0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #60 -: Октомври 23, 2009, 14:11:48 pm »
Аз съм с неупешен опит сега ,2 дни кървя с леки болки корема ми е подут още от трансвера, неми е мно. ясно какво следва, затова питам вас.Колко дни ще си кървя и какво да очаквам. Мерси много
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #61 -: Октомври 23, 2009, 14:34:42 pm »
Здравейте момичета1 на мен след неуспешното ИКСИ на третият ден след спирането на лекарствата ми дойде МЦ. Ужас! Така1 не ме е боляло1 никога! Мен по-принцип, никога не ме боли, но това беше повече болки и то в яйчниците(ту десен, ту ляв, ту ниско долу) отколкото кървене и ето днес, ден 3 и спря. То по-скоро мога да го опиша, като зацапване този цикъл. ще отбележа само, че съм инвитро с донорска яйцеклетка и съм нямала, нито стимулация, нито пункция, едниствено трансфер.


Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #62 -: Ноември 16, 2009, 17:03:47 pm »
Момичета,дано някоя от вас прочете въпроса ми ,свързан с тази тема. Вече трети месец от как правих инвитро и всеки месец ме болят яйчниците,особено като ми дойде МЦ. Ходих на лекар и ми казаха ,че яйчника ми се пълне с кръв и пих някакви хормони. Моля ви,да ми пишете вие как се чувствате след инвитро и какво точно значи това,което ми казаха ,че нещо не съм наясно . Колко още време ще ме боли така.Писна ми да ходя по лекари вече.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #63 -: Ноември 16, 2009, 17:31:23 pm »
Дидомира незнам какво точно значи да ти се пълни яйчника с кръв но никак не ми звучи добре.Аз сега очаквам втория си цикъл след неуспешния опит но не се чувствам по особенно от преди нямам никакви болки но пък аз пия и противозачатъчни.Няма начин да не ти е дотегнало от ходене по доктори но за тая болка има причина и не трябва да я пренебрегваш според мен.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #64 -: Ноември 16, 2009, 19:54:46 pm »
Дидомира,Надето ти е писала и аз мисля че трябва да отидеш на лекар и то там където си правила инвитрото ,може просто яйчниците да не са се възстановили от стимулацията ,но въпреки това си е опасно.А за това че събират кръв незнам за първи път чувам такава диагноза :oops:
Аз при предното инвитро имах болки но бях с хиперстимулация и яйчниците ми бяха страшно уголемени дори ме предупредиха да не правя резки движения защото може да се пукне яйчника или да се осучи.
Знам че ти е писнало да ходиш по лекари но няма как нямаме избор,късмет и дано се възстановиш по бързо :)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #65 -: Ноември 16, 2009, 20:16:55 pm »
Дидомира, както са ти казали момичетата, тук няма да откриеш отговор, който да ти спести отиването на лекар osi_8  Не е нормално, да изпитваш такива болки, а диагнозата звучи още по-объркващо и направо страшно.
Отивай на лекар, момиче! Може би е добре да отидеш при друг, за второ мнение, но да е добър специалист.
И ако имаш желание, сподели нещо по-конкретно за диагнозата и какви са тези хормони, които са ти изписали?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #66 -: Ноември 20, 2009, 11:58:40 am »
Здравейте момичета,
на вас на кой ден ви дойде втория цикъл след неуспешно инвитро?!
На мен вече 30 ден няма нищо и се чуда дали да не се обада на лекара да отида да ме прегледа а и тои ми беше казал че на този цикал може да се направи нов трансфер на замразени ембриони.Ще съм благодарна ако ми отговорите че почвам да се притеснявам до сега никога не ми е закасневало.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #67 -: Ноември 20, 2009, 22:48:09 pm »
Момичета, при мен още на 5-ти ден след трансфера имах леко зацапване в розово и на 7 ден обилен кръвоизлив. Които си продължи точно 6 дни и спря изведнъж, като си беше ярка кръв намаля и спря. Без кафеникавите екстри на нормален цикъл. Вече минаха от тогава 14 дни, от трансфера 18 дни и сега ме притеснява много сутрешно и вечерно гадене и по същото време кошмарни болки в яйчниците. През останалото време само леко ме придърпват и ми става малко лошо. Дали да не отида да ме види доктора. Правих икси в София, а аз съм само на някакви си 450км. от там. Вие как мислите, имал ли някой такъв проблем?
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #68 -: Ноември 20, 2009, 23:30:56 pm »
Момичета, при мен още на 5-ти ден след трансфера имах леко зацапване в розово и на 7 ден обилен кръвоизлив. Които си продължи точно 6 дни и спря изведнъж, като си беше ярка кръв намаля и спря. Без кафеникавите екстри на нормален цикъл. Вече минаха от тогава 14 дни, от трансфера 18 дни и сега ме притеснява много сутрешно и вечерно гадене и по същото време кошмарни болки в яйчниците. През останалото време само леко ме придърпват и ми става малко лошо. Дали да не отида да ме види доктора. Правих икси в София, а аз съм само на някакви си 450км. от там. Вие как мислите, имал ли някой такъв проблем?
най-добре е да се свържеш с  док. А тест прави ли?
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #69 -: Ноември 20, 2009, 23:34:52 pm »
да тест правих на 6-ден след трансфера, когато ве4е имах силен кръвоизлив - отрицателен
*

