0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #140 -: Юли 19, 2010, 09:35:39 am »
Здравейте момичета, и аз да продължа по темата за обърканите МЦ след ин витро. Вторият цикъл ми дойде след около 50 дена. Мина съвсем нормално и сега изведнъж след 14 дена пак започна кървене. За сега е слабо. В понеделник бях на ЦС, но едва ли това е някакъв остатъчен ефект от нея. Май по-напред някой беше писал за такава аномалия в цикъла. Като мине ще ходя за цитонамазка и ще питам док дали е било МЦ.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #141 -: Юли 19, 2010, 15:19:02 pm »
Здравейте, при мен вторият цикъл след неуспешно икси дойде на 56 ден!Доктора на 40 ден ме прегледа и каза, че след две седмици ще ми дойде и няма смисъл от хормони да се товари организма и така стана!Успех на всички!
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #142 -: Септември 14, 2011, 16:31:13 pm »
Момичета, виждам че не е писано тук от много време, но....няма къде другаде да попитам! След неуспешен опит първия цикъл ми дойде 2-3 дни след спирането на лекарствата, втория цикъл дойде на 45-ия ден (закъсня ми 19 дни).Сега мисля да започвам нова процедура в чужбина, доктора казва че няма проблем, но аз се притеснявам третия цикъл дали вече ще е с нормализирана дължина  8O
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #143 -: Септември 14, 2011, 16:38:26 pm »
Момичета, виждам че не е писано тук от много време, но....няма къде другаде да попитам! След неуспешен опит първия цикъл ми дойде 2-3 дни след спирането на лекарствата, втория цикъл дойде на 45-ия ден (закъсня ми 19 дни).Сега мисля да започвам нова процедура в чужбина, доктора казва че няма проблем, но аз се притеснявам третия цикъл дали вече ще е с нормализирана дължина  8O
Дари, според мен никой не би могъл да ти даде конкретен отговор на това.Предполага се, че вече ще се е нормализирал.Не трябва ли да отидеш на еди кой си ден от цикъла, т.е. без значение дали малко ще ти подрани или закъснее?Успешна процедура!
П.С.В Турция ли ще е ?
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #144 -: Септември 15, 2011, 09:30:41 am »
Ще я правя в Германия, но доктора е българин.Вече съм започнала с първите лекарства, вместо блокираща инжекция съм на назален спрей.От Германия са ми пратили схемата с инжекциите, които трябва да започна на 30.09.Ще ходя на 2-3 прегледа тук при негов доверен колега, но се вкарвам в някакви филми сама...ще оставя нещата така пък каквото стане!
Успех и на теб! :wink:
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #145 -: Март 02, 2012, 00:39:49 am »
Здравейте, аз правих инвитро през ноември миналата година с много силна стимулация, дойде ми 2-3 дни след като спрях лекарствата и до сега е на 27-28 дни, но този месец ми закъснява с три дни, което ме притеснява, защото това е вече четватри цикъл след стимулацията. Никога до сега не ми е закъснявал преди, даже след стимулацията ме очуди защото беше толкова точен за разлика от преди на 23-28 дни. Има ли и други сред вас на които им е закъснявал цилакала след стимулация , но чак на четвъртия месец?
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #146 -: Март 02, 2012, 00:44:03 am »
На мен вторият цикъл просто не ми дойде и го предизвикахме с дуфастон. А никога не съм имала проблеми от такова естество. Консултирай се с лекаря си! Вероятно ще ти пусне хормони, за да види как изглеждат нещата.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #147 -: Март 02, 2012, 07:58:04 am »
След неуспешен опит ми доиде 3-4 дни след спиране на лекарствата. От начало беше оскъден, както много други момичета тук обесняват, след което се засили, но кървенето продължи по-дълго от обикновено, около 10 дни, което не е нормално за мен. Сега се опитвам да засека овулация, но не успявам. Чудя се дали цикълът ми ще бъде нормален, ановулаторен или "шантав" :D  :ask:.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #148 -: Март 02, 2012, 10:01:33 am »
Най-вероятно ще ти закъснее с много следващия цикъл!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #149 -: Март 02, 2012, 10:22:53 am »
При моето ин-витро цикъла дойде веднага след спирането на лекарствата.
Следващия цикъл го проследихме - първоначално имах тръгнал доминантен фоликул, след това се оказа обаче че е спрял да расте и за да не чакам неизвестно време до следващата менструация, пак бях на утрогестан. Та всичко е възможно.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #150 -: Март 02, 2012, 13:18:57 pm »
Аз затова не съм фен да се прави ЗЕТ веднага след неуспешно ин витро. При мен първия път ми дойде 4 дена след като спрях лекарствата, а продължителността беше потресаваща - 15 дена. Следващият просто не ми дойде, както споменах горе. Едва третият си беше нормален. Организмът има нужда от време, за да си влезе в релси.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #151 -: Март 03, 2012, 09:06:43 am »
Момичета, чувала съм, че след стимулиран, съответно неуспешен опит, имаме голям шанс от естествено забременяване, защото яйчниците в следващия цикъл все още реагират на стимулацията. Това вярно ли е?
Аз съм оптимист и тайничко се надявам на чудо :oops:.

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #152 -: Март 03, 2012, 13:04:59 pm »
Аз забременях така, след ИКСИ с доста сила стимулация. Първият цикъл си дойде нормално, вторият - на 90-тия ден. Трети нямаше - забременях при овулация, засечена при гинекологичен преглед на 31-ви ден. Имаше 2 узрели фоликула и при установяване на бременноста видяха 2 точици в матката, после едната изчезна, а другата сега тича из къщи и прави бели:-)
Около моето забременяване имаше още 2 момичета във форума, заченали по естествен път 1-3 месеца след Ин витро.
Не спирайте секса! Успех!
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #153 -: Март 03, 2012, 15:32:21 pm »
То никога не трябва да се спират опитите, но при нас проблемът беше мъжки фактор, така че нямаше значение стимулацията.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #154 -: Март 18, 2012, 18:53:37 pm »
Чакам да ми дойде, но не идва. Моят цикъл е 28-29 дни. Вчера на 31 ден имах леко зацапване, аз си помислих, че ми идва, но уви. Нищо - нито вчера, нито днес. Имам ПМС, всеки ден съм с болки в корема, гърдите са напрегнати, едри, коремът ми е подут, но не ми идва  :(. Както вие казвате, втория цикъл след стимулиран такъв закъснява. На вас когато ви е закъснявало имали ли сте типичните за вас ПМС в дните, когато е трябвало да ви дойде?
Не знам какво да си мисля. Да взема ли да си пусна един тест за всеки случай? Доста се потрудихме този месец  :oops:
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #155 -: Март 19, 2012, 12:17:24 pm »
Пусни, пусни!

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #156 -: Март 20, 2012, 01:43:50 am »
Дано!  osi_9
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #157 -: Март 21, 2012, 16:58:23 pm »
При мен  цикълът след неуспешно инвитро дойде 2 дни преди  теста,3 дни кървене както обичайната ми менструация и около една седмица  зацапване с тъмна кръв. Днес обаче ми е 45 ден от цикъла и няма никой !Никакви болки и усещания в областта на яйчниците,като че ли никога повече няма да дойде!След като прочетох споделеното,малко се успокоих!Обадих се на доктора ,според него не е нормално и трябва да отида на преглед.Смятам да почакам още една седмица.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #158 -: Март 21, 2012, 19:39:27 pm »
За протокола: имам гостенка. Дойде с 5 дни закъснение, но връхлетя с пълна сила.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #159 -: Март 22, 2012, 12:36:12 pm »
Здравейте , момичета! В този прекрасен пролетен ден и аз ще се включа във вашата групичка на пропуснат втрои цикъл след неуспешно инвитро. Първият, след инвитрото, си дойде по график на 13 февруари и протече нормално, в очакване съм на втория вече 38 дена! Имам час за преглед след 1 седмица ще пиша какъв е резултата на какво се дължи- може би задържан фоликул.