0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #60 -: Май 05, 2010, 14:44:15 pm »
Благодаря за отговора, Mileto6!

приятни почивни дни на всички!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #61 -: Май 15, 2010, 10:43:01 am »
Здравейте и от мен.
Може би не е мястото тук да си задавам  този въпрос.След кюретаж съм с тънка лигавица,почти никаква(така се изрази доктора).Изписа ми есртфем 2х1 на ден.Заедно с това пия и фолиева+вит А и Е.Въпроса ми е следния-Да почна ли да пия и листа от малина.Знам ли ,може да помогне с повечко елачи тази моя пуста лигавица.
Ако модераторите преценят ,че въпроса ми не е за тук да го преместят.
 Искам да окуража момичетата с тънка лигавица.Аз забременях след терапия с Фемостон на 3 месец.Не се отчайвайте!Много съм окуражена, след 7 години че забременях спонтанно,въпреки че направих спонтанен аборт.
Док мисли ,че изтъняването на лигавицата в момента се дължи на кюретажа, даже се притесни че ще имаме ядове преди инвитрото с лигавицата.
Малко объркан е постът ми.Простете.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #62 -: Май 20, 2010, 22:35:37 pm »
Да докладвам какво се случва с мен и моята лигавица :wink:
като цяло добре реагира на стимулацията.След 5 дена на 150 меногон,днес бях на преглед:7-ми ден от МЦ лигавицата е 6 мм,и в 2-та яичника има достатъчно количество и качество фоликули.
Продължаваме днес и утре с 150 меногон и в събота пак на преглед :wink:
« Последна редакция: Май 20, 2010, 22:39:19 pm от dianche »
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #63 -: Май 21, 2010, 11:38:55 am »
Браво Дианче! Има време да нараства лигавицата! Моля те да споделиш как ще е на 13-14 ден. Успешен финал!
Аз вече втори месец съм на една шепа хапове. На 24 съм на преглед, пък да видим.

Геко листата от малина в никакъв случай няма да навредят /само това дето не пия  :wink:/. Прекъсването на бременността предизвиква хормонален дисбаланс. Трябва да минат няколко месеца и нещата ще се нормализират. Като се намери правилната терапия за лигавицата, тя няма да е проблем.
Успех!
п.п. Моят док не иска да стартира процедура преди да постигнем желания ефект с лигавицата.

*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #64 -: Май 21, 2010, 15:21:45 pm »
Благодаря ти Миле! И моя доктор не иска да стартираме с процедура докато не се оправи лигавицата ми.Все пак при мен е минало 50 дни от аборта ми.Мисля че след 3 ,4 месеца всичко ще се нормализира.Незнам ,но съм  позитивно настроена по отношение на лигавицата ми и изобщо за борбата която водя ,за да си имаме бебче.
 В едно съм сигурна,че на всяко нещо си му идва времето.Не може постояно да върви на зле.Положително съм насртоена и го усещам ,че ще се получи.
Желая на всички много късмет и да бъдат преди всичко здрави :).
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #65 -: Май 22, 2010, 22:16:33 pm »
Геко,твоето позитивно мислене ме зарази и мен :wink:
Аз също вярвам и някакси вътрешно усещам,че тази година мечтите ни ще станат реалност!
За 2 дена моята лигавица е пораснала с 1 мм(9-ти ден - 7 мм)
В четвъртък(14-ти ден) пак на преглед.
Е това е засега :wink:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #66 -: Май 27, 2010, 21:20:31 pm »
14 ден- лигавицата е 9 мм.
Доминантните фоликули са се спукали и както каза Док.сега остава да стискаме палци и да се молим чудото да е станало.
От днес съм на дуфастон и ФК 2 пъти дневно и на 10.06-тест за бременност.
Дано да е положителен :wink:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #67 -: Май 29, 2010, 17:55:13 pm »
Браво Дианче! Добър резултат! Стискам палци!

