0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам час за първа биопсия - другата седмица. Няма да лъжа, че не ме е страх защото нямам представа дали боли и какъв ще бъде резултата  :?

Имам няколко въпроса към вас, моля да ме извините, ако вече сте ги коментирали.  :oops:
За колко дни излизат резултатите от биопсията?
Ако показателите не са добри, каква терапия назначават и колко често се прави?
Всички споделяте, че правите контролна биопсия - кога се прави тя, колко дни след първата?

Задавам всички тези въпроси защото искам да си направя план, аз съм пациент на кл.Малинов, а те скоро излизат в отпуска. Биопсията ми е на 6.12, а отпуската на клиниката ще е от 15.12.2011 до 09.01.2012г.
Papa2011,първо се успокой.Няма нищо страшно,не боли особено.На мен вчера ми мина и втората биопсия и даже не ме боля.
Резултатите излизат за около 10 дни.Пращаш СМС на доки и те ти се обаждат да коментират биопсията.
Ако случайно резултатите са лоши те ти казват кога да идеш.Обикновено на следващия цикъл.Биопсия се прави след доказана овулация.Терапията е в зависимост от резултата.На мен на 12 ден ми сложиха лекарство и на 15 ден беше биопсията.
Контролната биопсия се прави след като ти сложат лекарство на следващия цикъл.
Разбирам,че биопсията ти е на 6.Попитай доки кога да пратиш СМС,може и да успеят да ти се обадят преди отпуската.
Желая ти късмет и дано резултата да е хубав!
*
papa2011 спокойно наистина не е страшна биопсията моята беше днес и мога да кажа че нищо не разбрах много лек дискомфорт просто....а колко страх брах преди това не е истина,но определено не си заслужаваше...успех ти желая
някой да знае колко струва лекарството преди контролната биопсия
някой да знае колко струва лекарството преди контролната биопсия

На мен ми казаха, че нищо не струва. :) 13 г. ходихме по лекари и давахме луди пари и накрая се оказа, че лекарството, което помогна е безплатно. :D Желая ти същия успех като този в подписа ми!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Здравейте,момичета! :)
В понеделник е моят час за биопсия в клиника "Надежда",но лекарката ми каза,че с това изследване се установявали само имунологични проблеми,нито генетични,нито евентуални възпаления,нито състоянието на клетките на ендометриума и средата като цяло....а бе нищо повече... :? При положение,че се взимат клетки от лигавицата,защо се изследват само за НК клетки и т.н.?Да не зависи от клиниката,в която се прави? osi_10
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
naitiny,

ти пациент на коя клиника си?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
naitiny,

ти пациент на коя клиника си?
Аз съм написала,бе мила. :)Надежда,д-р.Стаменов.
Здравейте момичета,имам следния проблем и въпрос- на 15 ,02,2012 имам направена оперативна хистероскопия за премахване на полипи,на 7 ден на 22,02 ми направиха промивка.През това време до 7 ден след операцията имах първите 2-3 дена леко кървене съвсем слабо и после кафеникаво зацапване,в деня на промивката д-р Персенкса ме пита спряло ли е кървенето аз казах да и направихме промивката.След нея обаче още вечерта пак се появи лека зацапване кървене и така до втората промивка която беше назначена след два дена.Втората промивка отложихме заради кървенето.Притеснява ме дали е трябвало да правя и първата промивка при положение ,че излиза че не ми е спряло кървенето,а ако е имало такова в деня на първата промивка е трябвало д-р Персенска да го е видяла нали?Притеснявам с е да не би да е направена промивка и да се появи усложнение.Освен това колко дни е нормално да имам зацапване,защото аз нямам обилно кървене,само зацапване и то от време на време дори не е по превръзката а само по тоялетната хартия.В крайна сметка кога ще спре и ще съм напълно чиста и кога евентуално д ачакам цикъла си,знам че е индивидуално но все пак?Бях многословна ,но ако има някой като моя слумай ще се радвам да сподели.
*
hrisi73, след хистероскопия м.г. през януари, кървенето след нея беше около 4 дни, правихме 2 промивки. Кървенето беше спряло, но след двете промивки имах леко зацапване. Мисля, че ако още ти е зацапвало за 1-та промивка, ще се види на прегледа.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
И аз на това се назявам ,все пак нали са лекари едва ли ще се доверяват н асляпо от казаното от нас ,при прегледа е трябвало да се види - дано -притеснява ме само това докога ще зацапва ,явно при всеки е различно,аз по принцип кървя и при малки рани доста ,имам чупливост на кръвоносните съдове и това сигурно оказва влияние
Пускам тази тема, защото ми се струва, че напоследък доста момичета с повтарящи се имплантационни неуспехи при ИВФ минават през ендометриални биопсии и последстващо лечение.
Нека тази тема е информационна, за тези на които предстои и да я допълваме.

Ще ви напиша какво разбрах аз дотук.
МОЛЯ, ДОПЪЛВАЙТЕ!
Ендометриалната биопсия се прави 5 дни след установена овулация. Освен нея, понякога се пускат кръвни изследвания на Прогестерон и Е2. Обикновено се прави без упойка и обезболяване, но понякога се прави с упойка.
Изследват се концентрация и съотновение на видове NK клетки в ендометриална кръв, наличие на генетични фактори за имплантация, и наличие на възпаления в ендометриума. Нещо друго изследва ли се?
Терапията е промивки с антибиотици, преднизолон, имуновенин. Има ли други видове терапия?
Наколко въпроса, за неща които не са ми ясни.
Колко пъти на цикъл се правят тези промивки?
Кога се прави биопсията, за да се разбере дали има резултат от лечението - в същия цикъл след промивките ли?
Кога трябва да е следващото ин витро, след лечението- веднага след трапията или може да се отложи с месец-два?

Ще се радвам, ако съберем тук повече информация.
Ако някой е срещал статия с информация за тези неща някъде из чуждоезичния нет, моля да сложи линкове.
сходна тема от нашия форум
Може ли някой да ми каже колко пари е контролната биопсия?
също 250 лв /в Надежда/.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
В събота съм на биопсия, а съм малко нещо настинала ли, вирус ли - боли ме гърло и леко ме втриса. Знаете ли дали това състояние би дало някакаво отражение на резултата? Да сподели някой, ако е бил така преди биопсия и го обсъждал с лекаря си?
*
искам да попитам,имахте ли кървене след биопсия и колко време?
Ето че и аз съм на вълна биопсия! Бях в клиниката за проследяване на овулация няколко пъти,но явно ми е по-късно и предвид празниците, ми казаха да започна с Утрогестан и ми назначиха час за биопсия за след 5 дни. И аз сега, след като прочетох цялата тема сама май се шашкам - този Утрогестан, няма ли да повлияе по някакъв начина на резултата от биопсията? Вие какво мислите??? Има ли момичета, които  преди биопсия са слагали Утрогестан и са с хубав резултат?
И аз съм с утрогестан, биопсията ми ще е в събота ,въпроса ми е ,че забравих в деня на биопсията сутринта да слагам си слагам ли пак.
Ето че и аз съм на вълна биопсия! Бях в клиниката за проследяване на овулация няколко пъти,но явно ми е по-късно и предвид празниците, ми казаха да започна с Утрогестан и ми назначиха час за биопсия за след 5 дни. И аз сега, след като прочетох цялата тема сама май се шашкам - този Утрогестан, няма ли да повлияе по някакъв начина на резултата от биопсията? Вие какво мислите??? Има ли момичета, които  преди биопсия са слагали Утрогестан и са с хубав резултат?

Не не мисля ,че ще ти повлияе на резултата защото те изследват клетките които не се повлияват от утрогестана споко.
*
И аз съм с утрогестан, биопсията ми ще е в събота ,въпроса ми е ,че забравих в деня на биопсията сутринта да слагам си слагам ли пак.

Не, не трябва да слагаш, поне при мен беше така.
Благодаря ти много Меци  :D
Здравейте момичета на мен биопсията ми беше в събота,беше неприятно но не беше болка за умиране,освен това предвидливо след като ви изчетох пих Аулин,Валериан и си сложих свещичка Профенид.след процедурата имам кафеникаво зацапване и до днес/вече 5 ден/.искам да попитам тези от вас които са минали процедурата месечния цикъл как е след такава интервенция?по-различен ли е?и колко продължава такова течение?тъй като ми предстои стимулация се боя да не изпусна 2-рия ден от цикъла :?