0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    guest

уреаплазма, микоплазма
« -: Април 17, 2006, 13:35:13 pm »
Здравейте,
направих си микробиологични изследвания, на резултатите пише - Микоплазма. Какво е това? Как се ликува?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: микоплазма
« Отговор #1 -: Април 17, 2006, 13:49:31 pm »
Лекува се с антибиотици. Към изследванията ти нямаше ли антибиограма? Лекарят ти не ти ли предписа лекарства? Микоплазмата е бактерия, лекува се!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    guest

микоплазма
« Отговор #2 -: Април 17, 2006, 13:55:43 pm »
нямам антибиограма. Днес ще ходя на лекар.
А каква може да е причината за наличие на такава бактерия?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: микоплазма
« Отговор #3 -: Април 17, 2006, 13:58:46 pm »
Цитат на: guest
Здравейте,
направих си микробиологични изследвания, на резултатите пише - Микоплазма. Какво е това? Как се ликува?


Микоплазмите са микроорганизми,които пренадлежат към бактериите.
Причиняват заболявания на дихателната и пикочо-половата с-ма.
Заразяването става при полов контакт и чрез 'спори'. Заразоносител може да  е домашното куче.
За микоплазмите зная ,че нямат клетъчна стена и това ги прави резистентни(устойчиви) на пеницилина и антибиотиците от тази група./-това е особеното при лечението/
Лечение, трябва да ти назначи лекар, най-добре микробиолог.
http://www.venerologia.ru/venerologia/mikoplazmoz.htm
ПП.Лекуват се и двамата партньори.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микоплазма
« Отговор #4 -: Април 17, 2006, 14:19:18 pm »
ххх
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
микоплазма
« Отговор #5 -: Април 17, 2006, 14:25:38 pm »
Широкото разпространение на микоплазмата и честото и срещане сред практически здрави хора затруднява решението на  въпроса за ролята на тези микроорганизми в етиологията и патогенезата на заболяванията на урогениталният тракт. Позициите на различните изследователи са противоречиви. Някои изследователи отнасят микоплазмата към абсолютните причинители на заболявания като (уретрит, простатит, следродов ендометрит, пиелонефрит, патология на бременноста и плода, артрит, сепсис и др.). Други изследователи считат че микоплазмата се явява като често присъствие в урогениталният тракт, която е способна в определени условия да предизвика инфекционно-възпалителен процес на пикочополовите органи и пътища по често в комбинация с други патогенни или условно-патогенни микроорганизми. В настоящо време е показана ролята на микоплазмата в развитието на редица възпалителни заболявания на урогениталният тракт, с микробна етиология: негонококов уретрит, неспецифичен вагинит, вторичен ендометрит, простатит, вторично безплодие. Въпросът за микоплазмата като единичен възбудител все още не е решен, но затова пък тя почти никога не е сама. Факторите и условията усилващи потенциалната патогенност на микоплазмата са: нарушение на имунологичният отговор на организма, бременност, аборт, оперативна намеса. Клиничната картина на възпалителният процес при който се намират микоплазми, няма специфични симптоми. Описани са случаи на клинична прява като уретрит, простати, следродов ендометрит, вагинит, спонтанен аборт, преждевременно раждане, артрит у възрастни хора и сепсис и менингит при новородени. Вътреутробното заразяване на плода може да стане по време на бременноста или при раждането. Предава се между половите партньори.

Надявам се това да е достатъчно като отговор  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
уреаплазма, микоплазма
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2006, 08:11:51 am »
имам проблеми с цикъла, а всички хормонални изследвания и такива на щитовидната жлеза са в идеални граници.хламидията ми е отрицателна, на моя също.лятото ми беше правена лапароскопия, и там нещета са перфектни, нямам полипи, кисти или миома, тръбите, яйчниците и матката са ок.мели ме посъветва да направя изследване за уреаплазма и микоплазма.кажете ми нещо повече-това кръвно изследване ли е, има ли значение деня на цикъла, скъпо ли е и правят ли го навсякъде.ако се окаже, че там е проблема има ли лечение?направо вече ми е дошло до гуша от всичко, нямам търпение да сложа край на тия почти 6 години ходене п мъките.
за уточнение, като казвам проблеми с цикъла, имам в предвид че често е на 2 седмици, наскоро ми се случи и на 10 дена.а за още по-голямо уточнение, хормоналните изследвания съм ги правила на 2 места за поголяма достоверност. :(


или поне ми дайте съвет какви други изследвания да си направя, като посочените 2 така или иначе ще ги направя.
« Последна редакция: Ноември 14, 2006, 08:15:51 am от мими-разград »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2006, 08:38:19 am »
Изследването се състои във вземане на Цервикален секрет
Трябва или лекарят да има или ти да си носиш т.н хранителна среда - едно малко флаконче, в което веднага се поставя взетият материал. В противен случай изследването няма да е направено както трябва.
Няма значение кои дни на цикала се прави изследването.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2006, 08:53:05 am »
Не е скъпо, струва около 25 лева. Прави се антибиограма. Ако имаш пиете и двамата антибиотика за около 10 дни (или колкото лекарят ти каже) и след месец отново контролно изследване да се види резултата.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2006, 13:05:32 pm »
Момичетата са ти отговорили вече. На място, в което има среди, не е нужно нищо да носиш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2006, 11:15:06 am »
благодаря за отговорите, разбрах кога и как се изследва и как се лекува.
това, което все още не ми е ясно е има ли възможност проблемите ми с цикъла да се дължат на това нещо?в смисъл това някой от симптомите ли е?и възможно ли е микоплазмата и уреаплазмата да са причина за стерилитет? :?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2006, 11:16:06 am »
Да, възможно е да са причина за стерилитет.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2006, 12:12:46 pm »
а могат ли да доведат до проблеми с цикъла като моите?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2006, 12:35:49 pm »
Да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2006, 12:51:54 pm »
мели, страшно съм ти благодарна!и ако питам повече, то не е защото подлагам на съмнение твоето мнение, а просто защото имам нужда от повече информация.пак ти благодаря!!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2006, 12:54:12 pm »
Знам, Мими, знам колко ти е трудно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: микоплазма
« Отговор #16 -: Юни 23, 2007, 18:29:26 pm »
Скоро ми откриха и на мен микоплазма. Лекарят каза че я имам отдавна. Благодаря му че я откри, защото предишните гинеколози изобщо не се сещаха за такьв тип изследвания. Лошото при мен е че благодарение на нея са се образували сраствания. А болки си имам още в началото на започване на полов живот при мен. Цистит си имам също още преди да започна да водя полов живот, а също и болезнена менструация. Опитвам се да се предпазвам от циститни инфекции. В последно време сякаш успявам. Но тази микоплазма ме обезпокои много въпреки редовните ми посещения на предишния генеколог и споделяне за болка при полов акт, но иначе течение нямам. Минах целия курс на лечение сега ми предстоят нови изследвания и дано всичко е ок. Искам да попитам възможно ли е ако партньора няма миколазма при изследванията да ми я предаде отново и трябва ли да се лекува и той дори да няма? Четох в руски сайтове че е възможно да се предаде и на плода. Дали след успешно лечение е възможно да се предаде наистина.
Re: микоплазма
« Отговор #17 -: Юни 23, 2007, 18:38:41 pm »
При мен с тест за микоплазма се изолира- Ureaplasma urealyticum
Противно,гадно нещо! Назначени ми са антибиотици на мен и на половинката според направената антибиограма. Дано има ефект!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: микоплазма
« Отговор #18 -: Юли 05, 2007, 16:36:02 pm »
Достатъчно ли е да се изследва само IgM при микоплазмата или трябва и IgG?
Re: микоплазма
« Отговор #19 -: Юли 05, 2007, 22:27:35 pm »
На мен ми бяха открити микоплазмата и хламидията при едно и също време, разбира се със реазлични тестове, имах и антибиограма обаче се оказа че са същите лекарства както и за хламидията , така че минах със едно 10 дневно тровене със антибиотик.
  Доксицилин и сумамед
 И ОБЕЗАТЕЛНО лекуване на партньора, защо ги глезите толкова мъжете нека да си пият антибиотик.
 lady-bird не см чула досега за кръвен тест за микоплазма, ако някой знае да казва!!!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #20 -: Юли 05, 2007, 22:55:01 pm »
Тест за микоплазма се взима от влагалищен или цервикален секрет. Има и някакъв белодробен проблем с нея, но до там не съм стигнала.
При мен се изолира уреаплазма уреаулитикум, пийте си антибиотиците и правете секс с презерватив.
Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: микоплазма
« Отговор #21 -: Юли 06, 2007, 09:26:07 am »
Питах в една лаборатория и ми казаха, че за микоплазма се прави и кръвен тест. Аз доста се учудих, но явно може.
*
Re: микоплазма
« Отговор #22 -: Юли 13, 2007, 15:11:33 pm »
Тази микоплазма е супер упорито нещо и заради нея се лекуваме 3 поредни цикъла :balk_153: Ако и следващия път има вече ще питам лекаря дали има друга алтернатива за лечение. Не стига че сега е бирен сезон ами и трябва да търпя мрънканията на половинката, които ме нервят още повече. Никакво глезене - щом мога аз да пия и той ще пие!!  8)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: микоплазма
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 17:30:44 pm »
при мен също има Ureaplasma urealyticum
това се изолира на тртия тест, преди това 2 отрицателни
по -скоро ме смути реакцията на докторите: в бг докторът ме предупреди 4е микоплазмата може да е доста упорита, и може да е при4ина за незабременяване
в Юк оба4е, докторката каза: аа ами то микоплазмата е нещо много нормално, ту си идва, ту си отива, щом сте си купили антибиотици, пийте си ги и ще се оправите
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #24 -: Юли 13, 2007, 17:42:31 pm »
Момичета, кажете ми, моля ви, как изследвахте Микоплазмата и Уреаплазмата? Чрез микробиология или някакво друго изследване?
*
Re: микоплазма
« Отговор #25 -: Юли 13, 2007, 18:22:42 pm »
аз имах едновременно микробиология и тест за микоплазма с антибиограма
микробиологията показа 4е не се изолират бактерии и гъби, а микоплазмата беше положителна, затова мисля 4е е най добре да се направи специалния тест за микоплазма и антибиограма
При мен например тя показа 4е съм резистентна към ле4ение с доксициклин, докато гледам други моми4ета я лекуват тъкмо с това
Така 4е е важно не само да я открият, а и с какво могат да я унищожат
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #26 -: Юли 13, 2007, 18:47:59 pm »
Цитат
Така 4е е важно не само да я открият, а и с какво могат да я унищожат
Правилно, мойта не се повлия нито от Дотура, нито от Клацида!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #27 -: Юли 13, 2007, 19:40:25 pm »
Благодаря ви.
Питам, защото в Бургас си правих микробиология и отделно изследвах Микоплазма, Уреаплазма и Хламидии. Микробиологията не показа нищо, а на другото се изолира Уреаплазама Уреаликтикум.
След лечение със Сумамед отидох в ''Кандиларов'' в София и те ми казаха, че при тях не се прави друго изследване, а ако имам Уреаплазма, то тя ще се изолира в Микробиологията, та сега се чудя дали да не направя изследване отново само за Уреаплазмата.   :?
*
Re: микоплазма
« Отговор #28 -: Юли 13, 2007, 21:37:14 pm »
примен не се изолира при микробиологията
евро, ти с какво я унищожи, аз пия азатрил или нещо подобно, гледам на антибиограмата с/у този антибиотик имам  S / и на още няколко има S/
на няколко има R и на няколко антибиотика I
Та тези които ти си пила от групи4ката озна4ена с S ли са, много 4удно как не са подействали
Аз пия и микомакс по 1 хап4е седми4но 3 седмици, дано подействат
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: микоплазма
« Отговор #29 -: Юли 14, 2007, 07:32:28 am »

Питам, защото в Бургас си правих микробиология и отделно изследвах Микоплазма, Уреаплазма и Хламидии. Микробиологията не показа нищо, а на другото се изолира Уреаплазама Уреаликтикум.

dimaya,къде в Бургас изследва Микоплазма и Уреаплазма?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #30 -: Юли 14, 2007, 07:59:11 am »
Juli4ka, в Лабораторията срещу хотел Космос. Но оттам ми казаха, че  изпращат в София и резултатите са готови след 10дни. Струвашеми 45лв, така че май е по-добре да се разбере къде в София се прави това изследване и да се отиде направо там.
Re: микоплазма
« Отговор #31 -: Юли 14, 2007, 09:02:35 am »
Juli4ka, в Лабораторията срещу хотел Космос. Но оттам ми казаха, че  изпращат в София и резултатите са готови след 10дни. Струвашеми 45лв, така че май е по-добре да се разбере къде в София се прави това изследване и да се отиде направо там.
Благодаря ти!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #32 -: Юли 15, 2007, 18:35:28 pm »
Аз съм на мнение, че теста за микоплазма е най-добре да е от цервикална проба /същото го мисля и за хламидията и уреаплазмата/.
R -  в антибиограмата значи че бактерията или вирус е резистентен /не се влияе/
S -  сензитив /влияе е се/
I - незнам?!

Миори, така и не знам как я изчезна тая гад?! Дори и след повторното лечение с Клацид 500, третата проба пак беше положителна. Тогава спрях да я лекувам щото ми писна, пък и антибиотици се пият. След второто икси реших да изчиствам въпроси и отново пуснах теста за микоплазма и "О, небеса" отрицатален, много съм изненадана, но... предполагам че след Клацида, трябваше да пусна пробата след поне 10-тина дни, а аз я направих на 8-я ден, най-вероятно е било рано.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #33 -: Юли 15, 2007, 23:24:50 pm »
А на мен дори ми казаха, че трябва да минат поне 20 дни след антибиотика. Така че напълно е възможно.
*
Re: микоплазма
« Отговор #34 -: Юли 16, 2007, 08:22:55 am »
Аз пия и микомакс по 1 хап4е седми4но 3 седмици, дано подействат
Миори, това микомакс е да не развиеш гъбички от антибиотиците, които пиеш за убиване на микоплазмата.

А при мен правят все 2 теста: 1-ви микробиология и 2-ри тест за микоплазма с антибиограма. Не знам не съм биолог, но може и да е политика на клиниките и лабораториите. Щом при едни може от микробиология да видят дали се изолира микоплазма, значи може  :lol:
Ние пихме Доксициклин един курс 10 дни, после Азатрил (не помня обаче колко дни щото то през няколко го пихме), после пак Доксициклин 15 дни обаче.

А за теста след прием на хапове ми казват все "2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл" :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: микоплазма
« Отговор #35 -: Юли 17, 2007, 18:17:35 pm »
титката, евро, много благодаря за инфо-то
Дано не ми се наложи да правя втори курс с антибиотици, щото навси4кото отгоре са и сумати пари, за този азатрил давахме по 28 лв за 4 хап4енца, а на нас ни трябваха 24 хап4ета + микомакса забравих колко беше , но не по малко от 12 лв за 3 хап4енца
Много ми се стори скъпо
п.п. търсих 4и4о скрудж из емотиконите за завършек на пост-а ми, но го няма  :offtopic:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #36 -: Юли 21, 2007, 13:47:09 pm »
Мацки, днес разговарях с една лекарка, която спечели от раз моето доверие и според нея Авелокс е много подходящ за лечението на Микоплазма хоминис и Уреаулитикум, разбира се след антибиограма.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: микоплазма
« Отговор #37 -: Юли 22, 2007, 00:10:55 am »
Мацки, днес разговарях с една лекарка, която спечели от раз моето доверие и според нея Авелокс е много подходящ за лечението на Микоплазма хоминис и Уреаулитикум, разбира се след антибиограма.  :)

Уреаплазма уреалитикум почти винаги е резистентна на флуохинолони (какъвто е авелокс).  Антибиограма му е майката.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: микоплазма
« Отговор #38 -: Август 06, 2007, 20:09:37 pm »
За информация на всички дами - www.genicalab.com
Re: микоплазма
« Отговор #39 -: Септември 12, 2007, 19:33:06 pm »
Момичета, чета тук за антибиограма, много съм учудена и не знам какво да мисля. Моят мъж си направи микробиологично изследване в лаборатория Кандиларов. Аз се обадих за резултатите и срещу име и ЕГН ми ги изпратиха по факс. Има микоплазма хоминис. Антибиограма нямаше. Аз понеже съм тъпа и упорита пак се обадих, за да питам дали са ми изпратили всичко, защото в бланката за изследване пише, че микробиологичното изследване върви с антибиограма. И тогава лаборантът ми каза, че за този конкретен микроорганизъм не се правела антибиограма и лекарят ни щял да ни обясни повече.

А сега чета за антибиограма... Нас ли ни вземат за канарчита или... На лекар сме след една седмица, а дотогава ще се изнервям...
Re: микоплазма
« Отговор #40 -: Септември 12, 2007, 19:43:15 pm »
не се нерви, до тогава правете секс, че после ви чака въздържание до контрола. :?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #41 -: Юли 24, 2008, 23:34:57 pm »
Здравейте! Аз съм нов човек в този форум. Извинявайте, ако ще пиша с грешки, рускиня съм. Живея в България. Сега имам проблем, направих иследвания и имам микоплазма. Сега лекувам я и пия антибиотики - Вильпрофен (го купи в Москва) и свещи Далацин, освен това пия Нистатин (за да предпазя от Цандидоз). Моят мъж не направи анализ на микоплазма, защото лекар ми каза, че не трябва, защото просто трябва да пием хапчета заедно. Това нормално ли е?
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #42 -: Юли 25, 2008, 14:45:32 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 14:47:13 pm от Zlatulka »

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #43 -: Юли 25, 2008, 14:49:11 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
Спасибо, колко е хубаво, че ми отговорихте. Благодаря.
Как в България се казват тези анализи на заболявания, които предават чрез полов път? Защото ги правих в Москва. В Русия имат своето название (ЗППП на метод ПЦР)
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #44 -: Юли 25, 2008, 14:52:30 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
Да, пак трябва да направим. Само че не знам как в България ще правим, защото не знам как те се казват. И моят мъж няма отношение к медицина изобщо :? :?И затова питам.
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #45 -: Юли 25, 2008, 15:02:48 pm »
Отиваш при специалист и казваш какъв е бил проблема и че искаш да направиш контролно изследване за микоплазма. По-горе в темата е споменато, че се изследва цервикален секрет. Значи отиваш на гинеколог. При мъжа може да се изследва от семенна течност (еякулат) или от уретрален секрет (по-добре).

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #46 -: Юли 25, 2008, 15:07:25 pm »
Отиваш при специалист и казваш какъв е бил проблема и че искаш да направиш контролно изследване за микоплазма. По-горе в темата е споменато, че се изследва цервикален секрет. Значи отиваш на гинеколог. При мъжа може да се изследва от семенна течност (еякулат) или от уретрален секрет (по-добре).
Аха, сега е ясно. Много Ви благодаря. Много се радвам, че съм попаднала в добр форум.
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #47 -: Юли 25, 2008, 15:09:32 pm »
Няма за какво да благодариш. Тук целата ни е да си помагаме. Успех ти пожелавам :D

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #48 -: Юли 25, 2008, 15:10:50 pm »
Няма за какво да благодариш. Тук целата ни е да си помагаме. Успех ти пожелавам :D
Мерси. Много :wink:
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #49 -: Юли 25, 2008, 16:29:32 pm »
bebonia,и аз в момента лекувам Микоплазма .Изследвана е при мен и се лекуваме двамата .Но не забравяй че секс може да правите само с презерватив :lol:Моята се оказа много упорита,сега ми е трети курс на лечение  :(Успех.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #50 -: Юли 25, 2008, 16:41:58 pm »
bebonia,и аз в момента лекувам Микоплазма .Изследвана е при мен и се лекуваме двамата .Но не забравяй че секс може да правите само с презерватив :lol:Моята се оказа много упорита,сега ми е трети курс на лечение  :(Успех.
Много ви благодаря за информация. И аз я лекувам, пием хапчета с моят мъж заедно, само че той не беше на преглед, лекар ми каза, че няма нужда да ходи, щом има при мен тази инфекция - значи има и при мой мъж. Аз ползвам свещи ДАЛАЦИН, знам, че в БГ няма такива, купих ги в Москва, с какви свещи вие лекувате?
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #51 -: Юли 25, 2008, 16:47:28 pm »
Аз я лекувах първо с АБ Клацид ,и на следващият курс с Доксициклин,но свещи не са ми изписвани.И задължително прием на Микомакс против гъбички.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #52 -: Юли 25, 2008, 16:56:24 pm »
Аз я лекувах първо с АБ Клацид ,и на следващият курс с Доксициклин,но свещи не са ми изписвани.И задължително прием на Микомакс против гъбички.
Сега прочетох в Интернета за тези хапчета. Наистина те са антибиотици. Но на мен беше предписано ВИЛЬПРОФЕН, това е също антибиотик. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със свещи. Винаги инфекция се лекува със свещи!!!!!!!! Да, освен това или Микомакс или Нистанин против гъбички, това аз знам.
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #53 -: Юли 25, 2008, 17:11:45 pm »
Още има антибиотик ЛОМФЛОКС (така се казва в Русия).
Торговое наименование в Русия:
Ломфлокс

Международное наименование:
Ломефлоксацин (Lomefloxacin)


http://www.webapteka.ru/drugbase/name3695.html

Този не е лош препарат. Моята позната лекувала микоплазма с него. Аз ходя в друга клиника и ми предписа ВИЛЬПРОФЕН.
Ами на мен ми се струва, че всички антибиотоци са едни и същи, само че понякога има различни побочни ефекти (нежелателни ефекти).

I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #54 -: Септември 03, 2008, 09:38:35 am »
За да не пускам нова тема да попитам тук.
Микоплазмата упорита ли е?Тъй като при мен се оказа такава,5 месечно лечение и се въртя в един кръг и няма излизане . :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #55 -: Септември 03, 2008, 14:20:46 pm »
За съжаление моя опит с нея - да, иначе при всички останали познати които са имали тази инфекция са се рахатясали с един курс АБ, а при нас 2 и след третата контрола пробите останаха положителни. Четвъртата проба в друга лаборатория излезе отрицателна, но аз съм с резерви към тази лаборатория, но все пак я приех за отрицателна.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #56 -: Септември 03, 2008, 14:24:16 pm »
Къде в Пловдив мога да изследвам микоплазма?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #57 -: Септември 03, 2008, 14:37:22 pm »
Торакс и Медикус алфа, но аз лично предпочитам Торакс.

След Дотур и Клацид, Док ми каза да не взимам повече АБ. Но след второто Икси реших да се опитам да изчистя всичко що се знаеше, отидох при Д-р Дерменджиев във ВМИ Микробиологията и той ми предложи някакъв АБ, който в Бг по незнайно какви причини вече не се внасял, та с идеята да пусна нова проба и антибиограма за въпросния АБ направих ново изследване в Алфата и за мое голямо учудване пробата се оказа отрицателна, като последния прием на АБ беше минимум 6 месеца назад. Опитвам се да се сетя как беше този АБ, ще поровя из бумагите и ще пиша, за инфо. Иначе Д-р Маркова ми беше споменала за добри резултати след лечение с Авелокс, след антибиограма разбира се.

п.п. при мен беше уреаплазма уреалитикум

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #58 -: Септември 03, 2008, 15:01:28 pm »
Ели да не е вибрамицин?
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #59 -: Септември 03, 2008, 15:33:40 pm »
Сетих се! :D
Йозамицин (Josamycine), Wilprafen - едно и сащо са.

Вибрамицин не беше ли "хубав" Доксициклин?
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 15:37:12 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #60 -: Септември 03, 2008, 18:49:57 pm »
Да.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #61 -: Септември 03, 2008, 19:29:56 pm »
Значи Вибрамицина не се намира в Бг,така ли?
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #62 -: Септември 03, 2008, 20:04:04 pm »
Роузи вече има внос ако не се лъжа.Ако Ния се включи ще ти даде по пълна информация.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #63 -: Септември 04, 2008, 11:08:00 am »
Момичета препоръчайте ми къде да отида на гинеколог в София за да ми взема секрет за микоплазма и уреаплазма тъй като мойта док е в отпуск,а ми трябва по-скоро резултат във връзка с други изследвания и да попитам за колко време излиза резултата?

*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #64 -: Септември 08, 2008, 17:12:36 pm »
момичета , обяснете ми моля ви какви са симптомите на тези болести! 8O.
Това някакви полово- предавани вируси ли са ? Питам ви защото от скоро имам някакви усещания като на цистит само че не е .Имам час при лекар , само че е в петък и дотогава ще се побъркам.Ще съм ви благодарна за отговор. :)
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #65 -: Септември 08, 2008, 18:11:07 pm »
Аз имам микоплазма ,но симптоми нямам никакви.
Да предават се по полов път.Изчакай си прегледа и дано всичко е наред.
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #66 -: Септември 09, 2008, 09:08:30 am »
 8O ужас!Значи е много опасна болест!
Дано да нямам тази гадория , но вежното е че се лекува.Сигурно е като хламидиите - аз си ги имах без да предположа, но се излекувах.
Благодаря за отговора.Успех в оздравяването !!! :bighug:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #67 -: Септември 09, 2008, 11:50:16 am »
момичета здравейте, и на мен ми откриха тази гадна микоплазма. Предписаха и на двама ни АБ - Доксациклин - за 15 дни. Ох незнам, но ми се струват много тези 15 дни с антибиотик :(. Днеска ни е 13 ден, и ми се гади. Незнам дали е възможно да е от него. На половинката ми нищо му няма засега. Взимам и микомакс, а иначе симптоми нямах никакви
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #68 -: Септември 09, 2008, 12:36:22 pm »
момичета здравейте, и на мен ми откриха тази гадна микоплазма. Предписаха и на двама ни АБ - Доксациклин - за 15 дни. Ох незнам, но ми се струват много тези 15 дни с антибиотик :(. Днеска ни е 13 ден, и ми се гади. Незнам дали е възможно да е от него. На половинката ми нищо му няма засега. Взимам и микомакс, а иначе симптоми нямах никакви
Възможно е да ти се гади от Доксациклин-а, на мен също като го пия не ми понася - гадене, понякога леко лошо ми е ставало
Аз искам да попитам, при какви случаи се назначава изследване за микоплазма и уреаплазма, щом няма симптоматика по която да се разбере, че ги имаш заболяванията
« Последна редакция: Септември 09, 2008, 12:42:27 pm от Snow-white »
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #69 -: Септември 09, 2008, 12:51:16 pm »
Снежка, мисля чи преди някаква арт процедура трябва да направиш това изследване.Има го в описаните от д-р Даскалов необходими изследвания преди бременността.Оказва влияние както при проблеми със забременяване , така и при износване на плода - поне аз така разбрах.По време на трансфер заедно с катетъра могат да попаднат и тези организми в матката и там отделят токсични за ембрионите вещества.Аз си го направих сам без да са ми го назначавали - отидох при гинеколог  казах чи искам това иследване взеха ми секрет и готово.За щастие теста е отрицателен.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #70 -: Септември 09, 2008, 13:18:00 pm »
Зонче  :thankyousign:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #71 -: Септември 09, 2008, 14:06:42 pm »
Уреаплазма Уреалитикум инфекция

Уреаплазма уреалитикум е организъм, който причинява относително леки форми на тазово-възпалителната болест. Той се свързва като възможна причина за стерилитет и за повтарящи се ранни спонтанни аборти. Организмът е сексуално преносим и инфектира лигавицата на цервикалния канал. Той рядко предизвиква симптоми на тежки физиологични усложнения при жените. При мъжете, понякога предизвиква не специфичен уретрит и/или простатит, но в повечето случаи е асимптоматичен. Предишни изследвания подсказват, че инфекцията от уреаплазма уреалитикум може да бъде способна да промени физико-химичните показатели на цервикалната слуз и/или цервикалния секрет, и в случай, когато катетърът премине да достави ембриони или сперма, тези организми получават достъп до маточната кухина, и произвеждат среда негостоприемна за ембрионите.
БГ Наука форум
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #72 -: Септември 09, 2008, 15:23:58 pm »
dageya,ние също пихме Доксициклин със съпруга ми за Микоплазмата,но курса беше 10 дни. .Първият ден го пихме на гладно и се чувствахме ужасно зле ,но след хранене няма проблеми.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #73 -: Септември 28, 2008, 19:09:25 pm »
Момичета,
на мен за уреаплазмата д-р Даскалов ми предписа Доксициклин и Фасижин ,и за двамата,и Микомакс само за мен.Доксициклина е за 10 дни.Но никоя от вас не споменава за този Фасижин.За какво е той,знаете ли?Пие се само два дни,два пъти по 1 таблетка.Не се бях замисляла,но като не виждам никоя от вас да го споменава и се зачудих ние защо го пием.
И друго да ви питам,доктора каза да няма сексуални контакти,но не разбрах-докато пием антибиотика ли или 15-20 дни.При вас как беше.За мен това не е проблем,но при мъж ми не е така :D,та да знам до кога да отбивам атаки?!? :oops:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #74 -: Септември 28, 2008, 19:46:43 pm »
Вили,аз лекувам микоплазма,с Доксициклин за двамата ,+ Микомакс за мен.Фасижин не съм пила.Но и някой други май го пият ,то е пак нещо за инфекцията.Секс си правим само с презерватив.Докато не направите контрола и не се установи че сте излекувани никакъв секс,само с презерватив :wink:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #75 -: Септември 28, 2008, 20:18:50 pm »
Вили,на мен д-р Даскалов ми е изписвал Фасижин,когато се борехме с хламидията,но съм забравила какво точно беше предназначението на лекарството,защото освен него приемахме и Азатрил и не си спомням какво пишеше в листовките :oops:.Секс по време на лечението и до контролата сме правила само с презерватив по препоръка на лекаря,а също д-р Даскалов беше споменал,че и оралният секс/ако естествено има такъв/не е препоръчителен.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #76 -: Септември 28, 2008, 23:11:53 pm »
 За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #77 -: Септември 29, 2008, 00:30:31 am »
Отделни изследвания са от МБ .З около 3 дни стана готово моето изследване за микоплазмата.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #78 -: Септември 29, 2008, 07:06:45 am »
Мерси,момичета!Сега ми е по-ясно,малко.Аз прочетох на листовката на Фасижина,че е за инфекция,но не разбрах точната му задача.Важното е да си изиграе ролата!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #79 -: Септември 29, 2008, 09:10:22 am »
За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
В Търново го правят в лаборатория "Медика"аз го правих в началото на месеца - 17лв.
Дадоха ми среда и д-р Маринова ми взе секрет. -не се плаща от касата.Едно иследвание е.Аз до последно държах да ми правят две иследвания/даже ходих да разговарям с докторката която прави иследванията/ ,като си мислех че за уреаплазмата е различно но е едно и го водят уреалитична микоплазма.Докторката каза че били няколко идентични микроорганизма и се правят с едно иследване.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #80 -: Септември 29, 2008, 13:35:01 pm »
За колко време стават готови резултатите от изследването за уреплазма и микоплазма?Така ли се нарича изследването или се включва в стандартното микробиологично изследване?
В Търново го правят в лаборатория "Медика"аз го правих в началото на месеца - 17лв.
Дадоха ми среда и д-р Маринова ми взе секрет. -не се плаща от касата.Едно иследвание е.Аз до последно държах да ми правят две иследвания/даже ходих да разговарям с докторката която прави иследванията/ ,като си мислех че за уреаплазмата е различно но е едно и го водят уреалитична микоплазма.Докторката каза че били няколко идентични микроорганизма и се правят с едно иследване.
Д-р Маринова също е в поликлиниката , нали?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #81 -: Септември 29, 2008, 14:05:09 pm »
На мен ми правиха за микоплазма,това означава ли че микоплазма и уреаплазма се изследват в едно, а не се изследват поотделно?Нещо не мога да разбера.А и д-р Даскалов ми каза че изследваме микоплазма ,за уреаплазма никога не е ставало въпрос,значи ли че  с микоплазмата е изследвана  уреаплзмата и съм нямала затова не е спомената?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #82 -: Септември 29, 2008, 16:02:09 pm »
Да д-р Маринова е в поликлиниката.
И аз от това се притеснявах защото отидох в лабораторията и казах че искам иследване за микоплазма и уреаплазма, а те ми казаха че правят само микоплазма а за другото не са чували.Затова отидох при лекарката в лабораторията която прави самото иследване и говорих с нея - тя каза да не се претеснявам взема се една проба и се иследва за микоплазми, уреаплазми,но теста е един понеже били идентични организми.Ако имало растеж доплащащ още 5лв. за антибиотикограма.
Така че спокойно иследвани сме за всички бацили. :lol:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #83 -: Септември 29, 2008, 22:00:41 pm »
Ми те май доста лаборатории и д-ри не са чували за уреаплазма :)
Скоро ще ходя при моя д-р и ще го питам .
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #84 -: Септември 30, 2008, 12:30:55 pm »
Роузи,едно изследване е!Както когато изследват микробиология могат да открият различни неща,така при микоплазмата излиза уреаплазма.То ако става на въпрос има и различни видове уреапплазма например.
Микоплазмата е едно изследване и от там,не дай боже,могат да изскочат различни зайчета!
Re: микоплазма
« Отговор #85 -: Октомври 03, 2008, 08:35:33 am »
Тази микоплазма е супер упорито нещо и заради нея се лекуваме 3 поредни цикъла :balk_153: Ако и следващия път има вече ще питам лекаря дали има друга алтернатива за лечение. Не стига че сега е бирен сезон ами и трябва да търпя мрънканията на половинката, които ме нервят още повече. Никакво глезене - щом мога аз да пия и той ще пие!!  8)
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
Re: микоплазма
« Отговор #86 -: Октомври 03, 2008, 10:21:27 am »
beatricheтази тема е доста стара.Но ако те интересува все пак ,ходи се на контрола 10-15 дни след последния прием на лекарствата АБ .
Re: микоплазма
« Отговор #87 -: Октомври 03, 2008, 13:24:11 pm »
beatricheтази тема е доста стара.Но ако те интересува все пак ,ходи се на контрола 10-15 дни след последния прием на лекарствата АБ .
*
Re: микоплазма
« Отговор #88 -: Октомври 03, 2008, 13:24:30 pm »
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
След всеки цикъл. Като ми свърши М. отивам, ако изпишат хапчета пия 10-15 дни в зависимост от терапията и като ми дойде новото М. и свърши отивам пак на контрола. Затова без да искам спазвам и двете изисквания "или 2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл"!
Все пак доки казва кога, ние тук споделяме нашия опит, а в действителност док знае състоянието ти.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #89 -: Октомври 03, 2008, 13:28:20 pm »
sled trite cikala li hodi na isledvania otnovo ili sled vsiaki cikal hodi da proveriava6?
След всеки цикъл. Като ми свърши М. отивам, ако изпишат хапчета пия 10-15 дни в зависимост от терапията и като ми дойде новото М. и свърши отивам пак на контрола. Затова без да искам спазвам и двете изисквания "или 2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл"!
Все пак доки казва кога, ние тук споделяме нашия опит, а в действителност док знае състоянието ти.
vijdam niakoi jeni kazvat za niakakvi lekarstva koito se piat zaedno s antibiotika za da ne hvanat gabi4ki na men ne sa mi izpisali takiva tribva li sama da si kupa ili tribva lekar da mi gi izpi6e?
Re: микоплазма
« Отговор #90 -: Октомври 03, 2008, 13:44:33 pm »
Мисля че д-р трябва да ти ги изпише.Аз пия Микомакс еднократно при 10 дневно лечение с АБ,ако не вземаш нищо противогъбично пък рискуваш после и гъбички да лекуваш.
*
Re: микоплазма
« Отговор #91 -: Октомври 03, 2008, 13:48:52 pm »
Да Роузи-Ана вече е отговорила.
Аз съм пила Микомакс по следните схеми, но док го изписва:
При 5-дневно лечение с антибиотик - 1 хапче на 2-3 ден;
При 10 дневно лечение с антибиотик - 2 хапчета, едното на първия, другото на последния ден;
При 15 дневно лечение а антибиотик - 3 хапчета, едното на първия, второто на 7-8 ден, третото на последния ден,
Но е изписано от лекаря.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #92 -: Октомври 03, 2008, 13:50:16 pm »
Мисля че д-р трябва да ти ги изпише.Аз пия Микомакс еднократно при 10 дневно лечение с АБ,ако не вземаш нищо противогъбично пък рискуваш после и гъбички да лекуваш.
emi tia ne mi e izpisala dali da ne si go kupa bez tia da mi kaje na svobodno da si go kupa?
*
Re: микоплазма
« Отговор #93 -: Октомври 03, 2008, 13:56:30 pm »
питай я!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #94 -: Октомври 03, 2008, 14:15:03 pm »
питай я!
iskam da te pitam ne6to viarno li e 4e mikoplazma moje da se hvane samo po polov pat?
*
Re: микоплазма
« Отговор #95 -: Октомври 03, 2008, 14:21:24 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #96 -: Октомври 03, 2008, 14:25:40 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
po bitov kakvo iska6 da kaje6?
Re: микоплазма
« Отговор #97 -: Октомври 03, 2008, 14:40:38 pm »
да, така казват и много рядко по битов.
po bitov kakvo iska6 da kaje6?
iskam da pitam o6te ne6to ako i moiat priatel go ima tova ne6to dokato piem antibiotik ni kazaha 4e mojem da go pravim bez prezervativ!I toi li triabva da pie sa6to tolkova pati antibiotik kolkoto mi se naloji i na men>
Re: микоплазма
« Отговор #98 -: Октомври 03, 2008, 15:35:03 pm »
Моля те пиши на кирилица :)Докато пиете АБ и докато не се установи че сте излекувани секс се прави с презерватив.Ако искате може и мъжат ти да се изследва ,та ако той няма поне да не се тъпче с АБ.
*
Re: микоплазма
« Отговор #99 -: Октомври 03, 2008, 15:37:28 pm »
Ееехх трябвало е лекаря да изпише и на половинката лекарства. Така ти като пиеш хапчета и се излекуваш, после като правите секс той пак ще те зарази, (защото той не е пил хапчета), после пак ще имаш положителен резултат и всичко се повтаря, разбираш ли ме?
Плюс това не трябва да има секс по време на лечението и след това, докато не минете контрола!
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #100 -: Октомври 03, 2008, 16:32:51 pm »
Ееехх трябвало е лекаря да изпише и на половинката лекарства. Така ти като пиеш хапчета и се излекуваш, после като правите секс той пак ще те зарази, (защото той не е пил хапчета), после пак ще имаш положителен резултат и всичко се повтаря, разбираш ли ме?
Плюс това не трябва да има секс по време на лечението и след това, докато не минете контрола!

