0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #60 -: Юни 14, 2010, 22:43:32 pm »
Етерна, всъщност се смята, че ниският прогестерон е в резултат от друг проблем с бременността, а не че той е първоначалната причина за загубата. Изключение са именно арт процедурите, където започването на прогестерон може да помогне за задържане на плода, но при една вече установена бременност се смята, че прогестеронът пада поради други ( неизвестни) причини.


Боби


П.П. - Аз самата при всяка загуба съм била с нисък прогестерон и съм взимала прогестеронови препарати.


  
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #61 -: Юни 15, 2010, 12:26:40 pm »
Етерна, всъщност се смята, че ниският прогестерон е в резултат от друг проблем с бременността, а не че той е първоначалната причина за загубата. Изключение са именно арт процедурите, където започването на прогестерон може да помогне за задържане на плода, но при една вече установена бременност се смята, че прогестеронът пада поради други ( неизвестни) причини.


Боби


П.П. - Аз самата при всяка загуба съм била с нисък прогестерон и съм взимала прогестеронови препарати.
Напълно съм съгласна, но пък има случаи, в които приема на прогестерон е помагал. Идеята ми беше, че не си струва да рискуваш.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Кървене при бременност
« Отговор #62 -: Юни 20, 2010, 14:34:39 pm »
   
здравейте,съвсем нова съм тук.бременна сам в 6 г.с..но вече 5-ти ден кървя,не е много,но не е и само зацапване.ходих при моя док  и в вторник и в сряда и тя ми каза да си седя вкъщи,да лежа и да си пия лекарствата.за сега с плода вси4ко е нормално(11mm е голям бебока),но не ми каза от какво е това кървене.пия утрогестан,магнезии,фолиева киселина и бусколизин,нямам болка.незнам какво става,мн се притеснявам.моля ви ако знаете нещо,кажете.ако се е случвало на някой от вас пишете ми.ще се побъркам,док ми каза да отида чак на 28.06.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #63 -: Юни 20, 2010, 20:44:04 pm »
Здравей Зори. Аз съм била в твоето положение и знам какъв кошмар изживяваш. Първо ще ти кажа да се успокоиш щом бебчо е добре, случва се понякога бременността да протече с кървене през първите три месеца, не е нормално, но се случва. Аз от 5 седмица бях със зацапване, но постепенно спря и сега вече съм във 8 почти и бебчо се развива нормално за сега. Ще те посъветвам да лежиш постоянно и аз на твое място бих отишла още след два дена на преглед, ако бебо е добре, няма страшно. Стискам ти палци всичко да е наред.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #64 -: Юни 20, 2010, 21:30:11 pm »
Благодаря ти,Тоанто.ще лежа и ще чакам,да доиде 28ми,защото и сега да ида пак на преглед,нищо няма да ми кажат,освен да чакаме,да видим дали се развива плода.дано само всичко е наред.желая ти лека бременност
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #65 -: Юни 22, 2010, 07:35:15 am »
Зори, този размер отговаря на 8ма седмица. Да не смяташ от овулация 6 седмици (т.е. 8 гестационни седмици) ?

Б.


  
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #66 -: Юни 30, 2010, 21:38:43 pm »
момичета, сърцето ми се къса, след положителните тестове отново прокъвих сега съм в 5г.с.и 3 дни. Пиша "отново", защото зимата след такова кървене, последва лежане в 1-ва АГ в София, където всичко приключи с абразио. Не бих искала да се връщам в тази болница за нищо на света затова ви моля да ми препоръчате някакъв друг вариант - мисля си за Токуда или Шейново? Моля препоръчайте ми някой доктор, на когото да се доверя, пък каквото е писано то ще се случи  :balk_145:

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #67 -: Юни 30, 2010, 23:49:50 pm »
момичета, сърцето ми се къса, след положителните тестове отново прокъвих сега съм в 5г.с.и 3 дни. Пиша "отново", защото зимата след такова кървене, последва лежане в 1-ва АГ в София, където всичко приключи с абразио. Не бих искала да се връщам в тази болница за нищо на света затова ви моля да ми препоръчате някакъв друг вариант - мисля си за Токуда или Шейново? Моля препоръчайте ми някой доктор, на когото да се доверя, пък каквото е писано то ще се случи  :balk_145:

Аз прокървях в петък и веднага отидох в спешното на Токуда! Чисто е, грижат се за теб и се чувстваш по спокойно!
Доплатих 200лв, а останалото мина по здравна каса!

