0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кървене при бременност
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2009, 12:16:43 pm »
Здравейте! днес случайно се рових из нета, за да прочета малко повече за моя проблем. В 6г.с. седмица съм, но от 2 седмици насам съм с течение. първо беше кафеникаво, но от вчера е кръвотечение. когато ходих на лекар ми изписаха дуфастон, папаверин и фолиева киселина, но не виждам промяна.много се притеснявам да не стане нещо.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Кървене при бременност
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2009, 13:41:30 pm »
Дени лежи в къщи и се консултирай с лекар! Най-добре да те видят на хубав ехограф вагинал за да видят ембриона как е и има ли сърдечна дейсност!

Упсех
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 13:44:20 pm от kriska »
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2009, 10:25:20 am »
Здравей те и от мен искам да споделя с някои да ми даде кураж от вчера като си слагах Утрогестана забележих малко зацапване иведнага званех на док,и тои ми каза за нови лекарства ношпа 3*1 и Утрогестана ми го увеличи на 3*3 и естрофем 3*1 и каза ако се засили зацапването да му се обадя ако не в петък да отида,
Re: Кървене при бременност
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2009, 17:21:34 pm »
Момичета ако имате кървене не се успокоявайте излишно идете да ви види лекар веднага. Няма да намерите информация в интернет за това което се случва с вас. И аз имах кървене от 8 до 10 г.с. и ако не бях отишла на лекар кой знае какво щеше да се случи с бебето ми!

eterna Надявам се всичко да е наред с ангелчетата ти и нека имат силата и късмета да останат с теб.
rumi 84 Бъди силна и вярвай на лекаря си , почивай си повече и ако трябва си вземи болничен за да лежиш вкъщи.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2009, 17:56:58 pm »
Аз утре ще хода да повторим теста така каза док,защото ми стана по ясна кръв и ме е много страх,
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2009, 20:41:09 pm »
eterna Надявам се всичко да е наред с ангелчетата ти и нека имат силата и късмета да останат с теб.
гарче, благодаря ти от сърце за пожеланието. Дано всички борещи се момичета тук са с късмет и да стигнат до своите бебчета без излишни тревоги.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Кървене при бременност
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2009, 02:47:02 am »
Здравейте!Зная, че всеки случай е индивидуален и само лекар може да определи състоянието ни и сериозността на проблема, но аз съм в съвсем начална беменост, днес получих страхотен кравоизлив а ми казаха просто да лежа и всичко било наред.Притеснява ме факта, че до скоро лекуваха разни образувания, взимаха ми проби за биопсии и аз все с това се успокоявах, че от там идват проблемите, но днес лекаря каза: "няма страшно просто пази леглото". Сериозно се притесних и не зная , това да пазя леглото достатъчно ли е да предотврати последващи проблеми. Някой сблъсквал ли се е с това, възможно ли е да има проблем от тестовете и наистина всичко да е наред, нужно ли е нещо друго освен "пазене на леглото"?Благодаря предварително за всеки съвет след преживян подобен "опит" :?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Кървене при бременност
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2009, 07:55:07 am »
В повечето случаи при кървене се изписват лекарства.Моят съвет е да се консултираш с още един лекар възможно най-скоро.Успех дано всичко е наред.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2009, 08:49:23 am »
denisa12251, аз също очаквах да изпишат нещо. Просто ме прегледа видеозон и каза пълна почивка.Днес наистина ще отида на още един преглед и дано е наредVМного се уплаших вчера, дано да не е имало причина. Благодаря ти! :?
Re: Кървене при бременност
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2009, 20:32:56 pm »
ами аз зная , при кървене изписват таблетки за задържане даже могат да те настанят в болница , но може да няма нужда при теб аз до преди няколко дни бях бременна после прокървих и загубих бебето в 8 г.с. ( . Желая ти успех и дано всичко е наред , но това , че трябва да пазиш леглото е вярно !!!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #30 -: Октомври 27, 2009, 22:07:20 pm »
При ранна бременност няма смисъл да се лежи в болница. Задържаща терапия с прогестеронов продукт и но шпа е достатъчно. И пълна почивка на легло. Другото е божа работа. И късмет.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2009, 21:40:36 pm »
незная аз като лежах в болница при мен имаше 2 момичета за задържане в 8г.с. затова казах че може да се лежи , но може и в къщи останалото наистина е божа работа .)
Re: Кървене при бременност
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2009, 15:40:23 pm »
здравейте момичета.нека и аз да се вкл.направих си тест за бременост на 3 ден от закъснението и показа двете чакани чертички.бях много щастлива,но на следващата седмица получих зацапване.пак направих същата вечер тест и пак +.на сутринта ставам и кървене.отидох веднага на лекар и той ми каза че не вижда още бременост но щом съм правила два теста и са +.трябва да отида другата седмица пак да ме види.изписа ми дуфастон и витамини.много се притеснявам защото вече 3 ден ми кърви като при менструация.моля посъветвайте ме нещо,защото ми е много притеснено.толкова искам това бебе.дали сам го загубила.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2009, 20:06:50 pm »
не искам да те плаша , но и да те лъжа също не искам моето мнение е че си в много ранна бременност и много вероятно да си загубила бебето , но има вариант и за цветна бременност чувала съм за такава , но не зная как протича и кървенето при нея какво е . аз също загубих бебето си скоро и знам, че е тежко , но има и по лоши случаи затова не се предавай. Казват , че природата си знае работата и , ако е станало значи така е трябвало .))) успех ти желая дано всичко е наред и се окаже че е просто цветна бременност
Re: Кървене при бременност
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2009, 08:30:20 am »
благодаря ти fuf4e за отговора.и аз мисля че всичко е свършило.в сряда съм на лекар и ще ме види.но аз си имам вече едно момиченце.дано да можем скоро пак да правим опити за второ бебе.успех на всички момичета пожелавам
Re: Кървене при бременност
« Отговор #35 -: Ноември 11, 2009, 00:17:25 am »
maryren никога не казвай никога. Аз също имах кървене като при менструация и то от 8ма до 10та седмица. Вече съм в 19 седмица и всичко се развива нормално. Стискам палци и пиши как  е минал прегледа.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #36 -: Ноември 11, 2009, 08:30:27 am »
благодаря че ме окуражаваш,дано наистина лекарят да види нещо днес,но вътрещно усешам че са напразни надеждите.пак ще пиша за да кажа какво е станало след прегледа
Re: Кървене при бременност
« Отговор #37 -: Ноември 11, 2009, 22:33:36 pm »
Здравейте момичета имам нужда от помощ!Та бременна съм в 7-8 г.с.в неделя имах кафеникаво зацапване.В понеделник бях на доки каза ми,че още няма сърдечен пулс и ми изписа дуфастон и но-шпа и ми каза,че ако зацапването не спре до четвъртък ще ме приеме в болницата.От вторник ве4е е розово и доста силно.Утре ще ме приемат в болницата!Та въпроса ми е какво ще ми правят в болницата?Благодаря ви много предварително!

Думи,думи големи лепкави петна!
*
Re: Кървене при бременност
« Отговор #38 -: Ноември 11, 2009, 23:26:51 pm »
Не можем да гадаем. Вариантите са два - или задържаща терапия или абразио в зависимост от това дали има сърдечна дейност или не.
Стискам палци всичко да е наред и с лека задържаща терапия всичко да се нормализира.
Re: Кървене при бременност
« Отговор #39 -: Ноември 12, 2009, 07:18:25 am »
Дай Боже всичко да се оправи!Мерси за милите думи!

Думи,думи големи лепкави петна!