0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #120 -: Май 31, 2009, 13:51:05 pm »
Аничка, изобщо не си права. Има значение каква е градината. Моя син ходи на градина, в която децата като излизат ни се предават на изхода под строй. Всички учителки в градината свирят на някакъв инструмент, задължително условие е на директорката. Всички деца участват в определени проекти и непрекъснато се прави нещо с тях. Имат си част от голям двор, където играят, но са наблюдавани от учителките си задължително, като до там стигат също под строй. Учат песнички, стихове, за децата с памперс има специална програма - учат ги как да ходят до тоалетна и ако детето се справя с това успешно, дават им корона за награда. Имат спорт, танци, музикални уроци, английски. Учат ги как да се хранят сами. До сега не съм имала оплакване от градината нито за секунда. Даже съм супер доволна, защото детето ми вече говори много по-добре немски. Докато беше с памперс - не съм видяла да ми го върнат мокър, с несменен памперс или да е имало други проблеми. След като се наобядват - мият си там зъбите. От детската градина той е станал доста по-дисциплиниран и прави много повече неща от преди.
Така че от градина до градина има голяма разлика и няма никакво значение къде се намира самата градина - всичко зависи от персонала.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #121 -: Май 31, 2009, 15:28:34 pm »
Хайде и във Варна, 2 броя бандити от мен  :lol: Ще ходя и аз сега по разговори с директорки, малко позакъснях ама смяна на квартири, райони... Да видим какъв ще ни е късмета...
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #122 -: Май 31, 2009, 15:56:02 pm »
Така, сега, шегата на страна, аз се амбицирах, та ако искате да започнем едно по едно да мислим как наистина може да се осъществи тази прекрасна идея. Деца има и то много, важното е да намерим апартамент, който обаче да е в близост до някаква площадка или парк, все пак децата трябва да излизат навън.
- апартамент - в зависомост от децата и групите. според мен една малка и една голяма
- персонал - какички и учителки,мед.сестра
- как да го прекараме законно все пак, защото на тези хора ще трябва да им се плащат заплати и мосигуровки. може би през зачатие. някой юрист да каже как да се оформи.
и допълвайте ме, всичко за което се сетим, като начало. подробнодстите около обзавеждане, храна, режим, занимания в последствие ще решаваме :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #123 -: Май 31, 2009, 18:30:01 pm »
вие се ебавайте, ама и аз бих участвала в ДГ "Зачатие". а мишанта откога обещава да е "какичка" там.

Помня, помня!
Увеличим ли семейния състав съм на линия...

За съжаление апартамента под нас не се продава или отдава  :wink:засега ...
Там такава детска градина става, отдавана съм му скроила плана...

И Миташа е аут от системата, та вода ме носи какво ще правим наесен с песен.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #124 -: Май 31, 2009, 18:57:07 pm »
Ако наистина сте се амбицирали за ДГ Зачатие мога да помагам. Само да не ви отчайвам, но ако искате всичко да е законно, ще трябват много разрешителни. Първо когато са в яслена група има много повече изисквания отколкото, ако са на възраст 3-6год, отделно за деца които са в предучилищна възраст се иска разрешение от МОН.
От ХЕИ имат изискване за пространство/кв.м на дете/ за височината на помещението, отделни помещения за хранене, игра и спане. Брой тоалетни и мивки в съответствие с броя на децата. И още мн.,мн.....
Ако храната се приготвя на място, става още по зле. :wink:
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #125 -: Май 31, 2009, 18:57:52 pm »
Ганка, мнението ми е набазата на лични наблюдения. Това не изключва обаче и качествени детски градини, от лошото и хубавото има нявсякъде.

Стефи, мисля, че най-разумно е да уточни как ще е най-удачно да се назовава въпросното възпитателно заведение, защото за детска градина има изисквания за квадратура на дете, санитарни възли, зелена площадка и т.н. Да разберем какви са опциите: детска занималня, почасово гледане, детски кът и т.н и оттам да тръгнем да нищим какви са специфичните изисквания за всяко поотделно. Иначе терен се намира.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #126 -: Май 31, 2009, 20:24:16 pm »
Аничка в детски клуб не може да има целодневно гледане, варианта е занималня или ДГ.
*
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #127 -: Май 31, 2009, 22:29:07 pm »
да, да, това имах предвид, не ДГ като такава, а детски център някакъв да го измислим :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Седмична тема за май - 25.05 - 31.05
« Отговор #128 -: Юни 01, 2009, 00:32:35 am »
- как да го прекараме законно все пак, защото на тези хора ще трябва да им се плащат заплати и мосигуровки. може би през зачатие.
А може ли не през Зачатие?
Знам че това е риторичен въпрос, но... аз да си кажа.
Частни детски градини и други подобни има и сега и нищо не налага именно зачатие да си прави такава.
Ако искате да си гледате децата заедно - лошо няма. Не знам защо ви е да го оформяте като нещо си. Но ако решите да ползвате "Зачатие" май ще е много добре първо да вземете да си платите членския внос например цък и да си прочетете устава.

За мен това просто премина всички граници.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.