еми тои си направи изследване и чакаме резолтата да излезне каква е вериотнаста да сам го заразила?Казаха ми че мъжете по друдно се заразиават?
*
Re: микоплазма
« Отговор #101 -: Октомври 03, 2008, 16:42:48 pm »
Като излезе резултата ще се консултирате с лекар и ще зададеш всичките тези въпроси, за да получиш отговор от мед.лице, не би трябвало да ти откажат обяснение :) Дано всичко да е наред.

П.С. Прочети и съседната темичка
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=7203.40
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 16:46:18 pm от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2008, 16:47:54 pm »
Като излезе резултата ще се консултирате с лекар и ще зададеш всичките тези въпроси, за да получиш отговор от мед.лице, не би трябвало да ти откажат обяснение :) Дано всичко да е наред.
дано и аз за това се моля,нека само аз да пия пак той да е здрав:)благодаря ти за всичките отговори в голям стрес сам от тази микоплазма
*
Re: микоплазма
« Отговор #103 -: Октомври 03, 2008, 16:51:40 pm »
Не се стресирай, ще се излекува. При някои момичета става от един курс лечение, при някои с повече (при мен след 3). Важното е, че сте направили изследването. Успех :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #104 -: Октомври 03, 2008, 19:30:00 pm »
Спокойно beatriche ,ще я излекувате,това да е проблема само,има и по лошо.Понякога е упорита,при мен доста 5м я лекуваме :)
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #105 -: Октомври 13, 2008, 15:57:37 pm »
Ей сега разбрах че микоплазма и уреаплазма са едно изследване :)
Само че аз микоплазмата си я имам от  5м ,която така и не успяхме да излекуваме,но сега пък от къде се взе и тая уреаплазма,със съпруга ми използваме презерватив? 8O
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #106 -: Октомври 13, 2008, 16:31:21 pm »
Роузи,доки кво каза или не си говорила още с него?!?Как така ще се появи тая уреаплазма от нищото???Много ми е странно. 8OА микоплазмата стои ли?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #107 -: Октомври 13, 2008, 16:36:55 pm »
Вили,да микоплазмата си стои там упорито и аз не знам вече защо така,и аз се чудя за уреаплазмата..Док каза да оставим нещата така за известен период,все пак се тъпчем 5м с АБ .И не реагирам на никакви АБ.Уникална съм си аз.Много ме е яд.Отпада ми цветната снимка отново.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #108 -: Октомври 13, 2008, 16:55:44 pm »
Предполагам,че си правила изследавнето в лабораторията на Медикус Алфа.Мисля си,защо не проучиш и къде другаде я изследват(знам,че и в Торакс) и не питаш док не може ли да ти вземе проба в нужната среда там за това изследване.Да провериш дали и в друга лаборатория ще имаш същия резултат.Просто не ми се струва нормално.Специално от страна на д-р Даскалов мисля,че няма да имаш проблеми,той никога е нямал претенции към лабораториите!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #109 -: Октомври 15, 2008, 19:31:07 pm »
Микоплазмата може ли да се изследва по кръвен път?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #110 -: Октомври 16, 2008, 12:11:04 pm »
Да, но ще засече някаква белодробна (ако имаш такава естествено). Цервикалната проба е актуалната в случая.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #111 -: Октомври 16, 2008, 13:34:36 pm »
Благодаря ти  Евро.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #112 -: Декември 03, 2008, 14:14:38 pm »
Момичета,моля ви помогнете ми.От 6м. лекувам уреаплазма и вече направихме с мъжа ми 3курса с АБ 2 пъти клацид и един път сумамед,но никакъв резултат.Сега си купих вилпрафен или жосамицин едно и също е от чужбина.док каза да го пия 2*1 от 500mg за 10дни,но ми се струва,че е ниска дозата.Ако има някой който го е пил по друга схема и с резултат,моля да ми пише.
*

    keti_sofiq

Re: микоплазма
« Отговор #113 -: Декември 05, 2008, 17:40:58 pm »
интересува ме живо дали ако съм носителка на микоплазма и уреоплазма при полов контакт с даден мъж, той непременно ще бъде заразен? каква е вероятността за това?
Re: микоплазма
« Отговор #114 -: Декември 05, 2008, 18:53:35 pm »
интересува ме живо дали ако съм носителка на микоплазма и уреоплазма при полов контакт с даден мъж, той непременно ще бъде заразен? каква е вероятността за това?
Да разбира се ,че ще се зарази.Нали са полово предавани болести.И много упорити при лечение.Внимавай много ,ползвайте презерватив и се лекувай ако я имаш.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #115 -: Декември 09, 2008, 19:27:46 pm »
днес в3ех и моите иследвания,никъде не пи6е и двете,под 3аглавие микопла3мени култури имам: -Вагина-богата на Ureaplasma urealyticum;
              -Уретра-negative.
3на4и ли това 4е имам и двете или имам само уреапла3ма,едно и състо ли е.и3писан ми е
Erythrocin 400mg/5ml орално и състото 1 глобула само еднократно,и а3 съм в 4ужбина,по3нат ли е то3и АБ на някой тук,и ако не е особено добър ,препоръ4айите ми най доброто моля,успоредно имам и цандида албиканс,ние сме и с доста ло6а спермограма,но все пак с живи и бър3и ,макар и малък процент.въ3можно ли е гадната уреапла3ма 3 години досега да е била единствена при4ина,при положение 4е съм 3драва.моля  3а съвет.Мерси
*
Re: микоплазма
« Отговор #116 -: Декември 09, 2008, 19:47:56 pm »
 :D ясно,трябва само с пре3ерватив по време на ле4ение,не ра3брах 4ре3 орален секс може ли  да се предава бакретията от жена на мъж,и от мъж на жена... :wink:,някой има ли сведения 3а това.?
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #117 -: Декември 09, 2008, 23:44:57 pm »
в3ех и антибиотика който се ока3а детски сироп,това ми го и3писва многоуважаван уж в виена  гинеколог,3а което 3апо4вам да се съмнявам след като колко е упорита уреапла3мата.и осте не6то сега проверих,с съпруга ми пуснахме по4ти по едно и състо време спермограма +бектериален статус,и при мен бакретии,в ра3ли4ни лаборатории,при мен уреапла3ма е богата на те3и бактерии среда,а при него е отрицателна и3цяло посявкта 3а микопла3мени...как става ,тук пи6е 4е се пренасят 3адължително,а и3ли3а 4е не е така,или неговата лаборатория не струва,какво да правя,при мен е състо и кандида  както  споменах при него и  гъби4ни нямя,има единствено стрептококи и то от миналата година,а  а3 и миналата година имах уреапла3ма която мисля полу4их и констатирах след гре6но и3писан антибиотик,и 3а да не стане 2ра гре6ка се доверих на далгогоди6ната ми гинеколожка в бг,която ми и3слу6а по телефона ре3утатите и ми и3писа ажелокс,3а който сега ра3бирам 4е е ре3истентен  на уреапла3ма,и как така партниора ми нямя.......те и тука се ока3аха едни лекари....май сте тър4а до бг да се оправям....дайте мнение  ,плс. мерси
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #118 -: Декември 10, 2008, 08:48:25 am »
Момичета, искам да ви питам нещо. На мъжа ми откриха уреаплазма и започнахме антибиотици - за двамата вибрамицин за 10 дена и после само за него ципробай за 15 дена.Нищо противогъбично не ни е изписвано.Вие как пиете микомакса, едно хапче ли е и лекар ли ви го изписа.Колко дена след спиране на антибиотика трябва да отидем на лекар? Благодаря ви предварително.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #119 -: Декември 10, 2008, 14:06:00 pm »
по моите и3следвания ра3бирам 4е микопла3мата е групата,а при посявка 3а бактерия от та3и група,иzли3а предимно урепла3ма,в бг 3атова ка3ват 4е не са 4ували някои лекари,днес се скарах с лекаря,уверява ме 4е то3и бебе6ки сироп сте ми ги и3мори 3а,3,4 дена 3а което се съмнявам,а бе3 рецепта тук не ми дават друг антибиотик,сте пи6а при контролата дали сам ги уморила,той е аб гранулат по 4 лъжи4ки на ден се вzима,една лъжи4ка съдаржа 400 мг еритромицин.демекпо 1600еднократно,като виждам 6и6енцето имам 3а към 4,най много 5 дена.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #120 -: Декември 10, 2008, 14:08:36 pm »
по моите и3следвания ра3бирам 4е микопла3мата е групата,а при посявка 3а бактерия от та3и група,иzли3а предимно урепла3ма,в бг 3атова ка3ват 4е не са 4ували някои лекари,днес се скарах с лекаря,уверява ме 4е то3и бебе6ки сироп сте ми ги и3мори 3а,3,4 дена 3а което се съмнявам,а бе3 рецепта тук не ми дават друг антибиотик,сте пи6а при контролата дали сам ги уморила,той е аб гранулат по 4 лъжи4ки на ден се вzима,една лъжи4ка съдаржа 400 мг еритромицин.демекпо 1600еднократно,като виждам 6и6енцето имам 3а към 4,най много 5 дена.
*
Re: микоплазма
« Отговор #121 -: Декември 10, 2008, 16:54:40 pm »
:D ясно,трябва само с пре3ерватив по време на ле4ение,не ра3брах 4ре3 орален секс може ли  да се предава бакретията от жена на мъж,и от мъж на жена... :wink:,някой има ли сведения 3а това.?
Докторите забраняват секс по време на лечение! А иначе помисли си само: ако се целувате последователно по интимните части и по устата - мисля си може да се предаде.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #122 -: Декември 10, 2008, 17:12:15 pm »
Явно може да се предаде и с орален секс :D.Вие се въздържайте най-добре.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #123 -: Декември 12, 2008, 12:00:11 pm »
Момичета,не се вързвайте на разни диагнози предписани по телефона,защото само усложнявате нещата.Тази гадинка уреаплазма рецидивира,когато пиете погрешния АБ,т.е.тя се промения.Ако са ви открили уреаплазма от лабораторията в която сте направили изследването трябва да ви дадат антибиограма на която е написано към кои АБ е чувствителна означава се с S.Еритромицин в БГ няма и е добре,че си в чужбина той е добро средство да се отървеш от гадинката.Уреаплазма уреалитикум е условно-патогенна това означава,че се развива при определени условия в организма- намаляване на имунитета,стрес,прием на АБ.Затова е много възможно при единия партньор да се открие,а при другия не,но независимо от това трябва да се проведе лечение и при двамата.По време на лечение не се прави секс има вероятност да се заразявате един от друг.10 дни след последното хапче може да си направиш контролно изследване,но най-добре това да стане след 15 дни.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #124 -: Декември 12, 2008, 14:27:01 pm »
Treviso благодаря ти много,еритромицина си е на таблетки по 500мг,на мен ми и3писа  под формата на гранулат и аптекаря го раzмеси стана ягодов 6ейк,но по 4 лъжи4ки на ден еднократно стигна ми zа 4 денасамо,по 1600мг на ден,мисля си 4е не е достатъ4но,но сте  им досаждам zа нови рецепти,при мен има6е и друга бактерия която не м,ога да преведа ,и еритромицина пасва6е и надвете,ина4е си пи6е6е обикновен тетрациклин,състо жоzамицин. дано се отърва,дано и вие...амоя не иска да ходи на лекар,каzва 4е му нямя нисто стом ж спермата му няма и откаzва,.
*
Re: микоплазма
« Отговор #125 -: Декември 12, 2008, 14:32:56 pm »
добре де
,така е но не е  много сигурно,стото бактерията я имам вагинално   в уретрата и т.н я нямя ,той пък иzобсто няма не е 3нацхи zадължително и двамата да я имат,...как тогава с орален да стане дори и дваматада иа имат,мисля 4е толкова далбоко по каналите 4реz слиунка не може да проникне...габи4ките как не се предават винаги......))))) :D
*
Re: микоплазма
« Отговор #126 -: Януари 16, 2009, 14:48:31 pm »
I-intermed.  това пи6е в моите иzследвания но не zнам какво трябва да zна4и
Аз съм на мнение, че теста за микоплазма е най-добре да е от цервикална проба /същото го мисля и за хламидията и уреаплазмата/.
R -  в антибиограмата значи че бактерията или вирус е резистентен /не се влияе/
S -  сензитив /влияе е се/
I - незнам?!

Миори, така и не знам как я изчезна тая гад?! Дори и след повторното лечение с Клацид 500, третата проба пак беше положителна. Тогава спрях да я лекувам щото ми писна, пък и антибиотици се пият. След второто икси реших да изчиствам въпроси и отново пуснах теста за микоплазма и "О, небеса" отрицатален, много съм изненадана, но... предполагам че след Клацида, трябваше да пусна пробата след поне 10-тина дни, а аз я направих на 8-я ден, най-вероятно е било рано.
*
Re: микоплазма
« Отговор #127 -: Януари 16, 2009, 14:53:25 pm »
то4но с авелокс я умножих....сори
Мацки, днес разговарях с една лекарка, която спечели от раз моето доверие и според нея Авелокс е много подходящ за лечението на Микоплазма хоминис и Уреаулитикум, разбира се след антибиограма.  :)
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #128 -: Февруари 04, 2009, 09:47:14 am »
изчетох доста по въпроса, както и че по някога носител на микоплазмата, може да е  кучето. та въпроса ми е: как се открива, че това е така и ако животинката го носи, може ли да се лекува?
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #129 -: Февруари 04, 2009, 11:26:08 am »
изчетох доста по въпроса, както и че по някога носител на микоплазмата, може да е  кучето. та въпроса ми е: как се открива, че това е така и ако животинката го носи, може ли да се лекува?

Никога не съм чувала подобно твърдение 8O.Микоплазмата се предава по полов път.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #131 -: Февруари 04, 2009, 15:26:06 pm »
Има и белодробна микоплазма, но не знам дали тази която изследваме цервикално и белодробна са една и съща инфекция и дали и двете удрят по фертилността.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #132 -: Февруари 04, 2009, 16:23:31 pm »
Аз мисля,че белодробната се изследва по кръвен път и именно тя може да се предаде от животно на човека .А тази която изследваме по принцип покрай проблемното забременяване се изследва с цервикален секрет и се предава само по полов път.
*

    Pepsi80

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #133 -: Февруари 09, 2009, 12:34:51 pm »
Здравейте, момичета.
Преди 3-4 месеца си направих изследване за хламидия, за моя радост резултата беше отрицателен, но.... Гинеколожката ме изненада с новината, че имам "урея". Разрових се аз из интернет и открих за тези гадинки:уреаплазма и микоплазма. Явно доки е имала точно това в предвид, а аз за 1-ви  път чужам за тези неща, а си мислих че съм доста информирана за повечето женски проблеми, ако мога така да ги нарека. Доколкото мога да прочета на рецептата ми е изписала 10 дни да пия Rulidi (не съм го пила), досега не съм го срещала този антибиотик. В сряда съм на преглед вече при моята си гинеколожка и ще искам да ми пусне секрет за тези плазми. Да искам ли и микробиология? Лошото е, че преди седмица свърших антибиотик, който пих за бактерии в урината и чрез антибиограма ми бяха изписала Pancef(10 дни). Може ли с този антибиотик да съм уморила и уреаплазмата? И дали е възможно при изследване за хламидия да ми е направено и за мико и уреаплазма, след като съм платила само 20 лв.?
Може ли да ми кажете и лаборатория във Варна, където правят тези изследвания, тъй като в Лаборекспрес не правят, вече питах.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #134 -: Февруари 09, 2009, 13:00:19 pm »
след като ти вземат секрет, поискай, освен изледване за гадините, да ти направят и антибиограма, за да се види, на кои антибиотици реагират, за да може при евентуално наличие, да ти изпишат съответния антибиотик, за лечение. а иначе, теста за хламидии, си е само за хламидии, както и всяко 1 изследване е само по себе си.
успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #135 -: Февруари 09, 2009, 13:16:43 pm »
За антибиограмата знам, че си е задължителна, иначе ще се лекуваме насляпо. Ей това ми е супер интересно, как ще ми открият уреаплазма при изследване за хламидия и за това не съм пила онзи антибиотик. Надявам се да е станала някаква грешка и да се размина с леченията.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #136 -: Февруари 09, 2009, 13:24:06 pm »
Пепси, я си пусни уреята или направо се консултирай с твоята лекарка. Ако правилно съм разбрала си пуснала само хламидия и това си платила - 20лв. толкова струва. Ти попита ли тази лекарка защо мисли че ти трябва лечение. А на самото изследване какво пише. А антибиограма за тази уреа имаш ли? Как иначе ти изписва антибиотик като не знае от кой ще се повлиае. Но според мен изчакай до сряда.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #137 -: Февруари 09, 2009, 14:54:17 pm »
Аз и затова не съм предприела никакви действия, нещо ми е съмнително, а при моята гинеколожка часовете са заети за 2 месеца напред. Отделно аз много се панирах като ми каза резултата, за първи път да загубя ума и дума, може би защото не съм очаквала, а и е нещо непознато за мен. Тогава още не и бяха донесли резултатите от лабораторията, само и се бяха обадили и ги беше написала на едно листенце. Моя колежка ходи да си вземе резултата от цитонамазката след 1 седмица и я бях помолила да вземе и моето. Доки и казала, че тези не ги давали на хартиен носител.Тук ми стана още по самнително.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #138 -: Февруари 12, 2009, 08:57:53 am »
Здравейте,момичета.
Да се отчета от вчерашния преглед. С моята лекарка решихме да пуснем изследвания за хламидия, уреаплазма и микоплазма. Методът на изследване е чрез ДНК и каквото и да излезе като резултат ще съм спокойна, че няма да има грешка. Доки се очуди как така не са ми дали резултата на хартиен носител от предното изследване, а и било почти невъзможно да са ме изследвали за уреаплазма, след като е било пуснато само за хламидия. Това ми дава голяма надежда, че е станала някаква грешка и резултатите ще са отрицателни.
Да споделя и лабораторията, в която занесах изследването :"Статус", гр.Варна, ул.Бдин 9, а цената е 59 лв. http://www.statuslab.com/, а те от своя страна изпращат изследванията в София, в Геника - http://genicalab.com/
Това е от мен за сега. Стискайте ми палци, а аз другата седмица ще намина да се отчета с резултатите. Пожелавам ви, да сте много здравички и да се пазите много.  :heartbeat:
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #139 -: Февруари 17, 2009, 13:19:20 pm »
Момичета, искам да ви се похваля, изследванията ми са отрицателни за всичките гадинки. Много съм щастлива. Явно добре съм направила, че изчаках да си направя тези изследвания, а не се доверих на гинеколожката, която ми каза, че имам уреаплазма и добре че не пих антибиотика, който ми изписа.
Пожелавам на всички ви такива резултата, а на тези, които им предстои лечение, бързо оздравяване.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #140 -: Март 03, 2009, 21:22:11 pm »
имам ureaplasma urelyticum.....искам да ви попитам...колко е опасна,може ли клетките и да убива вътре сперматозоидите..и това да води до безплодие...направиха ми антибиограма...чувствителни са към доксициклин...... ако почна да пия антибиотици..трябва ли да се въждаржаме с моят мъж от полови контакти..и ще ми повлияат ли на овулациата....благодария ви...и аз от 5 години чакам бебешкият плач...да озари и моят дом
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #141 -: Март 03, 2009, 21:44:11 pm »
имам ureaplasma urelyticum.....искам да ви попитам...колко е опасна,може ли клетките и да убива вътре сперматозоидите..и това да води до безплодие...направиха ми антибиограма...чувствителни са към доксициклин...... ако почна да пия антибиотици..трябва ли да се въждаржаме с моят мъж от полови контакти..и ще ми повлияат ли на овулациата....благодария ви...и аз от 5 години чакам бебешкият плач...да озари и моят дом
Всяка инфекция е опасна,
не, не убиват сперматозоидите, но може да увреди сперматогенезата,
аз бих попитала за друг антибиотик, сигурно е чуствителна и към други,
да, трябва да имате въздържание (или поне да ползвате призерватив), партньора също трябва да пие антибиотик,
не, няма да повлияе на овулацията,
едва ли наличието на уреаплазма е причината за стерилитета.
Ако не сте започнали от "АБ" - т.е. цветна снимка и спермограма - направете го.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #142 -: Март 03, 2009, 22:04:08 pm »
да има и още 2 антибиотика към които са чувствитвелни...и аз така си мислех за доксициклина...защото от него получавам сърбежи...а колкото до АБ...сме започнали...аз живея в чужбина....направили сме всички изследвания,,,защото на 10.02.2009 правихмв осеменяване...но без успех,само дето изследването за микоплазма.излезна след като вече бях почнала PUREGON....ЗА СЕГА казжат че е неизеснен стерилитет,защото изследванията са ок.аз имам 2 операции на яйчниците.2003..др,Йончев от ПЛОВДИВ...ми отряза половината ляв яйчник,а тук кадето живея на 11.01.2008 ми направиха лапароскопиа за 7 см киста и за сега всичко е наред,тръбите също......кистите са ми били еднометриози.но и нещо друго...от време на време  ми тече като си стисна ляжата гарда нещо като мляко.правих снимка на главата 2004 нямаше нищо.от тогава това продалжава понякога....и бебето не идва.....сега сте чакам 1 година..../тук е така,има страшно много хора/,за да правя инвитро.....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #143 -: Март 03, 2009, 22:21:44 pm »
Пролактин? (за секрета)

Иначе аз също съм с ендометриоза, също години на ред ми е изтичал секрет от лявата гърда (пролактина ми е в норма), също имах уреаплазма, също имам едно неуспешна инсеминация. Съвпаденята не спират до тук - Д-р Йончев ми е бил лекуващ, но от сърце ти пожелавам да е по същия повод, той ми води секциото.

