0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #180 -: Септември 02, 2012, 16:05:25 pm »
Здравейте, мили момичета!!! През м.юни 2012г. мина първото ми ИКСИ, което завърши с отрицателен резултат на 05юли. Цикъла ми дойде два дни след това, като първите дни беше много обилен и болезнен, след което започна да цапа. По късно пак се засили и реших да отида на преглед на 20юли - моята лекарка ми каза, че вс.е ок. Нормално е след стимулация да е така, оказвало се, че все едно през месец юли цикъла ми е дошъл два пъти - веднъж на 7юли, и след това на 18юли. И ето, че пак проблем, през юли дълго време цикъла не спря, а от тогава до днес изгобщо го няма - вече 47дни. И мен като повечето от вас само вечер ме болят яйчниците - но цикъл няма. Притеснявам се и незная до кога е нормално да го чакам! Моля помогене със съвет!!!
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #181 -: Септември 02, 2012, 18:12:20 pm »
Време е да отидеш на лекар според мен.

Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #182 -: Септември 06, 2012, 12:46:56 pm »
И при мен има проблем с цикъла. На 15 август ми бе трансфера, на 14 ден направих кръвен - 9,26 ЧХГ, повторих го след два дни - 2,2 - отрицателен резултат.
Спрях лекарствата и вече 3 дни имам страшни болки, кафяво зацапване, но цикъл все още няма.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #183 -: Септември 13, 2012, 20:13:18 pm »

Мили момичета нека се отчета - дългоочакваният цикъл най-нарая дойде на 57-мият ден. :)
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #184 -: Септември 14, 2012, 09:30:38 am »
На мен ми дойде 4 дни след спиране на лекарствата. Но вече 9-ти ден не ми спира, в началото беше доста обилно, с много силни болки, сега си ми продължава, утре съм на преглед.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #185 -: Септември 14, 2012, 11:40:45 am »
Нормално е да няма аномалии след неуспешно инвитро. Понякога обаче се получава хормунална бъркотия ,която може да доведе до липса на цикъл /особенно след дълъг протокол /или нерегулярно кървене. Но каквато и да е в рамките на около два месеца се регулира .С случеите че има по-продължително кървене /нестава дума за продължително зацапване/ трябва да се отиде на лекар .
Не е необходимо да изпадате в паника ако не ви дойде . Но ако цикълът все пак не се появи до около 50 60 дни тогава трябва да се предизвика.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #186 -: Октомври 06, 2012, 21:48:01 pm »
Здравейте момичета,и аз да се запиша чакам си цикъла но  все още го няма имах неуспешен опит инвитро,на 2 септември ми дойде след отрицателният тест дотук нормално,но сега на 30 септември трябваше да ми дойде следващият цикъл но още го няма.Чета че е нормално да ми закъснее,но единственото което ме притеснява ужасно много е,че си открих бучка в гърдата,ходих на лекар и ми казаха да отида след цикъла но все още го няма,много съм притеснена и незнам какво да правя.Казаха че след цикъл "вероятно"ще изчезне,в момента ме тресат едни горещи вълни все едно влизам в критическата.Ако някоя от вас и се е случвало подобно нещо нека да сподели.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #187 -: Октомври 06, 2012, 22:17:37 pm »
Iva3275, за закъснението си прочела, може да ти пропусне един цикъл. На повечето от момичетата при закъснение след ин витро им идва след около 60 дни. Моят цикъл беше станал 45-дневен и ми дойде на 90-тия ден. След неуспешното инвитро имах множество кисти на гърдите, в резултат от стимулацията. Аз забременях  след тези 90 дни без мензис, в следващия цикъл при овулация засечена на 31-ви ден. Следващият ми мамологичен преглед беше след 1,5г. кърмене. Според доктора гърдите са ми чисти, без кисти и аденоми. Ако имаш кисти, не е страшно, могат да изчезнат сами или с мазане с лекарства. Ако е фиброаденом, докторите ще кажат дали да се следи или да се маха, но също не е голям проблем. Изчакай спокойно да ти дойде цикъла и отиди на мамолог, до тогава може и нищо да ти няма. Горещите вълни могат да са остатък от стимулацията или дори от притесненията, с които се тормозиш в момента.
Желая ти да имаш моя щастлив финал!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #188 -: Октомври 09, 2012, 22:00:55 pm »
Iva3275, за закъснението си прочела, може да ти пропусне един цикъл. На повечето от момичетата при закъснение след ин витро им идва след около 60 дни. Моят цикъл беше станал 45-дневен и ми дойде на 90-тия ден. След неуспешното инвитро имах множество кисти на гърдите, в резултат от стимулацията. Аз забременях  след тези 90 дни без мензис, в следващия цикъл при овулация засечена на 31-ви ден. Следващият ми мамологичен преглед беше след 1,5г. кърмене. Според доктора гърдите са ми чисти, без кисти и аденоми. Ако имаш кисти, не е страшно, могат да изчезнат сами или с мазане с лекарства. Ако е фиброаденом, докторите ще кажат дали да се следи или да се маха, но също не е голям проблем. Изчакай спокойно да ти дойде цикъла и отиди на мамолог, до тогава може и нищо да ти няма. Горещите вълни могат да са остатък от стимулацията или дори от притесненията, с които се тормозиш в момента.
Желая ти да имаш моя щастлив финал!