Успех и не отлагай!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #68 -: Юли 01, 2010, 10:46:07 am »
Мерси kriska,снощи се чух с докторите на спешния и те ми казаха, ако не премине в силно кървене, а си остане само леко зацапване да лежа в къщи до прегледа ми докато се върнат тези дни на работа. Спряха ми пак фраксипарина като при предното ми зацапване, което беше около 10-тия ден след трансфера. Пия но-шпа и лежа, понамаля и зацапването и премина в кафеникаво. Много ме е страх, преживях го вече един път по същия начин и това ме кара да се обезверя и да очаквам подобен край, но полагам много усилия да се успокоя и затова и писах тук за да намеря някакъв вариант, ако се наложи по спешност да влеза пак в болница  :(
Аз доста се пазих при този опит и още не мога да повярвам, че пак имам проблеми. То всичко започна от някакво стомашно неразположение вчера, което ме кара да си мисля да не е вирус, но по-плашещото е да не е някакъв лош симптом, дължащ се на друго...отчаяна съм

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #69 -: Юли 01, 2010, 14:26:07 pm »
Бюти по различното в болницата е че там наистина лежиш, бият ти ношпа мускулно и ти наливат някоя друга система захранваща.
При мен кървенето се появи с остра болка ниско долу по средата. Лекарите ми обясниха че това било котракции.
Ти къде прави инвитрото?
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #70 -: Юли 01, 2010, 14:45:38 pm »
в Клиника Малинов беше процедурата.
За болницата съм съгласна, лежах миналата зима за задържане, но не ми помогна, тогава имах болки, а сега нямам болки, имах контракции до вчера - усещах ги, днес само стомашно неразположение не ми се яде и пия само чайчета. Като цяло намаля зацапването. До преди да започне вчера всичко това имах едно такова лошо предчувствие, че нещо не е наред.
Утре мисля да ида по спешност в клиниката първо да ги помоля да ме видят, надявам се да не ме върнат и после ако се наложи - болница  :(

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #71 -: Юли 01, 2010, 15:00:55 pm »
Направо ако можеш още днес иди!
Аз като прокървях веднага се обадих на моите лекари. Прегледаха ме и с оглед на това че вече имам мисседи ми дадоха направление за хоспитализация!
Що се отнася до предчувствието - и аз го имах. Познаваме си организма и физиката.
Надявам се че зацапването ти не е нищо тревожно!
Аз днес бях на контролен преглед и според докторите имам 3ти плоден сак който е кух и от него съм кървяла, така че миличка кървенето не винаги е лош знак, но иска преглед и повишено внимание.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #72 -: Юли 01, 2010, 15:13:31 pm »
kriska   :bighug:
благодаря ти за подкрепата, дано да няма повече тревоги занапред и при теб, да успеем до края и да постигнем мечтата си.
Аз също се съмнявам, че може би са се захванали повече от 1 ембриона, щото чхг-то ми на 10-ти ден беше 160, на 15 ден - 685 - доста високи сойности. Първият ми преглед още не е минал, защото Клиниката ни беше почивка последната седмица. Затова и отлагам за утре, когато ще са на работа.
Може и да не издържа обаче на напрежението и да отида днес до друга болница за преглед, ще пиша пак като разбера вече какво се случва

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #73 -: Юли 01, 2010, 15:15:02 pm »
Бюти моето чхг на 10ти ден беше 68, а съм с две бебчета  :D Колко ти върнаха?
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #74 -: Юли 01, 2010, 15:23:22 pm »
три  :D

*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #75 -: Юли 01, 2010, 19:55:34 pm »
Току-що се връщам от Токуда след като зацапването ми се увеличи и то кръв. Прегледаха ме, докторката видя 2 плодни сака, като единия ми каза, че е нормален и отговаря на седмиците, а другия е доста по-малък.
Попитах я за оставане в болница - тя каза, че не е необходимо в толкова ранна седмица. Това е, каза да лежа и да си пия хапчетата.
п.п.някой може ли да ми каже колко мм би трябвало да е плодния сак в 5гс4дни приблизително?

Re: Кървене при бременност
« Отговор #76 -: Юли 04, 2010, 10:53:21 am »
Здравейте и аз имам голям проблем с кървене, лежа постоянно и в момента съм 10 седмица, но кървенето се появява през 2-3 дена леко кървене по няколко капки, но го има постоянно и не спира. Отначало в 6 седмица имах 3 много големи кръвоизлива, при което се отлепи доста сакчето, но успяхме да го задържим. И след това започна това постоянно прокървяване отвреме на време. До кога ще продължи това има ли някаква седмица която се казва че нещата би трябвало да се променят и успокоят.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #77 -: Юли 04, 2010, 11:08:20 am »
tcveti, при мен спря, когато влязох в 5-я месец. Лежане му е майката. Пази се много!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Кървене при бременност
« Отговор #78 -: Юли 04, 2010, 11:56:56 am »
tcveti, при мен спря, когато влязох в 5-я месец. Лежане му е майката. Пази се много!
Коя седмица е това че хич не няма в месеците, не мога да ги оправя нещо.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #79 -: Юли 04, 2010, 23:27:22 pm »
tcveti, при мен спря, когато влязох в 5-я месец. Лежане му е майката. Пази се много!
Коя седмица е това че хич не няма в месеците, не мога да ги оправя нещо.
4по4=16+2=18
около 18-19 ако не греша.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway