0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #60 -: Май 28, 2009, 16:34:46 pm »
Браво на детето :D
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #61 -: Май 28, 2009, 16:54:48 pm »
Мешко, радвам се че Мия пак си хапва с апетит.

Александра вече е на принудителна диета - без твърди храни, защото тази сутрин успя да си счупи двата горни предни зъба. Тук е мястото и аз да ви похваля доц. Маркова. Много внимателна към детето и подробно обясняваща на родителите. Нашата убостница след прегледа си напълните шепите с подаръци. Хубавата новина е, че не е засегнат нерв и че след време, ще може да се изградят зъбките, за да не расте с крива усмивка.
И всичко това заради една реклама с хубава музика. Така се заклати да танцува и си разби зъбите в масата.
« Последна редакция: Май 28, 2009, 17:35:23 pm от sia »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #62 -: Май 28, 2009, 17:15:08 pm »
Сията,  :bighug: ви и двете!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #63 -: Май 28, 2009, 19:03:30 pm »
Привет и от нас. Много  :bighug: за всички.

Да се похваля ние сме приети в ЦДГ Брезичка, дано положението е по-добро отколкото в яслата.
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #64 -: Май 28, 2009, 19:05:30 pm »
Много поздрави на всички, здрави майки, бременни и дечица!

Ох, Сияяяяя...сви ми се корема като си представих случката :( Милото детенце. Добре, че няма засегнато нервче, сега е важно да спомогнете да се доизгради положителната нагласа към стоматолога, за да може да ги изградите без проблем след време.
Това със счупените зъбки ми е голям страх, колкото пъти си разбием устата и видя кръв там, първо зъбите гледам...
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #65 -: Май 28, 2009, 19:26:19 pm »
ani4ka Аз искам да отида на концерта на Мадонна  :D , но немога да се разбера за придружител не ми се иска да ходя сама. Така и не си купих билети.  :(

За детето няма проблем майка ми ще дойде да го гледа. Но моя е хеви метъл и неще да чуе, а в същото време иска да ходи на събор в тяхното село, а той е последния уикенд на август  :x  Миналата година бременна ме мъкна на рокфеста в Каварна и то с автобус, а сега като става въпрос за мой интерес неще  :(
Ще питам брат ми или някоя приятелка аз черпя само и само да отида. Ако някой иска може да ме придружи в крайна сметка.


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #66 -: Май 29, 2009, 00:50:44 am »
Ние ще видим ,какво ще стане с яслата,май ще можем да се запишем все пак.Трябва ми пълномощно ,за да подаде баща ми документите.Мислех да го напишем и подпишем с мъжът ми  и някой нотариус в БГ да ни го завери ,но нямаме познат.А тук гадовете от посолството май ще ни изръсят 120 евро за заверка на 2 подписа,което е нямам думи тросто.
Някой нотариус, дори и  познат, ще ви откаже - уверявам те. Безприсъствено пълномощно, пък хеле ако има данни , че сте в  чужбина - забрави. Това си е документна измама и нищошно нотариално удостоверяване на подписа.
Тъй, че ако искаш ясла - 120 евро.
На народа тук вече се обявят суми над 1000 лева за някакво  несигурно дореждане, тъй че не ти съчуствам.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #67 -: Май 29, 2009, 00:58:52 am »
Сия, целувки за танцьорката
ще мине и това, там ще й е чара  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #68 -: Май 29, 2009, 03:20:17 am »
lady_11 ,разбрах аз ,че не е толкова лесно.А за тия 120 - евро - яд ме е ,че в посолството тук вместо да помагат,гледат да те одерат.Налагало ни се е няколко пъти да ходим и отношението е безобразно. :xСутринта отиваме,пък да видим.

Сия,много кофти инциден,добре че не е по-голяма белята и ще бъде красавица с хубава усмивка в бъдеще.
<br />
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #69 -: Май 29, 2009, 13:14:48 pm »
Ох, Сия, горкото дете, добре, че нещата са поправими!  :bighug:

Cvetelina, честито, дано на Наско му хареса в градината!

Аз да ви кажа, нали вчера бях на изпит по кормуване и естествено ме скъсаха, както и очаквах, но мисълта ми е друга... Имаше момиче на около 30 която от 8 години кара кола и сега се явява за книжка, преди не е карала курса  8O  :x. И имала 9 годишен син който постоянно вози. Е кажете ми как е възможно това? Спирали са я, давала е рушвети и си кара спокойно без никой да и прави нищо. А се оказа, че не е и само тя, имаше още един младеж който беше дошъл на изпит със собствената си кола  8O  :x . Знам в каква безумна държава живеем, ама все си мисля, че някой неща трябва да имат граница, ама явно съм се заблуждавала... Пак се ядосах, като се сетих...  osi_7


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #70 -: Май 29, 2009, 17:42:23 pm »
Гери,съжалявам ,че са те скъсали - следващият път ще е успешен.
А за тази жена - ми нямам думи просто.Това да рискуваш живота на детето си...
Понеже Ели тръгна рано на ясла,искам да те питам как стои въпроса с памперса,храненето,спането.Жоро още е с памперс ,но започна да си казва като е наакан и май ще започна да го слагам на гърне.Яденето ни е доста сложно - яде всичко,но трябва някой да го занимава.
Изобщо сън не ме хваща вече ,откакто знам че е приет.

Аз днес подадох документите за въпросното пълномощно и бях много приятно изненадана от смяната на работещите там.Сега отношението е съвсем друго .Само че там правят само някаква заверка на подписите ,дано ни свърши работа.
<br />
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #71 -: Май 29, 2009, 19:42:29 pm »
Зори, не се притеснявай толкова, Жорко ще е добре. Деца, играчки... Колкото до яденето, спането и памперса, Ели в яслата се научи да се храни сама (но принципно сестрите хранят по-малките деца и тези които не могат), за спането в началото казваха, че не спяла но се занимавала тихо, а памперса все още сме си с него. Сега взе да си казва, но в повечето случаи акито е в памперса, аз в къщи не я слагам на гърне. Сега и купихме седалка за тоалетната и като каже там я слагам, но на моменти я избива на игра или се глези и иска да седи в тоалетната само за идеята без да върши нищо... Но ще и дойде времето и ще се научи.
Успех със записването! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #72 -: Май 29, 2009, 21:29:12 pm »
а малко бебе като види му целива ръчички и крачета и го гали.До тук добре ,никой от радости не е пострадал, но това нещо няма спиране и повечето хора реагират така, все едно ще им изяде децата, което мен ме дразни и съм близко до това да набия някой за реакцията му.

Силви, всички знаеме колко са чисти ръцете на проходилите деца... моите пипат какво ли не, а още са за ръка и подлежат на контрол. Представям си като се пуснат, какво ще намирам в ръцете им. Не е необичайно да имат черно под ноктите, пясък, пръст... та в тази връзка не бих им позволила да пипат бебешка количка, камо ли да пипат бебето. А и ако трябва да съм честна, аз също не позволявах непознати хора да се завират в количката и да пипат децата. И си мисля, че така е редно. Не си позволявам да пипам дори бебетата на познати. А имам желание, повярвай ми  :D

Зори, аз съм в същите терзания за яслата. Вчера ги записах, нямам друг избор. Поревах си едно хубаво... Що за абсурдна система, аз плача докато записвам децата, а след мен 350 майки псуват, че съм заела местата.

lb2f
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #73 -: Май 29, 2009, 21:44:58 pm »
сия, гуш на малката Адашка  :bighug:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #74 -: Май 29, 2009, 23:41:40 pm »
Аз днес подадох документите за въпросното пълномощно и бях много приятно изненадана от смяната на работещите там.Сега отношението е съвсем друго .Само че там правят само някаква заверка на подписите ,дано ни свърши работа.[/color]
Точно това е - заверка на подписите. Това ти трябва.
За памперса - на колегата ми детето беше приучено на гърне, когато тръгна втора яслена група, пък си и казваше. В детската градина въпреки това за по-лесно са й слагали памперс. И той бързо взел стратегия - като ти се "ходи" - събуваш гащите, сваляш памперса и крещиш. На третия ден - няма не искам, няма недей, детето е слагано на гърне.
Та зависи си от самата ДГ/ясла.
След разговор  с моята педиатърка и нейна колежка /по случайност в кабинета й/ днес, май се радвам , че детето ми не е прието.
В ДЯ по първо желание - дизенфекционните материали причиняват масово дерматити и алергии, мие се в помещението с тях, докато децата спят. . Имало хватка - купуваш два бутилки препарат от добра фирма и х бутилки някакво менте и масово се използва ментето.
За ДЯ по второ желание - хигиена на ниво, обаче учителката не струва.С конкретни ситуации, примерно как си извайва маникюра , а децата са оставени на самотек.
Проветрява се докато децата спят, дори и зимата, а част от леглата са разположени до прозорците.
Тъй че май Господ ми пази детето да не е прието.




