0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #40 -: Ноември 12, 2009, 08:49:15 am »
Момичета имам питане,незнам дали е точно за тук,но ще питам.

Имам приятелка бременна в 6-7 ма седмица два ембриона.Снощи и е зацапало вечерта и през ноща е тръгнала много алена кръв.Хронологията е, че при нея това е 4-та бременност всичките са били двуплодни има живо родино момченце от 3-тата почти на 2 години.Всички други приключват най късно в 8-ма.Въпроса е, че тя е от не голям град пълен с касапи които не я съветват нищо а само заявявата "то ако е писано да  пада ще падне" за ембрионите.Мисълта ми е какво мога да я посъветвам да я насоча, аз нямам много личен опит, а и те финансово са доста зле просто незнам, чуствам се много зле а приятелката ми още повече.
Ако някой може да сподели нещо ще се радвам.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #41 -: Ноември 12, 2009, 09:45:31 am »
Момичета имам питане,незнам дали е точно за тук,но ще питам.

Обикновено се предписват прогестеронови препарати , но-шпа и повече почивка , но при всички случаи трябва лекар да назначи терапията. Успех пожелавам!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #42 -: Ноември 12, 2009, 12:43:48 pm »
Момичета имам питане,незнам дали е точно за тук,но ще питам.

Имам приятелка бременна в 6-7 ма седмица два ембриона.Снощи и е зацапало вечерта и през ноща е тръгнала много алена кръв.Хронологията е, че при нея това е 4-та бременност всичките са били двуплодни има живо родино момченце от 3-тата почти на 2 години.Всички други приключват най късно в 8-ма.Въпроса е, че тя е от не голям град пълен с касапи които не я съветват нищо а само заявявата "то ако е писано да  пада ще падне" за ембрионите.Мисълта ми е какво мога да я посъветвам да я насоча, аз нямам много личен опит, а и те финансово са доста зле просто незнам, чуствам се много зле а приятелката ми още повече.
Ако някой може да сподели нещо ще се радвам.