*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #68 -: Май 31, 2010, 11:04:33 am »
Здравейте отновво!
Лигавицата ми е ок след 12 ден на естрофем 2х1,достигнала е 11мм.Док каза че това е супер. :D
След като не ми дойде 45 дена и като видя док че нямам почти никаква лигавица след кюретажа ми предписа коктейла от естрофем 2х1 за 14 дни и от 15 ден Дуфастон 2х1 и паралелно с това   продължавам и с естрофема 2х1 до 25 ден.
Та на въпроса какво ме тревожи в момента.Започна да ми се гади.Мисля че е от естрофема.Док спомена че мога да намля есрофема по 1 на ден,но в никакъв случай да не го спирам.Чувствам се глупаво :oops:,защото не разбрах кога да го намяля след 14 ден ли?
Аз продължавам да го пия 2х1,днес ми е 18 ден.Уффффф! Мога ли сега да го намаля на 1 прием на ден?Струва ми се глупаво за това да звъня на спешния телефон :oops:
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #69 -: Май 31, 2010, 17:49:07 pm »
Кажете ми ,Моля Ви,редно ли е да намаля естрофема по един на ден.
Може да ви се струва малко глупаво питането ми,но доста ми се гади.
Предишния път адското ми главоболие беше предхождано от едно такова гадене.
ще бъда благодарна ако някой ми даде съвет,ако ли не здраве да е.
Хубава вечер на всички!
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #70 -: Май 31, 2010, 17:59:38 pm »
Можеш естествено ,има момичета на които не им изписват въобще ,а аз бях пък с 1 на ден.Но може и да не е от него а просто организма ти да е пренаситен от хормони и медикаменти.Ако можеш звънни на лекаря си в крайна сметка е лекарство.А за главоболието и гаденето бъди сигурна че е от лекарствата въпроса е от кое.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #71 -: Май 31, 2010, 20:42:23 pm »
Geko,за Естроферма нощо не мога да ти кажа,но за дуфастона ще споделя как е при мен.
Аз съм на същият прием-сутрин и вечер по 1 табл.Днес ми е 4-ти ден от приема и ще ни се пръснат гърдите и корема,а трябва да ги пия оше 11 дни :wink:
Нямам гадене и главоболие,така че при теб сигурно е от естрофема.
А и няма нищо срамно и неудобно да се обадиш и да попиташ.
По-добре така ,отколкото да си навлечеш ненужни"главоболия"
Желая ти успех :wink:
Пиши какво се случва.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #72 -: Юни 01, 2010, 15:24:50 pm »
Здравейте момичета,
 Ето и моя проблем с тънката лигавица:
 1-ва инсеминация(януари '09г) - стимулация с Кломид (3-7 ден от МЦ 2*1 бр), лигавица 8.5мм. на 13- и ден(ден на инсеминация)Следва 14 дни Утрогестан(2*1бр) - НЕУСПЕХ.
Смяна на клиниката:
 2-ра инсеминация(март'10г) - стимулация Мерионал - лигавица ок. 7мм на 12 -ти ден(ден на инсеминацията)Следва 14 дни: 2*1 бр Дуфастон, 2*2 бр Утрогестан и 2*1 бр Естрофем (добавен ,за да подпомогне лигавицата) - НЕУСПЕХ
 3-та инсеминация(април'10г) - стимулация с Фемара (3-7 ден от МЦ 2*1 бр),  - лигавица ок. 7мм на 12 -ти ден(ден на инсеминация)Следва 14 дни: 2*1 бр Дуфастон, 2*2 бр Утрогестан и 2*1 бр Естрофем  - И ОТНОВО НЕУСПЕХ
 4-та инсеминация - в момента тече подготовка :)Реших да си самоназнача хр,доавки: ФЕРТИЛ CM, както и чай от листа от малина и червена детелина - и двете в показанията си са  за подобряване дебелината и качеството на маточната лигавица. В момента съм на стимулация отново с Фемара (3-7 ден от МЦ 2*1 бр).
Надявам се да помогнат, защото това е последната ми инсеминация (в кл. Щерев толкова препоръчват). Ако отново не успея - подаваме документи за Фонд инвитро. Чака се ок 6 месеца, през което док. каза, че ще пробваме стимулация на лигавицата с естрогени и прогестерони, за да видим дали проблема е хормонален или лигавицата е увредена :(
 Ще пиша дали има подобрение с добавките и билките  :wink:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #73 -: Юни 01, 2010, 15:54:44 pm »
Пиполинка,как така те стимулират 3 поредни месеца?
Аз като питах как ше продължим,ако теста ми е -,док. каза че не може веднага да почнем с нова стимулация,не могло в поредни месеци
*
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #74 -: Юни 02, 2010, 12:18:24 pm »
Звънях на спешния телефон и се обади някаква любезна жена и ми каза че мога да намля Есртофема на 1 път на ден.
Да наистина,няма нищо глупаво в това.
Благодаря на момичетата, че се включиха!
Хубав ден на всички и много късмет!
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #75 -: Юни 03, 2010, 14:47:12 pm »
Пиполинка,как така те стимулират 3 поредни месеца?
Аз като питах как ше продължим,ако теста ми е -,док. каза че не може веднага да почнем с нова стимулация,не могло в поредни месеци
Ами явно в клиника Щерев може. Никой не ми е казал подобно нещо, а и по съвет на док. няма защо да губим време(на 35г. съм). След като започне МЦ след неуспешен опит ( 1 -3 ден ) от цикъла отивам на преглед. Док. проверява дали всичко е ОК и започваме стимулция. Това е най- общи линии.
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #76 -: Юни 07, 2010, 10:44:11 am »
Здравейте,
 Както обещах, споделям какво се получи при мен след прием на FERTIL CM и листа от малина и червена детелина. На 9-ти ден от началото на цикъла: лигавица 5.2 мм, отново тъничка, но " започва да се разслоява и да се очертават 3-ри слоя"- Това точно бяха думите на док.  Това разслояване е нещо ново и обнадеждаващо за мен. За съжаление поне на този цикъл няма да разбера дали продължава да нараства и разслоява. Инсеминацията ми пропадна, заради понижаващ се естрадиол  :(
 Забравих да спомена. Тези резултати са след 13-дневен прием на FERTIL CM и
5-дневен прием на листата от малина и детелина.
 
