0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, вчера мина и моята биопсия. За болка въобще не може да се говори, по скоро е някакво усещане и то за броени секунди. Така, че по-смело.
Само един въпрос: колко дни след биопсията си слагахте Utrogestana? Благодаря предварително.
На мен д-р Персенска ми каза три дни osi_9
Куклена  молитва
Боже, Боже... Каква красива душа.
Като кукла! Като ангел! Като звезда!
Изпрати я, Боже в този светъл дом,
дай й път, любов, подслон!
ТЕ искат детенце да имат –
дари ги, Боже, направи ги трима.
Чудото светло скоро стори –
куклата тяхна по ангел прати:
близнаци, дъщеричка, син...
Да бъде, Господи! Амин!
На мен д-р Персенска ми каза три дни osi_9
Много благодаря
Момичета,днес съм на биопсия,но съм леко настинала.Мислите ли,че ще има някакъв проблем,като я правя в това състояние?
Няма проблем. Аз при едната биопсия даже бях на антибиотик, защото също бях настинала..

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Мерси за бързия отговор.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
manga-zunga, благодаря за разясненията за РВМС. Като нещо познато ми беше след твоя разказ,  :D След успешната биопсия кога започна опита? На следващия цикъл ли? Стискам ти палци за успешен финал!  :bori_007: :bori_004:
И един друг въпрос имам: за следващата биопсия (след РВМС) секретарките изрично ме инструктираха, че хормоните ми трябва да са готови за нея, т.е. да дам кръв 2-3 часа по-рано. А на предишната нямаше такова изискване. И понеже няколко месеца я отлагаме тази контролна биопсия поради разни причини, дали най-лошото, което може да ми се случи, е да увисна с тия два хормона? Е, аз съм изпълнителна,  :)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Момичета,

Като правите биопсиите какво търсите? Какво изследват докторите? Кои клетки? Какво споделят за резултатите? Какво значи успешна биопсия? Какво лечение изписват?

Има ли някое момиче, което е успяло след и заради маточните биопсии?

Аз съм на кръстопът. На кръстопътя, на който повечето от вас вече са били и би ми било много полезно да чуя какво мислите по горните въпроси.

Успех на всички! Не спирайте да вярвате!
rtfrtf, след биопсията с РВМС не към правила контролна. А пък опита започнах още следващият цикъл - на ЕЦ беше.
MissFix, когато ми правиха биопсията се опитах да разбера какво точно се прави и кои клетки следят, но ми казаха, че била сложна материя и че и на тях още не им е много ясна. С това приключих питането ...
Успех!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
rtfrtf, след биопсията с РВМС не към правила контролна. А пък опита започнах още следващият цикъл - на ЕЦ беше.
MissFix, когато ми правиха биопсията се опитах да разбера какво точно се прави и кои клетки следят, но ми казаха, че била сложна материя и че и на тях още не им е много ясна. С това приключих питането ...
Успех!!

Това ме притеснява и мен, че май и на тях не им е още много ясна цялата тази работа, ама я правят..

Моля някой ако има различно мнение и опит да сподели, аз бих искала да направим биопсия, стига да бъда убедена, че докторът знае какво и защо го прави..
Мина и моята биопсия,никаква болка не усетих,а резултатите ми каза док,да се обадя понеделник-вторник.Не ми предписаха никакви лекарства(или това е индивидуално за всеки?).Имам една питанка:след като се обадя на секретарките и ми кажат резултатите,те ще знаят ли какво следва,или това ще го обсъдим с док,след като си запиша час за коментар?И ако ,дай Боже,всичко е ОК,колко време трябва да мине,за да с престъпи към АРТпроцедура?
   Успех!
Ако е добър - още на следващият цикъл /поне при мен беше така/.
 :crossfingers:

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Това ме притеснява и мен, че май и на тях не им е още много ясна цялата тази работа, ама я правят..

Моля някой ако има различно мнение и опит да сподели, аз бих искала да направим биопсия, стига да бъда убедена, че докторът знае какво и защо го прави..
Единствения път, когато при мен имаше имплантация, дори и за съвсем кратко, е след поставяне на лекарство установено, че подобрява някакъв показател, който чрез биопсия се установи че не е в норма. Незнам дали тава е помогнало, но е факт!

[/url]
ralitka, благодаря ти за споделеното.

на мен двама доктори вече ми казват, че при имунологичен проблем не е препоръчителна биопсия, защото тя засилва имунния отговор, вместо да го подстисне.
Моята биопсия ще е на 7.06.,а док ми каза да започна Утрогестан от 2.06. два пъти по две.Нали вагинално се слагат?Също днес пуснах целия пакет имунологични,малко по мое желание,защоото всички правят.Незнам дали не е едно и  също с биопсията...
Моята биопсия ще е на 7.06.,а док ми каза да започна Утрогестан от 2.06. два пъти по две.Нали вагинално се слагат?Също днес пуснах целия пакет имунологични,малко по мое желание,защоото всички правят.Незнам дали не е едно и  също с биопсията...
При имунологичните изследвания се взема кръв от вената, а при биопсията-материал от матката./имаше нещо за периферна кръв и т.н., но не съм твърде наясно и няма да опитвам да ти обеснявам, за да не пиша глупости :oops:/
Не знам подробности, но в темата има писано доста.Аз съм правила имунологични, които бяха перфектни, но това не означава, че биопсията също ще е добра.
Успех и дано резултатът е ок!
*
аз съм пример за добри имунологични и 5 биопсии,  по време на процедура пак ще ме правят нещо - обещали са ми :)
При мене пък е обратно на Тара:първата и единствена биопсия - с много добри, даже май казаха "идеални показатели" и в същото време - завишени НК-клетки в периферната кръв, след което - лекарства, контроли, и те все са си малко над норма или точно на горната референтна граница Така че, да - различни неща се установявавт с биопсия на матка и с кръвните имонологични изследвания.
аз съм пример за добри имунологични и 5 биопсии,  по време на процедура пак ще ме правят нещо - обещали са ми :)
Ех че ме шашна, не че не съм подготвена, но направо ме уплаши ! :(