Най-добре да отиде в голям град където има специалисти и където ще могат да й пуснат по специални изследвания! За да има 2 неуспешни бременности явно има някакъв проблем!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #43 -: Ноември 12, 2009, 13:50:55 pm »
Аз бях така при последната ми бременност. С два  сака, но в единия така и не се появи ембрион и организма тръгна да го изхвърля. Опасността в този случай е че много често единия повлича и другия сак. Аз бях с кръвоизливи до 10-11 седмица. Абсолютно алена кръв. Лежах в къщи на легло до 12 включително докато съвсем се изчисти кръвта. За моя радост ембриончето се задържа.
Задължително трябва да отиде на преглед, за да я видят, и то на добър ехограф. Ако все още има бременност само лежане, утрогестан и ношпа. Другото е божа работа. Но пък с детенце как ли ще успее да лежи. :?
Много късмет на приятелката ти! Ще и стискам палци!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #44 -: Ноември 12, 2009, 14:20:16 pm »
Задължително трябва да отиде на преглед, за да я видят, и то на добър ехограф. Ако все още има бременност само лежане, утрогестан и ношпа. Другото е божа работа. Много късмет на приятелката ти! Ще и стискам палци!
И мен това ме спаси. Бях с кървене 2 месеца.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #45 -: Ноември 12, 2009, 14:21:36 pm »
Момичета благодаря.
Сия приятелката ми е била на ехограф (вагинален преглед) днес и по време на прегледа е прокървила обилно.Лекарят видял единият сак другият бил в сянка цитирам.Предлагат и да влезе в болница за поне 4-ри дни бият и инжекции не разбрах с какво,но големият проблем е детето няма кой да го гледа,преди няколко нощи цяла нощ плакал да го  люля на крака.През третата и бременност се случило както и при теб остана само едното ембринче,сега едно лъчезарно момченце,но тогава лежеше нямаше проблеми за това,но сега е различно.Незнам ще се надявам да измисли нещо с малкия.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #46 -: Ноември 13, 2009, 09:44:08 am »
момичета аз кървя вече 9 ден след 2 положителни теста за бременост.доктора каза че в матката не вижда нищо и да спра дуфастона.можело яйцеклетката да се е заклещила в тръбите.след 2 седмици пак съм на лекар.дано като е започнало да се изхвърля всичко поне да се оправя без лекарска намеса.много ми е притеснено.не знам как ще дочакам тези 2 седмици за да ме види пак
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #47 -: Ноември 13, 2009, 22:17:48 pm »
момичета аз кървя вече 9 ден след 2 положителни теста за бременост.доктора каза че в матката не вижда нищо и да спра дуфастона.можело яйцеклетката да се е заклещила в тръбите.след 2 седмици пак съм на лекар.дано като е започнало да се изхвърля всичко поне да се оправя без лекарска намеса.много ми е притеснено.не знам как ще дочакам тези 2 седмици за да ме види пак
аз бих отишла по-рано пак на преглед, защото съм пресен пример за това. бременност, растящо чхг, нищо не се вижда на преглед във втроник и четвъртък през нощта по спешност коремна опрецаия от извънматочна с кръв в коремната кухина. не искам та те плаша, а да потъсиш още едно мнение след броени дни, защото 2 седмици ми се виждат много. пожелавам ти благоприятно развитие на нещата и бързо възстановяване след това.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #48 -: Ноември 14, 2009, 22:06:46 pm »
на 10 ден ми спря кървенето.дано всичко да се е изчистило и да можем да правим пак опити за второ бебче.все пак ще отида на лекар да ме прегледа и тогава пак ще ви пиша
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 22:08:47 pm от maryren »
Re: Кървене при бременност
« Отговор #49 -: Ноември 16, 2009, 12:40:34 pm »
дано всичко е наред , но за започване на нови опити е нужно да мине малко време поне 3 месеца минават бавно след такава случка , но трябва да заздравее матката , ако си се подложила на кюртаж .
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #50 -: Ноември 16, 2009, 13:35:42 pm »
Най-малко 3 месеца. Някои лекари препоръчват даже 6 месеца. За да можем да се възстановим и емоционално.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #51 -: Ноември 16, 2009, 15:31:47 pm »
не ми е правен кюртаж.дано всичко се е изхвърлило само.а дали може така смо чрез кървенето да съм се оправила.другата седмица съм на лекар.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #52 -: Декември 03, 2009, 10:45:36 am »
зравейте.не съм бременна но поне нямам усложнения,без кюртаж или нещо друго.лекарят ми каза че можем да правим опити след първата менструация.и няма да спираме да опитваме.успех на всички момичета
Re: Кървене при бременност
« Отговор #53 -: Юни 11, 2010, 10:23:02 am »
Здравейте момичета. Аз съм в 6 седмица. До сега от самото начало на бременността съм имала ръждиви бледо кафяви зацапвания, които ту спираха, ту отново зацапваха. Вчера тъкмо нямаше нищо, отидох на лекар, видяхме ембрион и сърчице с вагинална ехография. Тъкмо се зарадвах и след прегледа зацапах, но чиста кръв, болка няма. До всички които могат да ми отговорят: Възможно ли е да съм изкървила заради прегледа с вагиналния трансдюсер, възможно ли е ембриончето да оживее въпреки кървенето? Вече имам една неуспешна бременност приключила в 7 седмица, но тогава не беше засечена сърдечна дейност. Много се страхувам. След няколко дни ще излязат резултатите ми от две имунологични изследвания. До тогава съм на аспирин протект за всеки случай, ако изследванията са добри ще го спрем. Лекарят ми е много добър, но не ми предписа задържащи препарати, защото според него тези лекарства се предписват само за успокоение на пациентката и не могат да запазят една вече увредена бременност и също така каза, че бременностите които се запазват с приема на такива лекарства биха се запазили и без тях. Моля всички които са имали подобен случай да ми пишат два реда и им благодаря предварително. :bighug:
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #54 -: Юни 11, 2010, 23:03:06 pm »
Аз знам, че аспиринът се спира при кървене, но докторът сигурно знае по-добре от мен. Имала съм зацапване от 6 до 9 седмица. Иначе взимах утрогестан, както и ми биеха през 3 дена прогестеронови инжекции, защото се оказа, че кървенето ми е от нисък прогестерон. Аспирина ми го спря доктора, когато започнах да кървя. Все си мисля, че трябва да ти изпише дуфастон или утрогестан. А специално след преглед не е учудващо, че кървиш.
Желая ти скоро притесненията да отминат и да имаш лека бременност (при мен това бяха единствените проблеми, после всичко мина като по вода)!

*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #55 -: Юни 11, 2010, 23:34:01 pm »
Лекарят ми е много добър, но не ми предписа задържащи препарати, защото според него тези лекарства се предписват само за успокоение на пациентката и не могат да запазят една вече увредена бременност и също така каза, че бременностите които се запазват с приема на такива лекарства биха се запазили и без тях.
Как точно лекарят ти е стигнал до тези умозаключения? До края на 4 месец бях с отлепване на единия сак и кървене. През цялото време бях на терапия - първо в болница, после вкъщи - утрогестан, но-шпа, папаверин, спазмалгон интрамускулно и няколко дни((веднага след появата на кървенето) на системи. От леглото ставах само до тоалетна. Бременността ме се запази, но кой може да каже дали от лекарствата или е щяла да се запази и без лекарствата. Добре, че някой много добър доктор не ме е карал да си правя такъв експеримент.
Не поемай излишни рискове и успех!
« Последна редакция: Юни 11, 2010, 23:35:51 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Кървене при бременност
« Отговор #56 -: Юни 13, 2010, 15:36:09 pm »
Здравейте отново. Вчера бях на преглед при друг лекар. Бебо се развива много добре. Докторката каза, че за седемте си седмици е големичко. По нейни препоръки започнах да пия дуфастон и да лежа.Зацапването ми намалява. Днес почти нямах. Благодаря на момичетата които ми отговориха, може би техните отговори ме накараха да се замисля и да отида за още едно мнение. :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #57 -: Юни 14, 2010, 07:52:56 am »
Бременността ме се запази, но кой може да каже дали от лекарствата или е щяла да се запази и без лекарствата. Добре, че някой много добър доктор не ме е карал да си правя такъв експеримент.
Не поемай излишни рискове и успех!
За другите препарати, които си изредила, не знам нищо, но прогестероновите препарати не помагат за задържане. Прогестерон помага, когато си го започнала още преди установяване на бременността, както е примерно при планирана бременност с инвитро или инсеминация. Не само нейният лекар го казва това.
Моята лекарка при кървене ми го предписа и като се върнах следващата седмица и и казах, че не съм дори го купила, тя ми каза, че и без това едва ли щяло да има разлика и го давали ей така, защото няма какво да датат, пък поне нямало да попречи, ако не помогнело. А аз вече го знаех това, защото при предишните си загуби бях все на прогестерон и не помогна, та  този път просто реших да се самообразовам и след повечко четене открих, че е безсмилено да го взимам.

toanto
, радвам се, че всичко е наред и стискам палци така да си остане. Лека и безпроблемна бременност до края ти пожелавам.

Б.
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 08:00:01 am от Bobbie »


  
Re: Кървене при бременност
« Отговор #58 -: Юни 14, 2010, 17:16:24 pm »
Здравейте. Bobbie благодаря ти за пожеланията :bighug:. Много се радвам, че тук откривам хора, които наистина ме разбират, само ние си знаем какво преживяваме. Аз мога да кажа смело, че вече почти нямам зацапване. Bobbie абсолютно съм съгласна с мнението ти за прогестроновите препарати и въпреки това пия дуфастон, защото се чувствам по-спокойна, понеже дали от него, дали от нещо друго зацапването спря, а на мен това ми е достатъчно. На всички бременни, чиято бременност протича със кръвотечение искам да кажа, че първата им работа е да отидат на лекар, а втората им работа е да се успокоят, защото кръвотечението не значи непременно аборт. Казвам го, защото аз самата имах нужда някой да ми го каже, когато кошмарът "кръвотечение" започна и при втората ми бременност. Желая успех на всички да имаме здрави и пухкави бебчета, а тези които преживяват загуба да бъдат много силни и да вярват, че ще успеят.
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #59 -: Юни 14, 2010, 22:33:14 pm »
Бременността ме се запази, но кой може да каже дали от лекарствата или е щяла да се запази и без лекарствата. Добре, че някой много добър доктор не ме е карал да си правя такъв експеримент.
Не поемай излишни рискове и успех!
За другите препарати, които си изредила, не знам нищо, но прогестероновите препарати не помагат за задържане. Прогестерон помага, когато си го започнала още преди установяване на бременността, както е примерно при планирана бременност с инвитро или инсеминация. Не само нейният лекар го казва това.
Моята лекарка при кървене ми го предписа и като се върнах следващата седмица и и казах, че не съм дори го купила, тя ми каза, че и без това едва ли щяло да има разлика и го давали ей така, защото няма какво да датат, пък поне нямало да попречи, ако не помогнело. А аз вече го знаех това, защото при предишните си загуби бях все на прогестерон и не помогна, та  този път просто реших да се самообразовам и след повечко четене открих, че е безсмилено да го взимам.

Б.
Боби, не съм запозната с историята ти, но ако загубите ти не са се дължали на нисък прогестерон е нормално прогестероновите препарати при теб да са били излишни. При нисък прогестерон резонно е да са желателни. При Арт процедури до образуване на плацента обикновено се вземат прогестеронови препарати. При нормалните бременности рядко се налага допълнителен прием, там природата си е свършила работата. :)))
ПП прогестеронът "храни" плода, другите препарати действат на гладката мускулатура и се вземат за намаляване на контракции.
« Последна редакция: Юни 14, 2010, 22:36:08 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway