0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #140 -: Март 03, 2009, 21:22:11 pm »
имам ureaplasma urelyticum.....искам да ви попитам...колко е опасна,може ли клетките и да убива вътре сперматозоидите..и това да води до безплодие...направиха ми антибиограма...чувствителни са към доксициклин...... ако почна да пия антибиотици..трябва ли да се въждаржаме с моят мъж от полови контакти..и ще ми повлияат ли на овулациата....благодария ви...и аз от 5 години чакам бебешкият плач...да озари и моят дом
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #141 -: Март 03, 2009, 21:44:11 pm »
имам ureaplasma urelyticum.....искам да ви попитам...колко е опасна,може ли клетките и да убива вътре сперматозоидите..и това да води до безплодие...направиха ми антибиограма...чувствителни са към доксициклин...... ако почна да пия антибиотици..трябва ли да се въждаржаме с моят мъж от полови контакти..и ще ми повлияат ли на овулациата....благодария ви...и аз от 5 години чакам бебешкият плач...да озари и моят дом
Всяка инфекция е опасна,
не, не убиват сперматозоидите, но може да увреди сперматогенезата,
аз бих попитала за друг антибиотик, сигурно е чуствителна и към други,
да, трябва да имате въздържание (или поне да ползвате призерватив), партньора също трябва да пие антибиотик,
не, няма да повлияе на овулацията,
едва ли наличието на уреаплазма е причината за стерилитета.
Ако не сте започнали от "АБ" - т.е. цветна снимка и спермограма - направете го.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #142 -: Март 03, 2009, 22:04:08 pm »
да има и още 2 антибиотика към които са чувствитвелни...и аз така си мислех за доксициклина...защото от него получавам сърбежи...а колкото до АБ...сме започнали...аз живея в чужбина....направили сме всички изследвания,,,защото на 10.02.2009 правихмв осеменяване...но без успех,само дето изследването за микоплазма.излезна след като вече бях почнала PUREGON....ЗА СЕГА казжат че е неизеснен стерилитет,защото изследванията са ок.аз имам 2 операции на яйчниците.2003..др,Йончев от ПЛОВДИВ...ми отряза половината ляв яйчник,а тук кадето живея на 11.01.2008 ми направиха лапароскопиа за 7 см киста и за сега всичко е наред,тръбите също......кистите са ми били еднометриози.но и нещо друго...от време на време  ми тече като си стисна ляжата гарда нещо като мляко.правих снимка на главата 2004 нямаше нищо.от тогава това продалжава понякога....и бебето не идва.....сега сте чакам 1 година..../тук е така,има страшно много хора/,за да правя инвитро.....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #143 -: Март 03, 2009, 22:21:44 pm »
Пролактин? (за секрета)

Иначе аз също съм с ендометриоза, също години на ред ми е изтичал секрет от лявата гърда (пролактина ми е в норма), също имах уреаплазма, също имам едно неуспешна инсеминация. Съвпаденята не спират до тук - Д-р Йончев ми е бил лекуващ, но от сърце ти пожелавам да е по същия повод, той ми води секциото.

Уреаплазмата излекувахме с Клацид, забременях с Божията благословия и благодарение на Д-р Стаменов, от трето ин витро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #144 -: Март 03, 2009, 22:59:23 pm »
 :bori_021:.....БРАВО.....аз нямам против нито един доктор,защото аз самата съм мед.работник,просто...в българиа за 4см киста ми отрязаха половина яйчник.а тук 7см ги премахнаха с лапаро......има разлика...но не в това е проблема.......а там 4е където и да си...какжото ти е писано ще стане.а на теб ти пожелавам...твоята рожба да ти донесе само радост в живота....а за всеки случаи пак ще изследвам пролактина..какво да се прави
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #145 -: Март 21, 2009, 20:56:18 pm »
Здравейте момичета,имам въпрос?Вчера ми излязоха резултатите от микробиологията.И те са /u.urealyticum/от лабораторията ми казаха уреаплазми и че трябва да ми се вземе нов секрет за антибиограма.Не се ли прави тази антибиограма още при излизането на резултата?В понеделник ще ходя при док да каже че по телефона в лабораторията бяха много неучтиви и нищо не разбрах.Досега имам 3 опита ин витро без успех,дали има връзка с тези гадини?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #146 -: Март 22, 2009, 18:40:39 pm »
Всяка инфекция сама по себе си може да е "заплаха" за фертилитета или за плода. Лекувайте я след антибиограма, заедно с партньора ти. Не мисля че уреаплазмата е виновна за неуспехите ви. Аз лично я виня за влошената сперматогенеза при нас, но причините за нуеспехите ни обикновенно са повече от една. Ако се работи по един и същ протокол - 3 опита са достатъчно за да промените нещо, или да ревизирате ситуацията. При нас след 2 опит започнахме от АБ (цв. снимка), лапароскопия, след която опита ни беше успешен.
Успех и на теб!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #147 -: Март 22, 2009, 22:20:00 pm »
evro,много ти благодаря за отговора.Ние май я караме отзад напред,но имам всичко направено вече,това изследване си го насрочих сама,защото четох тук във форума,че води до стерилитет и явно тръбите са ми увредени от тази бактерия, но вече няма значение, защото при лапарото ми ги прекъснаха.Утре ще пусна антибиограма.Пожелавам ти всичко най-хубаво.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #148 -: Април 07, 2009, 23:49:29 pm »
ВиЛиЛи,искам да те питам не6то 4е и аз бях при Д-р Даскалов.тои изписа ли ти да пие6 и Микомакс и ако ти го е изписал на кои ден от ле4ението трябва да се пие 4е не ми каза а ме е страх от габи4ки много.Благодаря ти предварително
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #149 -: Април 08, 2009, 02:37:34 am »
ВиЛиЛи,искам да те питам не6то 4е и аз бях при Д-р Даскалов.тои изписа ли ти да пие6 и Микомакс и ако ти го е изписал на кои ден от ле4ението трябва да се пие 4е не ми каза а ме е страх от габи4ки много.Благодаря ти предварително
Позволявам си да отговоря :oops:
Аз пия антибиотик за е.коли, но моята гинеколожка също ми изписа микомакс.АБ е Ципрофлоксацин - 10 дни, а Микомакса ми каза да взема 1 хапче, когато ми дойде цикъла.Дано съм ти била полезна, но все пак питай лекаря си!Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #150 -: Април 08, 2009, 13:44:10 pm »
Моят антибиотик беше вибромицин за 10 дни ,а микомакс от 3 ден по 1капс.през 3 дни/общо 3 капс/
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #151 -: Април 17, 2009, 14:35:52 pm »
здравейте момичета, и на мен на скоро ми откриха уреаплазма :( слава богу хламидията е отрицателна.
на мен обаче не ми правиха антибиограма а лекарката ми изписа направо сумамед(1 ден) и ципрофлоксацин (5 дена). пихме ги и двата с мъжа ми но не съм ходила да се изследвам контролно дали сме ги отровили гадините :)
някой друг пил ли е антибиотик без антибиограма и какъв е бил резултатът???




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #152 -: Април 17, 2009, 21:22:52 pm »
Моя док каза че тези гадинки са доста упорити така че трябва по -дълго лечение.Ципрофлоксацина не знам да е от антибиотиците които лекуват уреаплазми.Направи си контролно изследване 10 дни след лечението задължително.На мен ми увеличиха антибиотика 15 дни и другата седмица чакам резултат от контрола.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #153 -: Април 18, 2009, 15:55:25 pm »
доколкото гледам проспекта на ципрофлоксацина - наистина не е спомената точно уреаплазмата :( дано все пак е свършил някаква работа заедно с сумамеда. ще си направя контролно изследване при първа възможност.
а доколко е проблемна тази инфекция при евентуална бременност???




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #154 -: Април 18, 2009, 22:53:50 pm »
Ами не е добре ,има голяма вероятност от спонтанни аборти.Потърси в гугъл ще ти излезе доста информация.Успех дано да сте я излекували.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #155 -: Април 19, 2009, 12:16:48 pm »
благодаря за инфото:)
аз доста се рових в нета но мненията се раздвояват като че ли - четох даже разни изследвания, че не е причина за преждевременно раждане, но от друга страна човек трябва да вничава щом е въпрос заздравето на децата :)
ще говора по-обстойно с лекарката следващия път :)
весели празници на всички :) 




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #156 -: Април 24, 2009, 01:17:31 am »
Момичета контролното ми изследване за уреаплазми и микоплазми е отрицателно.  :D Надявам се че 10 дена са достатъчни за изследването след лечението?
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #157 -: Май 06, 2009, 21:26:42 pm »
За голямо мое съжаление и ние започваме да се лекуваме. На нас ни изписаха Доксициклин, Фасижин и Микомакс само за мен. Знам, че са доста упорити, но се надявам гадините да ги изтребим от РАЗ. Доки каза да пием АБ 10 дни и след още 10 дни да направим нови изследвания. Доки също така каза - никакъв секс! Само не разбрах дали не се прави секс по време на приема на АБ или изообщо докато не повторим изследванията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #158 -: Май 07, 2009, 00:00:34 am »
Можете естествено, но с презерватив, след 10-те дни АБ - също можете, тъй като ще вземат секрет само от теб, а дали е излекуван или не - ще си покаже от контролната посявка - т.е. ако твоята посявка е положителна - пак двамата ще пиете АБ. Ние не ги изтребихме нито с Доксициклин, нито с Клацид.  :?
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #159 -: Май 07, 2009, 00:32:32 am »
evro,извинявай за въпроса но пишеш,че не сте се излекували с клацид а малко по-нагоре пишеш,че сте се излекували и си забременяла- не ме разбирай погрешно,но и ние вече една година лекуваме уреаплазма и сега пием клацид та за това се интересувам как сте се излекували.