0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета, моля за коментар:
резултата от едномертиална биопсия - всички параметри в норма без CD16-CD56b+NK cells - 31% при норма 40-60. Препоръчана терапия: Локална имуномодулация вариант 6 преди ЕТ.
Доктора каза, че преди едмбриотрансфера ще ми слагат лекарство и  толкова.
ти в коя клиника си?
Явно ти трябва малко помощ, щом няма да имаш контролна
на мен др Перси ми каза,че има случаи,в които има малко 'дефекти',но това не означава,че ще се оправят от лекарството
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Здравейте момичета, вие как си разбрахте резултата от биопсията - аз си записах час за 8 ден, но ми го отложиха за след 2 седмици. Тогава ще съм 24 ден и ще се побъркам. Има ли друг начин да разбера резултата и какво следва? На 24 ден, ако трябва процедури ще съм ги изпуснала този цикъл.
как така ти отменят часа!? Супер странно ми се струва
да не би да те гласят за дълъг протокол?
Искам да ви питам при трансфер на 5 ден на кой ден след пункцията се слага лекарство?
Утре съм на 2 биопсия...
Ами казаха ми, че графика на доктора е препълнен и часовете, които не са спешни ги преместват тъй като доктора ще пътува за няколко дни и първия възможен час е след 2 седмици. Едва ли за дълъг протокол, тъй като с леки стимулации замразяваме яйцеклетки и сега евентуално се надявах на трансфер (е разбира се след като се види резултата от биопсията)..
Съкровище, на мен са ми слагали лекарството деня преди трансфера, но не знам дали винаги е така.
*
Момичета, моля за коментар:
резултата от едномертиална биопсия - всички параметри в норма без CD16-CD56b+NK cells - 31% при норма 40-60. Препоръчана терапия: Локална имуномодулация вариант 6 преди ЕТ.
Доктора каза, че преди едмбриотрансфера ще ми слагат лекарство и  толкова.
ти в коя клиника си?
Явно ти трябва малко помощ, щом няма да имаш контролна
на мен др Перси ми каза,че има случаи,в които има малко 'дефекти',но това не означава,че ще се оправят от лекарството

В Св. Иван Рилски в гр. Тутракан съм. Биопсията е взета там и е изследвана в имунологичната лаборатория в клиника Надежда. Коментара е на доц.Балтаджиева. Лекаря каза, че няма да има друга биопсия, само лекарство преди ЕТ.
Буба, защо не ги помолиш за час при друг доктор - поне да разбереш резулатата? :-)
Браво, Илето, значи малко ти трябва ;)
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Записвам се в темата и аз - предстои ми биопсия след неуспешно ИКСИ на спонтанен цикъл. Ще чета с интерес и ще попивам инфо.
Благодаря ви за всичко, което сте споделили!  :balk_81:
*
От направените до сега изследвания и от пътя, който съм извървяла (7-ма година съм в битката), разбрах, че имунологичните показатели, които си изследват при ендометриалната биопсия и тези, които се изследвата при останалите имун.излседвания - кръв от вената са съвсем различни. Миналата година преди ЗЕТ, биопсията ми беше доста лоша. Поседва многократно РВМС и многократни контролни биопсии, докато вкараме показателите в норма. Резултатът беше неуспешен опит. Тази година единствената тръба, която имах бе отстранена, заради извънматочна бременност, получила се по естествен път. Месец след това - нова биопсия, резултат- добър. Изводът, който правя за себе си е, че лошата тръба по някакъв начин сериозно е увреждала ендометриума. От месец приемам ленено семе (което се  твърди, че е богато на омега мастни киселини), сутрин на гладно. Смятам, че и то има "пръст" в добрите резултати. Интересното е, че имнолозите в НАДЕЖДА се съгласиха, че тези две причини са оказали благоприятно влияние върху имунната ми система. :) Единственият показател извън норма са цитотоксични Т-клетки, заради което се налага вливане на скъпоструващия Octagam. Още не съм убедена дали ще правя това вливане. Успех на всички, момичета!
*
Момичета, имам въпрос за биопсията- колко време преди опита се прави?Т.е. ако я направя този месец, а опита е през юли, дали няма да се променят показателите?
Дано да се изразих правилно :?
По-добре е биопсията да се направи достатъчно време преди процедурата, за да има време за лечение, ако евентуално има някакъв проблем.
Вземате ли нещо обезболяващо преди биопсия?
Вземате ли нещо обезболяващо преди биопсия?
да профенид, вечерта,сутринта и непосредствено преди биопсията по 1 бр.
първия път бях пила и аулин.
аз 2 пъти съм правила - без обезболяващи, но си е гадничко...
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Вземате ли нещо обезболяващо преди биопсия?

Аз лично не съм вземала никога, търпи се.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Вземате ли нещо обезболяващо преди биопсия?
един профенид около час преди биопсията, за да има време да подейства. 
По слънчевата страна на улицата
*
Профенид половин час преди това. При мен не беше никак болезнено (2-3 имам)
Записвам се да следя темата, имам направена една биопсия, предстои ми втора.
*
Момичета,  след биопсия нормално ли е да ми закъснява МЦ?
Възможно е манипулацията да окаже въздействие, но е малко вероятно, според мен.
Аз мисля, че даже идва по-рано, поне при мен беше така.
при мен си дойде нормално и при двете, но при втората тръгна доста слабо
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
Ами при мен стана така, че имах кървене след биопсията, което продължи 4-5 дена и приличаше на МЦ( силно си беше за обикновено "кървене"). След 3-4 дена имах слабо розово зацапване и болки като МЦ и от тогава нищо. :ask: