0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Понеже някъде се коментираше...
РВМС и т. нар. "лепило" са почти едно и също нещо. Разликата е само в някакво лекарство, добавка, която се слага при "лепилото", т.е. когато ще има трансфер.
А това т.нар.лепило, как се поставя?Знам, че е ден преди трансфера, но ми е интересно как се вкарва?С игла ли ... /Помня, че след хистерото имах промивки, та те представляваха впръскване на някакво лекарство явно, та дали принципа е същият/
Като трансфера е.
Не са ми слагали лепило до сега, но явно ще имам при следващ опит.
Иначе РВМС със спринцовка, дълъг катетър  и се впръсква. Вероятно и другото е така.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Момичета един въпрос нещо доста почна да ме гложди.В края на този месец ще си взема заповедта.В началото на другия(ако благоволи да ми дойде МЦ)ще проведем лечение,тъй като резултата от биопсията е лош.Сигурно ще се наложи да се правят още биопсии.Притеснява ме факта да не изтекат 6-те месеца от получаване на заповедта.Попадал ли е някой в подобна ситуация и как се процедира?
Момичета един въпрос нещо доста почна да ме гложди.В края на този месец ще си взема заповедта.В началото на другия(ако благоволи да ми дойде МЦ)ще проведем лечение,тъй като резултата от биопсията е лош.Сигурно ще се наложи да се правят още биопсии.Притеснява ме факта да не изтекат 6-те месеца от получаване на заповедта.Попадал ли е някой в подобна ситуация и как се процедира?
Спокойно Данинка80, първо може да се оправят показателите ти само с още една биопсия, а тя повече от месец няма да ти отнеме.Второ ако все пак изтичат 6 мес. от Заповедта, се подава Молба към ФАР и имаш отсрочка от още 6 месеца!
Успех и дано това е последната ти биопсия!!! :crossfingers:
Ами и аз се надявам след лечението да е добра биопсията,но нещо ме съмнява.Малко карък си падам,така че явно ще е по трудния начин.
Да питам и още нещо.Това лечение в какво се състои?Веднъж в месеца ли се провежда или в няколко последователни дни?
Ще съм мноооого благодарна на отговорите!
Доколкото знам се слага някакво лекарство и след няколко дни отново се взема материал за биопсия.Моята като по чудо беше добра, че и аз съм от каръците по принцип ... :lol:
*
Аз правих биопсия през м. февруари. Не беше идеална, ама явно не е била и много зле. Трябваше да правя контролна биопсия, до която така и не стигнах, имах проблем с лигавицата. Стартирахме опит през м. юли. Беше успешен, за известно време, но завърши с мисед.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Като гледам резултата от тези биопсии е от 1 до 3 промивки и евентуално последващи такива.А някои успял ли е да си получи изследването в проценти или с количествени стойности?
Странно патент на доктора, сравняване с таблици,но нали се борим заедно и за едно и също.А отговора е:добра, не лоша, има какво да се желаее,но ще го правим по нататък.
Вече се моля нашия доктор да защити този труд, да го публикува и да има яснота по въпроса.А и дай боже повече успешни опити .
здравейте и от мен, мина и моята биопсия, за съжаление не е добра, някакви клетки са много малко, "адски малко" както каза д-р Стаменов и трябва да ги подсилим. казаха ми да си запазя час за 7-8 ден от цикъла за лекарство. Знаете ли колко време отнема едно такова полагане на лекарство, предполагам, че това е промивка..и мога ли да пътувам още същия ден, тъй като съм от варна, болезнено ли е. и въобще на някой случвало ли му се точно същото? забравих да питам за тези неща по телефона..Предварително благодаря и успех на всички!
