0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #20 -: Юли 05, 2007, 22:55:01 pm »
Тест за микоплазма се взима от влагалищен или цервикален секрет. Има и някакъв белодробен проблем с нея, но до там не съм стигнала.
При мен се изолира уреаплазма уреаулитикум, пийте си антибиотиците и правете секс с презерватив.
Успех! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: микоплазма
« Отговор #21 -: Юли 06, 2007, 09:26:07 am »
Питах в една лаборатория и ми казаха, че за микоплазма се прави и кръвен тест. Аз доста се учудих, но явно може.
*
Re: микоплазма
« Отговор #22 -: Юли 13, 2007, 15:11:33 pm »
Тази микоплазма е супер упорито нещо и заради нея се лекуваме 3 поредни цикъла :balk_153: Ако и следващия път има вече ще питам лекаря дали има друга алтернатива за лечение. Не стига че сега е бирен сезон ами и трябва да търпя мрънканията на половинката, които ме нервят още повече. Никакво глезене - щом мога аз да пия и той ще пие!!  8)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: микоплазма
« Отговор #23 -: Юли 13, 2007, 17:30:44 pm »
при мен също има Ureaplasma urealyticum
това се изолира на тртия тест, преди това 2 отрицателни
по -скоро ме смути реакцията на докторите: в бг докторът ме предупреди 4е микоплазмата може да е доста упорита, и може да е при4ина за незабременяване
в Юк оба4е, докторката каза: аа ами то микоплазмата е нещо много нормално, ту си идва, ту си отива, щом сте си купили антибиотици, пийте си ги и ще се оправите
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #24 -: Юли 13, 2007, 17:42:31 pm »
Момичета, кажете ми, моля ви, как изследвахте Микоплазмата и Уреаплазмата? Чрез микробиология или някакво друго изследване?
*
Re: микоплазма
« Отговор #25 -: Юли 13, 2007, 18:22:42 pm »
аз имах едновременно микробиология и тест за микоплазма с антибиограма
микробиологията показа 4е не се изолират бактерии и гъби, а микоплазмата беше положителна, затова мисля 4е е най добре да се направи специалния тест за микоплазма и антибиограма
При мен например тя показа 4е съм резистентна към ле4ение с доксициклин, докато гледам други моми4ета я лекуват тъкмо с това
Така 4е е важно не само да я открият, а и с какво могат да я унищожат
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #26 -: Юли 13, 2007, 18:47:59 pm »
Цитат
Така 4е е важно не само да я открият, а и с какво могат да я унищожат
Правилно, мойта не се повлия нито от Дотура, нито от Клацида!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #27 -: Юли 13, 2007, 19:40:25 pm »
Благодаря ви.
Питам, защото в Бургас си правих микробиология и отделно изследвах Микоплазма, Уреаплазма и Хламидии. Микробиологията не показа нищо, а на другото се изолира Уреаплазама Уреаликтикум.
След лечение със Сумамед отидох в ''Кандиларов'' в София и те ми казаха, че при тях не се прави друго изследване, а ако имам Уреаплазма, то тя ще се изолира в Микробиологията, та сега се чудя дали да не направя изследване отново само за Уреаплазмата.   :?
*
Re: микоплазма
« Отговор #28 -: Юли 13, 2007, 21:37:14 pm »
примен не се изолира при микробиологията
евро, ти с какво я унищожи, аз пия азатрил или нещо подобно, гледам на антибиограмата с/у този антибиотик имам  S / и на още няколко има S/
на няколко има R и на няколко антибиотика I
Та тези които ти си пила от групи4ката озна4ена с S ли са, много 4удно как не са подействали
Аз пия и микомакс по 1 хап4е седми4но 3 седмици, дано подействат
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: микоплазма
« Отговор #29 -: Юли 14, 2007, 07:32:28 am »

Питам, защото в Бургас си правих микробиология и отделно изследвах Микоплазма, Уреаплазма и Хламидии. Микробиологията не показа нищо, а на другото се изолира Уреаплазама Уреаликтикум.

dimaya,къде в Бургас изследва Микоплазма и Уреаплазма?
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #30 -: Юли 14, 2007, 07:59:11 am »
Juli4ka, в Лабораторията срещу хотел Космос. Но оттам ми казаха, че  изпращат в София и резултатите са готови след 10дни. Струвашеми 45лв, така че май е по-добре да се разбере къде в София се прави това изследване и да се отиде направо там.
Re: микоплазма
« Отговор #31 -: Юли 14, 2007, 09:02:35 am »
Juli4ka, в Лабораторията срещу хотел Космос. Но оттам ми казаха, че  изпращат в София и резултатите са готови след 10дни. Струвашеми 45лв, така че май е по-добре да се разбере къде в София се прави това изследване и да се отиде направо там.
Благодаря ти!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #32 -: Юли 15, 2007, 18:35:28 pm »
Аз съм на мнение, че теста за микоплазма е най-добре да е от цервикална проба /същото го мисля и за хламидията и уреаплазмата/.
R -  в антибиограмата значи че бактерията или вирус е резистентен /не се влияе/
S -  сензитив /влияе е се/
I - незнам?!

Миори, така и не знам как я изчезна тая гад?! Дори и след повторното лечение с Клацид 500, третата проба пак беше положителна. Тогава спрях да я лекувам щото ми писна, пък и антибиотици се пият. След второто икси реших да изчиствам въпроси и отново пуснах теста за микоплазма и "О, небеса" отрицатален, много съм изненадана, но... предполагам че след Клацида, трябваше да пусна пробата след поне 10-тина дни, а аз я направих на 8-я ден, най-вероятно е било рано.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: микоплазма
« Отговор #33 -: Юли 15, 2007, 23:24:50 pm »
А на мен дори ми казаха, че трябва да минат поне 20 дни след антибиотика. Така че напълно е възможно.
*
Re: микоплазма
« Отговор #34 -: Юли 16, 2007, 08:22:55 am »
Аз пия и микомакс по 1 хап4е седми4но 3 седмици, дано подействат
Миори, това микомакс е да не развиеш гъбички от антибиотиците, които пиеш за убиване на микоплазмата.

А при мен правят все 2 теста: 1-ви микробиология и 2-ри тест за микоплазма с антибиограма. Не знам не съм биолог, но може и да е политика на клиниките и лабораториите. Щом при едни може от микробиология да видят дали се изолира микоплазма, значи може  :lol:
Ние пихме Доксициклин един курс 10 дни, после Азатрил (не помня обаче колко дни щото то през няколко го пихме), после пак Доксициклин 15 дни обаче.

А за теста след прием на хапове ми казват все "2 седмици след спиране на хаповете или след менструален цикъл" :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: микоплазма
« Отговор #35 -: Юли 17, 2007, 18:17:35 pm »
титката, евро, много благодаря за инфо-то
Дано не ми се наложи да правя втори курс с антибиотици, щото навси4кото отгоре са и сумати пари, за този азатрил давахме по 28 лв за 4 хап4енца, а на нас ни трябваха 24 хап4ета + микомакса забравих колко беше , но не по малко от 12 лв за 3 хап4енца
Много ми се стори скъпо
п.п. търсих 4и4о скрудж из емотиконите за завършек на пост-а ми, но го няма  :offtopic:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: микоплазма
« Отговор #36 -: Юли 21, 2007, 13:47:09 pm »
Мацки, днес разговарях с една лекарка, която спечели от раз моето доверие и според нея Авелокс е много подходящ за лечението на Микоплазма хоминис и Уреаулитикум, разбира се след антибиограма.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: микоплазма
« Отговор #37 -: Юли 22, 2007, 00:10:55 am »
Мацки, днес разговарях с една лекарка, която спечели от раз моето доверие и според нея Авелокс е много подходящ за лечението на Микоплазма хоминис и Уреаулитикум, разбира се след антибиограма.  :)

Уреаплазма уреалитикум почти винаги е резистентна на флуохинолони (какъвто е авелокс).  Антибиограма му е майката.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: микоплазма
« Отговор #38 -: Август 06, 2007, 20:09:37 pm »
За информация на всички дами - www.genicalab.com
Re: микоплазма
« Отговор #39 -: Септември 12, 2007, 19:33:06 pm »
Момичета, чета тук за антибиограма, много съм учудена и не знам какво да мисля. Моят мъж си направи микробиологично изследване в лаборатория Кандиларов. Аз се обадих за резултатите и срещу име и ЕГН ми ги изпратиха по факс. Има микоплазма хоминис. Антибиограма нямаше. Аз понеже съм тъпа и упорита пак се обадих, за да питам дали са ми изпратили всичко, защото в бланката за изследване пише, че микробиологичното изследване върви с антибиограма. И тогава лаборантът ми каза, че за този конкретен микроорганизъм не се правела антибиограма и лекарят ни щял да ни обясни повече.

А сега чета за антибиограма... Нас ли ни вземат за канарчита или... На лекар сме след една седмица, а дотогава ще се изнервям...