0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #40 -: Май 27, 2009, 01:10:27 am »
Хахаха :) mini, разтресох се от хилеж. Тия са като попивателни. И малки, но сериозни, вярват си и са велико смешни и сладки отстрани.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #41 -: Май 27, 2009, 13:03:14 pm »
Мацки, искам да ви попитам и вас относно изваряването на шишетата и посудата за хранене и гладенето. До кога тези дейности? Предполагам, че от определен период, даже стават вреди, но кога да е това.
Не мисля, че нещо такова може да навреди :)
Аз изгладих дрешките на бебето след първото пране и това беше. Суша ги в стаята не на балкона. Сега гладя само едно две панталончета, които са грозни намачкани, а другите ги простирам опънати и колкото се изгладят - толкова. На баткото гладих докато се затопли времето и ми беше кофти да гладя.
С бебешки прах за пране перях докато ми свърши първата торба и след това плакна по два пъти. На баткото май до годинка прах с това.
Стерилизирам сутрин всеки ден на бебето бутилките (на 8,5 месеца е), а на баткото стерилизирах до третия месец...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #42 -: Май 27, 2009, 13:08:19 pm »
Да си довърша за градините. Та, една любезна майка от квартала мина на оглед в частните - повечето са с много малка база, в едната децата на обяд били наблъскани като сарделки. Скъпо е, а най-вече тя е останала с впечатление, че там преподават млади момичета с чужди езици, но не и с педагогическа подготовка. Което на мен не ми допада. Не съм се убедила лично, де, но ако е така, това малко ме смущава. В държавната при нас освен, че си има педагози, има и такива с английски език и дори с музикално образование. Доста разнообразни специалисти.
Друго, което лично мен ме притеснява е, че в частните градини децата са много малко, имам усещането, че е възможно тези деца в даден период да се почувстват по-специални, не знам дали ще го обясня добре, а аз това не искам за Кристина. Искам да е индивидулаист, но в голяма група, хем да се социализира.
Нина, аз не съм съгласна с това. При нас имаше и млади момичета и артисти и госпожи от друга нормална, стара детска градина. Младите ги учат на езици, а старите ги занимават и забавляват през другото време.
А за по-специални... ннам. Ми то всяко дете си мисли, че светът съществува заради него.


а днес Стефания си взе една плюшка куче, погледна я в очите- Няма да плачеш, миличко и си надигна блузката да й дадяла да 'папа мняко"
паднах просто

Марио след рекламата беше започнал да си брои на маргаритка "Ще ми дойде, няма да ми дойде"
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #43 -: Май 27, 2009, 13:30:07 pm »
Момичета, имам нужда от малко помощ - трябва ми специалист диетолог. Моля, ако някой е ходил и е доволен да ми препоръча.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #44 -: Май 27, 2009, 14:00:49 pm »
Гане, моя мъж ходи, преди 3 години при д-р Ригов. Направи му изследвания и му състави индивидуален план за отслабване, ама Никола е много несериозен, а и не яде 90% от нещата за които се сетиш и до никъде не я докара диетата. Така, че не мога да кажа дали доктора е добър, но все пак подхода му ми се струва правилен.

Сия, аз и триглавата ламя Елена мога да ти преотстъпя, че когато не е в период на зъбоникнене, няма изхранване, постоянно върви и тъпче нещо и огласява блока ако не и се даде веднага ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #45 -: Май 27, 2009, 14:15:35 pm »
Гери, можеш ли да ми дадеш някакви координати? Налага ми се наистина сериозно да подходя към въпроса :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #46 -: Май 27, 2009, 14:23:16 pm »
Аз още стерилизирам и гладя всичко. Не ми тежи особенно, свикнала съм  :) а и изгладените дрешки се подреждат по-добре от намачканите.
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #47 -: Май 27, 2009, 17:05:37 pm »
Гане, Бях правила диети от тези на доц. Байкова сваля се наистина по мой спомени 7-8 кг за 1 месец после по малко ,но не съм ходила при нея. Има ги из нета  :oops:  Чувала съм добри отзиви за Ипократис и още един уф немога да си спомня името ... Симеонов май беше. Правила съм и куп плодувания по схемата на Емилова, пак се отслабва ама после не трябва да се яде като прасе.  :oops:
Относно диетата на Дюкан или там какъв беше съм против, немога да ям само месо и никви зеленчуци, а без плодове неиздържам купих си даже книжката и като прочетох началото я захвърлих.  :D
И аз имам проблеми с килограмите над 100 съм несмея да доближа кантара, но се кърмим и немисля да правя експерименти поне близките 4 месеца. По добре да съм дебела още известно време, но да си кърмя детето. В бг-мама има цял форум за диети и отслабване и мисля че имаше теми за всичките диетолози и пишеха мами които ходят при тях. Но там не съм чела от година и половина.

Извинявам се за спама, но и за мен излишните килограми са голяма болка.  :?