Уреаплазмата излекувахме с Клацид, забременях с Божията благословия и благодарение на Д-р Стаменов, от трето ин витро.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #144 -: Март 03, 2009, 22:59:23 pm »
 :bori_021:.....БРАВО.....аз нямам против нито един доктор,защото аз самата съм мед.работник,просто...в българиа за 4см киста ми отрязаха половина яйчник.а тук 7см ги премахнаха с лапаро......има разлика...но не в това е проблема.......а там 4е където и да си...какжото ти е писано ще стане.а на теб ти пожелавам...твоята рожба да ти донесе само радост в живота....а за всеки случаи пак ще изследвам пролактина..какво да се прави
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #145 -: Март 21, 2009, 20:56:18 pm »
Здравейте момичета,имам въпрос?Вчера ми излязоха резултатите от микробиологията.И те са /u.urealyticum/от лабораторията ми казаха уреаплазми и че трябва да ми се вземе нов секрет за антибиограма.Не се ли прави тази антибиограма още при излизането на резултата?В понеделник ще ходя при док да каже че по телефона в лабораторията бяха много неучтиви и нищо не разбрах.Досега имам 3 опита ин витро без успех,дали има връзка с тези гадини?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #146 -: Март 22, 2009, 18:40:39 pm »
Всяка инфекция сама по себе си може да е "заплаха" за фертилитета или за плода. Лекувайте я след антибиограма, заедно с партньора ти. Не мисля че уреаплазмата е виновна за неуспехите ви. Аз лично я виня за влошената сперматогенеза при нас, но причините за нуеспехите ни обикновенно са повече от една. Ако се работи по един и същ протокол - 3 опита са достатъчно за да промените нещо, или да ревизирате ситуацията. При нас след 2 опит започнахме от АБ (цв. снимка), лапароскопия, след която опита ни беше успешен.
Успех и на теб!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #147 -: Март 22, 2009, 22:20:00 pm »
evro,много ти благодаря за отговора.Ние май я караме отзад напред,но имам всичко направено вече,това изследване си го насрочих сама,защото четох тук във форума,че води до стерилитет и явно тръбите са ми увредени от тази бактерия, но вече няма значение, защото при лапарото ми ги прекъснаха.Утре ще пусна антибиограма.Пожелавам ти всичко най-хубаво.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #148 -: Април 07, 2009, 23:49:29 pm »
ВиЛиЛи,искам да те питам не6то 4е и аз бях при Д-р Даскалов.тои изписа ли ти да пие6 и Микомакс и ако ти го е изписал на кои ден от ле4ението трябва да се пие 4е не ми каза а ме е страх от габи4ки много.Благодаря ти предварително
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #149 -: Април 08, 2009, 02:37:34 am »
ВиЛиЛи,искам да те питам не6то 4е и аз бях при Д-р Даскалов.тои изписа ли ти да пие6 и Микомакс и ако ти го е изписал на кои ден от ле4ението трябва да се пие 4е не ми каза а ме е страх от габи4ки много.Благодаря ти предварително
Позволявам си да отговоря :oops:
Аз пия антибиотик за е.коли, но моята гинеколожка също ми изписа микомакс.АБ е Ципрофлоксацин - 10 дни, а Микомакса ми каза да взема 1 хапче, когато ми дойде цикъла.Дано съм ти била полезна, но все пак питай лекаря си!Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #150 -: Април 08, 2009, 13:44:10 pm »
Моят антибиотик беше вибромицин за 10 дни ,а микомакс от 3 ден по 1капс.през 3 дни/общо 3 капс/
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #151 -: Април 17, 2009, 14:35:52 pm »
здравейте момичета, и на мен на скоро ми откриха уреаплазма :( слава богу хламидията е отрицателна.
на мен обаче не ми правиха антибиограма а лекарката ми изписа направо сумамед(1 ден) и ципрофлоксацин (5 дена). пихме ги и двата с мъжа ми но не съм ходила да се изследвам контролно дали сме ги отровили гадините :)
някой друг пил ли е антибиотик без антибиограма и какъв е бил резултатът???




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #152 -: Април 17, 2009, 21:22:52 pm »
Моя док каза че тези гадинки са доста упорити така че трябва по -дълго лечение.Ципрофлоксацина не знам да е от антибиотиците които лекуват уреаплазми.Направи си контролно изследване 10 дни след лечението задължително.На мен ми увеличиха антибиотика 15 дни и другата седмица чакам резултат от контрола.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #153 -: Април 18, 2009, 15:55:25 pm »
доколкото гледам проспекта на ципрофлоксацина - наистина не е спомената точно уреаплазмата :( дано все пак е свършил някаква работа заедно с сумамеда. ще си направя контролно изследване при първа възможност.
а доколко е проблемна тази инфекция при евентуална бременност???




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #154 -: Април 18, 2009, 22:53:50 pm »
Ами не е добре ,има голяма вероятност от спонтанни аборти.Потърси в гугъл ще ти излезе доста информация.Успех дано да сте я излекували.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #155 -: Април 19, 2009, 12:16:48 pm »
благодаря за инфото:)
аз доста се рових в нета но мненията се раздвояват като че ли - четох даже разни изследвания, че не е причина за преждевременно раждане, но от друга страна човек трябва да вничава щом е въпрос заздравето на децата :)
ще говора по-обстойно с лекарката следващия път :)
весели празници на всички :) 




Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #156 -: Април 24, 2009, 01:17:31 am »
Момичета контролното ми изследване за уреаплазми и микоплазми е отрицателно.  :D Надявам се че 10 дена са достатъчни за изследването след лечението?
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #157 -: Май 06, 2009, 21:26:42 pm »
За голямо мое съжаление и ние започваме да се лекуваме. На нас ни изписаха Доксициклин, Фасижин и Микомакс само за мен. Знам, че са доста упорити, но се надявам гадините да ги изтребим от РАЗ. Доки каза да пием АБ 10 дни и след още 10 дни да направим нови изследвания. Доки също така каза - никакъв секс! Само не разбрах дали не се прави секс по време на приема на АБ или изообщо докато не повторим изследванията.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #158 -: Май 07, 2009, 00:00:34 am »
Можете естествено, но с презерватив, след 10-те дни АБ - също можете, тъй като ще вземат секрет само от теб, а дали е излекуван или не - ще си покаже от контролната посявка - т.е. ако твоята посявка е положителна - пак двамата ще пиете АБ. Ние не ги изтребихме нито с Доксициклин, нито с Клацид.  :?
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #159 -: Май 07, 2009, 00:32:32 am »
evro,извинявай за въпроса но пишеш,че не сте се излекували с клацид а малко по-нагоре пишеш,че сте се излекували и си забременяла- не ме разбирай погрешно,но и ние вече една година лекуваме уреаплазма и сега пием клацид та за това се интересувам как сте се излекували.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #160 -: Май 20, 2009, 09:45:38 am »
Вчера приключихме с приема на АБ. Планувам след 10 дни да пусна нови изследвания. Надявам се да са отрицателни. :balk_163:
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #161 -: Май 20, 2009, 23:22:31 pm »
Момичета, искам да ви попитам следното - докато приемахме АБ спазих условието никакъв секс. Но след като вече нищо не пием, да подновим ли бебеправенето или да изчакаме резултатите от новите изследвания. Предстои ми О, та се чудя дали да ловувам или да си трая. Ако не сме излекували Уреаплазмата и Микоплазмата ще си навлека ло по-големо неприятности?  :fighting:
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #162 -: Май 27, 2009, 09:17:50 am »
явно тази тема е букмаркната от спам бацили
заключвам я, ако е налага нека пуснем друга, защото имам мускулна треска вече от триене в нея, предполагам и другите модове