0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #60 -: Септември 03, 2008, 18:49:57 pm »
Да.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #61 -: Септември 03, 2008, 19:29:56 pm »
Значи Вибрамицина не се намира в Бг,така ли?
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #62 -: Септември 03, 2008, 20:04:04 pm »
Роузи вече има внос ако не се лъжа.Ако Ния се включи ще ти даде по пълна информация.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #63 -: Септември 04, 2008, 11:08:00 am »
Момичета препоръчайте ми къде да отида на гинеколог в София за да ми взема секрет за микоплазма и уреаплазма тъй като мойта док е в отпуск,а ми трябва по-скоро резултат във връзка с други изследвания и да попитам за колко време излиза резултата?

*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #64 -: Септември 08, 2008, 17:12:36 pm »
момичета , обяснете ми моля ви какви са симптомите на тези болести! 8O.
Това някакви полово- предавани вируси ли са ? Питам ви защото от скоро имам някакви усещания като на цистит само че не е .Имам час при лекар , само че е в петък и дотогава ще се побъркам.Ще съм ви благодарна за отговор. :)
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #65 -: Септември 08, 2008, 18:11:07 pm »
Аз имам микоплазма ,но симптоми нямам никакви.
Да предават се по полов път.Изчакай си прегледа и дано всичко е наред.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #66 -: Септември 09, 2008, 09:08:30 am »
 8O ужас!Значи е много опасна болест!
Дано да нямам тази гадория , но вежното е че се лекува.Сигурно е като хламидиите - аз си ги имах без да предположа, но се излекувах.
Благодаря за отговора.Успех в оздравяването !!! :bighug:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #67 -: Септември 09, 2008, 11:50:16 am »
момичета здравейте, и на мен ми откриха тази гадна микоплазма. Предписаха и на двама ни АБ - Доксациклин - за 15 дни. Ох незнам, но ми се струват много тези 15 дни с антибиотик :(. Днеска ни е 13 ден, и ми се гади. Незнам дали е възможно да е от него. На половинката ми нищо му няма засега. Взимам и микомакс, а иначе симптоми нямах никакви
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #68 -: Септември 09, 2008, 12:36:22 pm »
момичета здравейте, и на мен ми откриха тази гадна микоплазма. Предписаха и на двама ни АБ - Доксациклин - за 15 дни. Ох незнам, но ми се струват много тези 15 дни с антибиотик :(. Днеска ни е 13 ден, и ми се гади. Незнам дали е възможно да е от него. На половинката ми нищо му няма засега. Взимам и микомакс, а иначе симптоми нямах никакви
Възможно е да ти се гади от Доксациклин-а, на мен също като го пия не ми понася - гадене, понякога леко лошо ми е ставало
Аз искам да попитам, при какви случаи се назначава изследване за микоплазма и уреаплазма, щом няма симптоматика по която да се разбере, че ги имаш заболяванията
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 12:42:27 pm от Snow-white »
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #69 -: Септември 09, 2008, 12:51:16 pm »
Снежка, мисля чи преди някаква арт процедура трябва да направиш това изследване.Има го в описаните от д-р Даскалов необходими изследвания преди бременността.Оказва влияние както при проблеми със забременяване , така и при износване на плода - поне аз така разбрах.По време на трансфер заедно с катетъра могат да попаднат и тези организми в матката и там отделят токсични за ембрионите вещества.Аз си го направих сам без да са ми го назначавали - отидох при гинеколог  казах чи искам това иследване взеха ми секрет и готово.За щастие теста е отрицателен.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #70 -: Септември 09, 2008, 13:18:00 pm »
Зонче  :thankyousign:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #71 -: Септември 09, 2008, 14:06:42 pm »
Уреаплазма Уреалитикум инфекция

Уреаплазма уреалитикум е организъм, който причинява относително леки форми на тазово-възпалителната болест. Той се свързва като възможна причина за стерилитет и за повтарящи се ранни спонтанни аборти. Организмът е сексуално преносим и инфектира лигавицата на цервикалния канал. Той рядко предизвиква симптоми на тежки физиологични усложнения при жените. При мъжете, понякога предизвиква не специфичен уретрит и/или простатит, но в повечето случаи е асимптоматичен. Предишни изследвания подсказват, че инфекцията от уреаплазма уреалитикум може да бъде способна да промени физико-химичните показатели на цервикалната слуз и/или цервикалния секрет, и в случай, когато катетърът премине да достави ембриони или сперма, тези организми получават достъп до маточната кухина, и произвеждат среда негостоприемна за ембрионите.
БГ Наука форум
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #72 -: Септември 09, 2008, 15:23:58 pm »
dageya,ние също пихме Доксициклин със съпруга ми за Микоплазмата,но курса беше 10 дни. .Първият ден го пихме на гладно и се чувствахме ужасно зле ,но след хранене няма проблеми.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #73 -: Септември 28, 2008, 19:09:25 pm »
Момичета,
на мен за уреаплазмата д-р Даскалов ми предписа Доксициклин и Фасижин ,и за двамата,и Микомакс само за мен.Доксициклина е за 10 дни.Но никоя от вас не споменава за този Фасижин.За какво е той,знаете ли?Пие се само два дни,два пъти по 1 таблетка.Не се бях замисляла,но като не виждам никоя от вас да го споменава и се зачудих ние защо го пием.
И друго да ви питам,доктора каза да няма сексуални контакти,но не разбрах-докато пием антибиотика ли или 15-20 дни.При вас как беше.За мен това не е проблем,но при мъж ми не е така :D,та да знам до кога да отбивам атаки?!? :oops:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #74 -: Септември 28, 2008, 19:46:43 pm »
Вили,аз лекувам микоплазма,с Доксициклин за двамата ,+ Микомакс за мен.Фасижин не съм пила.Но и някой други май го пият ,то е пак нещо за инфекцията.Секс си правим само с презерватив.Докато не направите контрола и не се установи че сте излекувани никакъв секс,само с презерватив :wink:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #75 -: Септември 28, 2008, 20:18:50 pm »
Вили,на мен д-р Даскалов ми е изписвал Фасижин,когато се борехме с хламидията,но съм забравила какво точно беше предназначението на лекарството,защото освен него приемахме и Азатрил и не си спомням какво пишеше в листовките :oops:.Секс по време на лечението и до контролата сме правила само с презерватив по препоръка на лекаря,а също д-р Даскалов беше споменал,че и оралният секс/ако естествено има такъв/не е препоръчителен.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #76 -: Септември 28, 2008, 23:11:53 pm »
 За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #77 -: Септември 29, 2008, 00:30:31 am »
Отделни изследвания са от МБ .З около 3 дни стана готово моето изследване за микоплазмата.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #78 -: Септември 29, 2008, 07:06:45 am »
Мерси,момичета!Сега ми е по-ясно,малко.Аз прочетох на листовката на Фасижина,че е за инфекция,но не разбрах точната му задача.Важното е да си изиграе ролата!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #79 -: Септември 29, 2008, 09:10:22 am »
За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
В Търново го правят в лаборатория "Медика"аз го правих в началото на месеца - 17лв.
Дадоха ми среда и д-р Маринова ми взе секрет. -не се плаща от касата.Едно иследвание е.Аз до последно държах да ми правят две иследвания/даже ходих да разговарям с докторката която прави иследванията/ ,като си мислех че за уреаплазмата е различно но е едно и го водят уреалитична микоплазма.Докторката каза че били няколко идентични микроорганизма и се правят с едно иследване.