*
kidpopo, поставянето на лекарство става за минутки със събличането и обличането. Като обикновен преглед е, сядаш на стола и ти впръскват лекарството. Носи си превръзка, че може да изтече малко. Няма болка. Може веднага да си пътуваш, не е нужно да се лежи.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
kidpopo, самото поставяне на лекарството наистина става за минутки както го е описала rtfrtf, но ако става въпрос на РВМС подготовката на самото "лекарство" изисква малко повече време. Следи се отново овулацията, и когато се установи че е настъпила в деня на ову се взема венозна кръв, на втори ден след това отново се взма кръв, като от тези две проби кръв извличат някаякви клетки, с които подготвят това "лекарсво". То се поставя в дена на второто вземане на кръв и съответно след 3 дни се прави контролна биопсия. Надявам се, да съм била полезна. Късмет :D

[/url]
*
Здравейте, на мен също ми предстои слагане на лекарство, тъй като и моите резултати от биопсията според д-р Персенска не са много добри. Интересува ме каква е цената на това лекарство. И наистина ли в един и същи цикъл може да се сложи лекарството и да се направи контролна биопсия? Питам защото удължението по заповедта ми от фонда изтича на 16 февруари а ако трябва да чакам още един цикъл за биопсия и после евентуално ако всичко е ок да започваме може да ми изтече удължението на заповедта.
ralitka и rtfrtf, благодаря ви много за отговорите!
Здравейте, на мен също ми предстои слагане на лекарство, тъй като и моите резултати от биопсията според д-р Персенска не са много добри. Интересува ме каква е цената на това лекарство. И наистина ли в един и същи цикъл може да се сложи лекарството и да се направи контролна биопсия? Питам защото удължението по заповедта ми от фонда изтича на 16 февруари а ако трябва да чакам още един цикъл за биопсия и после евентуално ако всичко е ок да започваме може да ми изтече удължението на заповедта.
Контролната биопсия  се прави в същия месец, з ада се види как се влияе лигавицата на матката от сложеното лекарство. Лекарството е РВМС -доста е писано назад за него.
Успех!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Здравейте,и на мен ми предстои биопсия,ходих на проследяване и правих цветна снимка същия месец и се оказа че се налага лапароскопия за премахване на едната тръба др.Шефкетова каза че щом ще правиме лапаро биопсията ще бъде след това защото иначе се удължава опита не ми стана ясно какво значи това.Резултатите от имунологията са завишени антифосфолипидни антитела и total NK cells на долната граница изписаха ми оксибор форте доколкото разбрах тук от постовете да не се надявам на добри резултати от биопсията.Извинете ме за глупавите въпроси и обърканият пост,но ми е голяма каша в главата.Желая успех на всички и по бързо стигане до голямата цел.
Здравейте. И на мен ми предстои биопсия, за която нищо не знам. Записвам се за да следя темата, както и да се ограмотя  :wink:
Пуснах имунологичните, другата седмица ще са готови. Дано няма проблем.
Планът е следния: следващия цикъл правим опит на ЕЦ + замръзяване + биопсия. Последва втори ЕЦ, само не разбрах дали пак ще замръзяваме или ще връщаме 1 замръзен и един пресен  osi_10. Е, има време до тогава, зависи какви ще са резултатите от изследванията и биопсията, каква терапия ще ми наложат, какво ще се случва от тук нататък...

Успех на всички!
Здравеѝте,четох много,но не сьм сигурна,че разбрах.на 18.11. имам час за биопсия,но тогава ще ми е самата биопсия или ще ми мерят фоликолите :oops:
silvijaaaaa ,щом имаш час за биопсия сигурно ще е тогава,но пак ще минеш прегледа.Ако е минала ову със сигурност ще е тогава.
 Сега аз пак да питам по-запознатите от мен.Чакам да ми дойде МЦ и ще проведен лечение след първата биопсия и след това отново биопсия.Доки ми изписа Дуфастон да ми дойде(макар ,че още го няма).На 2 ден започвам естрофем,за лигавицата.Сещам се,че при първата биопсия беше ми изписала и утрогестан.Но сега няма.Започвам леко да се шашкам,дали не е необходимо пак да слагам Утрогестан.
Има ли някой попадал в такава ситуация?
*
daninka80, а утрогестана от кой ден го пи? Да не би да сте имитирали овулация?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
До колкото се сещам го слагах от 2 ден на МЦ.Да,имитирахме овулация.Но сега Персенска не спомена за Утрогестан-а.Незнам какво да правя.