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #77 -: Юни 08, 2010, 08:24:26 am »
Mомичета,споделете как се приемат тези листа,от малина и детелина!
Пресни или изсушени да са листата,на запарка ли се правят,на отвара.........
Предварително благодаря :wink:
Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #78 -: Юни 08, 2010, 09:51:04 am »
 Привет dianche,
Аз си правя чай по следния начин: В 1L студена вода слагам 1 1/2 суп. лъжици детелина и 2 1/2 с.л. листа от малина. Оставям да поврат 5 мин, свалям от котлона и оставям да се запарят ок 10 - 20 мин. Така приготвения чай слагам в термос и пия през целия ден. Това е моя компилация на приготвяне и незнам дали трябва да се косумира точно по този начин, но така реших за себе си.
Ето и една от рецептите, която намирам в нет-а: "Слагате 10 г цветове от детелина и 10 г листа от малина в 1л вряща вода и запарвате. Кисне така 4 часа. Прецежда се. Този извлек може да бъде консумиран без ограничения през целия ден, както и в продължение на няколко месеца."
   Като цяло от билкарските книги, на които съм попадала споменават за по- голяма ефективност на пресните билки.  Билките, които използвам аз са сушени.

Re: Тънка лигавица- коментари и решения
« Отговор #79 -: Юни 08, 2010, 10:21:33 am »
Много благодаря за бързият отговор :wink:
Хубав ден на всички :wink: