0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #100 -: Май 30, 2009, 17:54:16 pm »
jazzy, дано сестрите и лелите на децата са по-свестни!

Ние имаме ултиматум от директорката. Принуждава ни да дадем Симеон вместо в първа, директно в трета група 8O Доводите са, че неговата група била много голяма - 33 деца, а имали само 30 креватчета. В трета група (където работи баба му) са 28 деца, но учат математика, български и т.н. А Симеон има в речника си 10 думи само, които разбираме само 5 човека.
Та се замислям за частна градина, нищо че баба му работи в нашата, положението взе да става много неприятно.

Какво ще правите юли месец? Нашата градина няма да работи изобщо тогава, а юни и август са сборни групите...

Рових в темите назад да видя какъв е успешния метод с гърнето, ама не се справих :oops: Дайте някоя сламка :)

Надин, прекрасен сватбен ден ти желая!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #101 -: Май 30, 2009, 18:09:49 pm »
Ани, напъващата се тётя всъщност е една от сестрите  :(
Гери в Красно село е ОДЗ-то. Оказа се, че в центъра няма ОДЗ, което да ми е близо. Има само ясла, за която не ми се разказва, че там каква е Одисея...
Обясни ми едно, нали приемат от десет месеца в яслената група. Как ще изискват да ходи десетмесечно бебе, да яде кюфтета и да седи на гърне  :x
И аз бодитата не го разбирам, не е толкова трудно да закопчаеш боди. За дрехите тип анцуг съм съгласна, по-лесно е и удобно.
А, забравих и за друго, което ме впечатли. Трябва да занеса по 12 бр. кърпи за ръце на дете  8O Това някой ще ми го обясни ли? Не ми е за кърпите, просто ми е любопитно.

Аз нали обичам да чета, прочетох правилника на въпросното ОДЗ. Има изискване към децата от ДГ да не носят памперси. Съгласна съм, че повечето деца на три вече са без памперс, ама чак да ти върнат детето от градина заради това?

lb2f
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #102 -: Май 30, 2009, 18:21:55 pm »
Малей Дази, ужасТ! И мен това ме чака, ако ми приемат детето. Нямам думи!

Ултра, този ултиматум на директорката й кажи да си го завре някъде. Ако ти покаже нормативно определен регламент, че дете може да бъде преместено в друга възрастова група - да, но иначе е абсолютно незаконно.Още повече, че Мони няма да се чувства според мен добре с по-големи деца. Едно време, след побоя в яслата над мен, майка ми се принуди в първа група да ме вземе в нейната, а тя извеждаше трета група. Еми беше ад - чувствах се някак не на мястото си, а имаше две-три деца, които чакаха само майка ми да се обърне с гръб и или ще ме ущипят, или ще ме оскубят, до момента , в който не започнах да раздавам шамари по същия начи, а как хубаво спъвах...

И ако някой ми каже, че на три години и половина не можеш да имаш спомени. Помня си, всичко си спомням, включително и омразния таратор, който колежката на майка ми ме караше да ям, а аз не го понасям...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #103 -: Май 30, 2009, 18:30:00 pm »
jazzy, ще те принудят да сте без боди - и аз упорствах дълго, но все ми го връщаха с разкопчано боди с мокри краища. Не можели да закопчават 30 деца след гърнетата, а Симеон ставал рано от гърнето, те го карали да сяда пак и така му се топяло бодито в съдържимото на гърнето :wink:
За 12-те кърпи... Да не би да пише 1-2 кърпи? Ние изобщо не сме носили такова нещо. За кюфтетата - влез в родителското настоятелство, так ще имаш възможност да оказваш контрол върху менюто донякъде...

lady_11, директорката цитирала някакви документи, ще ходя в понеделник да се изясним. Била и на специализация в Италия, където това било нормална практика. Аз, разбира се, не съм съгласна, Симеон е изоставащ за момента и не вярвам да се справи добре.
Ще измисля начин...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #104 -: Май 30, 2009, 18:33:29 pm »
Абе защо ли и аз очаквах срещата с директорката да е среща с интелигентен човек. Бях изумена, все едно разговарях с жена с основно образование ... И там се възпитават деца ...
Това е, скъпи мои, образователната система от самото й начало. Посредственост до дупка, да не казвам простотия.
jazzy, що не я базикна докато се напъва, аз нямаше да издържа :)
« Последна редакция: Май 30, 2009, 18:38:47 pm от cygnus »
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #105 -: Май 30, 2009, 18:45:23 pm »
Хайде да се включим и ние най накрая в седмичната тема, пък макар и на нейният финал.
Пуснах Тонино отново на ясла, първите два дни плака, днес 3-ти ден вече само си влезе при децата, на изилане мрън,мрън малко но, не това е проблема. Днес сутринта, след като е закусил у дома, го водя аз в яслата. Тони щом му обух пантофките хукна и седна на масата, казах на въпросната леля /по мързеливият тип/ че детето е закусвало, но те решили да го пробват с кус кус. Е разбира се, моето диване, защото си е диване се дави и повръща. Преобличат го и макар, че в раницата му има два комплекта тениски с къси гащи, го обличат с анцунг и блуза с дълъг ръкав. Не знам как е в другите ясли, но в тази която ходи Тонино е доста горещо, а детето ми не търпи жеги, обрива се /у дома от както се стопли сме на климатик, че и спим даже/ . Мързи ги да бръкнат и проверят за подходящи дрешки, просто ... другото което ме втрещи, че при толкова жегави помещения, са отворени всички прозорци и ПАРНОТО РАБОТИ 8O Е честно ви казвам, не мога да го проумея това и не мога. разбирам горещината да е от сезона, ама да отвориш прозорците и да си пуснеш парното е тва е ... Отделно въобще не го пробват да го слагат на гърне, аз все още съм търпелива и ще изчакам, но те дори не му сменят памперса дори и подгизнал, незнам с нааканото ... ще се повтори случката на Джам на 100%  :( :x Незнам даже дали въобще са ми обърнали внимание, като им казах, че още е с памперс.
Тъй като моето дете е специално и различно  :wink: 8) :lol: ще им се стъжни на госпожите с обгрижването му. На мен също след това. :wink:  За съжаление това е нашето общество в което ще расте моят син, искам или не и за да е подготвен с реалността е добре постепенно да привиква и оправя.

Приятен уикенд.

П.П.Да се похваля, че сме приети 01.09.2009 г. в ДГ, на която обаче и предстои сериозен ремонт, който не се знае дали ще приключи до края на тази календарна година.Ха да видите късмета ни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #106 -: Май 30, 2009, 18:46:13 pm »
Джази, нямам думи... Ако имаш избор, не пускай децата си там. За мен да си учител, е призвание, което няма общо с това къде работиш и колко ти плащат. Или ти идва отвътре, или не. Не може да бъде оправдание заплатата, защото, извинявайте, ама могат да ходят да правят сандвичи и да взимат даже повече пари. Когато работиш с деца, трябва да имаш безгранично търпение и да си вършиш работата с любов. Системата ни в яслите и градините е гнила от едно време. Какви ужасни разкази съм чувала от мои приятелки за престоя им в детска ясла или градина, не е истина просто...
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #107 -: Май 30, 2009, 19:53:48 pm »
слушайте какво, дайте да си направим една ДГ Зачатие и да си гледаме децата :D
това сериозно, имаме и за яслена група и за градинска :D
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #108 -: Май 30, 2009, 20:29:49 pm »
Стефи,
ако прочетеш изискванията за създаването на градина, ентусиазмът ти ще се изпари за нула време. Но все си мисля, че не пречи да се наеме подходящо жилище, помещени е т.н и да се води Детска занималня.
« Последна редакция: Май 30, 2009, 20:33:41 pm от ani4ka »
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #109 -: Май 30, 2009, 20:31:34 pm »
Като ви чета за тия ясли лошо ми става. Догодина и аз трябва да го мисля къде ще я давам Андрея. Имам вариант и за бабин дом, но майка ми живее на противоположния край на София и вече е на възраст жената, не ми е ясно как ще стане да идва всеки ден да я гледа.

слушайте какво, дайте да си направим една ДГ Зачатие и да си гледаме децата :D
това сериозно, имаме и за яслена група и за градинска :D
И аз съм за, но не съм наясно как би се осъществило.  :D
Принципно до 400лв такса бих дала.


Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #110 -: Май 30, 2009, 23:16:00 pm »
Мешко, боря директорката на кварталната ясла. Но да ти кажа, системата е една навсякъде, храненето, порядките... отчаяла съм се  :(

Дони, загубих ума и дума. Само ми увисна ченето... и на филм не съм виждала такова нещо.

слушайте какво, дайте да си направим една ДГ Зачатие и да си гледаме децата :D
това сериозно, имаме и за яслена група и за градинска :D

Айде, от мен двама питомци и баба Гинче, която е детска учителка  :wink:
« Последна редакция: Май 30, 2009, 23:21:25 pm от jazzybaby »

lb2f
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #111 -: Май 30, 2009, 23:24:52 pm »
ми хайде, ще намерим хубав апартамент, ще купим легла, масички, играчки, храната от детска кухня, бабите са налични, хем са си наши :lol: и свекито е без работа, тя е социален работник, ама й дай да пее и танцува с децата :lol:
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #112 -: Май 30, 2009, 23:49:22 pm »
Те така или иначе хубавите работи понякога стават като на майтап. Да вземем да се замислим сериозно освен...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #113 -: Май 31, 2009, 01:02:55 am »
вие се ебавайте, ама и аз бих участвала в ДГ "Зачатие". а мишанта откога обещава да е "какичка" там.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #114 -: Май 31, 2009, 01:12:40 am »
Проблемът би се решил от "ведомствена ДГ" - по-малко бюрократщина. Но повечето от вас са в източни квартали /до Таласъмите не мога да стигна в тоя трафик, а ми се искааа/, аз съм от най-западния и няма как да се вместя. Иначе бих участвала - със средства, сили и възможности, ако имаше как да посещаваме такава ДГ. Поне ще знам, че детето ми е наистина обгрижвано и възпитавано, както и че се следи за здравословното му състояние.

*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #115 -: Май 31, 2009, 01:20:07 am »
И аз се присъединявам към идеята. Все едно в кой край на София, щото ако се организира както трябва ще си наемем и микробусче да ги вози до дома. Ще се включа веднага с каквото мога, но не мога да се заема сериозно със същинската организация за съжаление....


Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #116 -: Май 31, 2009, 03:19:07 am »
Само за протокола.
Не си мислете, че в немските ясли и градини всичко е ОК и е блестящо.

1. Вече няколко пъти взимам дъщеря си насрана, от кога, няма как да се знае.
2. В нащата ясла имат т. н. междинна закуска от 9.00ч до ок 90.40ч,  в 11.15 ги слагат да обядват. Моята дъщеря, която си е злояда, за 4 ч не може да огладнее, акакво остава за час и половина. Режима не ми харесва, но това е положението.
3. През няколкото седмици, които прекарах заедно с нея там, имах честта да наблюдавам възпитателката им. Не бих казала, че е особено заинтерисована. По скоро го играеше страничен наблюдател на децата, пуснати да се оправят самостоятелно.
4. Да не говорим как се люлееха децата от ДГ /пускат в градината всички заедно/ бясно на люлките, малките се щъкат наоколо, а няма никой от персонала край тях. Това си е направо опасно и може да бъде с непоправими травми. Чудех се, чудех се.... как може.... дано са ми напразни тревогите

*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #117 -: Май 31, 2009, 07:06:17 am »
Филиал в Бургас предвиждате ли?
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #118 -: Май 31, 2009, 11:45:03 am »
За запълване на филиала в Бургас гарантирам  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #119 -: Май 31, 2009, 12:29:37 pm »
Филиал в Бургас предвиждате ли?

Да започнем със София, пък ако нещата се развиват добре, защо не ;)

Само за протокола.
Не си мислете, че в немските ясли и градини всичко е ОК и е блестящо.
3. През няколкото седмици, които прекарах заедно с нея там, имах честта да наблюдавам възпитателката им. Не бих казала, че е особено заинтерисована. По скоро го играеше страничен наблюдател на децата, пуснати да се оправят самостоятелно.
4. Да не говорим как се люлееха децата от ДГ /пускат в градината всички заедно/ бясно на люлките, малките се щъкат наоколо, а няма никой от персонала край тях. Това си е направо опасно и може да бъде с непоправими травми. Чудех се, чудех се.... как може.... дано са ми напразни тревогите

Може би е добре да се уточни, че в Германия, а и в като цяло в Западните страни, няма толкова строг контрол спрямо децата, и извън детските градини децата се пускат да си щъкат напред назад, и родителите не се престарават със забележките... Като цяло, в отглеждането им има доста различия.