0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: микоплазма
« Отговор #100 -: Октомври 03, 2008, 16:32:51 pm »
Ееехх трябвало е лекаря да изпише и на половинката лекарства. Така ти като пиеш хапчета и се излекуваш, после като правите секс той пак ще те зарази, (защото той не е пил хапчета), после пак ще имаш положителен резултат и всичко се повтаря, разбираш ли ме?
Плюс това не трябва да има секс по време на лечението и след това, докато не минете контрола!

еми тои си направи изследване и чакаме резолтата да излезне каква е вериотнаста да сам го заразила?Казаха ми че мъжете по друдно се заразиават?
*
Re: микоплазма
« Отговор #101 -: Октомври 03, 2008, 16:42:48 pm »
Като излезе резултата ще се консултирате с лекар и ще зададеш всичките тези въпроси, за да получиш отговор от мед.лице, не би трябвало да ти откажат обяснение :) Дано всичко да е наред.

П.С. Прочети и съседната темичка
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=7203.40
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 16:46:18 pm от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2008, 16:47:54 pm »
Като излезе резултата ще се консултирате с лекар и ще зададеш всичките тези въпроси, за да получиш отговор от мед.лице, не би трябвало да ти откажат обяснение :) Дано всичко да е наред.
дано и аз за това се моля,нека само аз да пия пак той да е здрав:)благодаря ти за всичките отговори в голям стрес сам от тази микоплазма
*
Re: микоплазма
« Отговор #103 -: Октомври 03, 2008, 16:51:40 pm »
Не се стресирай, ще се излекува. При някои момичета става от един курс лечение, при някои с повече (при мен след 3). Важното е, че сте направили изследването. Успех :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: микоплазма
« Отговор #104 -: Октомври 03, 2008, 19:30:00 pm »
Спокойно beatriche ,ще я излекувате,това да е проблема само,има и по лошо.Понякога е упорита,при мен доста 5м я лекуваме :)
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #105 -: Октомври 13, 2008, 15:57:37 pm »
Ей сега разбрах че микоплазма и уреаплазма са едно изследване :)
Само че аз микоплазмата си я имам от  5м ,която така и не успяхме да излекуваме,но сега пък от къде се взе и тая уреаплазма,със съпруга ми използваме презерватив? 8O
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #106 -: Октомври 13, 2008, 16:31:21 pm »
Роузи,доки кво каза или не си говорила още с него?!?Как така ще се появи тая уреаплазма от нищото???Много ми е странно. 8OА микоплазмата стои ли?
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #107 -: Октомври 13, 2008, 16:36:55 pm »
Вили,да микоплазмата си стои там упорито и аз не знам вече защо така,и аз се чудя за уреаплазмата..Док каза да оставим нещата така за известен период,все пак се тъпчем 5м с АБ .И не реагирам на никакви АБ.Уникална съм си аз.Много ме е яд.Отпада ми цветната снимка отново.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #108 -: Октомври 13, 2008, 16:55:44 pm »
Предполагам,че си правила изследавнето в лабораторията на Медикус Алфа.Мисля си,защо не проучиш и къде другаде я изследват(знам,че и в Торакс) и не питаш док не може ли да ти вземе проба в нужната среда там за това изследване.Да провериш дали и в друга лаборатория ще имаш същия резултат.Просто не ми се струва нормално.Специално от страна на д-р Даскалов мисля,че няма да имаш проблеми,той никога е нямал претенции към лабораториите!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #109 -: Октомври 15, 2008, 19:31:07 pm »
Микоплазмата може ли да се изследва по кръвен път?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #110 -: Октомври 16, 2008, 12:11:04 pm »
Да, но ще засече някаква белодробна (ако имаш такава естествено). Цервикалната проба е актуалната в случая.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #111 -: Октомври 16, 2008, 13:34:36 pm »
Благодаря ти  Евро.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #112 -: Декември 03, 2008, 14:14:38 pm »
Момичета,моля ви помогнете ми.От 6м. лекувам уреаплазма и вече направихме с мъжа ми 3курса с АБ 2 пъти клацид и един път сумамед,но никакъв резултат.Сега си купих вилпрафен или жосамицин едно и също е от чужбина.док каза да го пия 2*1 от 500mg за 10дни,но ми се струва,че е ниска дозата.Ако има някой който го е пил по друга схема и с резултат,моля да ми пише.
*

    keti_sofiq

Re: микоплазма
« Отговор #113 -: Декември 05, 2008, 17:40:58 pm »
интересува ме живо дали ако съм носителка на микоплазма и уреоплазма при полов контакт с даден мъж, той непременно ще бъде заразен? каква е вероятността за това?
Re: микоплазма
« Отговор #114 -: Декември 05, 2008, 18:53:35 pm »
интересува ме живо дали ако съм носителка на микоплазма и уреоплазма при полов контакт с даден мъж, той непременно ще бъде заразен? каква е вероятността за това?
Да разбира се ,че ще се зарази.Нали са полово предавани болести.И много упорити при лечение.Внимавай много ,ползвайте презерватив и се лекувай ако я имаш.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #115 -: Декември 09, 2008, 19:27:46 pm »
днес в3ех и моите иследвания,никъде не пи6е и двете,под 3аглавие микопла3мени култури имам: -Вагина-богата на Ureaplasma urealyticum;
              -Уретра-negative.
3на4и ли това 4е имам и двете или имам само уреапла3ма,едно и състо ли е.и3писан ми е
Erythrocin 400mg/5ml орално и състото 1 глобула само еднократно,и а3 съм в 4ужбина,по3нат ли е то3и АБ на някой тук,и ако не е особено добър ,препоръ4айите ми най доброто моля,успоредно имам и цандида албиканс,ние сме и с доста ло6а спермограма,но все пак с живи и бър3и ,макар и малък процент.въ3можно ли е гадната уреапла3ма 3 години досега да е била единствена при4ина,при положение 4е съм 3драва.моля  3а съвет.Мерси
*
Re: микоплазма
« Отговор #116 -: Декември 09, 2008, 19:47:56 pm »
 :D ясно,трябва само с пре3ерватив по време на ле4ение,не ра3брах 4ре3 орален секс може ли  да се предава бакретията от жена на мъж,и от мъж на жена... :wink:,някой има ли сведения 3а това.?
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #117 -: Декември 09, 2008, 23:44:57 pm »
в3ех и антибиотика който се ока3а детски сироп,това ми го и3писва многоуважаван уж в виена  гинеколог,3а което 3апо4вам да се съмнявам след като колко е упорита уреапла3мата.и осте не6то сега проверих,с съпруга ми пуснахме по4ти по едно и състо време спермограма +бектериален статус,и при мен бакретии,в ра3ли4ни лаборатории,при мен уреапла3ма е богата на те3и бактерии среда,а при него е отрицателна и3цяло посявкта 3а микопла3мени...как става ,тук пи6е 4е се пренасят 3адължително,а и3ли3а 4е не е така,или неговата лаборатория не струва,какво да правя,при мен е състо и кандида  както  споменах при него и  гъби4ни нямя,има единствено стрептококи и то от миналата година,а  а3 и миналата година имах уреапла3ма която мисля полу4их и констатирах след гре6но и3писан антибиотик,и 3а да не стане 2ра гре6ка се доверих на далгогоди6ната ми гинеколожка в бг,която ми и3слу6а по телефона ре3утатите и ми и3писа ажелокс,3а който сега ра3бирам 4е е ре3истентен  на уреапла3ма,и как така партниора ми нямя.......те и тука се ока3аха едни лекари....май сте тър4а до бг да се оправям....дайте мнение  ,плс. мерси
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #118 -: Декември 10, 2008, 08:48:25 am »
Момичета, искам да ви питам нещо. На мъжа ми откриха уреаплазма и започнахме антибиотици - за двамата вибрамицин за 10 дена и после само за него ципробай за 15 дена.Нищо противогъбично не ни е изписвано.Вие как пиете микомакса, едно хапче ли е и лекар ли ви го изписа.Колко дена след спиране на антибиотика трябва да отидем на лекар? Благодаря ви предварително.
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #119 -: Декември 10, 2008, 14:06:00 pm »
по моите и3следвания ра3бирам 4е микопла3мата е групата,а при посявка 3а бактерия от та3и група,иzли3а предимно урепла3ма,в бг 3атова ка3ват 4е не са 4ували някои лекари,днес се скарах с лекаря,уверява ме 4е то3и бебе6ки сироп сте ми ги и3мори 3а,3,4 дена 3а което се съмнявам,а бе3 рецепта тук не ми дават друг антибиотик,сте пи6а при контролата дали сам ги уморила,той е аб гранулат по 4 лъжи4ки на ден се вzима,една лъжи4ка съдаржа 400 мг еритромицин.демекпо 1600еднократно,като виждам 6и6енцето имам 3а към 4,най много 5 дена.