0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #120 -: Март 30, 2010, 12:56:33 pm »
Crow,
Не се притеснявай излишно. При мен дойде на 5 ден след спиране на лекарствата / същите като при теб /, като 3 дни преди това имах съвсем леко зацапване.
Място за тревоги няма!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #121 -: Март 30, 2010, 13:00:50 pm »
Гарче, същите чуденки ми се въртяха в главата... На мен на 11-ти ден от стимулацията лигавицата ми беше 7мм-8мм, цикъла след процедурата ми беше нормален. Сега отново възникна проблема "лигавица". На 15-ти ден от мц лигавица 6мм, цикъла преди проследяването беше оскъден...
Мисля, че ще тръгне при теб. Все пак дисбаланса от стимулацията е голям.
Успех!  

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #122 -: Март 30, 2010, 21:11:29 pm »
Гардже и при мен беше слабичко. Зацапването започна вечерта на третия ден след спиране на лекарствата и продължи чак до късно през нощта на другия ден, чиста кръв почети нямаше. И само една вечер беше по-обилно. И пак завърши със кафеникаво.
« Последна редакция: Март 30, 2010, 21:14:14 pm от siesta »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #123 -: Март 30, 2010, 21:46:16 pm »
Гардже и при мен беше слабичко. Зацапването започна вечерта на третия ден след спиране на лекарствата и продължи чак до късно през нощта на другия ден, чиста кръв почети нямаше. И само една вечер беше по-обилно. И пак завърши със кафеникаво.
Говорихте ли с док. после по този въпрос ? Дали е обичайно да е така ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #124 -: Април 01, 2010, 08:20:56 am »
 Минавам да продължа с историята за моят М. след неуспешното ин витро. След 4 дневно зацапване, което вече смятах, че няма да се промени, най-после ми дойде. Видях яркочервена кръв и то доста. От два дни М. е обилна. Не е била така от години. Много е странно, но се радвам че е така. Поне знам, че съм имала достатъчно дебела лигавица и няма да търся причината за неуспеха в това.

 Според мен обяснението се крие в Утрогестана. Повишил е нивото на прогестерона и след това докато спадне - само ми зацапва, а след като нивото на хормона е вече достатъчно ниско, М. си идва с пълна сила.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #125 -: Април 01, 2010, 09:52:26 am »
crow, радвам се че всичко е наред и си имаш МЦ вече  :D. Милето е казала по-нагоре - след стимулация дисбаланса е голям, трябва да минат няколко цикъла, за да се нормализират нещата.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #126 -: Април 06, 2010, 16:59:11 pm »
Момичета ,здравейте.
Направо в чудо се видях с това ин витро. Писала съм и в предните си постове ,че като съм в овулация много ме болят яйчниците . Та тоя месец болките ми са доста силни и не спират . Да не ви казвам и като ми дойде МЦ какво чудо беше. То все ме е боляло ,ама те така.... не е било отдавна . Връщам се от лекаря си и ми предписа Primolut nor-5.Та искам да ви питам -някоя от вас пила ли е такива хормони и защо . Уж ми казаха ,че нямам кисти , а защо ми го предписаха да го пия. Не разбирам вече нищо .
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #127 -: Юни 23, 2010, 23:04:29 pm »
Здравейте момичета, знам , че при всеки е различно , но вече 7-ми месец след ин витрото и не може да ми се регулира цикалът а преди си беше относително точен-на 29 дена.На 06.12.2009 ми беше трансфера и на 17-ти ми дойде.Беше ми закъсняло и мислех , че се е получило , но уви. После близо 2 месеца никакъв го нямаше.После ми дойде 2 пъти в 1 месец, след това 2 месеца ми идва толкова обилно  ,че на обяд си тръгвах от работа , защото бях оплескана до ушите, но розово .Миналия месец мина нормално и си помислих , че вече всичко е ок, но уви , от 2 дена ми зацапва почти черно, а трябваше на 3-ти юли  да ми дойде.Ходих 2 пъти на лекар и нищо, добре съм била.Не знам какво да правя, според мен не е нормално това.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 23:21:26 pm от ALEX1922 »
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #128 -: Юли 01, 2010, 13:15:44 pm »
Здравейте момичета, знам , че при всеки е различно , но вече 7-ми месец след ин витрото и не може да ми се регулира цикалът а преди си беше относително точен-на 29 дена.На 06.12.2009 ми беше трансфера и на 17-ти ми дойде.Беше ми закъсняло и мислех , че се е получило , но уви. После близо 2 месеца никакъв го нямаше.После ми дойде 2 пъти в 1 месец, след това 2 месеца ми идва толкова обилно  ,че на обяд си тръгвах от работа , защото бях оплескана до ушите, но розово .Миналия месец мина нормално и си помислих , че вече всичко е ок, но уви , от 2 дена ми зацапва почти черно, а трябваше на 3-ти юли  да ми дойде.Ходих 2 пъти на лекар и нищо, добре съм била.Не знам какво да правя, според мен не е нормално това.

Здравейте, аз също в положение след неуспешно ИКСИ, чакам вторият цикъл след ИКСито, първият беше нормален три дена след спирането на лекарствата, но този се бави вече 38 дена при положение, че преди никога не съм закяснявала или прескачала цикъл, добре че след два дена съм на преглед при доктора, защото незнам какво става и добре, че има хора на които също им се е случило да им закъснява иначе незнам какво щях да си мисля!Включително, че ме е хванала критическата....направо е ужасно! :(
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #129 -: Юли 01, 2010, 13:49:40 pm »
Здравейте момичета, и аз съм в същото положение. Вторият цикъл след ИКСИ-то го няма. Бях на преглед при док и ми каза, че вижда много дебела лигавица. Даде ми да пия Дуфастон 10 дена, за да ми дойде. Ама го няма. Каза ми ако не дойде, да правя тест, но това според мен не е възможно. Взех много да се тревожа и да очаквам някакъв страховит МЦ. Някой пил ли е така Дуфастон за предизвикване на МЦ след ИКСИ и кога ви е дошло?
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #130 -: Юли 02, 2010, 00:04:04 am »
Здравейте аз също съм в паника на 14.05.2010 ми беше трансфера на 28.05.2010 ми зацапа кафяво направих тест беше отрицателен в клиниката ми казаха да спра лекарствата на следващия ден ми текна обилно така бях 6-7 дена а сега вече 34 дена минават а още го няма нормално ли е при положение че и ние сме мъжки фактор и досега съм нямала проблеми с МЦ

*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #131 -: Юли 02, 2010, 08:44:06 am »
danielska_81, нормално е, случва се при много момичета, при това поне при половината причината за Ин витро е била мъжки фактор. Все пак ние сме потърпевшите от хормоналните стимулации. Най-малката беля, която може да се случи след неуспешно Ин витро е промяна на цикъла. Ако искаш, се обади на доктора си, обикновено предписват други хормонални препарати за регулиране. Аз предпочетох да изчакам и да си почина от хормоните и ми дойде на 90-ти ден, но цикълът ми вече беше станал 40-45 дни. При много момичета с 30-дневен цикъл им идва на 60-ти ден.
Ние също бяхме с мъжки фактор (въпреки дългия ми цикъл)и правихме ИКСИ. Явно факторът не е бил толкова силен, защото на 2-рия цикъл след неуспешното ИКСИ засякохме овулация на 31-ви ден и забременях спонтанно. Има остатъчен ефект от стимулацията и след Ин витро е възможно да се образува повече от един фоликул. Ние засякохме 2 и при прегледа за установяване на бременност видяхме в матката 2 плодни сакчета, после едното изчезна.
Явно удълженият цикъл след неуспешно Ин витро не е пречка за забременяване, така че момичетата, които нямат проблем с тръбите, да не спират да опитват. Шанс има!
« Последна редакция: Юли 02, 2010, 09:02:34 am от Meme »
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #132 -: Юли 02, 2010, 09:57:09 am »
така че момичетата, които нямат проблем с тръбите, да не спират да опитват. Шанс има!
:balk_50: :balk_50:  много добре казана (ние бяхме и с мъжки и с женски ф-р и пак се получи нормално след 2 неуспешни ИКСИ )
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #133 -: Юли 04, 2010, 18:49:05 pm »
Благодаря ти Meme малко се успокоих след твоя отговор обадих се на моя доктор и той ми каза да изчакам до 45 ден ако до тогава не ми дойде цикъла да отида да ме види. Радвам се за теб че после си забременяла нормално

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #134 -: Юли 04, 2010, 22:59:09 pm »
Благодаря ти Meme малко се успокоих след твоя отговор обадих се на моя доктор и той ми каза да изчакам до 45 ден ако до тогава не ми дойде цикъла да отида да ме види. Радвам се за теб че после си забременяла нормално

Здравейте, аз вчера бях на преглед при доктора на 40 ден, прегледа ме и каза, че всичко е нормално защото след стимулация по дълъг протокол някъде след около 20 дена след като ти дойде М след спиране на лекарствата се отблокираш и в момента все едно съм някъде около 15 ден, имам два фоликула и нормално лигивица, каза че след две седмици, че ще ми дойде така че ще чакам.Явно е нормално, което ме по успокои, така че спокойно момичета! :wink:
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #135 -: Юли 06, 2010, 15:02:23 pm »
Здравеите моми4ета аз съм 14 ден от трансфера,имам само ПМС,и гърдите не ме болят и си мисля,4е 6те ми доиде!  :(.От написаното от вас да разбирам ли,4е докато приемаме лекарствата не идва цикала?

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #136 -: Юли 06, 2010, 21:12:24 pm »
Здравеите моми4ета аз съм 14 ден от трансфера,имам само ПМС,и гърдите не ме болят и си мисля,4е 6те ми доиде!  :(.От написаното от вас да разбирам ли,4е докато приемаме лекарствата не идва цикала?
Здравей, незнам при теб, направи си тест за бременност и ще разбереш със сигурност, но при мен изведнъж на 13 ден след трансфер спряха да ме болят гърдите и всички симптоми които имах престаха и за съжеление и кръвния тест беше отрицателен, обадих се в клиниката и ми казаха след три дни да повторя теста и ако е отрицателен, както и стана да спре лекарствата, на мен лично ми дойде на третия ден след като спрахя лекарствата!Но при тебе не се знае, успех ти пожелавам! :bfp1: :bfp1:
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #137 -: Юли 06, 2010, 22:02:13 pm »
При мен беше също така. Имах (-) тестове, но нямах М. Когато спрях лекарствата, ми дойде след 2-3 дни. При някои май си идва и преди да спрат лекарствата, но не съм сигурна. Но чакането за втория цикъл ме изнерви и учуди, както съм писала по-горе. Най-сетне след 50 дни и Дуфастон ми дойде. Поне се успокоих. Сега ме чака цветна снимка. На всички ви хубаво и спокойно лято. Да съберем сили за наесен и дано нещата да са много по-добри.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #138 -: Юли 13, 2010, 10:09:31 am »
Искам да споделя с вас че и на мен след неуспешно ИКСИ и спиране на лекарства , на 3-я ден ми дойде цикъл ,който беше направо оскъден.Сега един месец след това, по-точно на 31-я ден пак ми дойде , но пък е отново оскъден .Четох по-горе че това се е дължало на по-тънка лигавица, но при мен си беше повече от нормална по време на стимулацията, а и по принцип си правя дебела лигавица.Сега докато ми се нормализират хормоните още един два месеца сигурно ще е така по-оскъдно/ а бях свикнала да ходя в чанта с по един пакет превръзки и два тампони,особено лятото/
Надявам се наесен всичко да е о.к и отново на стимулации!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #139 -: Юли 15, 2010, 20:10:40 pm »
Здравейте момичета днес бях на преглед при док на 49 ден каза, че всичко е нормално така се получавало от стимулацията и ми изписа ДУФАСТОН за нормализиране на цикъла