0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    guest

уреаплазма, микоплазма
« -: Април 17, 2006, 13:35:13 pm »
Здравейте,
направих си микробиологични изследвания, на резултатите пише - Микоплазма. Какво е това? Как се ликува?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: микоплазма
« Отговор #1 -: Април 17, 2006, 13:49:31 pm »
Лекува се с антибиотици. Към изследванията ти нямаше ли антибиограма? Лекарят ти не ти ли предписа лекарства? Микоплазмата е бактерия, лекува се!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    guest

микоплазма
« Отговор #2 -: Април 17, 2006, 13:55:43 pm »
нямам антибиограма. Днес ще ходя на лекар.
А каква може да е причината за наличие на такава бактерия?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: микоплазма
« Отговор #3 -: Април 17, 2006, 13:58:46 pm »
Цитат на: guest
Здравейте,
направих си микробиологични изследвания, на резултатите пише - Микоплазма. Какво е това? Как се ликува?


Микоплазмите са микроорганизми,които пренадлежат към бактериите.
Причиняват заболявания на дихателната и пикочо-половата с-ма.
Заразяването става при полов контакт и чрез 'спори'. Заразоносител може да  е домашното куче.
За микоплазмите зная ,че нямат клетъчна стена и това ги прави резистентни(устойчиви) на пеницилина и антибиотиците от тази група./-това е особеното при лечението/
Лечение, трябва да ти назначи лекар, най-добре микробиолог.
http://www.venerologia.ru/venerologia/mikoplazmoz.htm
ПП.Лекуват се и двамата партньори.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микоплазма
« Отговор #4 -: Април 17, 2006, 14:19:18 pm »
ххх
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микоплазма
« Отговор #5 -: Април 17, 2006, 14:25:38 pm »
Широкото разпространение на микоплазмата и честото и срещане сред практически здрави хора затруднява решението на  въпроса за ролята на тези микроорганизми в етиологията и патогенезата на заболяванията на урогениталният тракт. Позициите на различните изследователи са противоречиви. Някои изследователи отнасят микоплазмата към абсолютните причинители на заболявания като (уретрит, простатит, следродов ендометрит, пиелонефрит, патология на бременноста и плода, артрит, сепсис и др.). Други изследователи считат че микоплазмата се явява като често присъствие в урогениталният тракт, която е способна в определени условия да предизвика инфекционно-възпалителен процес на пикочополовите органи и пътища по често в комбинация с други патогенни или условно-патогенни микроорганизми. В настоящо време е показана ролята на микоплазмата в развитието на редица възпалителни заболявания на урогениталният тракт, с микробна етиология: негонококов уретрит, неспецифичен вагинит, вторичен ендометрит, простатит, вторично безплодие. Въпросът за микоплазмата като единичен възбудител все още не е решен, но затова пък тя почти никога не е сама. Факторите и условията усилващи потенциалната патогенност на микоплазмата са: нарушение на имунологичният отговор на организма, бременност, аборт, оперативна намеса. Клиничната картина на възпалителният процес при който се намират микоплазми, няма специфични симптоми. Описани са случаи на клинична прява като уретрит, простати, следродов ендометрит, вагинит, спонтанен аборт, преждевременно раждане, артрит у възрастни хора и сепсис и менингит при новородени. Вътреутробното заразяване на плода може да стане по време на бременноста или при раждането. Предава се между половите партньори.

Надявам се това да е достатъчно като отговор  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
уреаплазма, микоплазма
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2006, 08:11:51 am »
имам проблеми с цикъла, а всички хормонални изследвания и такива на щитовидната жлеза са в идеални граници.хламидията ми е отрицателна, на моя също.лятото ми беше правена лапароскопия, и там нещета са перфектни, нямам полипи, кисти или миома, тръбите, яйчниците и матката са ок.мели ме посъветва да направя изследване за уреаплазма и микоплазма.кажете ми нещо повече-това кръвно изследване ли е, има ли значение деня на цикъла, скъпо ли е и правят ли го навсякъде.ако се окаже, че там е проблема има ли лечение?направо вече ми е дошло до гуша от всичко, нямам търпение да сложа край на тия почти 6 години ходене п мъките.
за уточнение, като казвам проблеми с цикъла, имам в предвид че често е на 2 седмици, наскоро ми се случи и на 10 дена.а за още по-голямо уточнение, хормоналните изследвания съм ги правила на 2 места за поголяма достоверност. :(


