0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: микоплазма
« Отговор #40 -: Септември 12, 2007, 19:43:15 pm »
не се нерви, до тогава правете секс, че после ви чака въздържание до контрола. :?
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #41 -: Юли 24, 2008, 23:34:57 pm »
Здравейте! Аз съм нов човек в този форум. Извинявайте, ако ще пиша с грешки, рускиня съм. Живея в България. Сега имам проблем, направих иследвания и имам микоплазма. Сега лекувам я и пия антибиотики - Вильпрофен (го купи в Москва) и свещи Далацин, освен това пия Нистатин (за да предпазя от Цандидоз). Моят мъж не направи анализ на микоплазма, защото лекар ми каза, че не трябва, защото просто трябва да пием хапчета заедно. Това нормално ли е?
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #42 -: Юли 25, 2008, 14:45:32 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 14:47:13 pm от Zlatulka »

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #43 -: Юли 25, 2008, 14:49:11 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
Спасибо, колко е хубаво, че ми отговорихте. Благодаря.
Как в България се казват тези анализи на заболявания, които предават чрез полов път? Защото ги правих в Москва. В Русия имат своето название (ЗППП на метод ПЦР)
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #44 -: Юли 25, 2008, 14:52:30 pm »
Да, нормално е. Спокойно :D Пийте си лекарстваат и след около 3 седмици пак си направете изследвания за да сте сигурни, че нещата са под контрол.
Да, пак трябва да направим. Само че не знам как в България ще правим, защото не знам как те се казват. И моят мъж няма отношение к медицина изобщо :? :?И затова питам.
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #45 -: Юли 25, 2008, 15:02:48 pm »
Отиваш при специалист и казваш какъв е бил проблема и че искаш да направиш контролно изследване за микоплазма. По-горе в темата е споменато, че се изследва цервикален секрет. Значи отиваш на гинеколог. При мъжа може да се изследва от семенна течност (еякулат) или от уретрален секрет (по-добре).

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #46 -: Юли 25, 2008, 15:07:25 pm »
Отиваш при специалист и казваш какъв е бил проблема и че искаш да направиш контролно изследване за микоплазма. По-горе в темата е споменато, че се изследва цервикален секрет. Значи отиваш на гинеколог. При мъжа може да се изследва от семенна течност (еякулат) или от уретрален секрет (по-добре).
Аха, сега е ясно. Много Ви благодаря. Много се радвам, че съм попаднала в добр форум.
I am from Russia!!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #47 -: Юли 25, 2008, 15:09:32 pm »
Няма за какво да благодариш. Тук целата ни е да си помагаме. Успех ти пожелавам :D

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #48 -: Юли 25, 2008, 15:10:50 pm »
Няма за какво да благодариш. Тук целата ни е да си помагаме. Успех ти пожелавам :D
Мерси. Много :wink:
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #49 -: Юли 25, 2008, 16:29:32 pm »
bebonia,и аз в момента лекувам Микоплазма .Изследвана е при мен и се лекуваме двамата .Но не забравяй че секс може да правите само с презерватив :lol:Моята се оказа много упорита,сега ми е трети курс на лечение  :(Успех.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #50 -: Юли 25, 2008, 16:41:58 pm »
bebonia,и аз в момента лекувам Микоплазма .Изследвана е при мен и се лекуваме двамата .Но не забравяй че секс може да правите само с презерватив :lol:Моята се оказа много упорита,сега ми е трети курс на лечение  :(Успех.
Много ви благодаря за информация. И аз я лекувам, пием хапчета с моят мъж заедно, само че той не беше на преглед, лекар ми каза, че няма нужда да ходи, щом има при мен тази инфекция - значи има и при мой мъж. Аз ползвам свещи ДАЛАЦИН, знам, че в БГ няма такива, купих ги в Москва, с какви свещи вие лекувате?
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #51 -: Юли 25, 2008, 16:47:28 pm »
Аз я лекувах първо с АБ Клацид ,и на следващият курс с Доксициклин,но свещи не са ми изписвани.И задължително прием на Микомакс против гъбички.
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #52 -: Юли 25, 2008, 16:56:24 pm »
Аз я лекувах първо с АБ Клацид ,и на следващият курс с Доксициклин,но свещи не са ми изписвани.И задължително прием на Микомакс против гъбички.
Сега прочетох в Интернета за тези хапчета. Наистина те са антибиотици. Но на мен беше предписано ВИЛЬПРОФЕН, това е също антибиотик. И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със свещи. Винаги инфекция се лекува със свещи!!!!!!!! Да, освен това или Микомакс или Нистанин против гъбички, това аз знам.
I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #53 -: Юли 25, 2008, 17:11:45 pm »
Още има антибиотик ЛОМФЛОКС (така се казва в Русия).
Торговое наименование в Русия:
Ломфлокс

Международное наименование:
Ломефлоксацин (Lomefloxacin)


http://www.webapteka.ru/drugbase/name3695.html

Този не е лош препарат. Моята позната лекувала микоплазма с него. Аз ходя в друга клиника и ми предписа ВИЛЬПРОФЕН.
Ами на мен ми се струва, че всички антибиотоци са едни и същи, само че понякога има различни побочни ефекти (нежелателни ефекти).

I am from Russia!!

Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #54 -: Септември 03, 2008, 09:38:35 am »
За да не пускам нова тема да попитам тук.
Микоплазмата упорита ли е?Тъй като при мен се оказа такава,5 месечно лечение и се въртя в един кръг и няма излизане . :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #55 -: Септември 03, 2008, 14:20:46 pm »
За съжаление моя опит с нея - да, иначе при всички останали познати които са имали тази инфекция са се рахатясали с един курс АБ, а при нас 2 и след третата контрола пробите останаха положителни. Четвъртата проба в друга лаборатория излезе отрицателна, но аз съм с резерви към тази лаборатория, но все пак я приех за отрицателна.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #56 -: Септември 03, 2008, 14:24:16 pm »
Къде в Пловдив мога да изследвам микоплазма?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #57 -: Септември 03, 2008, 14:37:22 pm »
Торакс и Медикус алфа, но аз лично предпочитам Торакс.

След Дотур и Клацид, Док ми каза да не взимам повече АБ. Но след второто Икси реших да се опитам да изчистя всичко що се знаеше, отидох при Д-р Дерменджиев във ВМИ Микробиологията и той ми предложи някакъв АБ, който в Бг по незнайно какви причини вече не се внасял, та с идеята да пусна нова проба и антибиограма за въпросния АБ направих ново изследване в Алфата и за мое голямо учудване пробата се оказа отрицателна, като последния прием на АБ беше минимум 6 месеца назад. Опитвам се да се сетя как беше този АБ, ще поровя из бумагите и ще пиша, за инфо. Иначе Д-р Маркова ми беше споменала за добри резултати след лечение с Авелокс, след антибиограма разбира се.

п.п. при мен беше уреаплазма уреалитикум

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #58 -: Септември 03, 2008, 15:01:28 pm »
Ели да не е вибрамицин?
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уреаплазма, микоплазма
« Отговор #59 -: Септември 03, 2008, 15:33:40 pm »
Сетих се! :D
Йозамицин (Josamycine), Wilprafen - едно и сащо са.

Вибрамицин не беше ли "хубав" Доксициклин?
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 15:37:12 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com