    Velka

  • ***
  • 315
  • Това е моето Чудо!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #70 -: Ноември 21, 2009, 12:57:53 pm »
да тест правих на 6-ден след трансфера, когато ве4е имах силен кръвоизлив - отрицателен
Не искам, да ти давам напразни надежди,но тест на 6 ден след трансфер, ми се струва много рано.Миналата година след първото инвитро,прокървих на 10ден.Направих тест беше 0.00 но лекаря настоя и за тест след 48часа,за да сме сигурни в резултата.Резултата беше същия, и тогава спрях лекарствата.Причините за кръвоизлива може да са от най- различно естество.Аз бих направила нов кръвен или уринарен тест.Да но съм ти помогнала поне малко. :P
ВИНАГИ ИМА НАДЕЖДА!
Чудесата се случват, когато най-малко ги очакваш!





http://velamitko.snimka.bg/daily/moeto-chudo.517163.19647495
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #71 -: Ноември 21, 2009, 17:49:08 pm »
Първият ми цикъл след 2-рото неуспешно ИКСИ мина нормално. Днес бях на док. Яйчниците са още доста уголемени , но е нормално заради самата стимулация. Предполагам че следващяит цикъл обаче ще се забави , както предния път, ама ...какво да се прави
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #72 -: Ноември 22, 2009, 11:19:32 am »
На мен след неуспешното инвитро (направено през октомври тази година) ми дойде на 29-ти ден от менструацията (иначе ми идва пред 26-27 дни) и на 16-ти ден от трансфера - и не бях спряла лекарствата. Обаче сега имах задържан фоликул, който стана 28 мм и доста ме изнерви. Вкрайна сметка се спука от самосебе си. Яйчниците са все още оголемени, но това като че ли е нормално!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #73 -: Декември 16, 2009, 21:38:37 pm »
Момичета, втори цикъл след неусшено ИКСИ, обаче съм много озадачена - първо дойде ми на 34 ден, при мен е нормално до 30 ден максимум и освен това си е само някакви страни кафяви капки и то ве4е три дни. Даже днес ве4е няма нищо. Какво е това чудо, аз нямам никакви проблеми, с мъжки фактор сме. Остана сега и мен да ме объркат .....
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #74 -: Декември 17, 2009, 12:26:52 pm »
Здравейте,момичета ,малко късно пиша и се извинявам.
Да кажа пак ,че д-р Табакова точно така се изрази ,че имам кръв в единият яйчник.Правилно я чух ,де. Мен започва зверски да ме боли точно като съм в овулация и тя ми каза че е от хормоните, та ми предписа други които да подтискат яйчниците. Вече трети месец и съм по-добре.
Благодаря на всички ви за съветите!
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #75 -: Декември 17, 2009, 15:59:35 pm »
Момичета, втори цикъл след неусшено ИКСИ, обаче съм много озадачена - първо дойде ми на 34 ден, при мен е нормално до 30 ден максимум и освен това си е само някакви страни кафяви капки и то ве4е три дни. Даже днес ве4е няма нищо. Какво е това чудо, аз нямам никакви проблеми, с мъжки фактор сме. Остана сега и мен да ме объркат .....
Ако не си правила тест си направи и ако ти покаже отрицателен отивай на лекар.Това че ти закъснява  малко е нормално почти при всички след инвитро е така но само да ти цапа кафяво без да се изчистиш не мисля предполагам че има причина за това.Не се притеснявай но отиди да те видят :)
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #76 -: Декември 17, 2009, 19:39:30 pm »
Първият ми цикъл след 2-рото неуспешно ИКСИ мина нормално. Днес бях на док. Яйчниците са още доста уголемени , но е нормално заради самата стимулация. Предполагам че следващяит цикъл обаче ще се забави , както предния път, ама ...какво да се прави
2-рият цикъл след науспешно ИКСИ дойде нормално , даже 2 дни по-рано. Бях се опитала да си засека евентуално О. , но не успях. Ще действаме този месец!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #77 -: Декември 18, 2009, 07:07:54 am »
На мен втория цикъл след неуспешното ИКСИ ми дойде с 4 дни закъснение,достатъчни да ме вкарват в какви ли не филми :)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #78 -: Декември 24, 2009, 10:47:53 am »
Момичета, аз видях положителен резултат за кратко. ЧХГ 26,49 и след 2 дни 15,7. Док каза, че няма да има нужда от абразио, но цикъл няма! Спрях лекарствата в понеделник, а последния ми цикъл /доста оскъден/ беше на 16.11. Колко най-дълго да чакам преди да посетя док?

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #79 -: Декември 24, 2009, 11:18:19 am »
[quote Колко най-дълго да чакам преди да посетя док?
[/quote]След неуспешно инвитро последния ми МЦ беше на 07.11 и продължи цели 14 дни като повечето беше зацапване.Днес ми е 48 ден оттогава и все още го очаквам.