или поне ми дайте съвет какви други изследвания да си направя, като посочените 2 така или иначе ще ги направя.
« Последна редакция: Ноември 14, 2006, 08:15:51 am от мими-разград »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2006, 08:38:19 am »
Изследването се състои във вземане на Цервикален секрет
Трябва или лекарят да има или ти да си носиш т.н хранителна среда - едно малко флаконче, в което веднага се поставя взетият материал. В противен случай изследването няма да е направено както трябва.
Няма значение кои дни на цикала се прави изследването.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2006, 08:53:05 am »
Не е скъпо, струва около 25 лева. Прави се антибиограма. Ако имаш пиете и двамата антибиотика за около 10 дни (или колкото лекарят ти каже) и след месец отново контролно изследване да се види резултата.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2006, 13:05:32 pm »
Момичетата са ти отговорили вече. На място, в което има среди, не е нужно нищо да носиш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2006, 11:15:06 am »
благодаря за отговорите, разбрах кога и как се изследва и как се лекува.
това, което все още не ми е ясно е има ли възможност проблемите ми с цикъла да се дължат на това нещо?в смисъл това някой от симптомите ли е?и възможно ли е микоплазмата и уреаплазмата да са причина за стерилитет? :?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2006, 11:16:06 am »
Да, възможно е да са причина за стерилитет.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2006, 12:12:46 pm »
а могат ли да доведат до проблеми с цикъла като моите?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2006, 12:35:49 pm »
Да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2006, 12:51:54 pm »
мели, страшно съм ти благодарна!и ако питам повече, то не е защото подлагам на съмнение твоето мнение, а просто защото имам нужда от повече информация.пак ти благодаря!!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2006, 12:54:12 pm »
Знам, Мими, знам колко ти е трудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: микоплазма
« Отговор #16 -: Юни 23, 2007, 18:29:26 pm »
Скоро ми откриха и на мен микоплазма. Лекарят каза че я имам отдавна. Благодаря му че я откри, защото предишните гинеколози изобщо не се сещаха за такьв тип изследвания. Лошото при мен е че благодарение на нея са се образували сраствания. А болки си имам още в началото на започване на полов живот при мен. Цистит си имам също още преди да започна да водя полов живот, а също и болезнена менструация. Опитвам се да се предпазвам от циститни инфекции. В последно време сякаш успявам. Но тази микоплазма ме обезпокои много въпреки редовните ми посещения на предишния генеколог и споделяне за болка при полов акт, но иначе течение нямам. Минах целия курс на лечение сега ми предстоят нови изследвания и дано всичко е ок. Искам да попитам възможно ли е ако партньора няма миколазма при изследванията да ми я предаде отново и трябва ли да се лекува и той дори да няма? Четох в руски сайтове че е възможно да се предаде и на плода. Дали след успешно лечение е възможно да се предаде наистина.
Re: микоплазма
« Отговор #17 -: Юни 23, 2007, 18:38:41 pm »
При мен с тест за микоплазма се изолира- Ureaplasma urealyticum
Противно,гадно нещо! Назначени ми са антибиотици на мен и на половинката според направената антибиограма. Дано има ефект!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: микоплазма
« Отговор #18 -: Юли 05, 2007, 16:36:02 pm »
Достатъчно ли е да се изследва само IgM при микоплазмата или трябва и IgG?
Re: микоплазма
« Отговор #19 -: Юли 05, 2007, 22:27:35 pm »
На мен ми бяха открити микоплазмата и хламидията при едно и също време, разбира се със реазлични тестове, имах и антибиограма обаче се оказа че са същите лекарства както и за хламидията , така че минах със едно 10 дневно тровене със антибиотик.
  Доксицилин и сумамед
 И ОБЕЗАТЕЛНО лекуване на партньора, защо ги глезите толкова мъжете нека да си пият антибиотик.
 lady-bird не см чула досега за кръвен тест за микоплазма, ако някой знае да казва!!!