0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #80 -: Септември 29, 2008, 13:35:01 pm »
За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
В Търново го правят в лаборатория "Медика"аз го правих в началото на месеца - 17лв.
Дадоха ми среда и д-р Маринова ми взе секрет. -не се плаща от касата.Едно иследвание е.Аз до последно държах да ми правят две иследвания/даже ходих да разговарям с докторката която прави иследванията/ ,като си мислех че за уреаплазмата е различно но е едно и го водят уреалитична микоплазма.Докторката каза че били няколко идентични микроорганизма и се правят с едно иследване.
Д-р Маринова също е в поликлиниката , нали?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #81 -: Септември 29, 2008, 14:05:09 pm »
На мен ми правиха за микоплазма,това означава ли че микоплазма и уреаплазма се изследват в едно, а не се изследват поотделно?Нещо не мога да разбера.А и д-р Даскалов ми каза че изследваме микоплазма ,за уреаплазма никога не е ставало въпрос,значи ли че  с микоплазмата е изследвана  уреаплзмата и съм нямала затова не е спомената?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #82 -: Септември 29, 2008, 16:02:09 pm »
Да д-р Маринова е в поликлиниката.
И аз от това се притеснявах защото отидох в лабораторията и казах че искам иследване за микоплазма и уреаплазма, а те ми казаха че правят само микоплазма а за другото не са чували.Затова отидох при лекарката в лабораторията която прави самото иследване и говорих с нея - тя каза да не се претеснявам взема се една проба и се иследва за микоплазми, уреаплазми,но теста е един понеже били идентични организми.Ако имало растеж доплащащ още 5лв. за антибиотикограма.
Така че спокойно иследвани сме за всички бацили. :lol:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #83 -: Септември 29, 2008, 22:00:41 pm »
Ми те май доста лаборатории и д-ри не са чували за уреаплазма :)
Скоро ще ходя при моя д-р и ще го питам .
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #84 -: Септември 30, 2008, 12:30:55 pm »
Роузи,едно изследване е!Както когато изследват микробиология могат да открият различни неща,така при микоплазмата излиза уреаплазма.То ако става на въпрос има и различни видове уреапплазма например.
Микоплазмата е едно изследване и от там,не дай боже,могат да изскочат различни зайчета!
Re: микоплазма
« Отговор #85 -: Октомври 03, 2008, 08:35:33 am »
Тази микоплазма е супер упорито нещо и заради нея се лекуваме 3 поредни цикъла :balk_153: Ако и следващия път има вече ще питам лекаря дали има друга алтернатива за лечение. Не стига че сега е бирен сезон ами и трябва да търпя мрънканията на половинката, които ме нервят още повече. Никакво глезене - щом мога аз да пия и той ще пие!!  8)
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
Re: микоплазма
« Отговор #86 -: Октомври 03, 2008, 10:21:27 am »
beatricheтази тема е доста стара.Но ако те интересува все пак ,ходи се на контрола 10-15 дни след последния прием на лекарствата АБ .
Re: микоплазма
« Отговор #87 -: Октомври 03, 2008, 13:24:11 pm »
beatricheтази тема е доста стара.Но ако те интересува все пак ,ходи се на контрола 10-15 дни след последния прием на лекарствата АБ .
*
Re: микоплазма
« Отговор #88 -: Октомври 03, 2008, 13:24:30 pm »
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
След всеки цикъл. Като ми свърши М. отивам, ако изпишат хапчета пия 10-15 дни в зависимост от терапията и като ми дойде новото М. и свърши отивам пак на контрола. Затова без да искам спазвам и двете изисквания "или 2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл"!
Все пак доки казва кога, ние тук споделяме нашия опит, а в действителност док знае състоянието ти.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #89 -: Октомври 03, 2008, 13:28:20 pm »
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
След всеки цикъл. Като ми свърши М. отивам, ако изпишат хапчета пия 10-15 дни в зависимост от терапията и като ми дойде новото М. и свърши отивам пак на контрола. Затова без да искам спазвам и двете изисквания "или 2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл"!
Все пак доки казва кога, ние тук споделяме нашия опит, а в действителност док знае състоянието ти.
vijdam niakoi jeni kazvat za niakakvi lekarstva koito se piat zaedno s antibiotika za da ne hvanat gabi4ki na men ne sa mi izpisali takiva tribva li sama da si kupa ili tribva lekar da mi gi izpi6e?
Re: микоплазма
« Отговор #90 -: Октомври 03, 2008, 13:44:33 pm »
Мисля че д-р трябва да ти ги изпише.Аз пия Микомакс еднократно при 10 дневно лечение с АБ,ако не вземаш нищо противогъбично пък рискуваш после и гъбички да лекуваш.
*
Re: микоплазма
« Отговор #91 -: Октомври 03, 2008, 13:48:52 pm »
Да Роузи-Ана вече е отговорила.
Аз съм пила Микомакс по следните схеми, но док го изписва:
При 5-дневно лечение с антибиотик - 1 хапче на 2-3 ден;
При 10 дневно лечение с антибиотик - 2 хапчета, едното на първия, другото на последния ден;
При 15 дневно лечение а антибиотик - 3 хапчета, едното на първия, второто на 7-8 ден, третото на последния ден,
Но е изписано от лекаря.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #92 -: Октомври 03, 2008, 13:50:16 pm »
Мисля че д-р трябва да ти ги изпише.Аз пия Микомакс еднократно при 10 дневно лечение с АБ,ако не вземаш нищо противогъбично пък рискуваш после и гъбички да лекуваш.
emi tia ne mi e izpisala dali da ne si go kupa bez tia da mi kaje na svobodno da si go kupa?
*
Re: микоплазма
« Отговор #93 -: Октомври 03, 2008, 13:56:30 pm »
питай я!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #94 -: Октомври 03, 2008, 14:15:03 pm »
питай я!
iskam da te pitam ne6to viarno li e 4e mikoplazma moje da se hvane samo po polov pat?
*
Re: микоплазма
« Отговор #95 -: Октомври 03, 2008, 14:21:24 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #96 -: Октомври 03, 2008, 14:25:40 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
po bitov kakvo iska6 da kaje6?
Re: микоплазма
« Отговор #97 -: Октомври 03, 2008, 14:40:38 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
po bitov kakvo iska6 da kaje6?
iskam da pitam o6te ne6to ako i moiat priatel go ima tova ne6to dokato piem antibiotik ni kazaha 4e mojem da go pravim bez prezervativ!I toi li triabva da pie sa6to tolkova pati antibiotik kolkoto mi se naloji i na men>
Re: микоплазма
« Отговор #98 -: Октомври 03, 2008, 15:35:03 pm »
Моля те пиши на кирилица :)Докато пиете АБ и докато не се установи че сте излекувани секс се прави с презерватив.Ако искате може и мъжат ти да се изследва ,та ако той няма поне да не се тъпче с АБ.
*
Re: микоплазма
« Отговор #99 -: Октомври 03, 2008, 15:37:28 pm »
Ееехх трябвало е лекаря да изпише и на половинката лекарства. Така ти като пиеш хапчета и се излекуваш, после като правите секс той пак ще те зарази, (защото той не е пил хапчета), после пак ще имаш положителен резултат и всичко се повтаря, разбираш ли ме?
Плюс това не трябва да има секс по време на лечението и след това, докато не минете контрола!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.