Меме,благодаря ти за съвета не ми остава нищо друго освен да чакам да ми дойде но мисля че няма как да стане да забременея по нормален начин защото съм без тръби :( но при една приятелка се получи същото и тя си откри бучка след стимулация но при нея изчезна аз ще изчакам пък каквото сабя покаже
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #189 -: Октомври 09, 2012, 22:47:21 pm »
Тогава ти пожелавам следващото ин витро да е успешно! На мамолог трябва да отидеш задължително!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #190 -: Октомври 10, 2012, 07:44:45 am »
здравейте момичета и моят първи инвитро опит завърши с отрицателен тест,акушерката ми каза да спирам всички лекарства до една седмица щяло да ми дойде цикъл,който щял да бъде по-болезнен и продължителен,следващия щял да си бъде вече нормален,дано да е така.Успех на всички момичета в следващите опити.Аз имам друг проблем -преди пункцията 36 часа се бие прегнил е незнам мускулна беше на следващия ден левият ми крак изтръпна от коляното надолу и в момента малкия пръст е изтръпнал не го чувствам  :(от тези стимулации какво ли не се случва с женския организъм,но горе главите момичета ние сме силни,каквото ни поднесе съдбата всичко сме готови да понесем.Извинявайте за дългия пост още веднъж успех на всички
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #191 -: Октомври 10, 2012, 11:00:19 am »
И аз приключих моя първи опит,от миналия вторник съм спряла всичко обаче цикъл няма,само някакво кафяво зацапване,незнам какво да правя,до кога да чакам,да звъня ли в клиниката или още е рано....като се има впредвид,че бях почти на естествен цикъл с много лека стимулация и  си мислех,че досега все трябваше да ми дойде.....
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #192 -: Октомври 10, 2012, 21:44:12 pm »
Тогава ти пожелавам следващото ин витро да е успешно! На мамолог трябва да отидеш задължително!
  Благодаря ти,днес говорих с доктора и той ми каза да изчакам 3,4 дни и ако все още не е дошъл да си взема оргаметрил за да ми дойде.Аз почвам да се притеснявам вече най вече заради бучката ще видим ако не изчезне след цикъла ще отида.Аз ходих още на следващият ден след като я открих но докторката ми каза да отида след цикъл,но той го няма още :(
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #193 -: Октомври 12, 2012, 13:44:38 pm »
Днес и аз приключих с моя втори опит инвитро :(
Два положителни теста за чхг а третото с намаляващи стойности.
Казаха ми да спра всички лекарства и да чакам да ми дойде :balk_144:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #194 -: Октомври 12, 2012, 19:35:53 pm »
Днес и аз приключих с моя втори опит инвитро :(
Два положителни теста за чхг а третото с намаляващи стойности.
Казаха ми да спра всички лекарства и да чакам да ми дойде :balk_144:
Еееех ужасно съжалявам  :bighug: До няколко дни след спирането на хапчетата, трябва да ти дойде :?


Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #195 -: Октомври 23, 2012, 07:19:44 am »
Моят цикъл и той е доста странен. След като спрях лекарствата ми дойде на 4 ден. Имах много силни болки, нетърпими, още първия ден цикъла беше обилен, наложи се да пия но-шпа за болките. Втория ден бих го нарекла "нормален", а вече на третия ден нямах кървене, а само зацапване. Е, такова нещо не се беше случвало. Миналия път след стимулация имах 10 дневен ницъл, а сега 3 дневен.
Кървенето има ли връзка със състоянието на яйчниците и яйчниковия резерв, моите са зле и се страхувам от ранна менопауза.
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #196 -: Октомври 24, 2012, 21:43:28 pm »
Хей момичета,да ви се похваля моят цикъл най накрая дойде след 20 дневно закъснение.А бучката за която бях споменала почти е изчезнала но аз все пак мисля да отида до лекаря да каже дали всичко е наред.Но цикъла е доста оскъден май и гинеколога ще трябва да посетя в скоро време.
*
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #197 -: Октомври 30, 2012, 14:37:38 pm »
papa2011 , не се притеснявай. Аз винаги съм била с кратка продължителност на цикъла. Един ден обилно, 1 ден нормално и после само зацапване. След раждането даже ми е още по-оскъден. На 41 години съм, и аз също се притеснявам, но докторите всеки път ме уверяват, че яйчниците са ми в много добро състояние и явно е така, защото всеки месец вадим фоликули, които си имат яйцеклетки. Даже има и месеци, в които съм имала два фоликула, при положение, че не правя абсолютно никакви стимулации - даже и с клостилбегит.


Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #198 -: Октомври 31, 2012, 07:14:22 am »
Благодаря за успокоителните думи mgstra  :lol:. Така като разбирам сме наборки  :lol:. Притесних се, че наближавам "специалната възраст" защото цикълът ми става все по-оскъден. Аз нямам щастието да имам детенце и предвид напредналата възраст със зъби и нокти се боря да забременея, дай Боже да износя и родя здраво бебе!
Извинявам се за спама!
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Месечен цикъл след неуспешно инвитро
« Отговор #199 -: Юни 11, 2013, 12:10:26 pm »
За пореден път установявам, че не съм като хората, ами точно обратно (нали съм си Рак :D).
На 12.05 ми беше трансфера, на 26.05 ми дойде, на 27.05 кръвния ми тест беше отрицателен и спрях лекарствата. Проблема е, че вече 17ти ден ми тече. Първата седмица ми тече обилно, после намаля до едно положение, но не спира. Да спомена, че освен утрогестан пих и Естрофем. На някой случвало ли му се е? Май ще звъня на доктора следобед  :oops: