0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Въпроси и отговори по храненето - 4
« -: Октомври 04, 2009, 11:00:33 am »


Тема 1
Тема 2
Тема 3
Магазин Па-па
 /информационен портал за асортимент на стоки за хранене и обслужване на бебето/

София, манифестация по случай Първи юни, деня на детето - деца, носещи плакати с ценни напътствия за родителите, 1940-1950 години


« Последна редакция: Май 18, 2010, 16:02:30 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2009, 13:32:55 pm »
Хайде да започна новата тема с въпрос и моля да ме извините ако вече е дискутирано.След захранване с плодово пюре до достигане на 30 грама по колко давате като грамаж  между храненията и огладняват ли след това бебоците достатъчно?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2009, 11:18:51 am »
parsi, аз плодовото пюре го давах на Ели, на едно от следобедните хранения и след него си дояждаше с мляко, това докато започна да изяжда по цяло бурканче което е 180гр., тогава спрях да давам кърма след него. Така процедирах после и със зеленчуковите и месните пюрета. За огладняването и двете деца са ми на поискване, така че когато тогава, часове много не съм спазвала и не спазвам...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Кисело млекце от кога ?
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2009, 09:47:55 am »
Здравейте: забравих да попитам педиатърката ни дали мога да му давам на малчо плодовите кисели млекца. На 7м. и малко сме. И кои са най-подходящи.
 Благодаря предварително
DSC00102
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #4 -: Октомври 14, 2009, 10:18:34 am »
Валиока, какво друго си въвела като храни? Кисело мляко май е раничко още, а плодови пък съвсем, те са си пълна химия. За бебета е подходящо пълномаслено кисело мляко
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #5 -: Октомври 14, 2009, 15:08:48 pm »
Парси,
и аз като Гери, не съм давала плодово пюре между кърменията. Не го приемам това. И аз давах на самото хранене, но аз го добавях към оризовата каша, с която започнах захравнането. И аз не съм хранила под точен час.

Валиока,
МНОГО е рано за кисело мляко. След годинката - тогава. А пък за плодово - още по-натам. Аз сега давам пълномаслено кисело мляко с някакъв пресен плод и става като йогурт. Това яде следобед детето, но едва след 1,2г.

Хайде, и аз с въпрос:
Може ли да дам пилешки дробчета - разбира се, добре сварени, приготвени специално за детето - без подправки, без запръжки и т.н. Чудя се, тъй като западните кухни, по принцип, отричат субпродуктите, а при нас са традиционна храна. Знам, че са богати на желязо. Естествено, ще дам съвсем малко и повече ще наблегна на ориза със зеленчуци в ястието.
Споделете, моля ви, давали ли сте дробчета и на каква възраст? Тия деца, които се хранят от кухните, ядат ли такова нещо?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #6 -: Октомври 14, 2009, 15:30:44 pm »
Аз дреболии не давам.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #7 -: Октомври 14, 2009, 15:36:42 pm »
Е, Евро, на 10 месеца - естествено, че не даваш. :wink: Благодаря ти за категоричното мнение. :) По-скоро въпросът е, дали би дала след година.
Тя моята калпазанка по него време май познаваше само пуешкото и пилешкото.
Но за възраст от 1,7г ми е въпросът ... Знам, че западняците, като по-умни от нас, въобще не ядат субпродукти.

Исках да знам дали тези, които вземат от кухня са давали подобно чудо на децата си.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #8 -: Октомври 14, 2009, 15:45:51 pm »
Ами аз в къщи не съм давала, но в яслата може вече да е яла ;). Трябва да взема апарата и да снимам менюто да видите с какво ги хранят, ама това е положението!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #9 -: Октомври 14, 2009, 16:03:23 pm »
В кухнята не предлагат субпродукти. При нас в яслата храната е от кухнята - кухнята е към яслата.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #10 -: Октомври 14, 2009, 16:16:25 pm »
Добре, благодаря ви. Няма да правя тази грешка. Мъжът ми много ги обича и често му правя, та затова се чудех. Отказахте ми! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2009, 23:53:18 pm »
Да ви попитам, давате ли зърнена закуска на децата си (имам предвид деца на възрастта на моето естествено). И ако давате, на коя фирма точно и какъв вид. Все още упорито избягвам да му давам шоколад (не че не е ял), а като гледам май повечето имат. Никога не съм яла такова нещо, не харесвам, но ми се иска него да го разнообразявам, че с тия филии и кус кус вече...   

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #12 -: Октомври 15, 2009, 09:39:33 am »
Аз си правя домашно мюсли. Синът ми е на 1г и 8м. Овесени трици използвам, че са му по-лесни за преглъщане. Ленено семе, пшеничени трици, може и смлени орехи. Сушени плодове каквито има в магазина, пускам ги в робота да се нарежат на ситно.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #13 -: Октомври 15, 2009, 14:31:33 pm »
В кухнята не предлагат субпродукти. При нас в яслата храната е от кухнята - кухнята е към яслата.

I pri nas taka.

Koki4e, i az ne sam davala oshte dreboliiki :wink:

 Mariposa,az davam plodove, sandvichi, plodovi pureta, biskvitki, kiselo mlqko, kys kys, prepe4en hlqb sas shunka i taka reduvam zakyskite.

p.p.kredora mi ne raboti :oops:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2009, 17:40:39 pm »
Момичета да питам,знам че каша по принцип се дава следобяд,но има ли някакъв проблем да се дава вечер?

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2009, 17:49:51 pm »
Момичета да питам,знам че каша по принцип се дава следобяд,но има ли някакъв проблем да се дава вечер?

Няма проблем, Парси, на мен дори са ми препоръчвали за по-добро засищане на детето, за да се справим с нощното хранене.  Ако забележиш, има готови бурканчета, мисля на Хип бяха, с каша Лека нощ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2009, 19:11:07 pm »
Принцеска,благодаря ти за бързия отговор :)

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #17 -: Октомври 21, 2009, 22:13:43 pm »
Парси, когато се въвежда кашата, не е добра идея да се дава вечер. Така няма да имаш възможност да следиш за евентуални алергични реакции. В един по-късен етап около годинката е добре, но на 4 месеца е доста рано за вечеря.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2009, 20:03:21 pm »
Аз захраних с оризова безглутенова ка6а на около 5м. и 20 дни и я слагах вътре в млякото.
Parsi, запо4нах за обяд и постепенно давах и за ве4еря :)



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2009, 20:58:30 pm »
Елеонор,в крайна сметка и аз такава дадох за обяд :wink:.Благодаря ви за отговорите момичета :)