenikavo te4enie leko za 1 den.vsi4ko se opravi dokato na 23.11 prokarvqh i to prez no6te stanah do toaletna i izvednaj gledm krav mnogo se upla6ih no tova 4erveno be6e edin pat sega imam o6te mnogo malko kafenikavo te4enie ot togava leja samo i ne stavam as sam sama za6toto sam v 4ujbina maja mi e v balgariq i tova mi e 3 dete vsi4ki se pitat za6to iskam 3 no go iskame imahme problemi po normalniq na4in parvite dve sa po normalen pat .molq pomognete 4ak utre ve4er sam na lekar napravo 6te se pobarkam blagodarq na vsi4ki za mnenieto vi znam 4e ne ste lekari no vsi4ki ste izjivqli ne6to v tozi jivot
Re: Кървене при бременност
« Отговор #108 -: Март 27, 2013, 11:30:54 am »
Вчера изпих 2-ро поредно противозачатъчно защото помислих,че ми е дошло.Зацапах се точно както 1-ви ден от менструацията,но после спря.Тече ми един ден много слабо,като леко зацапване.Направих си тест и отчете отрицателно.Това в следствие на противозачатъчното ли е ? Дали съм бременна?Тест за бременност отчита ли след приема на противозачатъчно? :( :( :( :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #109 -: Март 28, 2013, 05:39:21 am »
Вчера изпих 2-ро поредно противозачатъчно защото помислих,че ми е дошло.Зацапах се точно както 1-ви ден от менструацията,но после спря.Тече ми един ден много слабо,като леко зацапване.Направих си тест и отчете отрицателно.Това в следствие на противозачатъчното ли е ? Дали съм бременна?Тест за бременност отчита ли след приема на противозачатъчно? :( :( :( :(
отчита, противозачатъчното не пречи


  
Re: Кървене при бременност
« Отговор #110 -: Май 06, 2013, 12:31:10 pm »
Здравейте момичета, не знам дали тук трябва да пиша (съвсем новичка съм) но заглавието на темичката ме интересува..
Правих си два теста - положителни, притеснението ми идва от това, че имам кървене(по-скоро зацапване) само като ходя до тоалетна, болки нямам, освен едни леки като че всеки момент ще ми дойде..притеснявам се да не е извънматочна бременност.. зацапването го имам повече от седмица вече, но понеже правих първия тест на 1-ви май и веднага отидох на лекар те ми се накараха че точно днес съм била решила да ида и искаха да ме приемат на системи веднага  osi_8 при положение че нито потвърдиха бременността ми (понеже нямаше лекар а само сестри) нито ми пуснаха кръвен тест нито нищо...как може да ме сложат на системи като не знаят какво ми е,не знам! :? :(  и понеже сега са почивни дни седя и се побърквам вкъщи...в града ми имаме частен лекар но чак в четвъртък ще може да ме приеме..притеснявам се да не е извънматочна и да стане по - лошо.. :(
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #111 -: Май 06, 2013, 15:40:36 pm »
Бих ти препоръчала да направиш преглед възможно най-скоро и да лежиш. Каква е тази болница, в която сестрите приемат?!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #112 -: Май 06, 2013, 18:55:57 pm »
Sunny, зацапването е нормално за някои бременности. Не е задължително да е показател за проблем. При първа възможност кръвен тест през 48 часа и/или преглед за твое успокоение.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Кървене при бременност
« Отговор #113 -: Май 06, 2013, 19:04:56 pm »
В Карлово е болницата..
А лежа, схванах се от лежане направо...и забелязвам че през деня нямам проблем, но в късния следобед прокървявам :( ще отида на преглед, само се притеснявам че може да е извънматочна..и че ако съм в началото няма да я открият навреме..само най-лошите неща си мисля..
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #114 -: Май 07, 2013, 07:50:08 am »
Не е задължително да е извънматочна. Просто понякога се случва, изписват лекарства и почивка и се нареждат нещата. Не ги мисли лошите неща, те си идват и нищо не може да ги спре.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #115 -: Май 07, 2013, 08:42:48 am »
Не е задължително да е извънматочна. Просто понякога се случва, изписват лекарства и почивка и се нареждат нещата. Не ги мисли лошите неща, те си идват и нищо не може да ги спре.

Ох..и аз така си казвам..че е Божа работа..но това си е време..и то си минава..страхувам се ако е нещо лошо, да не мине твърде много време до като отида на  преглед..
Благодаря за успокоението, наистина имам нужда от такова  :bighug:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #116 -: Май 07, 2013, 12:01:01 pm »
В Карлово е болницата..
А лежа, схванах се от лежане направо...и забелязвам че през деня нямам проблем, но в късния следобед прокървявам :( ще отида на преглед, само се притеснявам че може да е извънматочна..и че ако съм в началото няма да я открият навреме..само най-лошите неща си мисля..
Моят гинеколог ми каза, че в толкова ранна бременност лежането е само за твое успокоение, не помага особено, защото ембриона е няколко клетки и не тежи дори и грам.. Не че и аз не съм лежала де, ама едва ли има разлика. Отиди на УЗ да я видят дали е на правилното място и да се успокоиш и да направят няколко последователни ЧХГ.


  
Re: Кървене при бременност
« Отговор #117 -: Май 07, 2013, 15:48:21 pm »
Аз съм жестоко потресена от лекарите тук....една позната ми каза че частния лекар не правел изследвания за ЧХГ, само прегледи правел с ултразвук или вагинален ехограф...чак 4-тия месец щяло да ми пускат такива изследвания, ми че аз до тогава може да съм умряла...я от кръвозагуба я от некадърност...
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Кървене при бременност
« Отговор #118 -: Май 07, 2013, 16:11:49 pm »
Аз съм жестоко потресена от лекарите тук....една позната ми каза че частния лекар не правел изследвания за ЧХГ, само прегледи правел с ултразвук или вагинален ехограф...чак 4-тия месец щяло да ми пускат такива изследвания, ми че аз до тогава може да съм умряла...я от кръвозагуба я от некадърност...

ЧХГ (кръвен тест за бременност) можеш и сама да си пуснеш в някоя лаборатория  :lol: Много ли кървиш или съвсем леко?
По принцип при някои жени се получава такова зацапване и се спират антикуагулантите (ако ги има) временно, докато кървенето спре окончателно, чак кръвозагуби от едно зацапване, няма как да се получат :lol: А иначе, извънматочната в повечето случаи се свързва и с доста силна и остра болка :x


*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #119 -: Май 07, 2013, 16:12:46 pm »
Твоята позната явно не е наясно за какви кръвни изследвания става въпрос. Не говорим за кръвните изследвания, които се назначават по време на бременността( ПКК,  биохимичен скрининг), а говорим за кръвен тест за бременност - бета ЧХГ. Този тест се прави за установяване на бременност. Ето тук е обяснено за кръвният тест за бременност:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=82

Този тест се прави във всяка лаборатория. Не е необходимо да е назначен от лекар. Отиваш в някоя лаборатория и искаш изследване за бета ЧХГ. Цената мисля е около 20 лв. След 48 часа повтаряш изследването и се гледат дали стойностите се удвояват.