*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #75 -: Май 30, 2009, 01:48:51 am »
За памперса...
След разговор  с моята педиатърка и нейна колежка...
Тъй че май Господ ми пази детето да не е прието.
Според мен ти е пратил падиатърката и колежката й, пратил ти е и колегата с памперса... а детето ти ще го приемат. Поне аз не знам случай, в нашия квартал, да има неприето дете. Мрънкат, туткат се и през октомври вече всички са приети. Записват се и после не могат да се отпишат, че да не закрият групи заради малко деца. Но заради тази истерия учителките и директорките си правят каквото си искат.
Докато не сложат камери в групите и записите да се пазят 5-6 месеца поне - няма да има оправия. Още на първата родителска среща ще ти поискат пари за телевизор.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #76 -: Май 30, 2009, 02:01:29 am »
След разговор  с моята педиатърка и нейна колежка /по случайност в кабинета й/ днес, май се радвам , че детето ми не е прието.
В ДЯ по първо желание - дизенфекционните материали причиняват масово дерматити и алергии, мие се в помещението с тях, докато децата спят. . Имало хватка - купуваш два бутилки препарат от добра фирма и х бутилки някакво менте и масово се използва ментето.
За ДЯ по второ желание - хигиена на ниво, обаче учителката не струва.С конкретни ситуации, примерно как си извайва маникюра , а децата са оставени на самотек.
Проветрява се докато децата спят, дори и зимата, а част от леглата са разположени до прозорците.
Тъй че май Господ ми пази детето да не е прието.


Лейди извинявай, не е насочено конкретно към теб. Просто думите ме провокираха,
По ози повод. Аз пък не искам моето дете да е ПО-РАЗЛИЧНО ОТ ОСТАНАЛИТЕ ДЕЦА.

Естествено, че ще възникват постоянно въпроси, добра ли е възпитателката за моето дете, добре ли е завито, другото сополиво ли е..... Въпреки това, щом другите деца могат да ходят и хиляди деца ходет на ДЯ, може и моето, не е богоизбрана принцеса. :)
Няма да има стане нищо на децата в ДЯ, споко. За майките дето реват още преди децата да са тръфнали.

Ние, както знаете, имахме много тежък и дълъг период на адаптация.  Сега вече няма ревове, спи детето там, за съжаление абсолютно отказва да яде..... е криво ми е, но стискам зъби и се надява да го преодолеем.
За сметка на това, след 1 месец в ДЯ започна да ми пее песничките, които пеят там и да ми говори повече на немски, отколкото на бг. А и на дисциплина се понаучи
Аз смятам че ДЯ си е полезно нещо. :) Мое мнение
« Последна редакция: Май 30, 2009, 02:24:47 am от jam »

Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #77 -: Май 30, 2009, 02:06:16 am »
Тамара,  поредния ти бисер....

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #78 -: Май 30, 2009, 02:24:11 am »
Мрънкат, туткат се и през октомври вече всички са приети. Записват се и после не могат да се отпишат, че да не закрият групи заради малко деца.

душа, откъсни си неколко листа от календара. сега сме 2009-та, а не 1995-та.
кво закриване на групи заради малко деца те патило бе?!  8O това беше преди 10-тина години...
сега групите са по над 30 деца, има около 4-5 хиляди места недостиг.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #79 -: Май 30, 2009, 11:54:11 am »

Няма да има стане нищо на децата в ДЯ, споко. За майките дето реват още преди децата да са тръфнали.

Албена, аз съм от майките, които плачат преди да са тръгнали децата на ясла.
Ако беше присъствала на запознанството ми с директорката и сестрата, и ти щеше да ревнеш, нищо че не записваш своето дете. Тук реалностите не са като в Германия, повярвай ми. Не искам децата ми да са специални или богоизбрани. Всичко, което искам е да растат щастливи и спокойни.


lb2f