Относно стерилизирането се замислям дали да не спра и само веднъж седмично да изварявам шишетата, то ние само вода и чай пием от шише. И бибите стерилизаирам още, а ръцете ни са в устата нали сме с 2 зъба от два месеца и 4 никнещи  8)
А иначе гладя всичко дори и чорапите на Андрея, не ми представлява никаква трудност, даже ми е приятно. Гладя и всички мой и на мъжа ми дрехи, само чаршафи негладя. Занимавам се с облекла и си имам собствено виждане по въпроса  :D да речем професионално отклонение, много държа на естетиката и добрия външен вид.

« Последна редакция: Май 27, 2009, 18:04:51 pm от Малина »


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #48 -: Май 27, 2009, 17:29:00 pm »
Нина, аз не съм съгласна с това. При нас имаше и млади момичета и артисти и госпожи от друга нормална, стара детска градина. Младите ги учат на езици, а старите ги занимават и забавляват през другото време.
А за по-специални... ннам. Ми то всяко дете си мисли, че светът съществува заради него.

Tamara, говоря за градините в Драгалевци, не за всички частни градини по света и у нас.
Специално гледах една градина /малка къща/, със специфична система на обучение, понеже методите ми харесаха - ами децата май  бяха само 7 /по-подробно ше проуча/. Нямам желание Кристина 3 години да кисне в такава затворена среда. Това имах предвид, а иначе децата дали се мислят за специални или не зависи именно от нас и нашия избор докато са още малки и до колкото зависи от мен, но и в контекста на горното, моето няма да бъде специално. Колкото по-рано го разбере, толкова по-добре за нея.
Иначе е различна, аз го виждам много добре и ще поощрявам това. 

Дрехите можете да им ги гладите от естетическа гледна точка и докато се пенсионират децата или да ги научите и те да гладят всичко. Въпросът е остават ли стерилни. Ако гладиш на момента - остават, ако изгладиш купища и ги прибереш в шкафа - не, не остават. 
 
« Последна редакция: Май 27, 2009, 17:33:05 pm от Nina »
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #49 -: Май 27, 2009, 18:21:50 pm »
Уф това с диетите ми е болна тема. Трябва да сваля килограми заради високия инсулин и моето самочувствие, ама не ми се получава. Вече се чудя каква диета да захвана, ходя и гладна и дебела. Ще взема да прибягна и аз до диетолог.  :lol:

Ипократис е предимно фитнес инструктор, но май има и някаква специализация диетология. Аз лично с него съм тренирала преди години и свалих безпроблемно 8 кг за 2 месеца. Само че освен диета ходих 3 пъти седмично минимум на фитнес за по два часа, и пиех елкарнитин. Сега, за съжаление, нямам такова време.

Гери77, мисля си, че добрия диетолог е този, който ти прави програма, която да включва храни, които обичаш. Иначе няма наистина никакъв ефект. А триглавата ламя я взимам на лагер в Княжево да разяжда Алекс. :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #50 -: Май 27, 2009, 18:52:36 pm »
Малина, благодаря за информацията. Не ми трябва за мен, просто проблема е сериозен и се налага да е комбинирано - ендокринолог с диетолог. Затова не ми върши работа написаното в нета.
То и аз съм бая кила, но и аз кърмя още, не мога да правя диети. Моите ще ги мисля после :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #51 -: Май 27, 2009, 20:14:53 pm »
А Сия, диетата беше съобразена с това което яде, ама той от зеленчуците яде само картофи при това за предпочитане да са пържени. Другото което съдържаше като зеленчуци беше броколи, но това щото не беше ял и не беше сигурен дали го обича ;). Абе моя мъж е тежък случай, само месо и то да няма кокали, риба да няма кости и другото е скара което яде, та се моля децата да не са като него...

И аз имам излишни килограми, уж са само 2-3 ама като не си влизам в летните панталони, а и като се видях по бански се ужасих. А и не кърмя и всъщност си мисля, че точно за това не съм ги свалила до сега, защото с Ели на втория месец си ги бях върнала. Както и да е, ще ги сваля по някое време...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #52 -: Май 27, 2009, 20:35:47 pm »
Дрехите можете да им ги гладите от естетическа гледна точка и докато се пенсионират децата или да ги научите и те да гладят всичко. Въпросът е остават ли стерилни. Ако гладиш на момента - остават, ако изгладиш купища и ги прибереш в шкафа - не, не остават. 
 
Точно това имам и аз предвид, не от естетична гледна точка, а да се "изпарват". Аз ги гладя двустранно и от вън и от вътре. Замислям се това дали няма да изнежи кожата, ако продължи дълго време. Иначе е ясно за намачканите. :lol:
То същото май и за шишетата.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #53 -: Май 28, 2009, 00:53:05 am »
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали накъде в Бг мога да намеря подлогани за еднократна употреба?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #54 -: Май 28, 2009, 01:18:41 am »
в санитарните магазини. около пирогов има няколко такива, например.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #55 -: Май 28, 2009, 01:41:45 am »
Благодаря jam, наистина не се сетих да проверя в санитарен :oops:
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #56 -: Май 28, 2009, 13:56:44 pm »
Ние ще видим ,какво ще стане с яслата,май ще можем да се запишем все пак.Трябва ми пълномощно ,за да подаде баща ми документите.Мислех да го напишем и подпишем с мъжът ми  и някой нотариус в БГ да ни го завери ,но нямаме познат.А тук гадовете от посолството май ще ни изръсят 120 евро за заверка на 2 подписа,което е нямам думи тросто.
<br />
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #57 -: Май 28, 2009, 15:10:26 pm »
Здравейте и от нас с Габоранка -калпазанка,
Чета Ви аз и се успокоявам, че не сме само ние с липсващи уши и инат в излишък.Не знам що за период е това, но определено от около месец нещо се бъгна в системата.По разходки викам като овчар и тичам като за състезание спринт.Малката калпазанка си е наумила, че тя ще прави всичко, което си поиска.Щом се опитам да и кажа нещо се обръща и ми казва "Мамо, сушай сега АЗ(тук натъртва) купи бони, къща, кола, земе дете, играе много и скача и тича .АЗ моа това ,а ти глей."
Това натъртване АЗ, АЗ вече ме вбесява яко, защото след него, ако не стане на нейното наства истеричен див рев, който не прекратява докато не засинее и не се измори.УЖАС НЯКАКЪВ Е!
Отделно в съботата и неделята бяхме за малко при баба и пътувахме с нашата леля. В колата климатика беше сериозно надут, че те с нейния човек са някакви супер топлокръвни и сега като резултат аз дигам по 40 градуса и съм на умиране с кашлица и течащ нос, а малката понеже я позавивах с моите дрехи е с леко зачервено гърло и нос, който периодично точи сополи.
Много ми е криво така като съм яко болна и едва мърдам, а съм сама с дечко и не мога дори за момент да седна, а оная вечер ми прималя и се пробвах да припадам, ама то с 40 градуса трудна работа да не ми е зле.След 2 дни течен аналгин и антибиотик вече съм малко по-добре.Само дето главата ми нещо се опитва да се пръсне, но ще го преживея.
По проблема детски и ясли какво да кажа.Около нас децата в компанията всички приети, а ние на 1 и 2 желание сме в резервата с 16 и 17 номер.Дано стане чудо и да влезем, че иначе системата ще е при баба, а не ми се иска.
По въпроса с яденето ние сме на периоди и кефове, понякога не мога да и смогна, а понякога не иска и не иска, ама вече се не впрягам ,когато и каквото иска да яде.Просто вдигнах ръце, защото се усетих, че от нейния инат оставам без нерви, а не става така.
Искам да Ви питам Вие имате ли проблеми с ухапвания от бълхи, че на мен вече ми писна.Една бълха да има някъде при разходка ние сме наядени и после седмици минават докато оздравее мястото.Мажа с какво ли не, но ефект няма.Репелентите определено не им действат на тия гадове или пък Габи е прекалено сладка за тях не знам, но вече се пищисах.
Искам да се похваля, че почти махнахме пампото.Миси Стеф, метода действа.
Май много изпонаписах, но последно да питам за съвет.Габи е страшно обичлива и като и хареса някое дете тича да го прегръща и целува и няма не .Гушка и по-големите деца, държи ги за ръка и им се радва, а малко бебе като види му целива ръчички и крачета и го гали.До тук добре ,никой от радости не е пострадал, но това нещо няма спиране и повечето хора реагират така, все едно ще им изяде децата, което мен ме дразни и съм близко до това да набия някой за реакцията му.ПЛС кажете метод да го откажа детето от това чудо, че съвсем ще побелея.
За слабеене моя метод.Никакъв хляб и сладко и елате ме вижте.1 месец 10 кг.Нямам шкембе и се кефя яко, а си взех и лег меджик и това чудо наистина стяга.Краката ми почват да приличат на нещо, най-накрая.
Kass,Nadyn,весело изкарване на празника!Със сигурност всичко ще е топ, топ!
Ей, тия новини за нови бебоци просто ме кефят така сякаш отново аз съм родила.Много е приятно да влезеш и да видиш хубави новини.
Пазете се, че май се почва пак някакъв грип, а и с тоя уж невинен на моменти ветрец и с много разхвърляне стават големи главоболия после.
« Последна редакция: Май 28, 2009, 15:21:34 pm от Silwi25 »
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #58 -: Май 28, 2009, 15:43:17 pm »
Момичета,
беше ми неудобно да пускам отделна тема, затова ще пиша тук:
ако някой има познат, който си търси билети за концерта на Мадонна, свиркайте. Имам два билета по 150 лв, пред сцена, зад златния кръг, но за съжаление ( и за щастие) няма да мога да отида, заради големия корем, който ще трябва да ме придружава края на август :(

Та това е...
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #59 -: Май 28, 2009, 16:25:11 pm »
Влизам само да ви кажа, че след 7 дни неядене, Мия най-накрая започна пак да яде и сега си наваксва и с допълнителни порции :D. Много съм щастлива. Много се бяхме притеснили.
<br />[link=http: